عمومیمعرفی کسب و کار

از بین بردن چربی داخل مایکروفر

مایکروویو بدون شک کار ما در آشپزخانه را بسیار آسان کرده است. با استفاده از مایکروویو فاصله ما از غذای گرم و آماده تنها به اندازه فشردن چند کلید و چند دقیقه کوتاه است. اما تمیز کردن مایکروویو و طریقه چربی زدایی اجاق گاز به عقیده کسانی که از این دستگاه استفاده می‌کنند، چالش برانگیزترین بخش استفاده از آن است. اگر شما هم می‌خواهید بدانید باید ماکروفر را چگونه تمیز کنیم، با این مطلب همراه باشید تا ترفندهای مختلف تمیز کردن مایکروویو را بررسی کنیم.

ترفندهایی که در ادامه می‌خوانید برای تمیز کردن مایکروویو آورده شده‌اند. اما شما می‌توانید از آنها برای تميز كردن سقف سولاردام، از بین بردن چربی داخل مایکروفر و توستر نیز استفاده کنید. بنابراین اگر نحوه تميز كردن سولاردام ال جی، تميز كردن مايكروفر ال جی (یا سایر برندها) و چگونه چربی داخل توستر را تمیز کنیم نیز از سوالات شماست، این مطلب را از دست ندهید.

از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

روش­‌های تمیز کردن مایکروویو

در ادامه توضیح می‌دهیم که ماکروفر را چگونه تمیز کنیم. ابتدا روش­‌های خانگی و در ادامه روش تمیز کردن با استفاده از شوینده‌های آماده در بازار را ذکر می‌کنیم.

  1. تمیز کردن مایکروویو با سرکه

سرکه یکی از بهترین مواد موجود برای از بین بردن چربی داخل مایکروفر، تميز كردن مايكروفر ال جی و سایر برندها و البته سایر وسایل است.

برای تمیز کردن مایکروویو با سرکه، 2 الی 3 قاشق غذاخوری سرکه سفید را داخل یک کاسه آب حل کنید و آن را برای 5 دقیقه در مایکروویو گرم کنید. چند دقیقه صبر کنید تا بخار محلول به صورت کامل داخل مایکروویو پخش شود. در ادامه، کاسه را خارج کنید. صفحه گردان را نیز بیرون بیاورید و داخل مایکروویو را با یک حوله یا پارچه‌ای لطیف تمیز کنید. صفحه گردان مایکروویو را نیز می‌توانید به‌همین صورت یا مانند هر ظرف معمولی دیگری تمیز کنید.

  1. تمیز کردن مایکروویو با جوش شیرین

مراحل تمیز کردن مایکروویو با جوش شیرین شبیه به از بین بردن چربی داخل مایکروفر با استفاده از سرکه سفید است.

یک قاشق غذاخوری (پر) جوش شیرین در یک کاسه آب حل کنید. کاسه نشکن را داخل مایکروویو قرار دهید و آن را برای نهایتا 5 دقیقه گرم کنید. بعد از گرم شدن محلول و بخار کردن آن، در مایکروویو را باز نکنید و به رطوبت اجازه دهید تا کثیفی چسبیده داخل دستگاه را نرم کند.

بعد از باز کردن در مایکروویو، با استفاده از محلول درون کاسه و اسفنج داخل آن را تمیز کنید. بهتر است از یک دستکش استفاده کنید تا آب گرم دست شما را نسوزاند. آب گرم و جوش شیرین تميز كردن مايكروفر ال جی و طریقه چربی زدایی مایکروفر را بسیار آسان و موثر می‌کند.

تمیز کردن مایکروویو با جوش شیرین یک مزیت نسبت به تمیز کردن با سرکه دارد و آن این است که جوش شیرین بوی بد داخل مایکروویو را از بین خواهد برد.

  1. تمیز کردن مایکروویو با لیمو

استفاده از لیمو یکی از روش‌های مرسوم برای تميز كردن سقف سولاردام، از بین بردن چربی داخل مایکروفر، و تميز كردن مايكروفر ال جی است. تقریبا تمام مطالب در مورد نحوه تميز كردن سولاردام ال جی، طریقه چربی زدایی مایکروفر و… شامل مورد استفاده از لیمو هستند.

یک لیمو را نصف کنید و داخل یک بشقاب نشکن قرار دهید. چند قاشق آب هم به آن اضافه کنید. می‌­توانید لیمو را در کاسهای که تا نیمه با آب پر شده است نیز قرار دهید. مایکروویو را برای 1 الی 2 دقیقه یا تا زمانی که داخل آن از بخار پر شود، روشن کنید. سپس، داخل آن را با حوله‌ای تمیز پاک کنید و بشقاب گردان را هم بشویید. در مایکروویو را تا زمان خشک شدن داخل آن باز بگذارید.

  1. تمیز کردن مایکروویو با آب لیمو

برای از بین بردن چربی داخل مایکروفر با آب لیمو، مراحل زیر را انجام دهید:

3 قاشق غذاخوری آبلیموی تازه را در کاسه‌­ای نشکن با مقداری آب مخلوط کنید. کاسه را در مایکروویو قرار دهید و بگذارید برای 2 دقیقه گرم شود. وقتی محلول جوشید، چند دقیقه صبر کنید و پس از پخش شدن بخار، کاسه را با احتیاط بیرون بیاورید (اگر هوا بیش از حد داغ شود، ممکن است در با فشار باز شده و بخار شما را بسوزاند).

با پارچه‌ای مرطوب دیواره‌های دستگاه را تمیز کنید. اگر بعضی از لکه‌ها از بین نرفتند، مراحل بالا را دوباره تکرار کنید. سینی شیشه‌ای یا صفحه گردان را جداگانه بشویید و پس از آنکه کاملا خشک شد، آن را در جای خود قرار دهید.

مانند تمیز کردن مایکروویو با جوش شیرین، استفاده از لیمو یا آب لیمو نیز برای تميز كردن سقف سولاردام و از بین بردن چربی داخل مایکروفر باعث از بین رفتن بوی ناخوشایند شده و عطر خوبی از خود به‌جا می­‌گذارد.

  1. تمیز کردن مایکروویو با مایع ظرفشویی

حالا به روش‌های غیرخانگی و استفاده از شوینده‌های صنعتی برای تميز كردن مايكروفر ال جی، مایکروویوها و توستر می‌رسیم.

این روش نیز مشابه روشه‌ای بالاست. در یک کاسه نشکن مقداری آب گرم را با کمی مایع ظرف‌شویی مخلوط کنید. کاسه را داخل مایکروویو قرار دهید و دستگاه را برای چند دقیقه و تا زمان بخار کردن محلول روشن کنید. سپس مانند روش‌های قبل، داخل مایکروفر را با حوله تمیز پاک کنید.

  1. تمیز کردن مایکروویو با شیشه پاک کن

طریقه چربی زدایی مایکروفر در این روش مراحل کمتری دارد. 1 واحد محلول شیشه پاک کن را در 2 واحد آب گرم حل کنید و با یک حوله به تميز كردن مايكروفر ال جی یا… خود بپردازید. پس از اتمام کار، با یک دستمال مرطوب داخل دستگاه را تمیز و سپس آن را خشک کنید. زیرا شیشه پاک کن حاوی موادی شیمیایی است که می‌تواند روی غذای شما تاثیر بگذارد.

امیدواریم با مطالعه مطلب بالا پاسخ سوالات خود مانند “نحوه تميز كردن سولاردام ال جی چگونه است؟”، “ماکروفر را چگونه تمیز کنیم؟” و “چگونه چربی داخل توستر را تمیز کنیم؟” و… را گرفته باشید. بهتر است حداقل ماهی یکبار به تمیز کردن مایکروویوتان بپردازید تا پاک کردن لکه‌های آن به یک کار دشوار برای شما تبدیل نشود.

چربی داخل مایکروفر را چگونه تمیز کنیم؟ حفظ و نگهداری آن، یکی از نکات مهم برای برای سالم ماندن دستگاهتان است. چربی و کثیفی موجود داخل مایکروفر شامل: ، سینی گردان، دیواره ها، ریل سینی و قسمت سقف دستگاه است. کثیف بودن زیاد آن، باعث کاهش عمر دستگاه تان میشود. اغلب افراد برای تمیز کردن مایکروفر به مشکل مواجه هستند، مجموعه در ادامه شما را با چند روش برای تمیز کردن مایکروفر آشنا خواهد کرد.

طبیعی ترین و بهترین روش برای تمیز کردن مایکروفر

مایکروفر را چگونه تمیز کنیم ؟ اگر مایکروفر دارید و تمیز کردن آن برای شما سخت است، روش های ساده ای وجود دارد؛ که میتوانید به راحتی مایکروفر خود را تمیز کنید.

۱استفاده از آبلیمو برای تمیز کردن مایکروفر

در این روش با استفاده از یک اسفنج مرطوب و یک پارچه با آب گرم، دیواره های داخل مایکروفر را تمیز کنید. مراقب باشید فشار زیادی را به آن وارد نکنید، فقط آلودگی و خورده نان ها از بین ببرید.

همچنین اگر ذرات غذا درون آن قرار دارد آنها را بیرون بیاورید. یک قاشق از عصاره لیمو، داخل یک کاسه نشکن ریخته و آب را به آن اضافه کنید. موارد را بخوبی مخلوط کرده و آن را داخل مایکروفر قرار دهید.

سپس دستگاه را مدت ۲ دقیقه، روشن نگه دارید تا آب لیمو به جوشد. زمانی که به جوش آمد، تایمر را خاموش کرده و درب را باز نکنید؛ تا بخار آب پخش شود.

بعد از گذشت ۱۰ دقیقه کاسه را بیرون بیاورید و تمام چربی های کناره های مایکروفر؛ که نرم شده است را با استفاده از یک پارچه مرطوب، دیوار های روغنی را پاک کنید.

۲استفاده از سرکه برای تمیز کردن مایکروفر

در این روش هم، مانند روش قبلی میتوانید یه قاشق سوپ خوری سرکه سفید را داخل یک کاسه آب بریزید و آن را به مدت ۵ دقیقه، داخل مایکروفر قرار دهید تا گرم شود. بعد از انجام این کار، کاسه را از دستگاه خارج کرده و تمام قسمتهای داخلی مایکروفر؛ را با استفاده از یک حوله کاملا تمیز کنید.

۳استفاده از جوش شیرین؛ برای تمیزکردن و بو زدایی مایکروفر.

مایکروفر را چگونه تمیز کنیم ؟ استفاده از این روش یکی از موثرترین راه برای تمیز کردن مایکروفر، می باشد که برای انجام آن باید:

ابتدا یک قاشق سوپخوری، از جوش شیرین را به یک کاسه آب اضافه کنید. میتوانید برای بازدهی بیشتر به محلول جوش شیرین، چند تیکه نارنج یا لیمو و سرکه بریزد. بعد محلول درون کاسه را داخل مایکروفر قرار دهید، سپس دستگاه را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه، روشن کنید؛ تا مایع درون کاسه داغ شود. بعد از آن درب مایکروفر را باز نکنید، بگذارید چند دقیقه بسته بماند؛ که بخار داخل کاسه تمام کثیفی هایی چسبیده به داخل دستگاه را نرم کند. سپس درب آن را باز کنید؛ و یک اسفنج ضخیم را آغشته به آب و جوش شیرین کرده و داخل مایکروفر را تمیز کنید.

نحوه شستشو و چربی زدایی مایکروفر با استفاده از آب صابون.

اگر چربی و سوختگی ها بعد مراحل قبل، مقدار کمی از آن هنوز باقی مانده بود، برای خلاص شدن کامل آن محلول آب صابون را در ظرفی درست کنید. سپس دستگاه را خاموش کرده؛ و قطعات درون دستگاه نظیر: ریل و سینی چرخان را بیرون آورده؛ و آنها را با محلول شیمیایی بشویید. میتوانید برای پاک کردن چربی ها، از گاز پاک کن و از محلول آب صابون استفاده کنید. اگر از محلول صابون استفاده کردید، توجه کنید که کثیفی ها کاملاً پاک شود. اگر از گاز پاک کن و مواد شیمیایی، استفاده می کنی، چند دقیقه صبرکنید این مواد روی چربی ها بماند؛ سپس با یک دستمال، شروع به پاک کردن چربی ها کنید.

قسمت های شیشه ای درب ماکروفر را می توانید؛ با محلول شیشه پاک کن، جرم زدایی کنید. توجه کنید که ممکن است غذای گرم شده، جهات مختلف داخل دستگاه از جمله؛ سقف را چرب کرده باشد. پس با وسواس دقت بیشتری، سقف آن را تمیز کنید. سپس قسمت های نم دار را با یک حوله، خشک کنید.سپس سینی و ریل را هم بعد خشک کردن، در جای خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید:

چگونه قسمتهای بیرونی مایکرفر را پاک کنیم؟

می‌توانید با مایع ظرفشویی و محلول آب صابون استفاده کنید. دقت کنید که حتما دستگاه از برق کشیده باشد، پارچه را به مواد آغشته کرده، سپس قسمت های بیرونی را تمیز کنید.

همچنین صفحه کلید را با دقت بیشتری تمیز کرده، پارچه نباید بیش از حد خیس باشد. سپس با یک پارچه خشک، رطوبت قسمتهای بیرونی را خشک کنید.

در آخر چند نکته برای پاک کردن مایکروفر.

یکی از روش های غیر شیمیایی برای تمیز کردن چربی مایکرفر، استفاده از آبلیمو است. شما می توانید از سرکه یا مخلوط صابون با آب هم، برای تمیز کردن مایکروفر خود استفاده کنید. مراقب عصاره داغ کاسه، در داخل دستگاه باشید. همیشه پیشگیری، بهتر از درمان است. اجازه ندهید دستگاه تان بسیار کثیف شود؛ سعی کنید آن را بطور مرتب، کاملا تمیز کنید. توصیه میکنیم برای تمیز کردن مایکروفر؛ از مواد شیمیایی نظیر گاز پاک کن استفاده نکنید، چون باعث مشکلات تنفسی میشود. بی توجهی به کثیف بودن داخل دستگاه، بعد از مدتی آسیب های جدی را به دستگاهتان وارد میکند، که نیاز به تعمیر خواهد داشت.