اقتصادیمعرفی کسب و کار

ساخت حوض

یک حوض کوچک با آبشار بهترین گزینه برای افزودن آب نما به حیاط یا منظره شماست. حوضچه و آبشار با ایجاد انعکاس، حرکت و صدا، تجربه ای چندگانه را به فضای بیرونی شما می آورند. آنها یک راه حل ایده آل برای املاک کوچکتر هستند که فضایی برای استخر ندارند. یک حوض می تواند صرف نظر از اندازه به نقطه کانونی یک حیاط یا اتاق بیرونی تبدیل شود. حوضچه ها و آبشارها به خانه و حیاط زیبایی دوچندانی می دهند، صرف اینکه حیاط شما کوچک است دلیلی برای نصب نکردن آبنما و یا حوضچه نیست.

در این مطلب از 75 برای دکوراسیون، آبنماهای شیک، آبنمای دیواری حیاط استیل، آبنمای دیواری حیاط سنگی، حوض کوچک برای حیاط خلوت، حوض آماده برای حیاط، حوض حیاط مدرن، حوض کوچک برای تراس، ساخت حوض سنتی در حیاط، نحوه ساخت حوضچه سیمانی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: واحه جنگلی

این ملک جنگلی خیره کننده با این حوضچه آبشاری که به صورت سفارشی طراحی شده است، احساسی رویایی دارد. به گیاهان کاشته شده توجه کنید که به گیاه کیفیتی ارگانیک می بخشد، گویی که به طور طبیعی وجود دارد.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: ساخت ساده، ظاهر طبیعی

این حوض کوچک و آبشار با استفاده از سنگفرش، سنگ طبیعی و حوضچه ساخته شده است.گیاهان کاشته شده به نظر می‌رسند که سال‌ها آنجا بوده‌اند، و شامل ترکیبی از پوشش‌های زمینی چندساله است که در میان سنگ‌ها و گیاهان نمونه قرار گرفته‌اند.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: برکه کوی سرسبز

این آب نما با یک پل کوچک منحنی و مجسمه، در محیطی آرام، حس یک باغ زینتی ژاپنی را در مجموعه‌ای از عناصر طراحی  دارد. آبشار در اینجا ظریف است، با یک جویبار کوچک که به حوضچه کوی سفارشی و زیبا احاطه شده توسط جنگل‌های سرسبز می‌خورد.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: آبشار بدون برکه

ویژگی آبشار “بدون حوض” محبوبیت بیشتری پیدا می کند. این به سادگی به یک ویژگی آبشار یا جریان در حال گردش مجدد اشاره دارد که شامل حوضچه نمی شود. نصب این سیستم ها نسبتاً آسان است و بر خلاف حوضچه هایی که گاهی اوقات جلبک ها را پرورش می دهند، پمپی را شامل می شود که آب را در جریان نگه می دارد. این طرح یک حوضچه با آبشار کوچک را به یک آبنمای بدون برکه بازسازی کرد.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: بازتاب رنگ فصلی

این حوض زاویه‌دار با لبه‌های سنگی خاکستری و آبشار کوچک از نظر بصری با اشکال  و رنگ‌های فصلی درخشان درختان افرای ژاپنی که اطراف آن را احاطه کرده‌اند، متعادل می‌شود و اجازه انعکاس رنگ‌های قرمز و زرد روشن را در آب می‌دهد.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: محیط مجسمه سازی شده

این طرح حوض زیبا شامل یک پس زمینه دیوار سنگی است که با سنگفرش ساخته شده است و پله هایی در دو طرف آن به چشم انداز تعبیه شده است. یک آبشار کوچک، مجسمه‌ها و گیاهان کاشته شده جذاب از جمله گیاهان چند ساله رنگارنگ مانند زنبق سیبری بنفش روشن، اسپیریا، گل صد تومانی  وجود دارد.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: پر از گیاهان حوضچه

این حوض پر از گیاهان سبز از جمله زنبق و کاهو است. با گل فروش محلی خود تماس بگیرید تا در مورد گیاهان مناسب حوضچه، که ممکن است شامل خشخاش، زنبق سیبری ، دم گربه، نعناع آبی و سنبل آبی نیز باشد، مطلع شوید. گیاهان آبزی برای سلامت اکوسیستم حوضچه ضروری هستند، جلبک ها را از منبع غذایی خود محروم می کنند و به تمیز نگه داشتن آب حوض کمک می کنند.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: آبشار در شب

اگر پس از تاریک شدن هوا از گذراندن وقت در حیاط خود لذت می برید، چرا به آبشار خود نور اضافه نکنید؟ ترکیب نور و آب متحرک برای ایجاد فضایی آرام بخش و در عین حال هیجان انگیز بی نظیر است.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: بازسازی حوضچه بتنی

این پروژه در بریتانیا یک حوضچه بتنی قدیمی را به یک حوض کوی جذاب با ویژگی آبشار بازسازی کرد. پمپ برای گردش آب حوض برداشته و مجدداً نصب شد و تخته سنگهای طبیعی به آن اضافه شد.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: آبشار صخره ای خزه ای

بسیاری از ما که در کودکی دوست داشتیم در نهرها کاوش کنیم، متوجه شدیم که سنگ های خزه ای لغزنده هستند. خزه در طول زمان در شرایط مناسب (مانند رطوبت و سایه) شکل می گیرد و یک ویژگی چشم انداز روستایی جذاب درست می کند. این آبشار به آرامی بر روی حوضچه می ریزد.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: برکه کوی

چیدمان ساده در سطح زمین این حوض کوی با آبشار کوچک امکان دید حداکثری سایر قسمت های حیاط را فراهم می کند. کاشت گل های مروارید صورتی رنگ شده نقطه کانونی چشمگیری در پیش زمینه ایجاد می کند.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: سبک ژاپنی

این حوض کوی در پورتلند، اورگان دارای طراحی ساده و خیره کننده به سبک ژاپنی است. سنگ های پوشیده از خزه و مجسمه های سنگی تزئینی و ارگانیک هستند. کاشت شمشاد ، سرخس و پوشش زمین های خزنده در نزدیکی آبشار بر محیط طبیعی جنگل تأکید دارد.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: کار با چشم انداز

این ویژگی آبشار از منظره‌ای خیره‌کننده با تخته‌سنگ‌های بزرگ و گیاهان بومی بهره می‌برد که از موقعیت مکانی فوق‌العاده بهترین استفاده را می‌برد و منظره را بهبود می‌بخشد.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: همیشه سبز برای ساختار

این حوض و آبشار دارای گیاهان سرسبز، سنگ‌های طبیعی در اشکال مختلف و مجسمه‌های جالب و منحصربه‌فرد است. درختان بالغ حس ساختار و طول عمر را به طرح می دهند.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: جایی سایه برای نشستن

یک آبشار نقطه کانونی آرامش‌بخش و خنک‌کننده‌ای را به این مکان سایه‌دار ارائه می‌کند، در حالی که گیاهانی مانند فیل گوش حس گرمسیری را ایجاد می‌کنند.

حتما بخوانید:

به فضای حیاط باز توجه کنید که امکان چیدمان مبلمان مختلف را فراهم می کند، مانند غذاخوری کنار حوض یا فقط یک صندلی برای مطالعه.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: عناصر طراحی ساده

این حوض و آبشار خوش نیاز به تزئینات بسیار کمی دارد تا منظره ای کلاسیک و ساده و در عین حال زیبا ایجاد کند. مسیری پیچیده با ردیفی از گیاهان استوایی در مقابل یک مجموعه غذاخوری فلزی، محیطی جذاب را برای استراحت در یک روز گرم تابستانی ایجاد می‌کند.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: حوضه های طبقه ای

این ویژگی آبشار باعث می شود از فضای کوچک برای حداکثر اثرگذاری به خوبی استفاده شود. رنگ روشن سنگ ها و بتن توهم فضای بزرگ تری را به وجود می آورد و گیاهان در تمام فصل در این نقطه آفتابی سبز می مانند.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: رنگ و بافت استوایی

این حوض کوی دارای حاشیه دلپذیری از گیاهان رنگارنگ استوایی، با ترکیبی از اشکال و بافت است. برگ‌های سرخس بزرگ اطراف آبشار، نوعی واحه پنهان ایجاد می‌کنند. از آنجایی که بسیاری از گیاهان گرمسیری در رطوبت بالا به خوبی عمل می کنند، کاشت آنها در نزدیکی حوضچه به حفظ سلامت و شادی آنها کمک می کند.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: فضای بزرگ

با یک حیاط خلوت بزرگ، انتخاب سازه ها و طرح های بزرگتر می تواند به استفاده بهینه از فضا کمک کند. آلاچیق یک منطقه نشیمن راحت را فراهم می کند، در حالی که این آبشار وسیع با آبشار درجه بندی شده و گیاه های زیبا، یک مرکز خیره کننده برای حیاط تشکیل می دهد که مهمانان را به قدم زدن و دیدن هر چیزی که وجود دارد، دعوت می کند.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: کاشت گیاه یکساله برای رنگ و انعطاف پذیری

کاشت گیاهان یکساله در اطراف ویژگی آبشار شما یک راه عالی برای دادن ظاهری تازه و متفاوت در هر فصل است. گیاهان یکساله با شکوفه طولانی، فصل طولانی رنگ را نیز ارائه می دهند و برای باغ های سایه دار مناسب هستند. گوش فیل را می توان در زمستان حفر کرد و نگهداری کرد تا در بهار دوباره کاشته شوند، اگر در منطقه رشد شما مقاوم نباشند.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: نور طلایی

اگرچه بسیاری  نورهای رنگی روشن را برای آبشارهای خود انتخاب می کنند، اما این آبشار بدون حوض دارای نور طلایی بسیار طبیعی است. در هنگام غروب اینجا نشان داده شده است، به نظر می رسد که آتش زیر آب وجود دارد.

 1. از ایده های ساخت آبشار و حوضچه: آبشار دراماتیک

این آبشار کوچک با یک ریزش آبشاری آب به ارتفاع حداقل شش فوت که به طور مداوم آب را در این حوضچه کوی تمیز می کند و به گردش در می آورد، بسیار بزرگ می شود. طراحی ساده  شامل سنگ های طبیعی در حاشیه حوضچه و گیاهان  طبیعی است.

https://berke.ir/ساخت-حوض/منبع:

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی