اقتصادیمعرفی کسب و کار

تتر چگونه سود می دهد؟

سوالی که این روزها با توجه به نوسان بازار ارز و دلار ذهن بسیاری را مشغول به خود ساخته است این است که آیا می‌توان از طریق خرید ووچر پرفکت مانی به سود رسید؟ آیا تتر انتخاب مناسبی برای سرمایه‌گذاری است؟ تتر چگونه سود می‌دهد؟ آینده تتر چیست؟ جواب خوشحال کننده‌ای که به تمامی این سوال‌ها می‌توان داد این است که: بله، تتر گزینه‌ی بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود در بازار این روزهای کشور است. اما مانند هر سرمایه گذاری دیگری اما و اگرها و شروط خود را دارد. برای کسب اطلاعات درمورد این معامله‌ی پر سود در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

ماهیت تتر چیست؟

تتر سومین ارز دیجیتال محبوب در بازار ارزهای دیجیتال است. این ارز دیجیتال با ارزش ثابت 1 دلار به صورت روزانه در حال معامله است و یکی از دلایل محبوبیت آن عدم تغییر محسوس قیمت آن است. پشتوانه‌ی ارز دیجیتال تتر، دلار آمریکاست و به همین دلیل ارزش آن تقریبا همواره ثابت و برابر با 1 دلار است. همین موضوع باعث شده که به منبع درامد مناسب، پناهگاه و گزینه‌ی بسیار به‌صرفه‌ای برای سرمایه گذاران تبدیل شود.

به این صورت که تریدرها در صورت بروز نوسان زیاد در بازار ارز دیجیتال، دارایی‌های خود را به تتر تبدیل می‌کنند و به دلیل ماهیت قیمت ثابت آن به این ترتیب از کاهش شدید ارزش دارایی خود جلوگیری می‌نمایند. به همین دلیل لقب “پناهگاه تریدرها” را برای آن انتخاب کرده‌اند. تمامی تریدرها می‌توانند برای به صرافی‌های معتبر مانند اکس اونیکس مراجعه کنند.

با توجه به وجود دیگر استیبل کوین‌ها و Perfect Money در بازار، تریدرها و معامله‌گران می‌توانند از میان آن‌ها نیز گزینه‌های مناسب دیگری برای سرمایه‌گذاری و حفظ دارایی‌های خود انتخاب کنند اما به دلیل ماهیت ثابت شده‌ی تتر گزینه‌ی بسیار مناسب‌تری است که بهتر است هر تریدری آن را مدنظر خود قرار بدهد.

این موضوع که قیمت ارز دیجیتال تتر ثابت و در هرجای دنیا برابر با 1 دلار است باعث نمی‌شود که نتوان از آن سود کسب کرد. اگر همانند یک بازار ارز فیات معمولی به آن نگاه کنیم، همواره می‎توان با خرید و فروش دلار در بازار به سود رسید که البته ریسک ویژه‌ی خود را هم دارد. از آنجایی که تتر نیز معادل ارز دیجیتالی دلار است، بنابراین می‌توان با خرید و فروش تتر در بازار ارز دیجیتال هم به سود رسید. اما تتر چگونه سود می‌دهد؟ در ادامه توضیح خواهیم داد.

آیا سود روزانه تتر در صرافی‌های دیگر نیز متغیر است؟

بله، سود روزانه تتر برای نگهداری در صرافی‌های مختلف ممکن است متغیر باشد. این میزان سود معمولا به توافق بین شرکت Tether Limited و هر صرافی بستگی دارد. برخی از صرافی‌ها ممکن است سود روزانه ثابت برای نگهداری تتر را ارائه کنند، در حالی که دیگر صرافی‌ها ممکن است میزان سود روزانه را بر اساس شرایط بازار نرخ سود خودکار تنظیم کنند. لذا برای اطلاعات دقیق درباره سود روزانه تتر در هر صرافی، بهتر است به سایت یا دستورالعمل‌های صرافی مربوطه مراجعه کنید.

به عنوان یک استیبل کوین، تتر به دلیل پایداری‌اش در قیمت و مرتبط بودن با دلار آمریکا، معمولا به عنوان یک راه حل پایدار برای نگهداری ارزش ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. این امر به ویژه برای کاربرانی که می‌خواهند در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند و با نوسانات نرخ ارزها روبرو هستند، می‌تواند کمک کننده باشد.

تتر (USDT) به عنوان یک استیبل کوین با دلار آمریکا مرتبط است و هر ۱ تتر با ۱ دلار آمریکا برابری دارد. این ویژگی این ارز دیجیتال، باعث شده تا در بازارهای مختلف به عنوان یک ارز پایه و راه حل پایدار برای نگهداری ارزش ارزهای دیجیتال استفاده شود.

سود روزانه تتر به عنوان سودی اشاره دارد که به صورت روزانه برای نگهداری تتر در کیف پول‌های مجازی یا صرافی‌هایی که این ارز را پشتیبانی می‌کنند، پرداخت می‌شود. شرکت Tether Limited که مسئول صدور تتر است، سود روزانه تتر را بر اساس نرخ سود خودکار صرافی‌ها تنظیم می‌کند و سعی می‌کند تا این سود را به صرافی‌های پشتیبانی کننده این ارز پرداخت کند.

در حال حاضر، بیش از ۷۰ میلیارد دلار تتر در جریان است و این میزان به صورت مداوم در حال افزایش است. افزایش استفاده از تتر به دلیل پایداری‌اش در قیمت و مرتبط بودن با دلار آمریکا، به ویژه برای کاربرانی که می‌خواهند در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند و با نوسانات نرخ ارزها روبرو هستند، می‌تواند کمک کننده باشد.

نحوه کسب سود در تتر USDT چگونه است؟

تتر (Tether)، با نماد اختصاری USDT، استیبل کوینی است که در زمینه‌های مختلفی، مانند سرمایه‌گذاری، معامله‌گری، امور مالی غیرمتمرکز (Defi) و… کاربرد دارد. به‌خاطر همین، روش‌های گوناگونی برای خرید تتر و کسب سود از USDT تعریف شده‌اند. شما نیز می‌توانید این روش‌ها را با استراتژی سرمایه‌گذاری خود ترکیب کرده و سود خوبی را به دست آورید.

·         کسب سود از تتر با سرمایه‌گذاری (Holding)

به فرایند خرید ارزهای دیجیتال و نگهداری بلندمدت آن‌ها، هولدینگ کریپتو می‌گوییم. این روش سرمایه‌گذاری به‌طور گسترده در مورد اغلب ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود؛ اما تتر (USDT) با چنین هدفی به بازار ارائه نشده است. اصولاً کشورهای توسعه‌یافته دارای ثبات اقتصادی هستند و تتر که قیمتی برابر با دلار دارد، برای ساکنان این کشورها ارزی پایدار به حساب می‌آید. بااین‌حال، در کشورهایی مثل ایران که با تورم و مشکلات اقتصادی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، در اغلب مواقع نرخ دلار صعودی بوده است. به همین خاطر، خرید و نگهداری از تتر، برای ساکنان این کشورها، نوعی سرمایه‌گذاری سودآور محسوب می‌شود.

·         کسب سود از تتر با استیکینگ (Staking)

در ابتدا، شبکه‌های بلاک چین از مکانیزم‌های اجماعی بهره می‌بردند که مصرف انرژی بسیار بالایی داشتند. به‌خاطر همین، شبکه‌های جدیدتر به مکانیزم اثبات سهام (PoS) روی آوردند. در این روش، کاربرانی که توکن‌های بومی بلاک چین را در شبکه سهام‌گذاری یا استیکینگ می‌کنند، به‌طور خودکار تراکنش‌ها و بلوک‌های جدید را تأیید کرده و پاداش این عمل را دریافت خواهند کرد.

اگرچه برای استیکینگ ارزهای دیجیتال، باید از توکن‌های بومی شبکه‌ها استفاده کرد، اما برخی از پلتفرم‌ها تتر (USDT) را نیز به‌عنوان ارزی برای استیکینگ می‌پذیرند. برای این کار، شما باید تترهای خود را برای مدت معینی در پلتفرم قفل کنید و به آن‌ها دست نزنید. به‌این‌ترتیب، پس از پایان دوره، می‌توانید اصل پول خود را به‌همراه پاداش استیکینگ دریافت کنید. معمولاً در این فرایند، خود پلتفرم تترهای شما را به توکن بومی شبکه تبدیل کرده و سپس، سهام‌گذاری را انجام می‌دهد.

·         کسب سود از تتر با وام‌دهی (Lending)

با گسترش امور مالی غیرمتمرکز (Defi)، روش‌های جدیدی برای کسب سود از تتر (USDT) و سایر رمز ارزها پدید آمدند. یکی از این روش‌های پرسود، وام‌دهی یا لِندینگ است. در این روش، یک پلتفرم غیرمتمرکز به‌عنوان واسطه‌ای بین وام‌دهندگان و متقاضیان وام عمل می‌کند. این پلتفرم بهره‌ی پرداختی توسط وام‌گیرندگان را جمع‌آوری کرده و در اختیار وام‌دهندگان می‌گذارد. از این‌ طریق، شما می‌توانید تترهای خود را به یک پلتفرم لندینگ کریپتو قرض داده و بهره‌ی آن را دریافت کنید. این فرایند نه‌تنها برای شما سودآور خواهد بود، بلکه به توسعه‌ی کسب‌و‌کارهای نوظهور متقاضی وام نیز کمک می‌کند.

بهترین پلتفرم‌ها برای کسب سود از تتر USDT کدامند؟

دیدیم که یکی از پرکاربردترین روش‌های کسب سود از تتر (USDT) وام‌دهی ارز دیجیتال است. در واقع، این روش برای ایرانیانی که روی تتر سرمایه‌گذاری می‌کنند، سود مضاعفی را به‌همراه خواهد داشت. از طرفی، برخلاف سایر ارزهای دیجیتال، USDT دچار نوسانات زیادی نمی‌شود و خیال شما بابت ارزش دارایی‌تان، در طول مدت وام‌دهی، راحت خواهد بود. ازاین‌رو، در این بخش، قصد داریم که بهترین پلتفرم‌ها برای کسب سود از تتر را به‌طور کامل معرفی کنیم.

کوین ربیت (CoinRabbit)

کوین ربیت یک app وام‌دهی کریپتو است که بر پرداخت‌ وام‌های آنی، بدون چک و با حداکثر مقدار ممکن تمرکز دارد. این پلتفرم از یک سیستم نظارتی بهره می‌برد تا از وضعیت هر وام پرداخت‌شده مطلع باشد. وام‌های کوین ربیت از نظر مدت‌زمان بازپرداخت محدودیتی ندارد و همچنین، کاربران می‌توانند هر مبلغی را که می‌خواهند، از این پلتفرم وام بگیرند.