سلامت و دانشمعرفی کسب و کار

مشخصات فنی کلاهک دودکش مستطیلی H

همه چیز درباره کلاهک دودکش گرد مدل H

کلاهک اچ یکی از قدیمی ترین انواع درپوش سقف است. ساخت کلاهک اچ شامل یک پایه و دو باله است که می تواند توسط رابطی که در پایین قرار دارد به هم مرتبط شوند. در واقع بر اساس قوانین سیستم مهندسی کلاهک HH، تمام الزامات اجباری برای قرار گرفتن در بالاترین سطح لوله های دودکش را دارد.

درپوش اچینگ در انواع مواد از ورق ها تولید خواهد شد قابل مقایسه با ورق گالوانیزه، ورق روغنی یا سیاه و حتی فلز که در نوع گالوانیزه ، رنگ یا پوشش کف بیرونی نمی خواهد. اما در نوع ورق سیاه یا روغنی ، برای جلوگیری از اکسیداسیون و زنگ زدگی در کف درپوش اچینگ، از یک پوشش رنگ کوره در کف کلاهک اچ استفاده می شود. در مورد ساخت و ساز ، کلاهک اچ شده در دو نوع کروی تولید و تجهیز می شود و مستطیلی، بر اساس سفارش مصرف کننده.

کلاهک دودکش مانکن اچ

این مانکن مانند حرف H انگلیسی کلاهکی دارد و می تواند از ورود جریان باد و طوفان به داخل دودکش  جلوگیری کند. معمولی ترین نوع کلاهک دودکش روی زمین الزامات مورد نیاز را برآورده می کند و باید در بالای 60 سانتی متری دودکش قرار داده شود . کلاهک های نوع H قابل مقایسه با دودکش به مانکن مربع و کروی اشاره خواهد شد . علاوه بر این در اندازه گیری متفاوت است و قطر دهانه و احتمالاً در چندین آلیاژ قابل مقایسه با فلز ، گالوانیزه و بتن تولید خواهد شد.

درپوش دودکش H مربع

یکی از ارکان بسیاری از سیستم دودکش، کلاهک دودکش است. در نتیجه این حقیقت که سطح بالارونده دودکش روی پشت بام تحت تاثیر باد، باران، برف، گل و لای و حتی نفوذ لانه چوخ قرار می‌گیرد، بنابراین در خروجی دود از دودکش یک کاسه و محافظ معمولی وجود دارد. سقف یکی از ضروریات روش های تکمیلی ساخت تاسیسات است تا عملیات تخلیه دود و آلودگی به راحتی انجام شود.  برای این کار ، طراحی و ساخت یک کلاهک دودکش معمولی علاوه بر گروه نظام مهندسی ، مدتها مورد توجه مهندسین تاسیسات بوده است .

درپوش دودکش مستطیلی روی لوله های دودکش مستطیلی که از داخل موتورخانه، اجاق گاز یا بخاری سوخت به سقف می آیند قرار داده می شود و استفاده می شود . ساختار این کلاهک دودکش با حروف لاتین اما دارای قسمت متقاطع مستطیلی است که هوای داخل دودکش مستطیلی را با استفاده از پایه مکعبی به سطح درپوش دودکش مستطیلی هدایت می کند. در درپوش مستطیل شکل دودکش، ابعاد اساسی و خرده فروشان درپوش دودکش نباید کمتر از اندازه مجرای دودکش اصلی باشد تا مکش دود و آلودگی مختل نشود .

پارچه مورد استفاده برای درپوش دودکش مربع اچ طیف وسیعی از ورق های گالوانیزه، روغنی و رنگی است. در مورد ضخامت کلاهک دودکش، می توان از یک سیستم معمولی استفاده کرد که هر چه اندازه و مقدار دود از دودکش بیشتر باشد، ضخامت ورق مورد استفاده برای ساخت کلاهک دودکش  مستطیلی بالاتر است. چه از روغن یا ورق سیاه در ساختمان کلاهک دودکش مستطیل استفاده شود، اینطور است استفاده از پوشش رنگ کوره ای در کف این کلاهک دودکش ضروری است تا کلاهک دودکش در اثر گرمی و سرمای مکرر علاوه بر اجزای خالص و قابل مقایسه با باران و… به سرعت پوسیده و روی آن قرار گیرد. بیرون نکن .

چه درپوش مستطیلی دودکش از ورق نیمه ضخیم و لاغر ساخته شده باشد، روند ساخت آن از نوع اتصالات کانال هوا مستطیل شکل است، اما زمانی که بخواهیم از ورق ضخیم برای ساخت درپوش دودکش استفاده کنیم، سیستم اتصال کلاهک دودکش است. عناصر احتمالاً کاملاً جوش داده می شوند.

انواع کلاهک

کلاهک دودکش

کلاهک دودکش پره‌ای

کلاهک دودکش H

کلاهک چینی

کلاهک دودکش کلبه ای یا ژاپنی

    درپوش دودکش مستطیلی را نیز می توان در سطح نوک مجرای دودکش اصلی به صورت دو همپوشانی و فلنج قرار داد.

    به عنوان راهی برای نصب درپوش دودکش مستطیلی ، ضروری است که به حداقل 1.5 متر از سطح زمین یا کف پشت بام نگاه کنید تا عملیات مکش دود با توانایی کامل انجام شود .

    درپوش دودکش مستطیلی در هر کدام بر روی سقف (سقف مسطح یا سقف شیبدار) و روی دیواری که مجرای دودکش یا مجرای آن بیرون زده می شود.

کلاهک H یکی از قدیمی ترین انواع کلاهک های سقفی است. فرم این کلاهک H از یک پایه و دو بال تشکیل شده است که می تواند به اتصالات مربوط شود و توسط رابطی که در قسمت پایین قرار دارد ترک شود. در واقع ، بر اساس قوانین نظام مهندسی، این روکش دارای تمامی الزامات اجباری جهت قرار گرفتن در بالاترین سطح لوله های دودکش می باشد.

مواد درپوش H

پارچه کلاهک اچ شده و پارچه به کار رفته در آن ممکن است از انواع ورق های مختلف قابل مقایسه با ورق گالوانیزه، ورق روغنی یا سیاه و حتی فلزی تولید شود که در نوع گالوانیزه ، تمایلی به رنگ آمیزی یا پوشاندن آن وجود ندارد. طبقه بیرونی . اما در نوع ورق سیاه یا روغنی، برای جلوگیری از اکسیداسیون و زنگ زدگی کف این پوشش ، از پوشش رنگ کوره ای بر روی آن استفاده می شود. کف این پوشش .

انواع کلاهک های اچینگ

    در مورد ساخت و ساز ، کلاهک اچ شده را نیز می توان به دو شکل کروی و مستطیلی بر اساس سفارش مصرف کننده تولید و تجهیز کرد .لازم به ذکر است که این کلاهک مستطیلی از ورق گالوانیزه، ورق مشکی و روغنی و حتی ورق رنگی یا فلزی ساخته خواهد شد.

ضخامت اچ

ضخامت کلاهک H شکل مستطیلی است، جدای از نوع مواد ، در ضخامت های 0.4، 0.5، 0.6، 0.7، 0.8، 0.9، 1، 1.25، 1.5، 2، 3، 4 و حتی 5 میلی متر تولید می شود. در اندازه  گیری سفارشی لازم است بدانید که کلاهک H چهار گوش در ضخامت های 1 و نیم میلی متر و بالاتر جوش داده می شود. درپوش های کروی نیز از ورق گالوانیزه، مشکی، روغنی، رنگی و علاوه بر آن از ورق فلزی تولید خواهد شد. دقیقاً درپوش کروی نیز سفارشی خواهد شد از ورق هایی به ضخامت یک ورق کلاهک مستطیل ایجاد شده است.

این نوع کلاهک ساختمانی کروی در قطرهای دلخواه از 6 سانتی متر به بالا هر کدام به صورت طولی و جوشی تولید می شود .

راه اندازی و ایجاد ایده

یکی از عوامل بسیاری که در ساختمان کلاهک اچ باید در مورد آن فکر شود این است که ساختار و زوایای باله های اچ باید به گونه ای طراحی و ساخته شود که از نفوذ آب باران و برف به داخل دودکش جلوگیری کند.

درپوش حکاکی شده باید به صورت عمودی قرار داده شود و نباید روی لوله هایی که می توانند به صورت افقی قرار بگیرند قرار داده شود، زیرا این وضعیت باعث ایجاد دود و آلودگی در لوله های دودکش می شود و در نتیجه باعث دفع می شود. دود وارد سیستم دودکش می شود.

استفاده از ورق ضخیم برای ساخت کلاهک اچ نیز انگیزه ای برای استحکام و بهبود طول عمر مفید کلاهک اچ خواهد بود. یکی از فاکتورهای بارز در قرار دادن این روکش این است که این روکش حداقل 60 سانتی متر بالاتر از کف پشت بام گذاشته و قرار داده شود.

بسیار مهم است که بدانید کلاهک H نوعی هود گالوانیزه است که در انتهای لوله های دودکش قرار می گیرد  . این پوشش در نتیجه ساختار H شکل خود از ورود گل و لای ، رطوبت و باران به سیستم جریان هوا جلوگیری می کند. درپوش اچینگ برای جلوگیری از بازگشت دود به سیستم طراحی شده است. در روزهایی که باد از خروج دود از دودکش جلوگیری می کند، هوا توسط خرده فروشان کاهش درپوش اچ خارج می شود. متعدد مختلف وجود دارد انواع کلاهک های قابل مقایسه با کلاهک های لولایی و کلاهک های گردان.

آیا تا به حال متعجب شده اید که چرا بخاری دودکش به شکل h است؟ آیا انگیزه علمی در پشت لوله های بخاری شکل h وجود دارد؟ در این قسمت از ارسال را بررسی می کنیم و به سوال ” چرا دودکش لوله بخاری H شکل است؟”  پاسخ می دهیم . با این حال ، بهتر است ابتدا از شما بپرسیم و حدس اولیه خود را اعلام کنیم . منظم است ، حتی اگر به ظاهر توجه نکرده باشید   از لوله بخاری، و پس از پرسیدن این پرسش جدید ، شکل h لوله بخاری  را خواهید دید . در ادامه به بررسی علت H شکل دودکش لوله بخاری می پردازیم.

دلیل H شکل لوله بخاری چیست؟

اکنون که آب و هوا سرد است در همه خانه ها شاهد بخاری خواهیم بود. در عبارات مختلف ، همه از بخاری برای گرم کردن خانه خود استفاده می کنند ، اما سطح این است که ما نباید مراقب خاموش شدن قاتل (گاز زدگی) باشیم. یکی از بسیاری از مرگ های خاموش جویدنی است که فرد خاص به هیچ وجه آن را کشف نمی کند . حالا ممکنه سوال کنید چرا لوله بخاری باید H شکل باشد؟

ظاهر لوله بخاری که H است به این دلیل است که H شکل لوله بخاری واقعا دود را از خانه جدا می کند و از برگشت دود به خانه و لوله جلوگیری می کند. با توجه به این واقعیت ، برای جلوگیری از مرگ خاموش ، لوله و درپوش بخاری باید H شکل باشد.

به هر حال فراموش نکنید که کلاهک H باید 60 سانتی متر از لوله بزرگتر باشد و قسمت بالایی داشته باشد.

به طور کلی ، کلاهک H سالم تر از تک کلاهک است و برای تجهیزات خانگی گازسوز با دمای بیش از حد ، قابل مقایسه با موتورخانه ها، کلاهک H مورد نیاز است.

دکتر سعید بیگلری با تاکید بر مدیریت دودکش زودتر از شروع بخاری به منظور اطمینان از باز بودن خروجی دود و گازهای سمی ، افزود: از جریان هوا (باد) و تخلیه سوخت سمی مونوکسید کربن به داخل جلوگیری شود . محیط مسکونی .

یکی از بسیاری از خطرات زمستان این است که توجه داشته باشید که لوله بخاری شما سرد است . توضیح اینکه لوله بخاری خنک می شود این است که مواد سمی و مضر ناشی از گاز به دلیل عملکرد نادرست لوله بخاری به عنوان جایگزینی برای خروج از دودکش به داخل باز می گردد. داده شده و تبدیل به بسیار مضر می شود.

در واقع راه اندازی غیر استاندارد و غیر اصولی دودکش از خروج خوب دود جلوگیری می کند . قرار دادن دودکش از پنجره ساختمانی یا پارتیشن های وجهی ، علاوه بر دودکش هایی که نسبت به سقف ساختمان کاهش می یابد و خروج غیراصولی از دودکش، از جمله موارد غیراستاندارد قرار دادن دودکش است که معمولاً خود را نشان می دهد. سردی در مورد این وضعیت دودکش به صورت معکوس عمل می کند و به عنوان جایگزینی برای انتقال هوای داخل به سطح خنک می شود .

به همین دلیل بر اساس بررسی های انجام شده h شکل لوله های بخاری به یکی از بهترین روش ها دود را از بین می برد و بسیار رایج است . پس از همه ، توجه داشته باشید که باید اجزای مختلف را نیز بررسی کنید ، مانند اتصال شلنگ سوخت و غیره .

نتیجه

این پوشش جزو انواع بسیار قدیمی کلاهک های ساختمانی است. ساختار این پوشش از یک پایه و دو باله تشکیل شده است که می‌توان آن‌ها را با رابطی که در پایین قرار دارد به هم مرتبط کرد. در واقع بر اساس قوانین نظام مهندسی، این روکش دارای تمامی الزامات اجباری جهت قرار گرفتن در بالاترین سطح لوله های دودکش می باشد.

درپوش اچینگ زمانی تولید می‌شود که از طیف وسیعی از ورق‌ها قابل مقایسه با ورق گالوانیزه، ورق روغنی یا سیاه و حتی فلزی باشد، که در انواع گالوانیزه نیازی به رنگ یا پوشش کف خارجی نیست. با این وجود، در داخل مانکن ورق سیاه یا روغنی، برای جلوگیری از اکسیداسیون و زنگ زدگی در کف این پوشش ، از پوشش رنگ کوره ای در کف این پوشش استفاده شده است.

منبع:

youtube

پویان گسترش

آرزو احسانی

آرزو احسانی هستم علاقمند به نویسندگی و مساعل کسب و کار و اقتصادی