اجتماعیمعرفی کسب و کار

بهترین شهر ایران برای مسافرت در بهار

اسرار حیرت انگیز سفر که در بهار باعث انرژی چندبرابر می شود؟

فصل بهار باتوجه به آب و هوای عالی که دارد و همچنین بودن تعطیلات زیاد در این فصل به هرکسی فرصت میده تا برای خرید بلیط اتوبوس از قاصدک 24 و گشتن و دیدن شهرهای که نمی توان در فصل زمستان به آنجا سفر کرد، اقدام کنند. حیرت انگیز چیز در فصل بهار، شکوفه دادن گل ها است. گل ها و درخت های که هیچ اثری از زندن بودنشان در آنها نیست، دوباره زنده می شوند. برای همین هست که آغاز سال جدید را مطابق با این فصل قرار دادن، شروع زندگی دوباره در این ماه ها اتفاق می افتد.

شهرهای ایران لباس سبز می پوشند و رنگ و روی دیگر می گیرند که حس عالی بهتون انتقال می دهد و دوست دارید همیشه در این شهرها بمانید. اما این حس فقط در این فصل انتقال داده می شود. اما نمی توان همه‌ی شهرها را در تعطیلات نوروز یا ماه های اردیبهشت امتحان کرد، در ادامه بهترین مکان از نظر آب و هوای و دید افرادی که تجربه سفر به آن شهرها داشتند را معرفی می کنم.

۱۰ مورد از بهترین شهرهای ایران برای سفر در بهار

پس از تعطیلات نوروز که از شلوغی شهرها و جاده‌ها کم شده، هنوز گرما از راه نرسیده و شکوفه‌های بهاری همچنان خودنمایی می‌کنند، زمان خوبی برای گشت و گذار و سفر است. از شمال و جنوب و شرق و غرب، چندین مقاصد سفرهای بهاری در ایران پیدا می‌شود تا این روزهای زیبای سال را به بهترین شکل بگذرانید. اگر می‌خواهید بدانید که بهترین شهرهای ایران برای سفر در بهار کدامند، با این مطلب قاصدک 24 همراه شوید.

جهت خرید بلیط ارزان هواپیما کلیک کنید.

شیراز

درخت‌های بهار نارنج شیراز در اردیبهشت و خرداد شکوفه می‌زنند و عطرشان شهر را پر می‌کند. همین شکوفه زدن بهارنارنج‌ها و پیچیدن عطرش در شهر، انگیزه است. شهر را که گشتیم، نوبت به دیدن می‌شود. به چشمه شش پیر و فقط ۱۵ کیلومتر با شیراز فاصله دارند می‌توان رفت. یا می‌تواند ما را از اینکه سفر کاملی به شیراز داشته‌ایم، خاطر جمع کند. بهار در شیراز فصل برداشت گیاه‌های دارویی مثل بیدمشک و نسترن هم است و رونق زیادی دارد.

 اشکورات

شمال ایران مقصدی چهارفصل است اما اشکورات در رودسر گیلان، یکی از زیباترین شهرهایی‌ست که برای سفر داخلی در بهار می‌توان انتخاب کرد. گل‌های پامچال، گل همیشه بهار، گل گاو زبان و بنفشه که در بهار از زمین سردر آورده‌اند، ترکیب رنگ دلپذیری را پیش چشمتان می‌گذارد. اگر راهی اشکورات شدید، بازدید از کوه عروس و داماد، دریاچه صمد آباد و مسجد ناصرالحق را از دست ندهید. از به سمت مازندران که بروید، و شهرهای چالوس، رامسر و کلاچای را که رد کنید به جاده اشکورات می‌رسید.

 خوانسار

خوانسار شهری‌ست که همه کوچه‌ها و خیابان‌هایش مثل خیابان ولیعصر تهران پر دار و درخت است. اما این تنها راه رفتن در کوچه باغ‌های خوانسار نیست که ما را می‌تواند راهی این شهر کند.بهار فرصت کوتاهی‌ست برای دیدن جاذبه‌هایی که عمرشان محدود به این فصل است. مثل دشت لاله‌های واژگون خوانسار. دشت لاله‌های واژگون گلستان کوه در فاصله کمی از خود شهر قرار گرفته. دامنه‌های گستان کوه بهارها پر از لاله واژگون می‌شود. البته در آن حوالی، لاله‌های واژگون را در سمیرم که در ۱۶۳ کیلومتری اصفهان قرار گرفته و فریدون شهر در ۲۰۰ کیلومتری اصفهان هم می‌توان تا آخر اردیبهشت دید.

 محلات

 گوشه و کنار محلات، شهری که به هلند ایران مشهور است، در بهار از بوی گل پر می‌شود. محلات در ۲۷۱ کیلومتری تهران و ۱۰۹ کیلومتری اراک قرار گرفته و برای سفری یک‌روزه در این فصل مناسب است. محلات را به چشمه‌های آبگرمش هم می‌شناسند. در فصل بهار به‌خاطر گل‌های زیاد شهر، جشنواره گل و گیاه در دهکده گل محلات برگزار می‌شود. این دهکده گل ۱۲۰ هکتاری، بزرگ‌ترین مرکز پرورش گل در ایران است. در سفر به محلات، در کنار گل، حلوا و گیوه را هم نباید فراموش کنید.

 کاشان

یکی از شهرهای مناسب مسافرت در بهار، کاشان است. آب و هوای کاشان در اردیبهشت و خرداد ایده‌آل بوده و با خیال راحت و به دور از شلوغی، به بازدید دیدنی‌های شهر می‌توانید بروید. مراسم یکی از دلایلی‌ست که بسیاری تصمیم در بهار را می‌گیرند. در نزدیکی کاشان به گل‌های محمدی‌اش معروف است. اگر وقت داشتید سری به ، روستای سرخ با کوچه باغ‌های دلپذیرش هم بزنید و از هوای بهاری و گپ زدن با مردم محلی، لذت ببرید.

 اردبیل

 اردبیل، از زیباترین و بهترین شهرهای ایران برای سفر در بهار است که جاهای زیادی برای دیدن دارد؛ مثل . اگر از اردبیل، ۳۰ کیلومتر به سمت شرق برویم، روستای سوها سر راه ما خواهد بود. در این روستا یک آبگیر با رنگ آبی تیره وجود دارد که همان دریاچه سوهاست. هرچند در این دریاچه شناکردن ممنوع است، اما ماهیگیری یکی از لذت‌های سفر کردن به حساب می‌آید. اگرچه همانطور که می‌توانیم ماهیگیری کنیم، با دیدن اسب‌های وحشی که آزادانه در مسیرمان می‌بینیم هم بیشتر به وجد می‌آییم.

 از دیدنی‌های دیگر این مسیر است. از سوها تا لاتون حدود ۱۶ کیلومتر فاصله داریم. هرچند این مسیر ۱۶ کیلومتری کمی سخت و خسته کننده است، اما دیدن زیبایی لاتون به سختی راهش می‌ارزد. این مسیر را باید با یک پیاده‌روی چند ساعته طی کنیم.مسیرش هم از کنار تاج سد می‌گذرد و پس از طی ۲ کیلومتر به باغ گل‌های بابونه می‌رسیم. برای رسیدن به لاتون ۲ روز در راه خواهیم بود و در مسیر قله اسپیناس را هم می‌بینیم. بسیاری از گروه‌هایی که این مسیر را طی می‌کنند، شب را در کنار رودخانه‌های در راه می‌مانند و با چیدن توت فرنگی وحشی اوقاتشان را می‌گذرانند.

اسالم به خلخال

 هرچند  در هر فصلی از سال رویایی است، اما سرسبزی بی‌نظیرش را در بهار باید دید. آن وقتی که برگ‌های درخت‌ها هنوز سبز کمرنگ و تروتازه است و هنوز مانده که به رنگ سبزه تیره دربیاید. سفرمان را می‌توانیم از اسالم شروع کنیم. تمام جاده پوشیده از درخت است و نزدیکی‌های خلخال شکل جاده به دشت‌های سرسبز تغییر می‌کند. روییدن شقایق‌های وحشی در اردیبهشت و خرداد در کناره جاده خلخال-اسالم زیبایی اینجا را بیشتر می‌کند.

 خوب است که سفرمان را به جاده اسالم به خلخال محدود نکنیم و سری هم به تالش بزنیم؛ و دریاچه سرآگاه از زیباترین جاهای تالش‌اند. منظره‌ی دشت گل شقایق تالش که به‌صورت خودرو رشد کرده‌اند، هیچوقت از جلوی چشمتان دور نمی‌شود. برای شب هم بستگی به این دارد که بخواهیم کجا بمانیم، در جاده اسالم به خلحال می‌توان روی اقامت در خانه روستاهای کنار جاده حساب کرد و در تالش به سراغ  می‌توان رفت.

 کوهرنگ

بهترین مکان برای تماشای لاله‌های واژگون در ایران، کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری‌ست. برای دیدن دشت سرسبز و پرگل، در ماه‌های فروردین و اردیبهشت راهی اینجا شوید. مزرعه گل آفتابگردان، گل موسیر و گل‌های زردی که خود به خود رشد کرده‌اند، تا حالتان را جا می‌آورد. در سفر بهاری به کوهرنگ، دیدن آبشار شیخ علی خان و چشمه کوهرنگ را هم در برنامه‌‌تان قرار دهید.

  رودسر

دشت‌های پرگل رودسر باعث شده تا این شهر و روستاهای اطرافش یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در بهار باشد. از رودسر اگر یک ساعت و نیم رانندگی کنید، به جواهردشت و زیبایی‌های بی‌انتهای آن می‌رسید و از دشت‌های سرسبز و زمین‌های کشاورزی چشم نمی‌توانید بردارید. در سفر به رودسر برای دیدن شکوفه‌های سفید و صورتی به روستای چینی جان، درخت گردو و فندق به روستای درسنک و تجربه بهار خوش آب و هوا در کنار ساحل خزر به روستای حسن سرا بروید.

 کرمان

برای سفر داخلی در بهار، روی شهر کرمان هم می‌توانید حساب کنید. چراکه آب و هوای کرمان در اردیبهشت و خرداد خواستنی و خوب است و آسوده‌خاطر می‌شود شهر و اطرافش را گشت و در یکی از اقامت کرد. باغ شاهزاده ماهان، بازار کرمان و حمام گنجعلی خان از جمله دیدنی‌هایی هستند که در سفر کرمان نباید از دستشان بدهید.

 شما در بهار به کدام یک از شهرهای ایران سفر می‌کنید؟ چه شهرها و مقاصد گردشگری در بهار را برای سفری متفاوت و به‌یادماندنی به خوانندگان قاصدک 24 پیشنهاد می‌دهید؟

منبع: قاصدک 24