سلامت و دانشمعرفی کسب و کار

بهترین پلتفرم های استریم و آپلود آهنگ

امروزه با پیشرفت تکنولوژی خصوصاً تکنولوژی های مربوط به موبایل و همچنین ساخت اپلیکیشن موبایل ما بسیار زیاد از گوشی های هوشمندمان استفاده می کنیم و مزایای این دستگاه همیشه همراه باعث شد عملکرد ما تغییر کند. این روزها افراد زیادی برای موسیقی گوش دادن از گوشی های خود استفاده می کنند. بنابراین استریم موسیقی یکی از روش های پرطرفدار کاربران شده و پیدا کردن و انتخاب بهترین سرویس های استریم موسیقی جهان بین تعداد زیادی سرویس مختلف بسیار سخت شده است. این برنامه ها هرکدام ویژگی ها و خدمات منحصربه فردی دارند اگر مقایسه و بررسی بهترین سرویس های استریم موسیقی ایرانی و خارجی برایتان جذاب است ما در این مطلب به شما کمک می کنیم تا با بهترین سرویس های استریم آهنگ آشنا شوید.

گوش دادن به موسیقی در دهه های گذشته تحولات زیادی داشته و جای خود را به سرویس های استریم موسیقی داده است. روزهایی که شما باید نوار کاست، صفحه گرامافون و یا سی دی تهیه می کردید رفته و حتی دیگر نیازی به خرید دیجیتالی هر آهنگ یا آلبوم ندارید. این روزها شما با ثبت نام و استفاده از یک سرویس استریم موسیقی به میلیون ها آهنگ دسترسی دارید.

البته که چندین سرویس استریم موسیقی وجود دارد و بخاطر تفاوت هایشان انتخاب بهترین سرویس استریم موسیقی، کاری سخت است. با فراسیب و بررسی سرویس های استریم موسیقی همراه ما باشید. زمانیکه می خواهید بین سرویس های استریم موسیقی تصمیم بگیرید، باید چند مورد را درنظر بگیرید. حتماً می خواهید مطمئن شوید که آن سرویس، از تمامی دستگاه های شما پشتیبانی می کند. همچنین باید به ویژگی های دیگری مثل دستیار هوشمند، کیفیت صدا، پخش موزیک ویدیو، متن آهنگ ها و به اشتراک گذاری پلی لیست ها توجه کنید.

بهترین سرویس های استریم موسیقی جهان بستگی به نیازها و سلیقه های شخصی شما دارد. اما بر اساس برخی از عوامل مانند کیفیت صدا، قیمت، تنوع موسیقی و پشتیبانی از دستگاههای مختلف، میتوان چند سرویس را به عنوان گزینه های برتر معرفی کرد که در ادامه برایتان بازگو می کنیم.

بهترین سرویس های استریم موسیقی جهان

1 . استریم موزیک خارجی و داخلی با اسپاتیفای  Spotify

یکی از  بهترین سرویس های استریم آنلاین آهنگ سپاتیفای است. اسپاتیفای یکی از بزرگترین و محبوبترین سرویس های استریم آهنگ در جهان است که بیش از 70 میلیون قطعه موسیقی و 2.2 میلیون پادکست را در اختیار شما قرار می دهد. این برنامه قابل استفاده به صورت رایگان با تبلیغات یا پرداخت هزینه ماهانه است. با اسپاتیفای شما می توانید پلی لیست های خود را بسازید، آهنگ های جدید را کشف کنید، آهنگ ها و پادکست ها را دانلود کنید، با دوستان خود به صورت  گروهی موسیقی گوش دهید و از ویژگی های دیگر آن لذت ببرید.

برای استفاده از برخی امکانات اسپاتیفای شما نیاز به تهیه اشتراک پریمیوم دارید که به شما امکانات بیشتر و بدون تبلیغات را می دهد. شما می توانید با خرید گیفت کارت اسپاتیفای از فروشگاه های آنلاین چون فراسیب، اشتراک اسپاتیفای را تهیه کنید. همچنین برای دسترسی به اسپاتیفای در ایران، شما نیاز به استفاده از برنامه های تغییر دهنده ip دارید. این سرویس همچنین دارای پلی لیست های اشتراکی، گوش دادن گروهی و قابلیت جدید شبیه به کلاب هاوس به نام Greenroom  می باشد.

مزایا و معایب اسپاتیفای

اسپاتیفای دارای مزایا و معایب مختلفی است که در زیر به برخی از آنها اشاره میکنم:

مزایا اسپاتیفای:

 1. دارای کاتالوگ بزرگ و جامع از آهنگ ها و پادکست های مختلف در ژانرها و زبان های گوناگون
 2. دارای قابلیت شخصی سازی برای ساخت و به اشتراک گذاری فهرستهای پخش، جستجو بر اساس هنرمند، آلبوم یا ژانر، پیدا کردن و فالو کردن دوستان و هنرمندان _دارای قابلیت پخش با کیفیت های مختلف، دانلود آهنگها و پادکستها برای گوش دادن آفلاین، تماشای موزیک ویدئوها، گوش دادن به رادیوهای زنده و همگام سازی با دستگاه های هوشمند
 3. دارای قابلیت فریمیوم که به شما اجازه میدهد به صورت رایگان با تبلیغات، یا با پرداخت اشتراک بدون تبلیغات و با قابلیت های بیشتر، از این سرویس استفاده کنید.

معایب اسپاتیفای:

 • نحوه پرداخت حق تکثیر به هنرمندان بر اساس تعداد استریم ها است که ممکن است عادلانه نباشد.
 • در بعضی کشورها مانند ایران فیلتر است و برای استفاده از آن نیاز به فیلترشکن دارید.
 • هزینه اشتراک پرمیوم ممکن است بالاتر از سرویسهای رقابتی باشد.
 • ممکن است تعداد آلبوم های بعضی از هنرمندان در آن کامل نباشد.

2 . بهترین سرویس استریم موسیقی اپل موزیک : Apple Music _

برنامه اپل موزیک Apple Music) ) یک پلتفرم استریم موسیقی از شرکت اپل می باشد و این امکان را به شما می دهد تا به بیش از 90 میلیون آهنگ و پادکست دسترسی داشته باشید. در این اپلیکیشن با اشتراک پریمیوم، آهنگها را بدون تبلیغات و با کیفیت بالا گوش خواهید داد. همچنین قابلیت دانلود آهنگ ها و پادکست ها را دارید و میتوان به رادیوهای زنده نیز گوش دهید.  دسترسی به کتابخانه iTunes Match یکی از ویژگی های جالب این برنامه است.

 با برنامه اپل موزیک پلی لیست های خود را بسازید و با دستگاه های اپل همگام سازی کنید. برای استفاده از اپل موزیک شما نیاز به نصب برنامه اپل موزیک روی دستگاه خود دارید. این برنامه به صورت پیش فرض روی آیفون و آیپد نصب شده است. شما می توانید با اتصال به حساب اپل خود، از سرویس اپل موزیک استفاده کنید. همچنین برای خرید اشتراک پریمیوم، می توانید از فروشگاه های آنلاین چون لایسنس مارکت، گیفت کارت اپل موزیک را تهیه کنید. برای دسترسی به اپل موزیک نیز در ایران، نیاز به استفاده از برنامه های تغییر دهنده ip دارید.

مزایا و معایب اپل موزیک

اپل موزیک هم مانند اسپاتیفای دارای مزایا و معایب مختلفی است که در زیر به برخی از آنها اشاره میکنم:

مزایا اپل موزیک:

 1. دارای آرشیو بزرگ و جامع از آهنگها و پادکستهای مختلف در ژانرها و زبان های گوناگون
 2. دارای قابلیت شخصی سازی برای ساخت و به اشتراک گذاری فهرست های پخش، جستجو بر اساس هنرمند، آلبوم یا ژانر، پیدا کردن و فالو کردن دوستان و هنرمندان
 3. دارای قابلیت پخش با کیفیت های مختلف، دانلود آهنگها و پادکستها برای گوش دادن آفلاین، تماشای موزیک ویدئوها، گوش دادن به رادیوهای زنده و همگام سازی با دستگاه های هوشمند اپل
 4. دارای قابلیت فریمیوم که به شما اجازه میدهد به صورت رایگان با تبلیغات، یا با پرداخت اشتراک بدون تبلیغات و با قابلیتهای بیشتر، از سرویس استفاده کنید

معایب اپل موزیک:

 • محدود بودن زمان استفاده رایگان
 • تجربه کاربری ضعیف
 • نداشتن نسخه تحت وب
 • عملکرد ضعیف روی پلتفرم ویندوز و اندروید، در مقایسه با iOS و macOS

3 . معرفی بهترین سرویس پخس موسیقی آمازون موزیک Amazon Music Unlimited :

آمازون موزیک یک سرویس استریم موسیقی از شرکت آمازون می باشد که به شما اجازه می دهد به بیش از 75 میلیون آهنگ و پادکست دسترسی داشته باشید.

برای استفاده از آمازون موزیک آن را روی گوشی خود نصب کرده و از طریق ثبت نام و پرداخت درون برنامه به امکانات آن دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید با انتخاب بین سه نسخه مختلف، اشتراک مناسب خود را خریداری کنید .

نسخه رایگان این ورژن به شما این امکان را می دهد تا به هزاران ایستگاه رادیویی و لیست پخش گوش دهید، اما با تبلیغات و محدودیت هایی همراه است.

نسخه بدون محدودیت: این نسخه به شما دسترسی نامحدود به 75 میلیون آهنگ و پادکست بدون تبلیغات را می دهد. همچنین شما میتوانید آهنگ ها و پادکست ها را دانلود کنید، به رادیوهای زنده گوش کنید، موزیک ویدئوهای مختلف را تماشا کنید و با دستگاه های هوشمند موسیقی های خود را همگام سازی کنید.

نسخه HD: این نسخه علاوه بر قابلیتهای نسخه بدون محدودیت، به شما اجازه میدهد به 5 میلیون آهنگ باکیفیت بالاتر (Ultra HD) گوش دهید و از آنها لذت ببرید.

مزایا و معایب آمازون موزیک

آمازون موزیک همچنین دارای مزایا و معایب خود است که در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم:

مزایا پلتفرم آمازون موزیک

 1. امکان پخش آفلاین
 2. امکان بلاک کردن موسیقیهای حاوی کلمات نامناسب
 3. توانایی خواندن متن
 4. امکان رد کردن موسیقی به طور نامحدود

معایب آمازون موزیک:

 • محدود بودن زمان استفاده رایگان (1 ماه )
 • عدم دسترسی به تمام آهنگها و پادکستها در سرویس آمازون پرایم موزیک
 • عدم امکان به اشتراک گذاری فهرستهای پخش
 • عدم امکان فالو کردن هنرمندان

4 . برترین برنامه استریم موزیک تیدال Tidal

تیدال – Tidal یک سرویس استریم موسیقی و ویدیو است که در سال 2014 توسط شرکت نروژی اسپیرو تاسیس شد. تیدال از کیفیت صدای بالا و فرمت های پیشرفته صوتی مانند HiFi, MQA, Dolby Atmos و 360 Reality Audio پشتیبانی می کند. برنامه تیدال بیش از 100 میلیون آهنگ، ویدیو، پادکست، لایو استریم و محتوای انحصاری را در اختیار کاربران قرار می دهد و همچنین دارای بخش های مختلفی برای کشف هنرمندان جدید، پخش آهنگ ها و لیست های پخش با دوستان، رادیو هنرمندان و پلی لیستهای منتخب می باشد. این برنامه را می توانید از طریق وب، دستگاه های مختلف مانند گوشی، کامپیوتر، تلوزیون و خودرو استفاده کنید.

مزایا و معایب تیدال  Tidal

برنامه تیدال – Tidal مزایا و معایبی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم:

مزایا سرویس پخش موزیک تیدال

 1. کیفیت صدای بالا و پشتیبانی از فرمتهای پیشرفته صوتی مانند HiFi, MQA, Dolby Atmos و 360 Reality Audio –
 2. محتوای انحصاری و ویدئوهای با کیفیت بالا، پادکستها، لایو استریمها و مقالات موسیقی
 3. پرداخت به هنرمندان بیشتر از سایر سرویسهای استریم موسیقی
 4. قابلیت اشتراک گذاری موسیقی و ویدئو در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک
 5. قابلیت دانلود آفلاین آهنگ ها و ویدئوها

معایب سرویس پخش موزیک تیدال

 1. قیمت بالاتر نسبت به سایر سرویس های استریم موسیقی
 2. پادکستهای محدود و کمتر از سایر سرویس ها
 3. عدم پشتیبانی از فایل های صوتی لوکال
 4. پوشش کمتر در کشورهای مختلف

5 . استریم آهنگ یوتیوب موزیک( YouTube Music )

استریم آهنگ یوتیوب موزیک، فرآیند پخش موسیقی و ویدئو از طریق سرویس یوتیوب موزیک است که توسط یوتیوب، یکی از زیرمجموعه های گوگل، ارائه می شود. یوتیوب موزیک یک سرویس استریم موسیقی است که به کاربران اجازه میدهد تا به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه اشتراک، به محتوای موسیقایی و ویدئویی انحصاری، پلی لیست های شخصی سازی شده، رادیوهای هنرمندان و جستجو بر اساس متن ترانه دسترسی پیدا کنند.

یوتیوب موزیک با سرویس های دیگر گوگل مانند گوگل آسیستنت، کرومکست و نست هماهنگ است و بر روی دستگاه های مختلف مانند گوشی، کامپیوتر، تلوزیون و خودرو قابل استفاده است.

مزایا و معایب استریم آهنگ یوتیوب موزیک ( YouTube Music )

یوتیوب موزیک مزایا و معایبی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

مزایا یوتیوب موزیک

 1. دسترسی به آرشیو بزرگی از موسیقی و ویدئو، از جمله محتوای انحصاری، پلی لیست های شخصی سازی شده، رادیوهای هنرمندان و جستجو بر اساس متن ترانه
 2. سازگاری با سرویسهای دیگر گوگل مانند google assistant، کرومکست و nest
 3. امکان استفاده رایگان با تبلیغات یا امکان خرید اشتراک پولی با قابلیتهای بیشتر
 4. امکان آپلود موسیقی توسط کاربران و کسب درآمد از طریق ویدئو ها

معایب یوتیوب موزیک

 1. محیط کاربری خسته کننده و محدود
 2. عدم پشتیبانی از کیفیت LossLess
 3. عدم سازگاری با دستیار های هوشمند صوتی دیگر
 4. فعال بودن برخی تحریم ها برای کاربران ایران

 کیفیت HiFi موسیقی چیست؟

بیشتر سرویس های استریم موسیقی، کیفیت آهنگ ها را اصطلاحاً lossy ارائه می کنند. این به معنی آن است که بدلایل کاهش حجم و راحت تر بودن استریم آن، کیفیت اصلی آهنگ کاهش می یابد. در کلامی دیگر یعنی چیزی که شما در آن سرویس های موسیقی (بجز اپل موزیک، آمازون و تیندال) می شنوید با نسخه فیزیکی CD آن متفاوت است.

با آنکه این کاهش کیفیت آنچنان محسوس نیست، اما خیلی از شنوندگان حرفه ای از این نوع کیفیت راضی نیستند. در اینجا ما پیشنهاد استفاده از سرویس استریم با قابلیت HiFi یا LossLess Audio را می دهیم.

سرویس های مختلف این نوع از بالا بودن کیفیت را با نام های متفاوتی نمایش می دهند. مثلاً HiFi یا HD Music و یا حتی Hi-Res Music  نام می برند. البته که کمی تفاوت بین این نوع فشرده سازی ها وجود دارد اما همگی کیفیتی شبیه به کیفیت سی دی ارائه می کنند.

تیدال، آمازون موزیک و اپل موزیک برخی از سرویس های محبوب استریم موسیقی هستند که از کیفیت HiFi پشتیبانی می کنند. اسپاتیفای هم برنامه دارد تا آخر سال 2021 این کیفیت را اضافه کند.

در زاویه ای دیگر، این کیفیت بالا سرعت اینترنت بالاتر هم می خواهد. برای شنیدنش هم نیاز به هدفون های باکیفیت و یا اسپیکرهای مخصوص دارید.

در نهایت…

اپل موزیک و اسپاتیفای انتخاب بسیاری از ایرانیان است. یوتیوب پریمیوم نیز یکی از محبوب ترین انتخاب هاست. در انتها ما به شما توصیه می کنیم هدف از تهیه سرویس استریم موسیقی را برای خود تعیین کنید. اگر به دنبال نهایت کیفیت هستید، تیدال بهترین گزینه است. اگر به دنبال آرشیو بزرگ و همگام بودن زیاد بین دستگاه های اپلی خود و دیدن متن و موزیک ویدیو ها هستید، اپل موزیک را انتخاب کنید.