سلامت و دانشمعرفی کسب و کار

5 دلیل اصلی برای خرید ردیاب سالمندان

اگر شما هم سالمندی در منزل داشته باشید، خرید ردیاب سالمندان برای شما کمک بزرگی خواهد بود. نگهداری از یک سالمند قواعد مخصوص به خود را دارد. شما باید احترام سالمند را حفظ کنید و به حریم شخصی او ورود نکنید. شما نمی‌توانید کنترل مستقیم شدیدی بر روی سالمند خود داشته باشید. یک سالمند سال‌ها به دلخواه خود از خانه خارج شده است و با برنامه شخصی خودش به خانه برگشته است. حتی او مسافرت‌های زیادی را شاید به تنهایی رفته باشد و حتی ممکن است در کشور دیگری سال‌ها زندگی کرده باشد. چنین فردی را نمی‌توانید به راحتی و احتمالا بدون ایجاد ناراحتی در یک خانه، حتی اگر خیلی بزرگ هم باشد، محدود کنید.

شما نگران سالمند می‌شوید و برای حفظ سلامتی او تلاش می‌کنید تا در حد امکان در کنار وی باشید. اما شرایط کاری و زندگی امکان همیشه در کنار سالمند بودن را به شما نمی‌دهد. به همین دلایل باید راهکاری پیدا کنید که علاوه بر حفظ امنیت و سلامت سالمند، نیاز به اینکه همیشه در کنار او باشید، نباشد. همچنین آزادی عمل فرد سالمند را محدود نکنید. خرید ردیاب سالمندان در همین نقطه به کمک شما خواهد آمد.

خرید ردیاب سالمندان، برای مبارزه با آلزایمر

یکی از بیماری‌های شایع در دوران سالمندی، بیماری فراموشی یا آلزایمر است. سالمندان هرچه بیشتر وارد دوران کهولت می‌شوند، ممکن است سلول‌های مغزی آنها بیشتر آسیب داده و کم کم دچار فراموشی شوند. این فراموشی می‌تواند خودش را یکباره نشان دهد و یا به مرور زمان زیاد شود. حالا تصور کنید سالمند در بیرون منزل باشد و یکباره دچار فراموشی لحظه‌ای شده و نشانی منزل خود را به یاد نیارد و یا اشتباهی به نشانی دیگری برود. سردرگمی و استرس سالمند در این شرایط حال او را بدتر خواهد کرد.

در این شرایط نمی‌توانید از او انتظار داشته باشید که با گوشی موبایل خود با شما تماس بگیرد و مشکل را مطرح کند. او نیاز دارد تا با یک راهکار آسان با شما ارتباط برقرار کند. اینجا تکنولوژی به کمک سالمند می‌آید. خرید ردیاب سالمند به او کمک می‌کند تا با فشردن یک دکمه از شرایط بد خود شما را مطلع کند. البته حتی ممکن است سالمند امکان فشردن دکمه اس او اس را نداشته باشد و یا به یاد نیاورد که چنین امکانی برایش وجود دارد. وقتی سالمند ردیاب به همراه داشته باشد، در هر لحظه شما می‌توانید از مکانی که او قرار دارد مطلع شوید و در صورتی که لازم دیدید، در اولین فرصت خودتان را به او برسانید.

حتی شما می‌توانید محدوده مشخصی برای ردیاب تنظیم کنید تا در صورتیکه سالمند از این محیط مشخص شده خارج شد، ردیاب به شما اطلاع بدهد. این اطلاع رسانی به گوشی تلفن همراه شما ارسال می‌شود و نیازی نیست که وسیله اضافی به همراه داشته باشید.

خرید ردیاب سالمندان، برای حفظ سلامتی سالمند

ناتوانی‌های جسمی با گذر زمان در جسم سالمند افزایش پیدا می‌کند. حرکت کردن برای آنها سخت خواهد شد. حفظ تعادل برای سالمندان به مرور زمان کار دشواری خواهد بود. سرازیری‌ها، پله‌ها، عبور از روی جوب‌ها و عبور از خیابان‌های پرتردد و حتی کوچه‌های کم تردد نیز برای سالمند سخت و گاهی خطرناک است. حتی ممکن است به دلیل بیماری‌های آشکار و نهانی که در دوره سالمندی ایجاد می‌شوند، سالمند در بیرون از خانه دچار یک حمله قلبی و یا افت قند شده و امکان حرکت از او سلب شود. حتی ممکن است که سالمند قدرت تکلم خود را از دست داده و نتواند از دیگران کمک بخواهد.

در چنین شرایطی بهترین حالت این است که شما در کنار سالمند باشید و به او در تردد کمک کنید و از خطرات احتمالی جلوگیری کنید. اما شرایط همیشه به شما این اجازه را نمی دهد. از سوی دیگر، همانطور که گفته شد نمی‌توانید از سالمند انتظار داشته باشید که تمامی وقت خود را در داخل خانه باشد. خرید ردیاب سالمندان به سالمند در این حوزه نیز کمک خواهد کرد.

در ردیاب‌های سالمندان سیستمی وجود دارد که می‌تواند لیز خوردن یا لغزش سالمند را به شما اطلاع دهد. حتی از ثابت ماندن یا حرکت او شما را مطلع کند. یعنی اگر خدای ناکرده سالمند شما در خارج از خانه به هر دلیلی زمین خورد، شما در اولین فرصت با خبر خواهید شد و می‌توانید به محل دقیق حضور او خودتان را برسانید. در شهرهای بزرگی که شهروندان کمتر یکدیگر را می‌شناسند و دغدغه‌ها اجازه توجه به دیگران را کمتر می‌دهد، وجود ردیاب سالمندان برای حفظ سلامتی آنها اهمیت زیادی دارد.

همچنین در شهرها اصولا مسیرهای مناسبی برای سالمندان و سایر کم‌توان‌های جمسی وجود ندارد. حتی یک فرد جوان هم ممکن است در تهران تعادل خود را در مسیرهای ناهموار از دست بدهد. پس این دغدغه در همه افرادی که با مهربانی و احترام از سالمندان خود نگهداری می‌کنند وجود دارد و ردیاب سالمند به کمک آنها خواهد آمد.

خرید ردیاب سالمندان، برای حفظ امنیت سالمند

سالمندان در ترددهای خود ممکن است دچار مشکلی شوند. حتی وقتی که می‌دانید او در پارکی نشسته است اما نمی‌توانید مطمئن باشید که امنیت او به صورت کامل حفظ شود. همیشه این نگرانی را دارید که ای کاش در کنار او بودم یا حداقل می‌دانستم که در چه حالی است.

متاسفانه با تمامی تلاشی که برای ایجاد امنیت در سطح کشور و شهرها انجام می‌شود. همچنان افرادی وجود دارند که امنیت کودکان، سالمندان و حتی بزرگسالان را به خطر می‌اندازند، خرید ردیاب سالمند تا حدود زیادی به شما در نگهداری سالمندان کمک می‌کند. یکی از ردیاب‌های با کیفیت سالمندان ردیاب teltonika tmt 250 است.

خرید ردیاب سالمندان، برای حفظ جایگاه و عزت نفس سالمند

سالمند شما سال‌ها آزادانه امور شخصی خود پرداخته است. حتی احتمالا سالمند پدر یا مادر شما است و این فرد، شما را نگهداری و پرورش داده است. حالا پس از گذشت چند سال او خود را بزرگتر و راهنمای شما را می‌داند، البته در واقعیت هم استفاده از تجربه‌های سالمندان می‌تواند راهنمای خوبی برای انجام کارها باشد.

شما نگران امنیت و سلامت او خواهید بود و با سوالاتی که از او می‌پرسید می‌خواهید بیشترین حد ممکن به او خدمت کرده و از او محافظت کنید. اما سالمند که دیگر کم حوصله شده و شاید گاهی بهانه‌گیری هم داشته باشد، از نگرانی شما برای رفت و آمدهای شخصی خود و سوالاتی که از او می‌پرسید و یا تماس‌های مکرر شما در یک روز ناراحت خواهد شد.

حتی اگر سالمند این ناراحتی‌های خود را ابراز نکند، اما جایگاه خود را آسیب دیده خواهد یافت و به عزت نفس او آسیب وارد خواهد شد. این آسیب‌های روحی با توجه به حساس‌تر بودن سالمندان نسبت به سایر افراد، می‌تواند علاوه بر مشکلات روحی، برای جسم او نیز مشکل ساز شود. اما شما می‌توانید با خرید ردیاب سالمندان به راحتی این مشکل را برطرف کنید. با استفاده از ردیاب سالمند، دیگر نیاز ندارید تا سالمند را در فضای خانه محدود نکنید و یا اگر قصد خروج از منزل داشت از او سوالات زیادی بپرسید و یا با تماس‌های مکرر خود، او را ناراحت کنید.

البته چند نکته را باید مد نظر داشته باشید:

  • حتما در زمان خرید ردیاب برای سالمند خود با او هماهنگ کنید و او را در جریان کامل قرار دهید.
  • خرید ردیاب سالمندان به این معنا نیست که دیگر او را رها کنید به حال خود، خیر بلکه چیزی از مسئولیت‌های شما کم نشده است و شما باید به همان میزان قبل مراقب سالمند باشید. ردیاب شخصی تنها وسیله‌ای است برای کمک به شما در راستای نگهداری بهتر از سالمند.

خرید ردیاب سالمندان، برای حفظ سلامت و آرامش خانواده

فرد یا خانواده‌ای که از یک یا دو سالمند مراقبت می‌کند، همیشه دغدغه‌ها و نگرانی‌های بیشتری نسبت به سایر افراد یا خانواده‌ها دارد. این دغدغه‌ها و نگرانی‌های بیشتر در زندگی پر استرس امروزی شهری می‌تواند آسیب‌هایی را برای سلامت و آرامش خانواده به همراه داشته باشد. حالتی را فرض کنید که سالمند از خانه خارج شده و در مدتی طولانی از او خبر ندارید. در چنین شرایطی استرس و نگرانی شما، خانواده و حتی کار و محیط کاری شما را ممکن است دچار ناآرامی کند. اما با خرید ردیاب سالمند، از این نوع دغدغه‌ها و نگرانی‌ها خود و خانواده خودتان را آزاد خواهید کرد و با آرامش بیشتری مراقب سالمند خود خواهید بود.