اجتماعیمعرفی کسب و کار

استفاده از چه موادی موجب خرابی سنگ و از بین رفتن سنگ ها و سرامیک ها خواهد شد؟

چگونه جرم روی سنگ را از بین ببریم؟ بهترین روش ها برای انواع سنگ

سنگ های ساختمانی در انواع و طرح های مختلفی تولید و عرضه می شوند که به زیبایی هر مکانی خواهند افزود. اما پس از تغییر دکوراسیون داخلی، کار اصلی تازه شروع می شود. نگهداری و مراقبت از سنگ ها یا همان کفسابی مهم ترین و اصلی ترین کار برای حفظ زیبایی محیط خواهد بود. وقتی به درستی از دکوراسیون خود نگهداری کنید، هم هزینه ای که متحمل شده اید را حفظ می کنید و هم ظاهر دکوراسیون خود را مثل روز اول نگه می دارید. اما سنگ های ساختمان همیشه در معرض کثیف شدن و خرابی هستند. زمان کثیف شدن باید به فکر بهترین راه حل برای از بین بردن جرم روی سنگ باشیم. در این مقاله بهترین روش های کفسابی سرامیک و دیگر سنگها را با توجه به نوع سنگ به شما آموزش خواهیم داد.

از بین بردن جرم روی سنگ مرمر؛ حفظ زیبایی دکوراسیون و جلا دادن سنگ مرمر

یکی از پرطرفدارترین مصالح برای سطح کانتر آشپزخانه، سنگ مرمر است. این سنگ به خاطر طبیعت پرمنفذش به راحتی لکه می گیرد و خراشیده می شود. پاک کردن لکه های اسیدی مثل لکه ی قهوه یا آبمیوه از روی این سطوح کمی مشکل است و باید به محض اینکه لکه دار شد، پاک شود. ابتدا لکه را با یک پارچه یا اسفنج نرم پاک کنید و سپس باقیمانده ی آن را با آب شست وشو دهید. اسفنج یا پارچه را با آب گرم بشویید و آن کاملا بچلانید و باقیمانده ی آب را از سطح پاک کنید، چون ممکن است به منافذ سنگ رسوب کند و یک لکه ی دائمی به وجود آورد. سپس سطح را کاملا خشک کنید و اجازه ندید با هوا خشک شود.

سنگ مرمر از پرطرفدارترین انواع سنگ برای دکوراسیون داخلی است. اگر به دنبال سنگ زیبا و با کیفیت برای طراحی داخلی منزل یا محل کار خود هستند، حتما به خرید سنگ دهبید به خصوص نوع مرمریت آن فکر کنید. این نوع از سنگ ها بهترین انتخاب برای تزئین و زیبایی انوع محیط ها هستند. قیمت کفسابی در تهران را از مشاوران ما جویا شوید.

تمیز کردن سرامیک؛ برق انداختن سنگ کف با کمک شوینده مناسب

قبل از تمیز کردن کاشی های سرامیکی، ذره های آشغال را با جاروب یا جارو برقی جمع آوری کنید. از یک برس با موهای ریز نرم یا سر مخصوص جاروبرقی برای این کار استفاده کنید تا روی سطح سرامیکی خط نیفتد. بعد از این کار کف را با آب گرم تمیز کنید. برای لکه های سخت تر از محلول هایی با pH خنثی استفاده کنید. بسیاری از تولیدکننده های دوغاب و درزگیر، محلولهایی با pH خنثی دارند که به صورت ویژه برای سرامیک ساخته شده اند. بعد از پاک کردن، سطح را با آب گرم بشویید.

به طور کلی شست وشو و تمیز کردن سنگ ها طبیعی اگر به موقع انجام شود، چندان سخت نخواهد بود. اما از طرفی دیگر سنگ ها مصنوعی در برابر انواع جرم لکه پذیرتر بوده و تمیز کردن آن ها نیز بسیار سخت است. اگر برای دکوراسیون منزل خود به فکر خرید سنگ مصنوعی هستید، حتما قبل از این کار مطالب مختلفی را درباره معایب سنگ مصنوعی مطالعه کنید. به کمک این اطلاعات انتخاب بهتر و بهینه تری خواهید داشت.

از بین بردن جرم روی سنگ صابون؛ تمیزکردن و جلا دادن سنگ با روشی ساده

یکی از سنگ های محبوب برای آشپزخانه سنگ صابون است که به دلیل مقاومت و ظاهر تیره، انتخاب بسیار خوبی برای آشپزی خواهد بود. این سنگ مورد علاقه ی کسانی است که آشپزی می کنند، زیرا عایق بسیار خوبی برای گرما است. نگهداری از سنگ صابون آسان است و باید سطح را تنها با یک اسفنج یا پارچه ی نرم و چند قطره مایع ظرفشویی یا پاک کننده ی چندمنظوره و آب گرم تمیز کرد. سنگ صابون در برابر آب، مواد شیمیایی و اسیدها مقاوم است، بنابراین لکه ها به اندازه ی خراش های روی آن مشکل ساز نیستند. خراشیدگی ها و شکستگی ها نیز می توانند با کاغذ سنباده برطرف شوند. البته نباید برای تمیز کردن این سنگ از ساینده و صیقل دهنده استفاده کرد.

تمیز کردن سنگ گرانیت؛ پاک کردن با کمک سرکه و آب گرم

سنگ های طبیعی مانند گرانیت بعد از نصب نیاز به بتونه کاری دارند که این موجب ایجاد جرم روی سنگ خواهد شد. یکی از راه حل های سنتی از بین بردن جرم روی سنگ گرانیت استفاده از ترکیب سرکه و آب گرم است. این محلول را روی لکه ریخته و به خوبی بسابید و بعد از پاک کردن، سنگ را با آب شست وشو دهید.

البته متخصصان پیشنهاد می دهند برای پاک کردن سنگ گرانیت به طور روزانه از آب گرم استفاده شود. برای آثار لکه و چرک، از پاک کننده های محافظ سنگ با pH مناسب و آب استفاده کنید. حتما قبل از مصرف دستورالعمل مصرف را برای نسبت صحیح رقیق سازی بخوانید. سنگ گرانیت یکی از محبوب ترین انواع سنگ های تزئنی است. اگر به دنبال سنگ مناسب برای دکوراسیون می گردید، به شما پیشنهاد می کنیم با انواع سنگ تزئینی داخل منزل آشنا شوید، تا انتخابی بهتره و زیباتر داشته باشید.

چگونه لک جوهر نمک را از روی سنگ پاک کنیم؟

متاسفانه بسیاری از افراد بدون آگاهی از نحوه از بین بردن جرم روی سنگ و راهکارها مناسب آن، از شیوه های رواج یافته و اشتباهی استفاده می کنند. یکی از این روش ها، پارک کردن سنگ توسط جوهرنمک است. دقت کنید که لک جرم گیرها و جوهر نمک از این نوع لکه های شیمیایی هستند. این مواد ابتدا سنگ را تمیز میکنند و جرم ها را میبرند، اما به سطح سنگ هم آسیبب خواهند زند. به این ترتیب سنگ آسیب دیده بیشتر از قبل آلودگی را جذب میکند و سیاه خواهد شد. اما اگر به اشتباه از این شیوه استفاده کردید باید با کمک کفسابی به پاکسازی سنگ بپردازید. هرچه زودتر برای این کار اقدام کنید، عمق لکه ها کمتر بوده و از بین بردن جرم روی سنگ نیز راحت تر خواهد بود.

نکاتی برای تمیز کردن کاشی سنگی

برای فرایند کفسابی در اصفهان نوع سنگ هایی که مراحل تمیز کاری بر روی آن ها صورت می گیرد، متفاوت است. بنابراین درصد تمیز کردن آن ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود. یکی از نکاتی که باید با دقت بیشتری نسبت به تمیز کردن کاشی سنگی داشت، میزان بهره مندی از سنگ هایی می باشد که طبیعی هستند. سنگ هایی که حالت طبیعی تری به خود دارند در هنگام تمیز کاری باید مراقبت بیشتری را نیز برای آن ها انجام داد. سنگ هایی که در ساخت و ساز به کار برده می شود و حالت طبیعی تری را به خود می گیرد شامل:

  • سنگ مرمر
  • سنگ گرانیت
  • تخته سنگ

یکی از نکاتی که در رابطه با این نوع از سنگ ها وجود دارد به میزان شکنندگی که برای جنس آن ها وجود دارد بستگی خواهد داشت. جنس سنگ های طبیعی به صورتی می باشد که اگر مواد شیمیایی به آن ها برسد امکان آسیب رسیدن به سطح سرامیک بیشتر می شود و این نکته در میزان استفاده از پاک کننده هایی که دارای مواد شیمیایی بالایی هستند نیز تاثیر خواهد داشت. با توجه به این موضوع باید به این نکته نیز اشاره کرد که هر مواد پاک کننده ای نمی تواند گزینه ای استاندارد برای تمیز کردن این نوع از سنگ ها باشد.

بنابراین، این نکته یکی از قابل قبول ترین مطالبی می باشد که برای شرکت های کفسابی دارای اهمیت است و باید بتوانند به درستی این فرایند را زمانبندی کنند. بنابراین، کاشی هایی که به صورت سنگی تولید می شوند باید با استفاده از پاک کننده هایی تمیز شوند که مخصوص به سنگ های طبیعی می باشند و برای این کار ساخته شده اند. بنابراین در دسترس بودن این مواد شوینده در بازار کم نیست و به راحتی می توان آن را به دست آورد در صورتی که تجربه کافی نیز به همراه آن وجود داشته باشد.

برخی از افراد با مواد شوینده ای که می تواند متناسب با کار آن ها باشد اطلاعاتی در دست ندارند و نمی توانند به صورت موثر از آن ها استفاده کنند. بنابراین شرکت های کفسابی برای این که بتوانند کار خود را به صورت بی عیب و نقص انجام دهند آگاهی های لازم را در این زمینه به دست آورده اند و توانسته اند به شکل موثری از مواد پاک کننده استفاده کنند.

نحوه بهره مندی از مواد شوینده برای سنگ

برای کاشی هایی که از جنس سنگ می باشند باید از موادی استفاده کرد که مخصوص تخته سنگ باشند. البته نکاتی نیز در رابطه با این مواد وجود دارد که باید با دقت بیشتری به آن ها نگریسته شود. بهره مندی از مواد شوینده به صورت ملایم یکی از گزینه های مهم و موثر برای تمیز کردن کاشی سنگی به شمار می آید. برای این ماده ها باید موادی اسیدی در آن ها وجود نداشته باشد؛ زیرا اسید یکی از موادی می باشد که باعث از بین رفتن روکش اولیه و نازکی که در سنگ وجود دارد خواهد شد.

بنابراین با استفاده از یک پارچه تمیز و بدون پرز به راحتی می توان میزان خشکی را که بر روی سنگ باید به دست آید را ایجاد کرد. بنابراین استفاده از مواد شوینده ملایم یکی از فاکتور هایی می باشد که باید با دقت بیشتری نسبت به استفاده از آن ها اقدام کرد.

تمیزکاری سنگ مرمر

یکی از سنگ های خیره کننده ای که در ساخت و ساز از آن بهره برده می شود سنگ مرمر است. زیبایی و ظرافتی که این سنگ در خود دارد باعث شده است که بیشتر افراد در ساخت های خود از آن بهره ببرند و زیبایی خیره کننده ای را برای ساختمان خود فراهم آورند. سنگ مرمر را هم می توان در سازمان و هم در ساخت هایی مانند منازل مسکونی نیز به دست آورد و به خوبی از آن ها استفاده کرد.

سنگ مرمر نیز نسبت به موادی که برای شستشو آن استفاده می شود حساسیت های زیادی به خود دارد. این سنگ از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار می باشد که برای حفظ و نگهداری این ظرافت و زیبایی باید از پاک کننده های استاندارد و غیر اسیدی استفاده کرد. بنابراین بهره بردن از مواد شوینده ای که دارای اسید ملایم هستند گزینه خوبی برای تمیز کردن سنگ مرمر می باشد.

خراش سنگ مرمر

یکی از نکاتی که برای سنگ مرمر باید رعایت شود میزان خراشی است که نباید بر روی سطح آن ایجاد شود. بنابراین از هر چیزی که برای تمیز کردن سطح سنگ مرمر استفاده می شود باید دقت کرد منجر به ایجاد خراش بر روی آن نشود. گاهی اوقات همان پودر های پاک کننده نیز می توانند خراش هایی را بر روی سنگ مرمر ایجاد کنند. بنابراین، تمیز کردن سنگ مرمر از ظرافت بالایی برخوردار است و با توجه به این موضوع باید به درستی این فاکتور را در نظر داشت و از آن به خوبی استفاده کرد.

سنگ گرانیت

یکی از سنگ های دیگری که باید نسبت به تمیز کردن آن ها دقت داشت سنگ گرانیت است. برای تمیز کردن این سنگ نیز می توان از مواد شوینده استفاده کرد و البته این که دقت در فرایند تمیزکاری برای این نوع از سنگ نیز وجود دارد. بنابراین تمیز کننده هایی که مواد و ساختاری که برای آن ها ایجاد شده است به صورت نرم هستند و زبری و خشنی در آن ها دیده نمی شود گزینه موثر و خوبی می باشند برای این که بتوان برای تمیز کردن سنگ گرانیت از آن ها استفاده کرد. بنابراین احتمال ایجاد رگه ها و تغییراتی در سنگ گرانیت وجود دارد و آن هم به دلیل این که سنگ گرانیت با موادی شستشو شده است که نرمی مورد نظر را در ساختار خود نداشته اند و به شدت زبر و خشن بوده اند. بنابراین قسمت هایی را که از سنگ گرانیت ساخته شده اند را می توان با استفاده از مواد شوینده مناسب براق و تمیز کرد.

    نکته

نکته ای که در مرحله تمیز کاری سرامیک و دیگر قسمت ها از این دست می باشد میزان نگهداری از آن ها در هنگام شستشو است. مراقبت از سرامیک و سنگ برای به دست آوردن حاصل و نتیجه بهتر خود فاکتوری می باشد که بتوان به درستی از آن استفاده کرد. بنابراین هرگز نباید از مواد شوینده ای استفاده کرد که سرسختی بیشتری را دارند و این که میزان نرمی و لطافت بی نظیری در ساخت آن ها وجود داشته باشد تا بتوان به شکل هدفمندی از آن ها استفاده کرد. با این حال تمیز کردن سنگ و سرامیک به کمک شرکت کفسابی از تنوع و انعطاف بالایی برخوردار است و برای هر قسمت نحوه تمیزکاری به شکل متفاوتی وجود خواهد داشت.