عمومیمعرفی کسب و کار

برای اندازه گیری طول کاشی از چه واحدی استفاده کنیم

برای سرامیک کردن کف باید قبل از هر چیز میزان سرامیک مورد استفاده را محاسبه کرد. برای تعیین مساحت سرامیک مورد نیاز و هزینه نصب با همراه باشید.  از موارد مهمی که باید در هنگام نصب کاشی و سرامیک به آن دقت کنید هزینه های انجام کار است . برای نصب سرامیک باید هزینه کاشی و سرامیک به همراه نصب، هزینه مصالح مصرفی، هزینه قرنیز به همراه نصب، هزینه چسب و کرایه حمل را در نظر گرفت.

برای اجرای سرامیک ابتدا مساحت قسمت هایی که قصد دارید سرامیک کنید را اندازه گیری کنید. برای محاسبه مساحت کف محل مورد نظر ابتدا ابعاد محیط را به طور دقیق اندازه گیری می کنیم و سپس مطابق شکل زیر تقسیم بندی های لازم برای برای محاسبه آسان مساحت انجام می دهیم پس از آن مساحت هر قسمت را محاسبه و تمامی مقادیر را با هم جمع می کنیم.  این کار را به شکل زیر انجام دهید تا رقم نهایی به دست آید. اندازه گیری و محاسبه مساحت سرامیک به صورت زیر انجام می شود. حال مساحت به دست آمده را در قیمت سرامیک مورد نظر به همراه مصالح و هزینه نصب ضرب نمایید و عدد مورد نظر را یادداشت نمایید.

برای اندازه گیری میزان قرنیز مورد نیاز باید محیط دور کار را اندازه گیری نمود. برای نصب قرنیز محیط محل مورد نظر را به شکل زیر محاسبه نمایید. پس از محاسبه مقدار قرنیز باید هزینه نصب آن را محاسبه کنیم. برای محاسبه قرنیز مورد نیاز باید متراژ طول تمام دیوارهای مورد نظر را با هم جمع کنیم. قیمت قرنیز به همراه هزینه نصب را در عدد به دست آمده ضرب نمایید.

برای محاسبه کاشی مورد نیاز می بایست طول دیوار ها را با هم جمع کنیم . عدد بدست آمده را در ارتفاع مورد نظر که می خواهیم کاشی کنیم، ضرب نماییم تا متراژ بدست آید

حال نوبت به محاسبه تعداد کاشی مورد نیاز می رسد. برای محاسبه تعداد کاشی مورد نیاز باید مساحت محلی که می خواهیم کاشی کنیم را بدست بیاوریم پس از آن مساحت هر کاشی را با ضرب کردن اندازه طول و عرض کاشی بدست می آوریم. در انتها مساحت محل را بر مساحت کاشی تقسیم می کنیم تا تعداد کاشی مورد نیاز را بدست آورید. دقت کنید همیشه باید به میزان مورد اطمینانی کاشی اضافی تهیه کنید تا در صورت شکستن کاشی ها هنگام نصب و یا برش کاشی در گوشه ها و … با کمبود کاشی مواجه نشوید. برای اینکار تعداد کاشی بدست آمده را در عدد 1.1 ضرب کنید به اندازه عدد بدست آمده که 10% بیشتر از تعداد مورد نیاز است کاشی تهیه کنید.

معمولا برای هر متر مربع 4 کیلوگرم چسب خمیری جهت کاشی دیوار و 4 کیلوگرم چسب پودری جهت نصب سرامیک کف مورد نیاز است. لازم بذکر است هیچ موادی به چسب خمیری اضافه نمیشود و برای چسب پودری افزودن آب کفایت میکند و نیازی به استفاده همزمان پودر سنگ گرانیت و سیمان به همراه چسب پودری نمیباشد. ضمنا میتوانید بجای چسب پودری از ترکیب پودر سنگ و سیمان و آب هم به تنهایی استفاده کنید.

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که هر بسته سرامیک چند متر است؟ برای این سوال پاسخ مشخصی وجود ندارد در هر بسته بندی سرامیک با توجه به فاکتورهایی همچون ابعاد، مدل، تولید کننده و سایر مشخصات محصول تعداد مشخصی سرامیک بسته بندی می شود. برای اطلاع از میزان سرامیک موجود در هر بسته بندی می توانید به اطلاعات درج شده بر روی کارتن محصول مراجعه کنید. از دیگر اطلاعات درج شده بر روی کارتن محصول می توان به درجه کیفی محصول، ابعاد سرامیک و … اشاره نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین کاشیران تماس بگیرید.

باید دقت کنید محدودیتی در زمینه استفاده از واحد اندازه گیری مشخصی برای اندازه گیری طول کاشی وجود ندارد اما به این نکته دقت داشته باشید که از ابتدا یک واحد اندازه گیری مشخص را در نظر بگیرید و سپس تمامی اندازه گیری ها و محاسبات را بر اساس این واحد مشخص انجام دهید. واحد اندازه گیری متر معمول ترین و ساده ترین واحد اندازه گیری برای انجام کارهای ساختمانی است.

آنچه در بالا ذکر شد پاسخی بود به نمونه سوالات زیر :

نحوه محاسبه متر مربع
محاسبه متراژ کاشی
هزینه نصب کاشی
نحوه محاسبه سطح کاشی کاری
نحوه محاسبه متر طول
نحوه محاسبه متراژ سرامیک
محاسبه
ابعاد کاشی سرویس بهداشتی

نرم افزار محاسبه متراژ کاشی و سرامیک
محاسبه قیمت سرامیک
یک متر کاشی چند عدد است

ساده و دقیق و رایگان محاسبه کنید

چقدر کاشی و سرامیک برای خانه خود نیاز داریم؟ متراژ کاشی و سرامیک مصرفی ما چقدر است؟ نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک برای خرید چطور است؟ هر بسته کاشی و سرامیک چند متر مربع است؟

همه این‌ها سوالاتی که فرد را برای خرید راحت دچار مشکل می‌کند. سرام پخش در سعی دارد تا بتواند این مسئله را برای شما ساده و آسان کند. شما می‌توانید با مراجعه به بازار آنلاین سرام پخش بتوانید از استفاده کرده و به راحتی خرید کنید.

کلیپ زیر نحوه چگونگی استفاده از این ابزار را به شما آموزش می دهد :

با همیشه همراه باشید

نحوه محاسبه متر مربع کاشی سرامیک

نحوه محاسبه متر مربع کاشی سرامیک مصرفی، کاری ساده اما سخت است. دلیل این سختی را می‌توان تنوع سایزهای تولیدی کاشی و سرامیک در کارخانه‌های کاشی و سرامیک ایران و برندهای معتبر می‌باشد.

البته این را باید مد نظر داشت که در بسته‌بندی کارتن به فروش می‌رسد. هر بسته کارتن کاشی و سرامیک چند متر است؟ وزن هر بسته کاشی و یا هرمتر مربع کاشی چقدر است؟ این شرایط باعث می‌شود که فرد دچار نوعی سختی برای نحوه محاسبه متراژ مورد نیاز کاشی و سرامیک خود باشد و نتواند متراژ کاشی و سرامیک مورد نیاز خود را به راحتی محاسبه خرید کند و کار خود را مدیریت کند.

این باعث می‌شود حتی طرح و سبک دکوراسیون او دچار مشکل شود بطوریکه با خرید متراژ کمتر کاشی و سرامیک برای خانه، برای مرحله دوم تصمیم به خرید همان طرح و سبک کاشی و سرامیک می‌کند اما، کاشی تولیدی که در مرحله دوم خریداری کرده است.

در مراحل تولید با مدت زمانی شاید حتی کوتاه دچار کاستی رنگ شود و همان رنگ اولیه به دست نیاید و سبک و طرح و رنگ دکوراسیون دچار مشکل و تغییر شود.

برای دسترسی آسان به ابزار محاسبه متراژ و مساحت کاشی سرامیک مصرفی خود کنید.

نحوه محاسبه متراژ مساحت کاشی و سرامیک با سرام پخش

سرام پخش در اینجا سعی کرده است تا شما بتوانید با داشتن طول و عرض محیط مد نظر خود برای تغییر دکوراسیون و کاشی کاری و انتخاب محصول متناسب با سلیقه شخصی خود، به راحتی نقاشی کردن خانه خود بتوانید متراژ مساحت کاشی و سرامیک مصرفی خود را محاسبه کرده و به صورت آنلاین خریداری نمائید.

پس برای تغییر دکوراسیون خانه خود می‌توانید در کنار دوستان و یا خانواده در کمال آرامش و صرف وقت مناسب، در بازار آنلاین سرام پخش، کاشی و سرامیک آشپزخانه، هال، پذیرایی، اتاق مطالعه، حیاط، پارکینگ و حتی بالکن  را و یا حتی چینی بهداشتی حمام و دستشویی خود را متناسب با سلیقه‌های خود انتخاب کرده و به صورت آنلاین متراژ مصرفی کاشی و سرامیک مورد نیاز خود به راحتی به صورت آنلاین خرید کنید.

پس پیشنهاد می‌کنیم به جای بیرون آمدن از خانه در این روزها و گردش در شهر شلوغ و پراسترس در کنار خانواده تجربه لذت‌بخشی از خرید و تغییر دکوراسیون خود در کنار سرام پخش داشته باشید.

وزن کاشی و اهمیت آن

وزن کاشی ها نیز با هم دیگر متفاوت است. برای نصب و خرید کاشی، بهتر است وزن کاشی ها را بدانید. برای کاشی ها معمولاً اطلاعاتی از قبیل تعداد کارتن ها، متراژ هر کارتن و وزن کاشی‌ها درج و بیان می شود. وزن کاشی نسبت به سرامیک سبک‌تر است و حتی از آن برای پوشش دیوار نیز می‌توان استفاده کرد.

با دانستن وزن هر مترمربع کاشی، می‌توانید بدانید چقدر چسب و مواد دیگر برای نصب آن لازم دارید. همچنین میزان جذب آب کاشی‌ها باهم متفاوت است و به همین علت برخی از آن‌ها مختص به شرایط آب و هوایی ویژه‌ هستند.

به طور مثال کاشی نیمه شیشه‌ای، معمولاً برای داخل ساختمان به کار می روند. علت این است که حدود ۷ از وزنش آب جذب می کند و برای بیرون مناسب نیست.

نیز بین نیم تا سه درصد از وزن خود را آب جذب می کند و کاشی‌های غیرقابل نفوذ کمتر از نیم درصد وزن خود آب جذب می کنند.

به طور مثال وزن کاشی های ۶۰ در ۶۰ و ۶۰ در ۳۰ باهم متفاوت است و این موضوع می تواند کارایی و نحوه نصب را تحت تأثیر قرار دهد. شما می توانید انواع کاشی ها را با بهترین قیمت و با کیفیت بالا، از سرام پخش تهیه کنید.

ابزار محاسیه متراژ کاشی و سرامیک سرام پخش

در «سرویس محاسبه متراژ سرام پخش» شما می‌توانید تا قبل از خرید محصول مورد نظرتان از سرام پخش، تمامی محاسبات مورد نیاز برای نصب و راه اندازی آن را انجام دهید.

همچنین در این سرویس، اختلاف و خطای محاسباتی و آسیب‌های تصادفی محصول نیز در نظر گرفته شده است تا دقت اندازه‌گیری شما افزایش پیدا کند و بتوانید مقدار پرتی کاشی‌های خود را در نظر بگیرید. درنهایت شما می‌توانید کلیه این محاسبات را با نام دلخواهتان ثبت کرده و از این اطلاعات استفاده کنید.