خواص طبی عرق کاکوتی چیست؟ (معرفی بهترین سایت خرید عرقیجات گیاهی)

کاکوتی یکی از گیاهان گرم و خشک است. این گیاه از گونه نعناع گرفته شده است. گلها گلبرگهای بنفش دارند. بوته ضخیم و 20 تا 50 سانتی متر طول دارد. قسمتهای مورد استفاده در این گیاه از قسمتهای هوایی گیاه که حاوی برگ و گل هستند ، برای مصارف دارویی استفاده می شود. و از این اندام جمع شده به صورت پودر و در تعریق استفاده می شود. در آذربایجان Kahlik Ati نامیده می شود که به معنی چمن کبک است. در مردم رودبار استان گیلان ، آن را “پلنگ بوکس” می نامند.

کاکوتی در مناطق کوهستانی ایران مانند ارتفاعات جاجرم در خراسان شمالی و شهر بجنورد رشد می کند. در گویش محلی خراسان ، گیاه کاکوتی “آنخ” نامیده می شود.

خواص عرق کاکوتی

رطوبت و خواص آنتی اکسیدانی کاکوتی: بر اساس تحقیقات پیشنهاد شده است که خوردن آب کاکوتی باعث افزایش ظرفیت آنتی اکسیدان می شود. در حقیقت ، کاکوتی ها می توانند با افزایش آنتی اکسیدان های داخل سلولی مانند بیلی روبین ، اسید اوریک و آلبومین ، ظرفیت آنتی اکسیدانی سرم را بهبود بخشند. همچنین ، وجود ترکیبات مختلف فنلی در کاکوتی باعث افزایش فعالیت آنزیم هایی با خاصیت آنتی اکسیدانی شده و رادیکال های آزاد را از بین می برد ، همچنین باعث کاهش پراکسیدیت لیپید می شود.
رطوبت کاکوتی و خواص ضد میکروبی: یکی از ویژگی های متمایز این گیاه آبگریز بودن آن است که باعث تجزیه مناطق چربی دیواره های سلولی و میتوکندری توسط میکروارگانیسم ها و ایجاد گرما می شود. این باعث می شود که قسمت بزرگی از یونها و سایر اجزای اصلی سلول از بین برود. مورد دوم باعث مرگ عوامل بیماری زا می شود.
علاوه بر این ، کاکوتی ها توانایی تداخل در فعالیت آنزیم های متصل به غشای سلول را دارند و این عمل منجر به عدم تعادل در سنتز بسیاری از پلی ساکاریدها در دیواره سلول می شود و از رشد سلول و مورفوژنز جلوگیری می کند.
جذب کاکوتی و خاصیت ضد درد: خیار حاوی عصاره کاکوتی حاوی الکل است که ممکن است با جلوگیری از ترشح اسید آراشیدونیک و بر هم زدن سیستم های سروتونرژیک و مخدر ، اثر ضد درد داشته باشد. سیستم افیونی
تعریق کاکوتی و خواص ضد تشنج: مطالعات وجود ترکیبات گابرژیک و آنتی کولینرژیک (مسدود کننده های گیرنده استیل کولین) در گیاه کاکوتی را نشان داده است. ترکیبی از فلاونوئیدها در کاکوتی بر روی گیرنده GABAA اثر می گذارد ، که اثر مهاری GABA (انتقال دهنده عصبی مهم در سیستم عصبی مرکزی) را مختل می کند و در نتیجه دارای اثر ضد تشنج است. کاکوتی همچنین حاوی ترکیبات معطر است که در کاهش استرس و تنش نقش دارند و می توانند اثر آرام بخشی بر سیستم ایمنی بدن داشته باشند.

تعریق کاکوتی و خواص ضد دیابت: در تحقیقات حیوانی ، عصاره هیدروالکلی کاکوتی با یک عمل ترشحی بر روی انسولین تعداد سلولهای بتا را افزایش می دهد و گلوکز سرم را کاهش می دهد.
دفع کاکوتی و خاصیت ضد افسردگی: با بررسی ارگانیسم های آزمایشگاهی ، عصاره کاکوتی توانست اثرات ضد افسردگی در این حیوانات داشته باشد.استخراج کاکوتی انتقال عصبی سروتونرژیک را افزایش می دهد. همچنین ، خاصیت ضد افسردگی کاکوتی ممکن است به دلیل وجود ترکیبات شبیه چند ضلعی در آن باشد.
خواص چربی و ضد کلسترول خیار: طبق گفته محققان منتشر شده در مجله بین المللی زیست شناسی ، مصرف نارگیل باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید در موش صحرایی می شود.
تعریق و زخم معده: براساس مطالعات انجام شده بر روی موش ها ، آنها دریافتند كه كاکادوها در تسهیل و تسهیل بهبود زخم معده موثر هستند. این خاصیت به دلیل اثر کاکوتی با کاهش میزان مرگ سلولی در اثر تکثیر سلولی و افزایش رگ زایی در مخاط معده است.
همچنین ، ترکیب 1 و 8 سینئول و چند ضلعی در کاکوتی ترشح اسید معده را کاهش می دهد و ترکیب چند ضلعی ها نیز اثرات ضد التهابی دارد.
عرق کاکوتی در معالجه اسهال: کاکوتی دارای خواص ضدعفونی کننده قوی روده ها را پاکسازی و اسهال را درمان می کند.
کاکوتی عرق کردن در پیشگیری و درمان سرماخوردگی و آنفولانزا: باکتری ها خواص قدرتمندی دارند و خطر سرماخوردگی و آنفولانزا را کاهش می دهند.
گرفتگی های قاعدگی را با کاکوتی کاهش می دهید: کاکوتی کوهی تنظیم کننده هستند و به درمان قاعدگی نامنظم کمک می کنند.
عصاره کاکوتی برای مشکلات گوارشی: کاکوتی دارای خواص ضد میکروبی است ، خطر زخم معده ناشی از هلیکوباکتر پیلوری را کاهش می دهد و خواص ضد التهابی و تسکین دهنده آن به تسکین درد ، معده ، ورم ، ضربان قلب و سلامت دستگاه کمک می کند.
جوشانده کاکوتی و درمان روماتیسم: جوشانده کاکوتی برای تسکین روماتیسم و ​​بافت های نرم مفید است و جوشانده غرغره تورم لوسیون را برطرف می کند.

خرید عرق کاکوتی به صورت اینترنتی

برای خرید اینترنتی عرق کاکوتی کافیست به وب سایت ناب شمال مراجعه کرده یا به صفحه خرید عرق کاکوتی به صورت اینترنتی مراجعه کنید.