اجتماعیمعرفی کسب و کار

11 مهارتی که هر بچه تا 10 سالگی باید بلد باشد

بچه ها تقریباً از بدو تولد شروع به ساختن مهارت های زندگی و استراتژی های  می کنند و هر نقطه عطف رشدی جدید، پایه های بعدی را می سازد، زیرا یاد می گیرند که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند و به روش های پیچیده تر حل کنند. با بزرگتر شدن و شروع مدرسه، بچه ها خواندن، نوشتن و حساب را یاد می گیرند. اما سایر مهارت های ضروری زندگی برای آموزش به کودکان چیست؟ پادکست برای تقویت زبان

انواع مهارت های زندگی برای بچه ها وجود دارد  برخی ابتدایی، برخی نسبتاً پیچیده  که برای داشتن مهارت های اجتماعی، عاطفی و عملی برای خوب بودن در زندگی نیاز به تسلط دارند. به گفته کارشناسان رشد کودک، برنامه ریزان شغلی و رهبران کسب و کار، اینجاست که باید از کجا شروع کنید تا مطمئن شوید که فرزندانتان برای هر چیزی (و هر کسی که) دنیا به سمت آنها می زند، به خوبی آماده هستند.

 1. می توانند از نقشه و قطب نما استفاده کنند.

آگاهی فضایی تنها بخش کلیدی آموزش STEM نیست. همچنین از گم شدن ما جلوگیری می کند. با آموزش به کودکان خود شروع کنید که چگونه به صورت ذهنی از محله، مدرسه یا زمین بازی مورد علاقه خود نقشه برداری کنند. سپس نقشه قدیمی و قطب نما را بشکنید و به پیاده روی در جنگل بروید، فرزندتان را به چالش بکشید تا یک روز صبح با ماشین خود به مدرسه برود. در حالی که هر کودکی باید بتواند بدون استفاده از یک وسیله ناوبری کار کند، ایده خوبی است که از آنها بخواهیم دستورالعمل های ناوبری را در تلفن ها دنبال کنند، که یک مهارت مدرن حیاتی است.

 1. آنها می توانند گفتگو را انجام دهند.

در اینجا یک آمار نگران کننده وجود دارد: بیش از نیمی از نوجوانان امروزی از پیامک برای برقراری ارتباط منظم با دوستان خود استفاده می کنند، در حالی که تنها یک سوم آنها به طور مداوم رو در رو صحبت می کنند. این یک مشکل است، زیرا بچه ها باید بدانند که چگونه یک مکالمه انفرادی را نه تنها برای مصاحبه های دانشگاهی و شغلی، بلکه همچنین برای ایجاد روابط پایدار و صادقانه ادامه دهند. با ممنوع کردن وسایل از روی میز شام به آنها کمک کنید.

 1. دست دادن محکمی دارند.

دست بدهید، تماس چشمی برقرار کنید، با دقت گوش دهید و حرف مردم را قطع نکنید اینها مهارت هایی هستند که با توجه به توانایی های زیاد صفحه نمایش ما برای جلب توجه، مهم تر از همیشه هستند. چرا؟ آنها اعتماد به نفس را القا می کنند، اعتماد به دست می آورند و پایه ای محکم برای یک زندگی اجتماعی سالم هستند. با آموزش دست دادن قدیمی به آنها شروع کنید:

مرحله 1: با ناف و انگشتان پا که به سمت شخصی که سلام می کنید، تماس چشمی برقرار کنید.

مرحله 2: لبخند بزنید و دست طرف مقابل را بفشارید، طوری که انگار دارید یک گالن شیر می گیرید نه خیلی سفت و نه خیلی نرم.

مرحله 3: در حالی که همیشه لبخند می زنید و تماس چشمی خود را حفظ می کنید، حداکثر سه بار به بالا و پایین تکان دهید.

 1. آنها می دانند چگونه تنها باشند.

اگر کودکی نتواند به تنهایی، بدون دوستان یا خانواده به افکار خود بپردازد، وقتی به حال خود رها شود دچار اضطراب جدی می شود. با توجه به قشربندی کار و خانواده، حتماً این اتفاق می افتد. برای تغییر این پویایی، چرا گوشه ای از خانه خود را به «گوشه ای آرام» اختصاص ندهید که شامل یک صندلی راحت، یک میز کار کوچک، و چند اسباب بازی و فعالیت آرامش بخش است. در حالی که آنها از زمان تنهایی لذت می برند، شما نیز استراحت خواهید داشت.

 1. آنها می توانند شنا کنند.

در حالی که کلاس های شنا برای کودکان نوپا بسیار رایج است، آکادمی اطفال آمریکا کلاس های شنا را برای کودکان زیر 4 سال توصیه نمی کند، زیرا شواهد کمی وجود دارد که چنین برنامه هایی احتمال غرق شدن را کاهش می دهند و می توانند والدین را به ایجاد احساس امنیت کاذب سوق دهند. بعد از تولد 4 سالگی فرزندتان، او را در استخر ببرید.

 1. آنها می توانند از موجود زنده دیگری مراقبت کنند.

مراقبت از حیوان خانگی  و زنده نگه داشتن آن  به بچه ها کمک می کند که همدلی را بیاموزند، یکی از مهم ترین مهارت هایی که می توانند توسعه دهند. اگر حاضر نیستید به درخواست آنها برای داشتن یک سگ خانوادگی تسلیم شوید، گزینه های آسان تری وجود دارد: خرچنگ گوشه نشین، ماهی قرمز، پروانه یا حتی یک گیاه خانگی.

 1. آنها می توانند اخبار آنلاین را مرتب کنند.

بچه ها فقط نباید بدانند که چگونه از محتوا و افراد خطرناک آنلاین جلوگیری کنند. آنها همچنین باید بیاموزند که چگونه مصرف کنندگان و خالقان وب معقول باشند، به ویژه با توجه به افزایش نگران کننده اخبار جعلی. یک مطالعه اخیر نشان داد که کمتر از نیمی از کودکان 10 تا 18 ساله می گویند که می توانند اخبار جعلی را از روی معامله واقعی بگویند، به همین دلیل است که احتمالاً از هر چهار نفر تنها یک نفر به سازمان های خبری اعتماد زیادی دارد. برای کمک به فرزندانتان برای غلبه بر سردرگمی، روی درک مطلب و مهارت های تفکر انتقادی تمرکز کنید. یکی از راه های انجام این کار خارج از مطالعه واقعی با هم این است که با یک مدخل ویکی پدیا یا مقاله آنلاین «نقطه اشتباهات» را بازی کنید، سپس یک وبلاگ خانوادگی راه اندازی کنید.

 1. آنها می توانند تغییر ایجاد کنند.

از آنجایی که ما هنوز تمام خریدهای خود را با استفاده از تلفن های هوشمند خود انجام نمی دهیم، بچه ها هنوز باید راه خود را در ربع، سکه، نیکل و سکه بدانند. انجام برخی از تراکنش های تمرینی توسط آنها، با یک انگیزه اضافی: هر بار که سکه های صحیح را به شما پس می دهند، پول را در قلک خود می گذارند.

 1. آنها می دانند چگونه پس انداز کنند.

پس انداز پول برای بهترین ما سخت است، بنابراین مهم است که با کمک هزینه هفتگی فرزندتان زودتر شروع کنید. ابتدا به آنها اجازه دهید تا نیمی از آن را برای هر چیزی که می خواهند خرج کنند، سپس بقیه را در قلک قرار دهید. هنگامی که آنها به اندازه کافی پس انداز کردند  مثلاً 150 دلار  به بانک بروید و یک حساب پس انداز راه اندازی کنید. حتماً به صورت آنلاین وارد حساب خود شوید، به آنها نشان دهید که چگونه پول خود را از طریق مرورگر مدیریت کنند و به آنها کمک کنید تا یک برنامه پس انداز بلندمدت ایجاد کنند.

 1. آنها می توانند آرام باشند.

بچه ها نباید همیشه بیش از حد تحریک شوند  یا احساس کنند که نیاز دارند. مطالعات نشان داده اند که تمرین های تمرکز حواس می تواند به کودکان کمک کند توجه، احترام و تمرکز بیشتری داشته باشند و در عین حال استرس و رفتارهای بیش فعالی را کاهش دهند. برای اینکه کودکتان را به مدیتیشن سوق دهید، آسان شروع کنید: از او بخواهید بی حرکت بنشیند، استراحت کند و روی روند تنفس تمرکز کند. این یک آموزش مفید در مورد هنر مهم نشستن است. آموزش زبان کودکان

 1. آنها می توانند اتاق خود را تمیز کنند.

نظافت به کودکان می آموزد که چگونه برای دارایی های خود ارزش قائل شوند و فضای خود را سازماندهی کنند. به آنها اجازه دهید جارو کردن، پاک کردن و گردگیری را آزمایش کنند، اما مهمتر از آن، مطمئن شوید که می دانند چگونه اتاقشان را به تنهایی سازماندهی کنند و سپس شلوغ کنند.