سلامت و دانشمعرفی کسب و کار

عوارض لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

بوتاکس ابرو در سال‌های اخیر به یکی از چندین روش درمانی زیبایی پرطرفدار تبدیل شده است. افراد زیادی از این روش درمانی برای حذف چین‌وچروک‌های ناحیه ابروها و اطراف چشم خود استفاده می‌کنند. به همین خاطر ما در این مقاله به معرفی بوتاکس ابرو، فواید، نحوه تزریق و حتی نتایج بعد از تزریق بوتاکس ابرو پرداخته‌ایم. این مقاله به منظور آگاهی شما برای انتخاب بهترین روش درمانی است. تا انتهای این مقاله همراهمان باشید تا اطلاعات جامعی از بوتاکس ابرو بدست آورید. اگر قصد بوتاکس ابرو را دارید، حتما با متخصص پوست و مو و زیبایی مشورت کنید تا مطمئن شوید این روش برای شما مناسب است.

بوتاکس ابرو چیست؟

؟ متد بوتاکس ابرو یک روش غیر جراحی برای لیفت ابرو است که از تزریق یک ماده شل کننده برای بالا بردن ابروها استفاده می‌شود. شل کردن ماهیچه‌های پیشانی و اطراف چشم به ابروها اجازه می‌دهد تا به طور طبیعی بلند به نظر برسند و ظاهری جوان ایجاد کنند. نسبت به جراحی لیفت ابرو این درمان هم نتایج طولانی مدتی ارائه می‌دهد اما برخلاف آن نیاز به هیچگونه برش و بخیه نیست. این روش درمانی باعث بازتر شدن چشم‌ها که در نتیجه کشیدن ابرو و عضلات ناحیه اطراف چشم به بالا است می‌شود.

۱. بالا بردن ابرو (لیفت ابرو با بوتاکس)

لیفت ابرو با بوتاکس به کمک انجام تزریقات کوچک در عضلات پیشانی (به نام عضله فرونتالیس) برای ایجاد یک اثر صاف‌کنندگی کلی انجام می‌شود. این روش در عین حال ابروها را با شل کردن ماهیچه‌های آن قسمت بالا می‌برد و چشم‌ها را بازتر نشان می‌دهد.

۲. لیفت و از بین بردن چین و چروک پیشانی

ابرو و پیشانی به طور معمول اولین مناطقی هستند که علائم پیری را نشان می‌دهند. لیفت ابرو (که به آن لیفت پیشانی نیز گفته می‌شود) ابروها را بالا برده تا انجام شود و خطوط اخم کاهش یابد. همچنین ممکن است ظاهر پلک بالایی را بهبود بخشد.

این روش به خودی خود چربی و پوست اضافی را با دقت لیفت کرده و ماهیچه‌های ناحیه پیشانی را سفت می‌کند. همچنین می‌تواند افتادگی ابروها را اصلاح کند و شیارهای عمیق بین چشم‌ها را کاهش دهد.

۳. بوتاکس خط اخم ابرو

بوتاکس یک روش درمانی محبوب برای افرادی است که می‌خواهند پوستی صاف و سفت روی پیشانی داشته باشند. این روش با شل کردن ماهیچه‌های منقبض که باعث ایجاد خطوط اخم می‌شوند، عمل می‌کند. این درمان همچنین به جلوگیری از عمیق شدن بیشتر خط اخم بین ابرو کمک می‌کند.

۴. رفع عدم تقارن ابرو و اصلاح شکل ابرو

برای قرینه کردن و فرم دادن به ابروها می‌توان بوتاکس ابرو انجام داد. برخی از افراد برای بالا و پایین‌تر بردن نوک و انتهای ابروی خود با پزشک مشورت کرده و پزشک با تزریقات نواحی مختلف و در جهات متفاوت، فرم ابرو را تنظیم می‌کند. این روش باعث متقارن کردن ابرو و اصلاح شکل آن می‌گردد.

بوتاکس ابرو قبل و بعد

تغییرات ناشی از تزریق بوتاکس ابرو را در تصویر مشاهده می‌کنید:

بوتاکس ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

انجام بوتاکس محدودیت سنی دارد. این روش درمانی برای افراد بالای ۱۸ سال انجام می‌شود. هم مردان و هم زنان با خطوط اخم متوسط تا شدید می‌توانند از این روش درمانی بهره ببرند. اما این روش هم مانند سایر درمان‌‌ها برخی حساسیت‌‌ها و محدودیت‌های خاص دارد. به همین خاطر انجام مشاوره پیش از تزریق بوتاکس ابرو اولین مرحله برای انجام این روش زیبایی است.

بوتاکس ابرو برای چه افرادی مناسب نیست؟

اگر باردار بوده یا در دوران شیردهی هستید، بوتاکس برای شما مناسب نیست. سموم استفاده شده در این تزریقات می‌تواند به نوزادان و جنین درون رحم شما آسیب برساند.

فواید بوتاکس ابرو

از جمله فواید بوتاکس ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این روش در مدت زمانی کوتاه و چیزی حدود ۲۰ دقیقه انجام می‌شود.
 • نتایج آن سریع بوده و چیزی حدود ۷-۵ روز بعد قابل مشاهده است.
 • پس از انجام بوتاکس ابرو خیلی زود به روند عادی زندگی بازمی‌گردید و محدودیت خاصی برای شما ایجاد نخواهد شد.
 • این روش غیر جراحی بوده و به دلیل نداشتن هیچگونه برش و بخیه، بدون جای زخم است.
 • مورد تایید FDA است و در صورت تجویز توسط متخصص بی خطر است.
 • می‌تواند با سایر درمان‌های لیفت چشم غیر جراحی ترکیب شود.
 • نتایج آن موثر است.

میزان ماندگاری بوتاکس ابرو

بنابر گفته برخی بیماران نتایج بوتاکس ابرو تا ۶ ماه بعد از انجام آن قابل مشاهده است. اما از نظر برخی متخصصین به طور واقع بینانه نتایج بوتاکس ابرو چیزی حدود ۴-۳ ماه باقی می‌ماند.

آمادگی قبل از بوتاکس ابرو

یک هفته قبل از تزریق بوتاکس ابرو از مصرف برخی داروها و مکمل‌ها اجتناب کنید چرا که می‌توانند باعث خونریزی بیشتر و کبودی شوند. این داروها و مکمل‌ها را در ادامه نام برده‌ایم:

موارد ممنوعه توضیحات
داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن، باید قبل از بوتاکس ابرو متوقف شوند.
الکل باید چند روز قبل از بوتاکس مصرف نشود.
مکمل‌های روغن ماهی قبل از بوتاکس مصرف نشوند تا از افزایش خطر خونریزی جلوگیری شود.
ویتامین E باید قبل از بوتاکس مصرف نشود تا از افزایش خطر خونریزی جلوگیری شود.

داروهایی که باید قبل از بوتاکس ابرو از آنها اجتناب کرد.

به این نکته توجه داشته باشید که باید قبل از قطع هرگونه داروی ضروری حتما با پزشک خود مشورت کنید.

مراقبت های بعد از بوتاکس ابرو

پس از بوتاکس ابرو این مراقبت‌ها را جدی بگیرید:

 • پس از انجام بوتاکس ابرو تا چهار ساعت دراز نکشید چرا که دراز کشیدن خیلی زود می‌تواند بوتاکس را به اطراف صورت حرکت دهد.
 • حداقل چهار ساعت بعد از آن ناحیه تحت درمان را مالش ندهید، زیرا این کار می‌تواند باعث جابجایی بوتاکس و افزایش کبودی شود.
 • تا ۲۴ ساعت ورزش نکنید. افزایش جریان خون ناشی از ورزش می‌تواند باعث جابجایی مواد بوتاکس شود.

چند وقت بعد از کاشت ابرو میتوان بوتاکس کرد؟

برای انجام بوتاکس ابرو تا ۳ ماه بعد از صبر کنید. در این مدت تورم اطراف ابرو برطرف شده و ابروها طبیعی‌تر به نظر می‌رسند.

بعد از فیبروز ابرو میشه بوتاکس زد؟

بعد از انجام یک درمان میکروبلیدینگ و پس از بهبود کامل می‌توانید بوتاکس انجام دهید. در نظر گرفتن زمان انجام بوتاکس پس از میکروبلیدینگ بسیار مهم است. حداقل ۲ هفته پس از درمان میکروبلیدینگ صبر کنید و پس از آن بوتاکس انجام دهید.

برخی از عوارض بوتاکس ابرو عبارتند از:

 • کبودی
 • سردرد
 • عفونت
 • افتادگی پلک
 • عدم تقارن بین ابروها و پیشانی
 • افتادگی ابروها (پتوز ابرو)
 • عدم کنترل عضلانی برای بالا بردن ابروها