اقتصادیبین المللیمعرفی کسب و کار

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه‌گذاری کانادا این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند که در بزرگترین مقصد مهاجرتی کسب‌وکارهای جهان، به انجام فعالیت کاری مشغول شوند. سرمایه‌گذاران به این علت کانادا را انتخاب می‌کنند امنیت و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا است، مالیات‌های کسب‌وکارها پایین است و بهترین دسترسی به تجارت آزاد دارد و البته از سراسر جهان مهاجرت‌کنندگان را با آغوشی باز می‌پذیرد. سفر تفریح شرایط مهاجرت را به خوبی توضیح میدهد. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

شرایط پذیرش ویزای سرمایه‌گذاری در هر استان کانادا با یکدیگر تفاوت دارد. در ادامه شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا سال 2023 را در هر استان بیان می‌کنیم. برای اینکه بتوانید این نوع ویزا را دریافت کنید، لازم است از شرایط زیر برخوردار باشید:

۱. میزان دارایی؛ ارزش‌گذاری اموال توسط کارشناسان دادگستری

دارایی خالص شما (و همسرتان) باید حداقل ۲ میلیون دلار کانادا باشد. باید بتوانید اثبات کنید که این دارایی از راه قانونی کسب شده است. همچنین ارزش‌‌گذاری دارایی‌های منقول و غیرمنقول شما باید توسط مراکز معتبر و کارشناسان دادگستری انجام بگیرد و مطابق با آخرین استانداردهای اداره مهاجرت کانادا ارائه شود.

۲. سوابق مدیریتی و حرفه‌های مورد‌قبول کانادا

شما باید حداقل دو سال از پنج سال گذشته را در پست مدیریتی یک شرکت قانونی مشغول بوده باشید. سوابق مدیریتی شما باید شامل مواردی نظیر برنامه‌ریزی، مدیریت و کنترل منابع انسانی و مالی باشد. حرفه های زیر از نظر دولت کانادا برای برنامه سرمایه‌گذاری قابل قبول هستند:

 • پزشک، داروساز و یا جراح دارای پروانه ‌مطب یا سهامدار بیمارستان
 • کسبه دارای پروانه کسب
 • وکلای دادگستری دارای پروانه ‌وکالت
 • سهامداران یا اعضای  هیات مدیره
 • مدیران ارشد شرکت های دولتی یا خصوصی
 • مهندسین عمران و معماری دارای پروانه مهندسی

در‌نتیجه، اولین مدرک مورد‌نیاز برای مشارکت در برنامه سرمایه‌گذاری کانادا، ارائه سابقه مدیریتی و پروانه کسب‌و‌کار به مدت دو سال است.

۳. حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

شما باید مبلغ ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار کانادا را به مدت ۵ سال نزد دولت این کشور به ودیعه بگذارید. به این مبلغ سودی تعلق نمی‌گیرد و پس از این دوره ۵ ساله به طور کامل به سرمایه گذار بازگردانده خواهد شد. بازگشت این مبلغ از سوی دولت کانادا تضمین می‌شود. همچنین شما می‌توانید ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار را به کمک بنگاه‌های مالی کانادا تامین کنید و فقط ۳۵۰ هزار دلار را به عنوان سود بانکی آن بپردازید. به‌طورکلی، برای سرمایه‌گذاری در کانادا، حداقل میزان سرمایه‌ای که نیاز دارید معادل 250.000 دلار کانادا است. به این میزان سرمایه برای راه‌اندازی یا خرید یک کسب‌وکار در کانادا نیاز دارید.

۴. دریافت اقامت کانادا با سرمایه‌گذاری و کمک به اشتغال در این کشور

پس از کسب خود از طریق سرمایه‌گذاری کبک اجازه اقامت در باقی ایالت‌های کانادا را خواهید داشت. بخشی از سود حاصل از این سرمایه‌گذاری صرف هزینه‌‌های مختلف نظیر شرکت‌‌های کارگزاری سرمایه‌گذاری می‌شود. باقیمانده سود آن نیز در قالب وام‌‌های بدون بهره به کسب‌‌و‌کارهای کوچک محلی پرداخت شده یا صرف برنامه‌های مختلف حمایت از آوارگان و یا سایر برنامه‌های حمایتی مهاجران خواهد شد. در واقع شما با این مبلغ به نوعی در توسعه اقتصادی این کشور و اشتغال‌‌زایی مشارکت می‌کنید. دولت کانادا نیز در عوض این مشارکت، اقامت دائم را بدون در نظر‌گرفتن محدودیت‌‌های رایج به شما اعطا می‌ کند.

جدول امتیاز ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

امتیاز توضیح معیار
12 18-35 سن
11 36
10 37
09 38
08 39
07 40
06 41
05 42
04 43
03 44
02 45
01 46
00 47 و بیشتر
IELTS زبان انگلیسی
Listening Writing Speaking Reading
CLB7 = 6.5-7 6 6 6 نمره
16 = 4 4 4 4 امتیاز
CLB8 = 7.5 6.5 6.5 6.5 نمره
20 = 5 5 5 5 امتیاز
CLB9 = 8 7 7 7-7.5 نمره
24 = 6 6 6 6 امتیاز
CLB10 = 8.5-9 7.5-9 7.5-9 8-9 نمره
24 = 6 6 6 6 امتیاز
25 PHD تحصیلات
23 کارشناسی ارشد
22 دو کارشناسی
21 کارشناسی
19 دیپلم
05 دبیرستان
09 یک سال تجربه کاری
11 2-3 سال
13 4-5 سال
15 6 و بیشتر
05 آیلتس همسر همسر
05 ارتباط خانودگی در کانادا

سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری کانادا در استان ساسکاچوان

برنامه سرمایه‌گذاری در ساسکاچوان به شما این امکان را می‌دهد که به همراه خانواده‌تان در این استان کسب‌وکاری را راه اندازی کنید یا در آن شریک شوید و مدیریتش کنید. در برنامه جدید سرمایه‌گذاری در ساسکاچوان باید هر کاندیدا Expression of Interest یا EOI خود را در سیستم جدید آنلاین ثبت کند.

برای اینکه در برنامه سرمایه‌گذاری ساسکاچوان بتوانید شرکت کنید باید حتما ارزش سرمایه خالص شما حداقل 500 هزار دلار کانادا و از طریق قانونی ذخیره شده باشد. علاوه‌بر این، حداقل سه سال سابقه مدیریت یا کارآفرینی در شغل مربوطه لازم است. اگر شما در برنامه سرمایه‌گذاری ساسکاچوان پذیرفته شدید، برای دریافت اقامت دائمی باید این مدارک را فراهم کنید:

 • حداقل 300.000 دلار کانادا در رجینا یا ساسکاتون یا 200.000 دلار کانادا در دیگر شهرهای ساسکاچوان سرمایه‌گذاری کنید.
 • کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید که با اطلاعات مدارکتان هم‌خوانی داشته باشد.

اگر کل سرمایه تا 1 میلیون دلار کانادا یا بیشتر نیست باید حداقل یک سوم از سهام شرکت را دارا باشد. در فعالیت‌های روزانه شرکت مستمرا حضور داشته باشد و حداقل دو موقعیت شغلی برای شهروندان کانادایی ایجاد کنید.

برنامه سرمایه گذاری کبک؛ سریع‌ترین راه دریافت ویزای سرمایه‌گذاری

 • بدون محدودیت سنی
 • بدون نیاز به مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی
 • افراد بالای 50 سال حتما باید مدرک تحصیلی دیپلم و افراد بالای 60 سال مدرک تحصیلی لیسانس داشته باشند.
 • بدون نیاز به راه‌اندازی کسب ‌و کار پس از ورود به کانادا
 • امکان بهره‌‌گیری متقاضی و اعضای خانواده از خدمات بهداشتی و درمانی کانادا به صورت رایگان
 • امکان تحصیل فرزندان متقاضی در بهترین مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی بدون نیاز به دریافت
 • امکان بهره‌گیری متقاضی و اعضای خانواده از آموزش رایگان عمومی
 • انجام مصاحبه به زبان فارسی

علاوه‌بر این، امکان دریافت همزمان اقامت برای اعضای خانواده یعنی، همسر و فرزندان زیر 22 سال نیز وجود دارد.

سرمایه‌گذاری در بریتیش کلمبیا؛ بهترین راه برای مهاجرت کارآفرینی به ونکوور

اگر برای سرمایه‌گذاری در ونکوور یا بریتیش کلمبیا آماده‌اید و می‌خواهید کسب‌وکاری را به طور منظم مدیریت کنید باید در برنامه مهاجرتی کارآفرینی شرکت کنید. برای این کار این شرایط را باید دارا باشید:

 • حداقل سرمایه خالص 600.000 دلار کانادا داشته باشید.
 • بتوانید تجربه کاری و مدیریتی خود را ثابت کنید.
 • وضعیت قانونی مهاجرتی برای کانادا را داشته باشید.
 • دانش زبان انگلیسی یا فرانسه معادل CLB 4 یا بیشتر داشته باشید.

اگر در برنامه سرمایه‌گذاری بریتیش کلمبیا پذیرفته شدید باید کسب‌وکاری جدید را در این استان راه‌اندازی کنید یا کسب‌وکاری موجود را بهبود بخشید. علاوه‌بر این نیاز به حداقل 200.000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری در این شغل دارید و باید حداقل برای یک شهروند کانادایی شغلی تمام وقت ایجاد کنید.

سرمایه‌گذاری در پرنس ادوارد؛ برای علاقه‌مندان به فعالیت مداوم

پرینس ادوارد جزیره‌ای در شرق کاناداست. سرمایه‌گذاری در پرینش ادوارد مخصوص کسانی است که می‌خواهند به طور دائم در کسب‌وکاری فعالیت کنند. برای سرمایه‌گذاری در پرنس ادوارد می‌توانید جزء یکی از سه دسته زیر قرار بگیرید.

۱مالکیت 100 درصد کسب‌و‌کار و بیزینس در کانادا

همان‌طور که از نام این نوع سرمایه‌گذاری مشخص است، این نوع مهاجرت برای کسانی است که می‌خواهند مالکیت کامل کسب‌وکاری را داشته باشند. ممکن است این کسب‌وکار را فرد از ابتدا راه‌اندازی کرده یا با خرید کسب‌و‌کار موجود به دست‌ آورده باشد.

۲مالکیت بخشی از کار؛ خرید سهام و سرمایه‌گذاری در شرکت

در این نوع سرمایه‌گذاری، فرد به جای مالکیت تمام، بخشی از یک کسب‌وکار را خریداری می‌کند. در این شرایط فرد باید یک سوم از دارایی یک شرکت را بخرد یا حداقل معادل 1.000.000 دلار کانادا را در شرکت سرمایه‌گذاری کند.

۳اجازه کار؛ کسب تجربه در شغل مورد‌نظر و سرمایه‌گذاری در آن

در این نوع از سرمایه‌گذاری، برنامه مهاجرتی پرینس ادوارد به شما این اجازه را می‌دهد که مدتی در شغل دلخواه مشغول به کار شوید و در جریان تجربیات روزانه شغل قرار بگیرید. تا با کسب تجربه، امکان سرمایه‌گذاری در آن را پیدا کنید. برای شرکت در هر یک از سه روش بالا و سرمایه‌گذاری در استان پرنس ادوارد، باید ویژگی‌های زیر را داشته باشید.

 • باید بین 21 تا 59 سال سن داشته باشید.
 • تحصیلات دوران مدرسه را تمام کرده باشید.
 • حداقل ارزش سرمایه‌تان 600.000 دلار باشد.
 • حداقل نمره آیلتس 4 داشته باشید.
 • بیزینس پلان کامل و واضحی داشته باشید.
 • در شغل مورد نظر فعالیت دائم و مستمر داشته باشید.
 • سپرده‌ای معادل 200.000 دلار داشته باشید.

علاوه‌بر سپرده بانکی، شما باید حداقل 150.000 دلار در کسب‌وکار جدید سرمایه وارد کنید. با این کار، به جریان اقتصادی و فعالیت کسب‌و‌کار در استان پرنس ادوارد کمک خواهید کرد.

سرمایه‌گذاری در استان نوا اسکوشیا؛ بهترین راه دریافت اقامت دائم کانادا برای نیرو متخصص

سرمایه‌گذاری در نوا اسکوشیا مخصوص صاحبان کسب‌وکاری است که مدیران عالی کسب‌وکار بوده‌اند و قصد فعالیت مداوم در کسب‌و‌کار موجود در استان نوا اسکوشیا را دارند. پس از این‌که چند سال این افراد، کسب‌وکاری را مدیریت کردند، شانس دریافت اقامت دائم کانادا برای آن‌ها افزایش می‌یابد. شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری شامل موارد زیر می‌شود:

 • باید 21 سال یا بیشتر داشته باشد.
 • باید بخواهید به طور دائم در نوا اسکوشیا کار و زندگی کنید.
 • حداقل دارایی معادل 600.000 دلار کانادا داشته باشید.
 • حداقل میزان سرمایه‌ برای سرمایه‌گذاری معادل 150.000 دلار کانادا داشته باشید.
 • حداقل سه سال سابقه کار مدیریتی داشته باشید و مدیر کسب‌وکاری باشید یا معادل 5 سال مدیر ارشد کسب‌وکاری باشید.

برای شرکت در برنامه سرمایه‌گذاری این استان باید حداقل نمره 5 در 4 مهارت زبانی انگلیسی یا فرانسه را کسب کرده باشید و EOI خود را به طور آنلاین پر کنید. علاوه‌بر این، دعوت‌نامه‌ از سوی دفتر مهاجرتی نوا اسکوشیا نیز جزو مدارک مورد‌نیاز محسوب می‌شود.

سرمایه‌گذاری در استان مانیتوبا؛ بدون نیاز به سپرده بانکی

برای سرمایه‌گذاری در استان مانیبوتا دو راه وجود دارد. یا سرمایه‌گذاری کارآفرینی برای کسانی که می‌خواهند کسب‌وکاری را در منیبوتا راه‌اندازی کنند و یا سرمایه‌گذاری کشاورزی برای کسانی که می‌خواهند در مناطق روستایی منیبوتا فعالیت‌های کشاورزی کنند.

افرادی که می‌خواهند کسب‌وکاری را در منیتوبا راه‌اندازی کنند یا آن کسب‌وکار را بخرند در 24 ماه اول اقامتشان اجازه کار موقت خواهند داشت و دیگر نیازی نیست که 100.000 دلار نزد دولت منیتوبا بسپارند. بدین ترتیب شرایط سرمایه‌گذاری در منیتوبا به شرح زیر است:

 • حداقل 3 سال به صورت تمام وقت در پنج سال گذشته تجربه کاری در مشاغل مدیریتی داشته باشید. کسانی که صاحب شغلی بوده‌اند امتیاز بالاتری کسب می‌کنند.
 • حداقل امتیاز 5 مهارت‌های زبانی را داشته باشید.
 • حداقل معادل مدرک دبیرستان کانادا را داشته باشید.
 • حداقل 25 تا 49 سال داشته باشید.
 • حداقل سرمایه‌گذاری در منیتوبا 250.000 دلار است.
 • میزان دارایی خالص باید 500.000 دلار باشد.

بیزینس پلان کامل نیز بخش مهمی از شرایط سرمایه‌گذاری است. همچنین، حداقل میزان سرمایه‌گذاری در کسب‌و‌کار باید 300.000 دلار و حداقل سرمایه خالص 500.000 دلار باشد.

سرمایه‌گذاری در استان نیوبرانزویک

سرمایه‌گذاری در نیوبرانزویک نیز مانند دیگر استان‌ها شرایط خاص خود را دارد. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام قوانین و آزمایشات مهاجرتی را انجام دهید و تا لحظه دریافت ویزای اقامت دائم نباید شغل خود را ترک کنید. زیرا ممکن است درخواست شما به هر دلیلی پذیرفته نشود. شرایط پذیرش سرمایه‌گذاری در نیوبرانزویک به شرح زیر است:

 • بین 22 تا 55 سال سن داشته باشید.
 • میزان مهارت زبانی کافی برای مدیریت کسب‌وکار در نیوبرانزویک را داشته باشید.
 • حداقل دیپلم دبیرستان را کسب کرده باشید.
 • بدانید که باید در همین استان زندگی و کار کنید.
 • در پنج سال اخیر حداقل سه سال تجربه کاری در زمینه شغلی مربوط را داشته باشید.
 • از شرایط کاری در نیوبرانزویک مطلع باشید.
 • بیزینس پلان شما را باید یکی از دولت‌های رسمی نیوبرانزویک تایید کرده باشد.
 • حداقل ارزش سرمایه خالص 600.000 دلار داشته باشید.

باید 75.000 دلار کانادا را به عنوان وثیقه طی قراردادی امضا شدسرمایه گذاری کانادا بهترین روش مهاجرت به کانادا برای افرادی است که تمکن مالی کافی دارند. کارآفرینان و صاحبان کسب‌و‌کار می‌توانند با انتقال سرمایه و بیزینس خود به کانادا، علاوه بر سرمایه‌گذاری مطمئن و پر سود، اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

در این مقاله انواع روش‌های سرمايه گذاري در كانادا، مدارک و شرایط سرمایه گذاری، حداکثر و حداقل هزینه و سرمایه‌گذاری‌های پرسود و پولساز این کشور را بررسی می‌کنیم. اگر به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا علاقه‌مند هستید، نظرات، تجربیات و پرسش‌های خود را درباره مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کانادا برایمان کنید.

برای انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط خود می‌توانید از کارشناسان مجرب ادیسه برای ارزیابی شرایط و دریافت مشاوره رایگان کمک بگیرید. ادیسه به شما کمک می‌کند تا روش‌های مهاجرتی مناسب خود را بشناسید و بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سفر کنید.

اگر به مهاجرت فکر میکنید، فرصت را از دست ندهید! شما میتوانید بهترین روش و بهترین کشور را با توجه به شرایط خودتان پیدا کنید و از راهنمایی های کارشناسان باتجربه ادیسه به صورت کاملا رایگان بهرهمند شوید. در ساعات 18 الی 23 میتوانید با شماره همراه کارشناسان مهاجرت تماس گرفته و به صورت کاملا رایگان مشاوره دریافت کنید. یا با استفاده از چت آنلاین با مشاوران ما در ارتباط باشید

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های محبوب مهاجرت است. آسان‌تر بودن شرایط کلی این نوع مهاجرت نیز بر محبوبیت آن افزوده است. بسیاری کانادا را بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌دانند.

این شیوه نسبتا زمان‌برتر از برخی روش‌ها مانند اکسپرس اینتری است و هزینه اولیه زیادی دارد؛ اما در عوض برخی شروط مربوط به سن و امتیاز در این روش آسان‌تر هستند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت با سرمایه گذاری در کانادا یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌مندی افراد به سرمایه‌گذاری در این کشور است. با این وجود در همه روش‌های سرمایه‌گذاری، به‌طور مستقیم امکان دریافت اقامت دائم وجود ندارد. به عنوان مثال می‌توان به روش‌های سرمایه‌گذاری در ملک و سرمایه‌گذاری در بورس اشاره کرد.

در واقع بعضی روش‌ها به‌طور مستقیم به اقامت دائم منجر می‌شوند و بعضی مسیری غیر مسقیم برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه‌گذاری هستند.

شهروندی کانادا با سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت کانادا پس از دریافت اقامت دائمی این کشور میسر می‌شود. شرایط کلی اخذ شهروندی کانادا به صورت زیر است:

 • اخذ اقامت دائم کانادا
 • ۳ سال اقامت در ۵ سال آخر
 • پرداخت مالیات
 • انجام آزمون شهروندی کانادا

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا با توجه به روش سرمایه‌گذاری متفاوت است. برای اطلاع دقیق از جزئیات شرایط و مدارک لازم برای هر یک از شیوه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا به مطلب مرتبط با آن مراجعه کنید. در ادامه به توضیح مختصر شرایط سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار و ۲۰۰ هزار دلاری کانادا و شرایط کلی اخذ ویزای سرمایه‌گذاری این کشور می‌پردازیم.

شرایط مورد نیاز سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار دلاری

 • حداقل 300 هزار دلار دارایی
 • حداقل 100 هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری
 • کسب حداقل امتیاز لازم

شرایط مورد نیاز سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلاری

 • حداقل 600 هزار دلار کانادا دارایی
 • حداقل 200 هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری
 • کسب حداقل امتیاز لازم

شرایط کلی اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

سابقه کاری

این شرط برای برنامه‌های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری استانی مهم‌ است. معدود روش‌هایی مانند سرمایه‌گذاری کبک به سابقه کاری مرتبط نیاز ندارند.

تمکن مالی

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در روش‌های مختلف متفاوت است.

بیزینس پلن

ارائه بیزینس پلن قوی برای بسیاری از برنامه‌های سرمایه‌گذاری شرط اصلی است (سرمایه گذاری در استان کبک به بیزینس پلن نیاز ندارد).

مدرک زبان

بعضی روش‌ها به مدرک زبان نیاز ندارند. در روش‌های سرمایه‌گذاری استانی معمولا آیلتس 4 تا 5 لازم است. به طور کلی ویزای سرمایه‌گذاری نسبت به سایر ویزاها به مهارت زبان پایین‌تری نیاز دارند.

مدرک تحصیلی

در بیشتر روش‌ها مدرک دیپلم یا فوق دیپلم کافی است؛ اگرچه مدرک تحصیلی بالاتر می‌تواند امتیاز شما را افزایش دهد.

سن

به‌طور کلی باید حداقل 18 سال سن داشته باشید. بعضی روش‌ها حداقل سن را 21 سال تعیین کرده‌اند. حداکثر سن مجاز در روش‌های متفاوت فرق دارد اما معمولا تا 59 سال قابل قبول است. برخی برنامه‌ها محدودیت سنی ندارند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

 • مدارک شناسایی
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک مربوط به سوابق کاری و تجاری
 • اسناد و مدارک مالی
 • فرم‌های درخواست اداره مهاجرت کانادا
 • گواهی عدم سوءپیشینه

مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

بعضی روش‌های سرمایه گذاری مانند کشاورزی، به مدرک زبان نیاز ندارند اما در بیشتر روش‌ها باید مدرک زبان ارائه دهید.

در نظر داشته باشید، سرمایه‌گذاری نسبت به سایر روش‌های به مهارت زبان کمتری نیاز دارد. در ادامه می‌توانید حداقل نمره آیلتس لازم را در روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در کانادا ببینید؛ نمره بالاتر، امتیاز شما را افزایش خواهد داد.

مراحل اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری

1- انتخاب روش سرمایه گذاری

2-جمع آوری مدارک مورد نیاز

3- گرفتن ویزای کار از استان

4- اجرا و راه اندازی بیزینس

5- دریافت نامینیشن از استان

6- دریافت اقامت دائم

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری

مدت زمان صدور ویزای سرمایه گذاری در کانادا در روش های مختلف فرق دارد.

معمولا برای دریافت اقامت دائم، پروسه چیزی در حدود ۲ سال طول می‌کشد. البته در روش‌هایی مثل ثبت شرکت یا خرید بیزینس، حداکثر 6 ماهه وارد کانادا می‌شوید.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

مبلغ سرمایه گذاری در کانادا برای اخذ اقامت حدودا بین ۱۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار دلار کانادا است.

در نظر داشته باشید که حداقل مبلغی که ایرانیان برای برنامه‌های سرمایه‌گذاری استانی باید داشته باشند، 150 هزار دلار کانادا است.

روش های سرمایه گذاری در کانادا

شرایط و نیازمندی‌های هر یک از این روش‌های سرمایه‌گذاری با یکدیگر متفاوت هستند؛ اما به طور کلی می‌توان انواع سرمایه گذاری در کانادا را به صورت زیر فهرست کرد:

 • خرید بیزینس
 • ثبت شرکت و ICT
 • خرید ملک
 • خود اشتغالی
 • خرید سهام
 • کارآفرینی
 • Executive Express Entry
 • کشاورزی

خرید بیزینس در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

اگر تمکن مالی کافی دارید و می‌خواهید همراه با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید، برای شما انتخاب خوبی است. این فرایند چند مرحله دارد:

۱- خرید یک بیزینس یا

۲- اخذ اجازه کار از طریق برنامه «اونر اپراتور»

۳- اخذ ارزیابی

۴- اخذ اقامت دائم از طریق برنامه‌های اکسپرس اینتری

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت و ICT

مهم ترین مسیرها برای روش های زیر هستند:

 • ثبت شرکت در کانادا از طریق برنامه اونر اپراتور
 • ثبت شرکت در کانادا از طریق برنامه IMP
 • ثبت شرکت در کانادا از طریق برنامه انتقال درون شرکتی

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

اگر قوانین مالیاتی کانادا را در مورد سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات بشناسید، می‌تواند بسیار سودآور باشد. البته لازم است بدانید که این سرمایه‌گذاری نمی‌تواند به تنهایی به اخذ اقامت منجر شود.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ملک

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خود اشتغالی

این برنامه مختص هنرمندان و ورزشکاران است. برای حداقل مبلغی تعیین نشده است اما متقاضی باید ثابت کند که تمکن مالی کافی را برای راه‌اندازی کسب‌وکار و اقامت خود دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید سهام

خرید سهام یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا است. این روش به طور کلی سه زیرمجموعه اصلی دارد:

 • سرمایه گذاری در بورس کانادا
 • سرمایه گذاری در بانک کانادا
 • سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی

افراد خارجی و غیر مقیم می‌توانند با خرید سهام از طریق یک سهام‌دار تاییدشده یا کارگزار دارای مجوز (licensed brokers) در بورس کانادا سرمایه‌گذاری کنند. اوراق قرضه دولتی کانادا نرخ بهره ثابتی را پرداخت می‌کند که می‌تواند جریان درآمد ثابتی را برای خریدار ایجاد کند. بنابراین خرید اوراق قرضه یک سرمایه‌گذاری مطمئن است. اگرچه این روش‌ها پرسود هستند اما به‌طور مستقیم به اخذ اقامت منجر نمی‌شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

برنامه‌های سرمایه‌گذاری استانی کانادا و یا همان کارآفرینی طرفداران زیادی دارند. هر یک از این روش‌ها دارای مزایای مختص به خود است و شرایط ویژه‌ای دارد.

سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک

در این روش باید حداقل مبلغ 150 هزار دلار کانادا انجام دهید. سپس با ویزای کار وارد استان می‌شوید و پس از اجرای بیزینس خود طبق توافق با استان، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اپلای کنید.

سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

پرنس ادوارد کم جمعیت‌ترین و کوچک‌ترین استان کانادا است. باید واجد شرایط زیر باشید.

 • حداقل 600 هزار دلار کانادا ارزش دارایی
 • حداقل 150 هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری
 • بین 21 تا 59 سال سن
 • حداقل آیلتس 4

سرمایه گذاری در استان انتاریو

راه‌اندازی یک کسب‌وکار داخل کلانشهر تورنتو حداقل به 800 هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری نیاز دارد؛ اما اگر بخواهید خارج از این شهر سرمایه‌گذاری کنید، باید حداقل نصف این مبلغ یعنی 400 هزار دلار کانادا داشته باشید.

سرمایه گذاری در استان منیتوبا

منیتوبا یکی از استان های زیبای کاناداست که تقریبا در مرکز این کشور قرار دارد. برای سرمایه گذاری در استان منیتوبا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • حداقل 500 هزار دلار کانادا ارزش خالص دارایی
 • حداقل 200 هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری
 • مدرک زبان حداقل در سطح CLB 5
 • حداقل ۶۰ امتیاز در سیستم امتیازدهی

سرمایه گذاری در استان نوااسکوشیا

شما باید برای راه اندازی یک بیزینس 150 هزار دلار کانادا انجام دهید. در این روش لازم است با ویزای کاری وارد استان نوا اسکوشیا شوید و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی و مدیریت کنید.

سرمایه گذاری در استان کبک

یکی از روش های جذاب اخذ اقامت کانادا تنها با 350 هزار دلار است. برای سرمایه‌گذاری در کبک باید 350 هزار دلار کانادا پرداخت کنید و این مبلغ قابل بازگشت نیست اما در روش شما حداقل باید 300 هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری انجام کنید.

تفاوت مهم این دو روش این است که در برنامه سرمایه‌گذاری کبک، نیازی نیست بیزینسی را در این استان راه‌اندازی و مدیریت کنید و فقط با پرداخت 350 هزار دلار اقامت می‌گیرید اما در روش کارآفرینی کبک ملزم به راه‌اندازی و مدیریت یک بیزینس هستید.

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق Executive Express Entry

Executive Express Entry یا همان برنامه اجرایی اکسپرس اینتری مخصوص صاحبان کسب و کار، مدیران ارشد و کارآفرینان است و به این صورت است که آن‌ها 200 امتیاز اضافه در سیستم امتیازبندی دریافت می‌کنند. این روش به اقامت دائم منجر می‌شود.

مهاجرت به کانادا از طریق کشاورزی

برای مهاجرت به کانادا از طریق کشاورزی برنامه های مهاجرتی مختلفی وجود دارد. مناسب‌ترین روش برای متقاضیان ایرانی است. برای این روش باید یک مزرعه در استان ساسکاچوان اجاره یا خریداری کنید و 150 هزار دلار کانادا روی آن سرمایه گذاری کنید.

فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کانادا بی‌شمار هستند. ۶ صنعت مهم کانادا برای سرمایه‌گذاری عبارتند از:

ساخت‌و‌ساز

با افزایش پروژه‌های توسعه‌ای جدید در سراسر کانادا، نیاز به شرکت‌های ساختمانی افزایش پیدا می‌کند. بخش تجاری بیشتر از بخش مسکونی در این زمینه رشد داشته است. سرمایه‌گذاران با در نظر گرفتن چشم‌انداز عالی، اشتغال و نرخ پایین وام، همجواری و دسترسی به آمریکا، کانادا را به عنوان یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاری در بخش ساخت‌و‌ساز انتخاب می‌کنند.

کشاورزی

سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی کانادا برای افراد با تمکن مالی بالا و کسانی که درآمد مازاد دارند، سرمایه‌گذاری خوبی است. بهترین استان‌های کانادا برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی عبارتند از:

 •  انتاریو
 • ساسکاچوان
 • مانتیوبا
 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا

غذا و اقامت

این حوزه شامل سرمایه‌گذاری در موسساتی است که در ارائه خدمات اقامتی کوتاه مدت مسافران و سایر افراد فعال هستند. این موسسات امکاناتی مانند هتل‌ها، استراحتگاه‌ها، متل‌ها، انواع مختلف اردوگاه‌های تفریحی و… را فراهم می‌کنند.

سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری، راه‌اندازی یک رستوران یا مدیریت هتل در این کشور می‌تواند شما را با موفقیت چشمگیری در کسب‌و‌کارتان رو‌به‌رو کند.

خرید ملک

بخش املاک کانادا در سال 2022 بیشتر از 5 میلیارد دلار سودآوری داشته است؛ اما اگر به عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی سرمایه گذاری در املاک کانادا را انتخاب کرده اید دو نکته را در نظر داشته باشید:

 1. قوانین مالیات ملک در کانادا
 2. عدم امکان اخذ اقامت با سرمایه‌گذاری در بخش املاک

خدمات فنی و حرفه‌ای

صنعت خدمات حرفه‌ای، علمی و فنی (PST) متشکل از سازمان‌هایی است که به فعالیت‌هایی مثل طراحی سیستم‌های رایانه‌ای و خدمات مرتبط، خدمات معماری، مهندسی و… مشغول هستند.

این سرمایه‌گذاری منبع ثابت درآمدی ایجاد می‌کند و گزینه‌ای عالی و سودآور برای کسانی است که به دنبال سرمایه‌گذاری در کانادا هستند. استان‌های آلبرتا و انتاریو طی دو سال گذشته در این بخش رشد چشمگیری داشته‌اند.

عمده‌فروشی و خرده‌فروشی

عمده‌فروشی یکی از پویاترین و پیشروترین صنایع برای سرمایه‌گذاری در کانادا است. برای سرمایه‌گذاری در این حوزه استان‌هایی مانند آلبرتا، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا را هم در نظر بگیرید. این استان‌ها در سال‌های گذشته رشد قابل توجهی در این حوزه داشته‌اند.

بهترین سرمایه گذاری در کانادا

بخش کشاورزی، صنایع غذایی و معدن از بهترین و پر درآمدترین صنایع برای سرمایه‌گذاری در کانادا، به شمار می‌روند. البته دقت کنید این به معنی نادیده گرفتن صنایع دیگر نیست. کانادا در همه حوزه های اقتصادی قدرتمند است و در سطح جهانی پیشتاز است اما صنایع ذکر شده از نظر شرایط و قوانین سرمایه‌گذاری هم برای مهاجرین مناسب و ایده‌آل هستند.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

بی‌ثباتی سیاسی، نوسانات ارزش ارز و عدم اطمینان اقتصادی از دلایلی است که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران خارجی، ثروت و سرمایه خود را از کشور خود خارج کنند و در جای دیگری به دنبال یک پناهگاه مالی باشند. سرمایه‌گذاری در کانادا انتخاب بسیاری از کسانی است که ارزش دارایی‌های آن‌ها بالا است. مزایای سرمایه‌گذاری در کانادا عبارتند از:

بازاری جهانی

دسترسی فوق‌العاده به بازارهای جهانی در کانادا، امکان دسترسی به بازار 51 کشور و حدودا یک و نیم میلیارد مصرف کننده را به دنبال دارد. مالیات در کانادا نسبت به کشورهای اسکاندیناوی و اروپایی کم‌تر است.

اقتصاد قدرتمند

کانادا یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان را دارد.

قانون مداری

حاکمیت قانون در کانادا قوی است. سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی بیزینس در این کشور با رعایت اصول اخلاقی و مطابق با قوانین انجام می شوند. این امر شرایط یکسانی را برای سرمایه‌گذاری در کانادا برای همه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.

شرایط پایدار

فضای کلی سرمایه گذاری در کانادا پایدار است. در حالی که در دیگر کشورها، سیستم‌های مالیات و قانون تجارت هنوز در مرحله توسعه قرار دارند یا تحت تاثیر تغییرات سریع و غیرمنتظره قرار می‌گیرند؛ در نتیجه بسیاری از سرمایه‌گذاران در معرض آسیب اقتصادی قرار خواهند گرفت.

زیرساخت قوی حمل و نقل

زیرساخت حمل‌و‌نقل هوایی این کشور در جهان بهترین است و بنادر ساحلی آن دسترسی مستقیم دریایی به آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی را فراهم می‌کنند. همچنین وجود دریاچه‌های بزرگ در کانادا دسترسی به ایالات متحده را آسان کرده‌اند.

بهترین کشور برای اقلیت‌ها

سازمان جهانی همکاری و توسعه اقتصادی، کانادا را به عنوان بهترین کشور در جهان برای پذیرش اقلیت‌ها رتبه‌بندی می‌کند. کانادا مدت‌ها است که اهمیت وارد کردن نیروی کار ماهر و تحصیل‌کرده را برای توسعه اقتصاد خود درک کرده است و از سرمایه‌گذاران در سراسر جهان استقبال می‌کند.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

با وجود مزایای ذکر شده سرمایه‌گذاری در کانادا ریسک‌ها ومعایب خاص به خود را هم به دنبال دارد. در ادامه به چند مورد از این معایب می‌پردازیم:

تفاوت زیاد با بازار ایران

بازار کانادا با بازار ایران قابل مقایسه نیست. در بازار کانادا فضا به شدت رقابتی است و گاهی رقابت در این فضا بسیار دشوار می‌شود.

آب و هوا

کانادا زمستان‌های طولانی و سردی دارد که ممکن است برای همه جالب نباشد.

محدودیت در تصمیم‌گیری‌ها

در صورتی که یک شرکت خارجی سعی در به دست آوردن اکثریت سهام در یک تجارت کانادایی داشته باشد، با محدودیت‌هایی مواجه می‌شود.

قوانین استانی مختلف

قوانین سرمایه‌گذاری در استان‌های کانادا فرق دارد. این موضوع شاید برای برخی سرمایه‌گذارها دشوار باشد که مجبور باشند بیزینس خود را همسو با قوانین و مقررات محلی متعددی پیش ببرند.

فاصله جغرافیایی

فاصله جغرافیای ایران و کانادا زیاد است و این می‌تواند برای کسانی که دارای وابستگی‌های عاطفی در ایران هستند دشوار باشد.

روندهای طولانی

در برخی بیزینس ها اخذ لایسنس و مجوز مستلزم آموزش و بررسی‌های دقیق است؛ بنابراین پروسه دریافت چنین مجوزهایی طولانی است. در برخی از بخش‌های خاص مانند سرمایه‌گذاری در ساخت‌و‌ساز گرفتن مجوز تا ۹ ماه طول می‌کشد.

تفاوت رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا

روش سرمایه گذاری حداقل سرمایه لازم سیستم امتیاز بندی
کارافرینی (سرمایه‌گذاری استانی کانادا) 100 هزار دلار کانادا دارد
برنامه سرمایه‌گذاری کبک 350 هزار دلار کانادا بدون بازگشت
1.2 میلیون دلار کانادا پنج ساله
دارد
ثبت شرکت 200 هزار دلار کانادا ندارد
خرید بیزینس 200 هزار دلار کانادا ندارد
خود اشتغالی تعیین نشده دارد

تفاوت ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی

در روش‌های سرمایه‌گذاری ملزم نیستید که پس از ورود به کانادا یک بیزینس تجاری راه‌اندازی و مدیریت کنید اما برای گرفتن ویزای کار آفرینی کانادا لازم است که کسب‌و‌کاری در کانادا تاسیس و آن را مدیریت کنید.

علاوه بر این مورد، تمکن مالی لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی کمتر از روش‌های سرمایه‌گذاری است.

دلایل ریجکت شدن ویزای سرمایه گذاری کانادا

تمکن مالی

مهم‌ترین دلیل ریجکتی ویزای سرمایه گذاری کانادا «نداشتن سرمایه کافی» است. بدیهی است وقتی از طریق سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنید باید حداقل سرمایه تعیین شده را داشته باشید.

جعل مدارک

این مورد خیلی مهم است. به هیچ وجه مدارک جعلی و غیرواقعی به اداره مهاجرت کانادا ارائه ندهید.

نقص مدارک

پرونده شما باید به‌طور کامل ارسال شود. همه اسناد و مدارک لازم باید در پرونده قرار بگیرند و فرم‌های مورد نیاز به دقت تکمیل شوند.

نداشتن پیش‌نیازها

هر یک از روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا شرایطی دارد که هر متقاضی برای قبولی باید واجد همه آن‌ها باشد.

منبع:

سوالات متداول

آیا سرمایه‌گذاری در کانادا برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر است؟

بله؛ متقاضیان ایرانی می‌توانند از طریق روش‌های مختلف ذکر شده در مطلب در کشور کانادا سرمایه‌گذاری کنند.

آیا سرمایه‌گذاری در کانادا منجر به اقامت دائم کانادا می‌شود؟

همه روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا منجر به اخذ اقامت دائم نمی‌شوند. برای مثال روش خرید ملک و خرید سهام هیچکدام به تنهایی اقامت دائمی کانادا را به دنبال نخواهند داشت.

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری چقدر است؟

کمترین مبلغ سرمایه‌گذاری در کانادا 100 هزار دلار کانادا است. اما رسیدن به اقامت از این طریق می‌تواند برای متقاضیان ایرانی تا اندازه‌ای دشوار باشد.

چه مدت بعد از سرمایه‌گذاری در کانادا می‌توان اقامت دائم گرفت؟

بستگی به روش‌ انتخابی شما دارد. برخی روش‌های سرمایه‌گذاری از ابتدا اقامت دائم را برای متقاضیان به همراه دارد. در برخی روش‌ها باید مدت زمان معینی را در این کشور سپری کنید و کسب‌وکار خود را به موفقیت برسانید تا بتوانید برای اخذ اقامت دائمی اقدام کنید.

همراه بردن خانواده با ویزای سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است؟

در همه برنامه‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، همسر و فرزندان زیر 22 سال که مجرد باشند در پرونده قرار می‌گیرند.

آیا سرمایه‌گذاری در کانادا نیازمند سفر اکتشافی است؟

برای برخی روش‌ها مانند برنامه کشاورزی ساسکاچوان انجام سفر اکتشافی لازم است؛ اما برخی دیگر از برنامه‌ها نیازی به سفر اکتشافی ندارند. برای اطلاعات دقیق‌تر به مطلب مربوط به هریک از برنامه‌ها مراجعه کنید.

برای ثبت شرکت در کانادا، باید در ایران هم شرکت داشته باشیم؟

شما هم این امکان را دارید تا شعبه‌ی شرکت خود در ایران را به کانادا انتقال دهید و هم می‌توانید کسب‌وکاری را برای اولین بار در کانادا راه‌اندازی کنید.

ه قرار دهید. اگر فکر می‌کنید اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا ویژه پولدارهاست، باید بگوییم اشتباه می‌کنید! روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا متنوع هستند و میزان سرمایه لازم در آن‌ها نیز متفاوت است.

علاوه‌براین اگر فکر می‌کنید سن‌تان بالا رفته و مهاجرت کردن از شما گذشته و یا اگر تحصیلات عالی ندارید، باز هم ویزای سرمایه‌گذاری کانادا مناسب شماست چراکه هم سرمایه شما چندبرابر می‌شود و هم اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده‌تان، دریافت خواهید گرفت. با مطالعه ادامه مطلب گویی در مقابل شما، یک متخصص نشسته و قرار است اطلاعات کافی، مفید و دست‌اول به شما بدهد. پس لطفاً 5 دقیقه وقت بگذارید و تا انتها، بخوانید و نظرتان را هم برایمان بنویسید.

اگر به هردلیلی فرصت خواندن این مطلب را ندارید،  را پر کنید، تا کارشناسان ما شرایط شما را برای مهاجرت به کانادا ارزیابی کنند.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

خبر خوب: اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است! برنامه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا این امکان را به متقاضیان می‌دهند که یک کسب‌وکار نوآورانه در کانادا ایجاد کنند و به واسطه آن، برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهند. البته لازم به ذکر است که برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری، فرد باید یک تعهدات مربوط به اقامت را انجام دهد، یعنی برای حداقل 730 روز در یک دوره پنج ساله در خاک کانادا، اقامت داشته باشد.

قبلا اقامت دائم کانادا از دو طریق برای سرمایه‌گذاران امکان پذیر بود: سرمایه‌گذاری فدرال و دیگری سرمایه‌گذاری استانی. از سال 2014، برنامه سرمایه‌گذاری فدرال کانادا، از سمت دولت کانادا به‌طور کامل بسته شد. دلیل آن هم این بود که این برنامه در دراز مدت برای کشور کانادا، سود چندانی نداشت. پس از آن اداره مهاجرت کانادا، لاین استارتاپ را جایگزین این روش کرد. در ادامه این روش را توضیح داده‌ایم.

6 روش پرمتقاضی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

اکنون دولت کانادا، روش‌های متنوعی برای سرمایه‌گذاری در این کشور تدارک دیده است. البته این نکته مهم را مد نظر قرار دهید در کانادا چیزی به اسم ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود ندارد ولی به دلیل رسمیت یافتن این عبارت در زبان فارسی در این مقاله از این عنوان استفاده شده است. هرکدام از این 6 روش را به صورت خلاصه در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

با این توضیح مختصر، اگر هرگونه سوالی دارید، فرم زیر را پر کنید و منتظر تماس مشاورین متخصص ما باشید. اما در ادامه هم همراه با ما باشید، تا درباره هر روش توضیحات کامل‌تری ارائه کنیم.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

روش اول: سرمایه گذاری استانی (PNP)

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم کشور کانادا سرمایه‌گذاری استانی است که چندین استان این برنامه را اجرا می‌کنند و شرایط آنها متفاوت است. هر استان کانادا با توجه به نیازهای کاری خود همه‌ساله با ارایه برنامه سرمایه گذاری کانادا که در حقیقت نوعی پیشنهاد محسوب می‌شوند، مهاجران را برای زندگی و کار پذیرش می‌کند.

در جدول زیر انواع روش‌های سرمایه‌گذاری فعال در استان‌های خاص را می‌توانید مشاهده کنید (💡نکته: تمامی روش‌ها را به جز خرید زمین کشاورزی، خارج از برنامه استانی هم می‌توانید شرکت کنید):

روش استان
کارآفرینی آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، پرنس اداورد، ساسکاچوان، یوکان، نورث‌وست تریتوریز، مانیتوبا
خرید بیزینس بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، پرنس اداورد، نورث‌وست تریتوریز
استارتاپ آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، پرنس اداورد، یوکان، مانیتوبا
ICT بریتیش کلمبیا، انتاریو، یوکان، نورث‌وست تریتوریز
ثبت شرکت انتاریو
خرید زمین کشاورزی آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا

کشور کانادا، از این طریق هم نرخ بیکاری خود را کاهش می‌دهد و پس از آن‌هم رشد اقتصادی به‌دست می‌آورد. متقاضیان در صورت داشتن مدارک و شرایط تعیین شده هر استان می‌توانند برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنند. در صورت پذیرش هم می‌توانند با خانواده به طور دائم در این کشور اقامت داشته و از مزایای تحصیل، خدمات بهداشتی و درمانی و … بهره‌مند شوند. توجه داشته باشید در روش سرمایه‌گذاری استانی گاهی لازم است یک سفر اکتشافی به کانادا داشته باشید. سفر اکتشافی درواقع همان ویزای توریستی است که با دعوتنامه استانی جهت بازدید از کسب‌وکار به کانادا می‌روید.

در جدول زیر می‌توانید نگاه کلی به سرمایه‌گذاری استانی کانادا داشته باشید:

استان مبلغ سرمایه گذاری مدرک زبان سابقه سایر توضیحات
بریتیش کلمبیا 600 هزار دلار کانادا CLB 5 3 سال سابقه مدیریت
یا 4 سال سابقه مالکیت کسب و کار در 10 سال گذشته
ایجاد حداقل یک شغل برای شهروند بومی یا مقیم دائم کانادا
انتاریو 600 هزار دلار کانادا CLB 5 2 سال سابقه مدیریت
یا مالکیت کسب و کار در 5 سال گذشته
دارای محدودیت سنی 64-25
ساسکاچوان 500 هزار دلار کانادا CLB 5 سابقه 3 سال مدیریت در 10 سال اخیر مالکیت یک‌سوم کسب‌وکار راه‌اندازی شده در ساسکاچوان
محدودیت سنی 55-21
کبک 2 میلیون دلار کانادا عدم نیاز به مدرک زبان دارای حداقل 2 سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشته
آلبرتا 500 هزار دلار کانادا داشتن مهارت کشاورزی و ارائه مدارک آن قبولی در مصاحبه
پرنس ادوارد 600 هزار دلار کانادا CLB 4 دارای سابقه مدیریت قبل از ورود و سرمایه‌ گذاری به پرنس ادوارد باید طی دو سال اخیر از آن دیدن کرده باشد
نیوبرانزویک 100 هزار دلار کانادا CLB 5 دارای 3 سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشته دارای حداقل مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم
نوااسکوشیا 500 هزار دلار کانادا CLB 5 سابقه 3 سال مدیریت و مالکیت یک‌سوم کسب‌وکار در 5 سال گذشته یا سابقه 5 سال مدیریت در 10 سال گذشته محدودیت سنی با حداقل 21 سال

بریتیش کلمبیا و کبک شهرت بیشتری نسبت به سایر استان‌ها دارند. رشد اقتصادی بالا در بریتیش کلمبیا و شرایط آسان اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری استانی در کبک باعث توجه بیشتر مهاجران به این دو استان شده است. اطلاعات کامل‌تر درباره سرمایه‌گذاری استانی کانادا، که یکی از راه‌های رسیدن به است را در مطلب زیر بخوانید:

روش دوم: سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارتاپ

یک روش مطمئن و پرمتقاضی برای اخذ همین استارتاپ است. ویزای استارتاپ کانادا از بهترین شیوه‌ها برای صاحبان کسب و کارها و کسانی که ایده‌های نو و با پتانسیل بالا دارند، است.

کانادا می‌خواهد با این کار از طرح‌ها و ایده‌های نو که به و رشد بیشتر آن کمک می‌کنند، حمایت کند. کسب و کارهای نوپایی که متقاضیان استارتاپ کانادا راه اندازی می‌کنند، عموماً در حوزه تکنولوژی است، اما می‌تواند در حوزه‌های دیگر هم باشد! لیست را می‌توانید ببینید.

به آمارهای زیر دقت کنید:

 • کانادا از نظر جایگاه جهانی راه اندازی کسب و کارها در سال 2021 رتبه سوم دنیا را دارد
 • متقاضیان دریافت اقامت دائم کانادا با استارتاپ از 55 مورد در سال 2015 به بیش از 600 مورد در سال 2020 رسیده است
 • در سال 2019 بیش از 80 درصد از افرادی که شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا را داشته‌اند موفق به اخذ این ویزا شده‌اند

تمام این آمارها و آمارهای مشابه نشان می‌دهد با وجود افزایش تعداد متقاضی، با توجه به افزایش شدید ظرفیت برای اعطای ویزای استارتاپ کانادا، تعداد افراد بیشتری موفق به گرفتن این نوع ویزا شده‌اند.

راه‌اندازی استارتاپ در کانادا، یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است

شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارتاپ چیست؟

برای اخذ اقامت استارتاپ کانادا شرایط زیر را در نظر بگیرید:

 • مدرک زبان انگلیسی: آزمون‌های IELTS General, CELPIP General و حداقل نمره CLB 5
 • یا مدرک زبان فرانسه: آزمون‌های TEF CANADA, TCF CANADA و حداقل نمره NCLC 5
 • سرمایه اولیه برای استارتاپ و تمکن مالی کافی برای زندگی حداقل به مدت 6 ماه!
 • و در آخر یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزا استارت آپ کانادا، اثبات کسب و کار و جذب اعتماد یکی از سازمان‌های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا است!

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

مراحل مهاجرت از طریق استارتاپ به کانادا به صورت خلاصه:

سؤالات دیگری هم در مورد ویزای استارتاپ کاناد پیش می‌آید مثل:

 • مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چه مدارکی می‌خواهد؟
 • مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چقدر هزینه دارد؟

اگر اطلاعات بیشتر و کامل‌تری در مورد هزینه‌های ویزای استارتاپ کانادا و سایر شرایط می‌خواهید، به این مقاله سر بزنید:

روش سوم: سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

از قنادی و تعمیرگاه خودرو گرفته تا شرکت تولید محتوا و برنامه نویسی و طراحی سایت! صاحب تقریباً هر بیزینس و کسب و کار و شرکتی که باشید، می‌توانید با اقدام به ثبت شرکت در کانادا، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

اگر بتوانید در شرکت یا کسب و کار ثبت کنید و خود مدیریتش را بر عهده بگیرید، آن وقت شانس شما برای دریافت ویزای کانادا افزایش خواهد یافت. خب!

حالا ویزای کار کانادا از طریق ثبت شرکت چطور دریافت می‌شود؟

با این نامه، می‌توانید به اداره مهاجرت کانادا، درخواست ویزای کاری بدهید. در صورت تأیید، ویزای برایتان صادر می‌شود.

اگر متأهل باشید، همسرتان هم می‌تواند درخواست ویزای کاری کند و فرزندان زیر 18 سالتان هم می‌توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند. شما فقط اجازه دارید برای واحد تجاری خود کار کنید اما ویزای همسرتان از نوع Open Work Permit است و به او اجازه می‌دهد که تقریباً برای هر کارفرمایی کار کند.

با خرید یک بیزینس آماده در کانادا، سرمایه‌گذاری در این کشور را آغاز کنید

روش چهارم: سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزینس

شاید این روش را تقریباً بتوان با روش قبلی مقایسه کرد. منتها به جای ثبت شرکت، یک واحد تجاری یا کسب و کار را می‌خرید!

خرید بیزینس یکی از روش‌های متداول و مرسوم اخذ اقامت و سرمایه‌گذاری در کانادا است. در این روش، به عنوان متقاضی می‌توانید ویزای Work Permit کانادا را با خرید یک کسب‌وکار در کانادا به دست آورید، سپس برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست بدهید.

البته برای خرید یک بیزینس در کانادا باید پول کافی حداقل 100 هزار دلاری داشته باشید! در مقاله راهنمای کامل می‌توانید مطالعه کنید که چطور با خرید کسب و کار، اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنید.

هرچه سؤال در ذهنتان هست، پاسخش را برایتان نوشته‌ایم…!

با پول یک خانه معمولی در ایران…..

در کانادا کسب‌وکار بخرید، اقامت دائم بگیرید!

روش پنجم: سرمایه گذاری در کانادا از طریق خود اشتغالی

در مورد ویزای هنرمندان و ورزشکاران چیزی شنیده‌اید؟ کافی است مهاجرت رامبد جوان را به یاد بیاورید. البته که آن مهاجرت به دلایلی دیگر جنجالی شد، اما این نوع ویزا، در بین ورزشکاران و هنرمندان مختلف، روشی مرسوم برای اقامت در کانادا است.

برنامه خوداشتغالی نام دیگر ویزایی است که معمولاً هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری می‌گیرند و با آن به کانادا مهاجرت می‌کنند.

اینکه چطور این ویزا را دریافت کنید، به صورت کامل در مقاله بررسی شده است. اما اجازه بدهید اینجا هم مختصری از ویزای خوداشتغالی ارائه کنیم.

اگر به فعالیت‌های ورزشی، هنری و فرهنگی مشغول هستید، می‌توانید ویزای خوداشتغالی یا همان self-employed دریافت کنید. مهم‌ترین شرایط دریافت و ویزای ورزشکاران کانادا را بخوانید. شاید شامل حال شما هم شد!

 • دست کم 2 سال سابقه کار حرفه‌ای در مشاغل فرهنگی و هنری در 5 سال گذشته داشته باشید
 • برای حضور فعال در برنامه‌های ورزشی و فرهنگی-هنری در کانادا علاقه و توانایی بالا داشته باشید
 • حداقل 35 نمره از 100 نمره‌ای که در سیستم امتیازبندی خود اشتغالی هست را بگیرید
 • تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا حداقل برای 6 ماه را داشته باشید

و اطلاعات کامل‌تری که در لینک بالا می‌توانید بخوانید!

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

روش ششم: سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

 • روحیه کارآفرینی دارید؟
 • در ایران کارآفرینی کرده‌اید؟
 • می‌توانید به اقتصاد یک کشور کمک کنید؟
 • توان ایجاد یک کسب و کار را دارید؟

شما شایسته‌ی دریافت ویزای کانادا از طریق کارآفرینی هستید! دولت کانادا هم عاشق کسانی است که بتوانند در این کشور با کارآفرینی و ایجاد اشتغال به رشد و توسعه اقتصادی کمک کنند.

هم حمایت‌های معنوی در راه است و هم حمایت‌های مادی، به شرط اینکه شرایط لازم را فراهم و در کانادا کارآفرینی کنید. البته به این موضوع درباره ویزای سرمایه گذاری کانادا توجه کنید:

با توجه به میزان سرمایه گذاری، شرایط و محدودیت‌هایی برای شما به عنوان کارآفرین وجود دارد. ضمن اینکه:

برای مرکز استان و شهرهای بزرگ علاوه بر اینکه کسب و کار شما باید متناسب با آن شهر باشد، مبلغ سرمایه گذاری شما نیز باید بیشتر باشد. علاوه براین، جدا از میزان سرمایه‌گذاری دو سال فرصت دارید ثابت کنید که طرح شما به رشد اقتصادی کانادا کمک می‌کند.

در صورتی که طی دو سال باعث ایجاد شغل نشود و کمکی به رشد اقتصادی کانادا نکند، بر اساس قوانین تعیین شده احتمال مصادره اموال شما نیز وجود خواهد داشت!

خب! حالا چند مورد از مهم‌ترین شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی را با هم بررسی کنیم:

 • باید دستکم 100 هزار دلار داشته باشید که به طور قانونی بدست آورده‌اید
 • باید تجربه بیزنسی کافی داشته باشید
 • شما یا اعضای خانواده نباید به دلایل پزشکی یا امنیتی غیرقابل قبول شناخته شوید.

روش هفتم: سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

در حال حاضر هیچ برنامه مهاجرتی برای ،  چه املاک مسکونی، چه تجاری و چه صنعتی وجود ندارد. توصیه می‌شود که نسبت به این موضوع هوشیار باشید و فریب برخی از افراد کلاهبردار و سودجو را نخورید.

می‌توانید از طریق سایر روش‌های از طریق سرمایه‌گذاری، اقامت این کشور را به راحتی بگیرید.

بهترین سرمایه گذاری در کانادا

برای معرفی بهترین سرمایه گذاری در کانادا، باید شرایط متقاضی به‌طور کامل ارزیابی شود. تمام روش‌های که در این مطلب به آن اشاره کردیم، می‌توانند بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا باشند. با این توضیح مشخص است که نمی‌توانیم یک روش را به عنوان بهترین معرفی کنیم.

اما اگر خودتان می‌خواهید شرایط‌تان را برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بسنجید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • اگر سابقه مدیریت در ایران و سابقه مالکیت کسب‌وکار دارد: سرمایه گذاری استانی
 • اگر طرح تجاری و یا ایده‌های نو دارید که به رشد اقتصاد کانادا کمک می کند، سرمایه گذاری از طریق استارتاپ
 • اگر صاحب بیزینس هستید و می‌خواهید آن کسب‌وکار را به کانادا منتقل کنید، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • اگر تمکن مالی خوبی دارید و می‌توانید یک کسب‌وکار آماده در کانادا خریداری کنید، سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس
 • اگر هنرمند یا ورزشکار حرفه‌ای هستید، سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی
 • اگر کارآفرین هستید و می‌توانید برای چند شهروند کانادایی اشتغال‌زایی کنید، سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

ذکر این نکته ضروری است که این برنامه‌ها دارای شرایط و محدودیت‌های خاصی هستند و دریافت مشاوره از یک وکیل یا مشاور مهاجرتی واجد شرایط می‌تواند در تعیین بهترین گزینه مفید باشد. علاوه بر این، تصمیمات سرمایه گذاری باید با در نظر گرفتن دقیق ریسک و سود بالقوه گرفته شود. به‌همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم، با پر کردن فرم زیر، منتظر تماس مشاورین ما باشید و تمامی سوالات خود را از آن‌ها بپرسید:

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت، بسته به برنامه سرمایه‌گذاری که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. اما با یک حساب سرانگشتی حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا  150,000 و حداکثر 800,000 دلار کانادا است. بالاتر هر روش را به طور دقیق زیر ذره‌بین بردیم. اما با نگاهی به موارد زیر هم می‌توانید مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا را تخمین بزنید:

 • برای تعیین سرمایه‌گذاری از یک گروه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر کانادایی، باید حداقل 200 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید.
 • برای درخواست شهروندی، سرمایه‌گذار باید 1200000 دلار کانادا (945000 دلار) با بهره صفر به مدت پنج سال سرمایه گذاری کند.
 • برای دریافت اقامت دائم کانادا به عنوان یک کارآفرین یا سرمایه گذار خارجی، باید بین 250 هزار دلار کانادا تا 350 هزار دلار سرمایه گذاری کنید.

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا چقدر است؟

در کنار مبلغی که برای سرمایه‌گذاری در کانادا باید، هزینه کنید، یک سری هزینه‌های جانبی برای اخذ ویزا و اقامت هم خواهید داشت. در جدول زیر ابتدا هزینه‌های مشترک در تمامی روش‌های مهاجرت به کانادا را مشاهده می‌کنید و پس از آن جدول هزینه اخذ ویزا برای روش‌های سرمایه‌گذاری را می‌بینید:

فاکتور هزینه
پرداخت هزینه اجازه الکترونیکی سفر (آتوریزیشن) $ 7
حق اقامت دائم $ 512
هزینه انگشت‌نگاری (هر نفر) $ 85
هزینه انگشت‌نگاری برای 2 نفر یا بیشتر $ 170
هزینه انگشت‌نگاری گروهی (3 نفر یا بیشتر) $ 255

 

هزینه برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا هزینه (دلار کانادا)
بررسی پرونده مهاجرت + هزینه حق اقامت دائم 2140
بررسی پرونده مهاجرت 1625
بررسی پرونده مهاجرت همسر + هزینه حق اقامت دائم همسر 1365
بررسی پرونده مهاجرت همسر (بدون حق اقامت دائم) 850
بررسی پرونده مهاجرت فرزند (1 فرزند) 230

توجه داشته باشید، بسته به روشی که برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا انتخاب می‌کنید، این مبالغ ممکن است، متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه‌ها توصیه می‌کنیم با مشورت کنید. درضمن حتماً به کامنت‌های این مطلب هم دقت کنید! دوستان سؤالات زیادی پرسیدند که احتمالاً می‌تواند سؤال شما هم باشد. همه کامنت‌ها را دقیق و کامل پاسخ داده‌ایم…!

آیا ممکن است درخواست ویزای سرمایه‌گذاری کانادا، ریجکت شود؟

بله! درصورتی که نتوانید سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کشور کانادا را تامین کنید، درخواست شما رد می‌شود. پس نداشتن سرمایه لازم را می‌توان دلیل اصلی ریجکتی در نظر گرفت. اما نقص در مدارک و یا ارائه مدارک نامعتبر هم عامل مهمی در ریجکتی درخواست‌ها هستند. خوشبختانه پارسی کانادا در این مسیر شما را تنها نمی‌گذارد و با تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد، احتمال ریجکت شدن ویزای شما را به صفر می‌رساند.

معرفی صنایع پرطرفدار و سودآور برای سرمایه گذاری در کانادا

صنایع مختلفی در کانادا توجه سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جلب کرده‌اند. در ادامه برخی از محبوب‌ترین صنایع برای سرمایه‌گذاری را مشاهده می‌کنید:

 • فناوری: کانادا به دلیل داشتن شرکت‌هایی که در توسعه نرم افزار، هوش مصنوعی، بیوتکنولوژی و فناوری پاک تخصص دارند، دراین حوزه بسیار پر رونق است. همچنین صنعت فناوری در کانادا به سرعت در حال رشد است و سرمایه‌گذاران می‌توانند فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوآور و نوظهور پیدا کنند.
 • انرژی: کانادا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت و گاز طبیعی در جهان است. این کشور همچنین تولید برق آبی و هسته‌ای قابل توجهی دارد. در نتیجه، بخش انرژی هم می‌تواند یک صنعت محبوب برای سرمایه‌گذاران است.
 • خدمات مالی: بخش بانکداری و خدمات مالی کانادا یکی از قوی‌ترین بخش‌ها در جهان است. بانک‌های بزرگ این کشور سابقه طولانی در ثبات و سودآوری دارند که آنها را به گزینه‌ای محبوب برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است.
 • املاک و مستغلات: بازار املاک و مستغلات کانادا در سال‌های اخیر قوی بوده است و قیمت‌ها همواره در حال افزایش است. سرمایه‌گذاران می‌توانند فرصت‌هایی را در املاک تجاری و مسکونی و همچنین در صندوق‌های سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REIT) بیابند.
 • مراقبت‌های بهداشتی: کانادا دارای سیستم مراقبت‌های بهداشتی قوی است و صنعت مراقبت‌های بهداشتی به سرعت در حال رشد است. شرکت‌های متخصص در داروسازی، دستگاه‌های پزشکی و خدمات مراقبت‌های بهداشتی در بین سرمایه‌گذاران محبوب هستند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا سراسر سود و منفعت نیست!

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

کانادا یکی از باثبات‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای جهان است که اقتصاد قوی دارد. سرمایه گذاری در کانادا دارای مزایای متعددی است، از جمله:

 • دسترسی به نیروی کار متخصص با تحصیلات عالی

از مزایای کلیدی شرکت در برنامه سرمایه گذاری کانادا، دسترسی داشتن به نیروی کار با تحصیلات عالی در این کشور است. کانادا با تاکید زیاد بر آموزش، یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد افراد تحصیل‌کرده در مقاطع دانشگاهی را دارد. این بدان معنی است که کسب و کارهای کانادایی به مجموعه‌ای از کارگران ماهر و آگاه دسترسی دارند، در نتیجه جذب استعدادهای برتر و ایجاد یک تیم قوی را آسان‌تر می‌کند.

 • دارای فضای سیاسی و اقتصادی باثبات

کانادا علاوه بر نیروی کار ماهر، فضای سیاسی و اقتصادی باثباتی نیز دارد. این کشور دارای سابقه طولانی ثبات سیاسی است و به طور مداوم در شاخص‌های جهانی برای آزادی اقتصادی در رتبه‌های بالایی قرار گرفته است. این امر کانادا را به مقصدی جذاب برای مشاغلی تبدیل می‌کند که به دنبال ایجاد سهمی در بازاری با ثبات و قابل اعتماد هستند.

یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری کانادا، نرخ رقابتی مالیات این کشور است. در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته، کانادا بار مالیاتی نسبتاً کمی را برای کسب و کارها ارائه می‌دهد که کار و کسب سود را آسان‌تر می کند. علاوه بر این، کانادا برنامه‌های تشویقی متنوع و اعتبار مالیاتی دارد که برای سرمایه گذاری در صنایع یا مناطق خاصی از کشور طراحی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه مراجعه کنید.

 • زیرساخت‌ها و سیستم‌های حمل‌ونقل قوی

کانادا همچنین دارای زیرساخت‌ها و سیستم حمل‌ونقل قوی با بزرگراه‌ها، راه‌آهن‌ها، فرودگاه‌ها و بنادر است. این امر حمل و نقل کالا و مواد را در سراسر کشور و سراسر جهان آسان می‌کند و تضمین می‌کند که مشاغل به بازار جهانی دسترسی دارند.

 • جامعه‌ای متنوع و چندفرهنگی

در نهایت، جامعه متنوع و چندفرهنگی کانادا مزیت دیگری برای سرمایه گذاران است. با جمعیتی که شامل افرادی از سراسر جهان می‌شود، مشاغل کانادایی به طیف گسترده‌ای از دیدگاه‌ها و ایده‌ها دسترسی دارند. این می‌تواند منجر به نوآوری و فرصت‌های جدید برای رشد و گسترش شود.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

در حالی که کانادا به طور کلی یک مقصد پایدار و جذاب برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می‌شود، معایبی هم در آن وجود دارد که باید در نظر گرفت. این معایب شامل موارد زیر هستند:

 • یکی اندازه نسبتا کوچک بازار کانادا در مقایسه با سایر اقتصادهای بزرگ است که می تواند فرصت های رشد را برای مشاغل محدود کند.
 • علاوه بر این، محیط پیچیده نظارتی می‌تواند فعالیت و رقابت موثر را برای شرکت‌ها چالش‌برانگیز کند.
 • یکی دیگر از معایب احتمالی وابستگی کشور به منابع طبیعی است که می‌تواند اقتصاد را در برابر نوسانات قیمت کالاها آسیب پذیر کند.
 • در نهایت، موقعیت جغرافیایی کانادا می‌تواند دسترسی به بازارهای جهانی، به ویژه در آسیا و خاورمیانه را دشوارتر کند.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، شرایط خاصی وجود دارد که باید رعایت شود. این شرایط عبارتند از:

 • سرمایه گذاری: باید سرمایه‌گذاری قابل توجهی در یکی از برنامه‌های سرمایه گذاری کانادا که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، انجام دهید. حداقل مقدار سرمایه گذاری مورد نیاز بسته به برنامه متفاوت است، اما معمولاً از 150 هزار دلار کانادا تا 800 هزار دلار کانادا متغیر است.
 • دارایی خالص: باید حداقل 1.6 میلیون دلار کانادا دارایی خالص داشته باشید. البته این مبلغ ممکن است برای برخی از برنامه‌ها بیشتر باشد.
 • تجربه: باید تجربه کسب و کار یا مدیریت داشته باشید. برخی از برنامه‌ها ممکن است به حداقل تعداد سال تجربه نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است سابقه کار مرتبط بیشتری درخواست کنند.
 • مهارت زبان: شما باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی، دو زبان رسمی کانادا، مسلط باشید. ممکن است لازم باشد مدرک زبان معتبر هم ارائه دهید.
 • گواهی پزشکی و امنیتی: شما و اعضای خانواده‌تان که متقاضی اقامت هستند باید تحت معاینه پزشکی قرار گرفته و گواهی امنیتی دریافت کنید.
 • برآوردن شرایط خاص برنامه: برنامه‌های سرمایه‌گذاری متفاوتی در دسترس است و هر برنامه ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشد. به عنوان مثال، برخی از برنامه‌ها ممکن است از شما بخواهند که در نوع خاصی از کسب و کار یا در منطقه خاصی از کانادا سرمایه گذاری کنید. در ادامه شرایط خاص هر روش را بررسی کرده‌ایم.


اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری فرآیندی پیچیده است و باید با یک وکیل یا مشاور مهاجرتی مجرب مشورت کنید تا مطمئن شوید که تمامی شرایط را برآورده کرده و بهترین شانس موفقیت را دارید. را پر کنید، تا ما راهنمای شما باشیم

در کل، صنایع زیادی در کانادا وجود دارد که برای سرمایه‌گذاران محبوب هستند. هر صنعت ویژگی‌ها و ریسک‌های خاص خود را دارد، بنابراین برای سرمایه‌گذاران مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری، بررسی و تحقیق لازم را انجام دهند.

چطور یک سرمایه‌گذاری امن در کانادا داشته باشیم؟

اگر کارآفرین هستید یا به‌فکر هستید، کانادا بهترین کشور برای شماست. این ادعای ما نیست، ادعای بسیاری از موسسات و سازمان‌های بین‌المللی مانند OECD است. با سرمایه‌گذاری در این کشور همچنین می‌توانید اقامت کانادا را بگیرید. یعنی یک تیر و دو نشان. روش‌های مختلفی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها و شرایط اخذ هر کدام را در این مطلب توضیح دادیم. براساس آخرین آمار منشر شده از اداره مهاجرت کانادا، بالغ بر 210 هزار ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند. براساس گفته همین منبع، روش‌های سرمایه‌گذاری روش محبوبی برای اخذ اقامت دائم کانادا رمیان ایرانی‌هاست.

پارسی کانادا با سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه مهاجرت به کانادا و شعبه‌ای فعال در ونکوور به خوبی با بازارهای کانادا آشناست. علاوه‌براین وکلای ما تمامی مجوزات لازم برای سرمایه‌گذاری در کانادا را دارند و شما با خیال راحت می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید. برای مشاهده لیست کامل وکلا و مشاورین ما کنید. ما ضمن بررسی دقیق شرایط شما برای انتخاب بهترین سرمایه گذاری در کانادا، بازارهای این کشور را نیز تحلیل می‌کنیم و گام‌به‌گام راهنمای شما در تهیه مدارکی مانند بیزینس پلن هستیم. با این توضیحات بهتر است ابتدا با مشاورین ما درمورد انتخاب روش سرمایه گذاری در کانادا مشورت کنید تا خیال‌تان از سرمایه‌گذاری امن در کانادا راحت شود.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

سؤالات متداول:

به طور کلی می‌توان این 6 روش را برای سرمایه گذاری در کانادا عنوان کرد:

 • سرمایه‌گذاری استانی
 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه‌گذاری از طریق استارتاپ
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید بیزینس
 • سرمایه‌گذاری از طریق خوداشتغالی

بهترین روش وجود ندارد! بسته به شرایط شما و فاکتورهای زیادی که باید در نظر گرفت، بهترین روش برای هرکسی فرق دارد. این چطور تعیین می‌شود؟ با ثبت شماره و نام شما در ! با شما تماس می‌گیریم و بهترین روش را با کمک خودتان انتخاب می‌کنیم. از لحظه شروع تا اخذ اقامت در کانادا کنارتان هستیم!

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری با توجه به روش و شرایط متفاوت است.

در روش استارتاپ، اگر سرمایه‌گذاری از طریق صندوق سرمایه‌گذاری کانادایی تعیین شده باشد، باید حداقل 200 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید.
اگر سرمایه‌گذاری از یک گروه سرمایه‌گذار فرشته* کانادایی تعیین شده باشد، باید حداقل 75 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید.

*سرمایه‌گذار فرشته سرمایه‌گذاری است که سرمایه شرکت‌های نوپا را تأمین می‌کند.

بله. پس از مهاجرت به کانادا، در صورت نداشتن مشکلات اقامتی و مهاجرتی، پس از مدتی می‌توانید درخواست اقامت دائم دهید.

خیر! خرید ملک در کانادا از گزینه‌های اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری نیست.

محدودیت سنی خیر، ولی سن می‌تواند یک فاکتور برای امتیازگیری باشد. سن خیلی بالا می‌تواند باعث کاهش امتیاز شود.

بله، پس از تأیید و اخذ ویزای سرمایه‌گذاری خود در کانادا، می‌توانید همسر و فرزندان زیر 22 سال خود را با خود همراه کنید. البته این مورد باتوجه به شرایط استان‌هایی که این ویزا را برای‌تان صادر می‌کنند، متفاوت است. در مشاوره با پارسی کانادا، این موارد را به شما گوشزد خواهیم کرد!

ویزای کارآفرینی کانادا یکی از انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا است که شرایط خاص خود را دارد. اطلاعات بیشتر در این باره را در مطلب “” مطالعه کنید.

در این برنامه، دولت کانادا انتظار دارد تا بتوانید به مدت ۲ سال، بدون دخالت شخص سوم، خانواده خود را از نظر مالی حمایت کنید. اگر مجموع امتیاز‌ها کمتر از ۵۰ باشد، صلاحیت شرکت در این برنامه را نخواهید داشت.

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی