عمومیمعرفی کسب و کار

بهترین سن کاشت ابروی طبیعی

چه همیشه ابروهای نازکی داشته اید، چه در طول سال ها به دلیل برداشتن بیش از حد آنها را باریک کرده باشید، یا به هر دلیلی به ابروهایتان آسیب وارد شده باشد، می توانید به راحتی آنها را درمان کرده و ابروهای ضخیم و پرپشتی داشته باشید. با استفاده از کاشت ابرو میتوانید ابروهایی ضخیم، طبیعی و دائمی داشته باشید و آنها را هر طور که بخواهید رنگ کنید یا مدل دهید. مانند جراحی ، در روش کاشت ابرو نیز فولیکول های مورد نیاز برای پیوند از ناحیه اهداکننده گرفته شده و به ناحیه ابرو منتقل می شوند، ناحیه اهداکننده معمولاً قسمت پشت سر و بالای گوش ها هستند که هم در مقابل ریزش مو مقاومند و هم شباهت بیشتری با موهای ابرو دارند.

کاشت ابرو تحت بی حسی موضعی و به طور معمول توسط روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) انجام می شود، که توسط یک پزشک متخصص بین سه تا چهار ساعت طول خواهد کشید؛ بسته به میزان ریزش ابرو، ممکن است بیش از یک جلسه نیاز باشد. در مراحل کاشت ابرو، قرار دادن فولیکول های مو در جهت و زاویه درست یکی از مهمترین موارد است، زیرا موهای ابرو در جهت های مختلفی قرار دارند که موهای ابرو را به طور طبیعی زاویه می دهد

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

پیش از هر چیزی مشاوره کامل با جراح کاشت مو به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که آیا برای جراحی پیوند ابرو مناسب هستید یا خیر. هنگام در نظر گرفتن کاشت ابرو حتما از قبل تحقیقات خود را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که پزشکی را انتخاب می کنید که تجربه زیادی در پیوند مو و ابرو داشته و همچنین به روش های روز دنیا تسلط دارد. اکثر بیماران کاندیدای خوبی برای کاشت ابرو هستند اما کسانی که به دلیل برداشتن بیش از حد دچار ریزش ابرو شده اند یا کسانی که به طور طبیعی موهای کم پشتی دارند (ژنتیک) بهترین گزینه برای بدست آوردن ابروهای پهن و پرپشت هستند. کسانی که به دلیل ضربه های فیزیکی ناشی از سوانح یا جراحی های دیگر دچار ریزش ابرو شده اند نیز گزینه های مناسبی برای پیوند ابرو هستند، همچنین و اسکار نیز دامنه کاندیدای این روش را بیشتر کرده است.

کسانی که در گذشته از تریکوتیلومانیا (تریکوتیلومانیا یک اختلال است که در آن افراد موهای سر یا ابروی خود را بیرون می کشند) رنج میبردند نیز میتوانند پیوند ابرو انجام دهند؛ در صورتی که بیماری خود را درمان کرده باشند. اگر آلوپسی آره آتا، آلوپسی فیبروزان فرونتال یا سایر شرایطی که منجر به از دست دادن ابروها می شود را تجربه کرده اید، ممکن است برای انجام کاشت ابرو مناسب نباشید، این بستگی به قابلیت اطمینان رشد مو در منطقه دارد و تنها توسط معاینه مستقیم پزشک مشخص خواهد شد.

ریزش مو و ابرو غیر قابل پیش بینی است، برخی افراد متوجه خواهند شد که خط موی آنها در 20 سالگی ضعیف می شود و پس از آن تا 80 سالگی ثابت می ماند؛ برخی دیگر ممکن است تا 30 سال موهای پرپشت داشته باشند و بعد از 5 سال کاملاً کچل شوند. با توجه به این غیرقابل پیش بینی بودن، پزشک بهترین سن برای کاشت مو را برای هر بیمار به صورت جداگانه تعیین می کند. پایین ترین سنی که می توان عمل های زیبایی انجام داد 18 سالگی می باشد اما همانند کاشت مو، از نظر فنی هیچ محدودیت سنی برای عمل کاشت ابرو وجود ندارد. کاشت ابرو در سنین پایین (حتی زیر 18 سال) برای افرادی که به دلایل جراحی یا حادثه یا سوختگی موهای ابروی خود را از دست داده اند قابل انجام است. در مورد حد بالا نیز محدودیت سنی وجود ندارد، حتی بیماران 85 ساله می توانند نتیجه مثبتی از کاشت ابرو دریافت کنند، که نیاز به داشتن سلامتی جسمی عالی و مقدار کافی موهای اهداکننده است.

در پاسخ به سوال بهترین سن برای چه زمانیست؟ میتوان سنین بین 25 تا 85 را مشخص کرد، زیرا در این بازه نازک شدن موها در ناحیه ابرو اتفاق افتاده و شرایط مورد نیاز برای پیوند ابرو نیز وجود دارد. البته برای اطمینان از مناسب بودن سن و شرایط هر متقاضی باید توسط یک جراح باتجربه ارزیابی شود، تا کاشت ابرو در زمان مناسب انجام شود و به نتایج عالی منجر شود. توصیه می شود در صورت امکان تا سن 30 سالگی صبر کنید تا روند ریزش مو و ابرو کامل شود، اما در مورد بیماران فردی و شرایط خاص آنها می توان استثنا قائل شد.

 

نتایج کاشت ابرو در سنین بسیار کم یا زیاد

اگر در سنین پایین عمل پیوند ابرو را انجام دهید، ممکن است با خطراتی همراه باشد؛ زیرا در این سنین، روند ریزش مو و ابرو یا یا زنانه هنوز شکل نگرفته، بنابراین ممکن است انجام پیوند برای افزایش تراکم مو و ابرو خیلی زود باشد. اهمیت تثبیت شدن الگوی ریزش موها یا ابروها به این دلیل است که روش های کاشت مو و ابرو به بیماران موهایی در نواحی طاس یا کم پشت می دهند و نتایج این روش دائمی می باشد؛ اگر با افزایش سن بیماران به ریزش مو یا ابرو ادامه دهند، نتایج جراحی کاشت ابرو و مو باقی مانده و در نواحی کناری مویی وجود نخواهد داشت؛ در نتیجه نیاز به تکرار پیوند ابرو در زمان دیگری می باشد. اگر اعتماد به نفس شما به دلیل ریزش مو و ابرو در سنین پایین کاهش یافته، توصیه می شود که تمام گزینه های غیرجراحی موجود را بررسی کنید و با یک متخصص مشورت کنید تا در مورد بهترین انتخاب به شما کمک کند.

از طرف دیگر اگر پیوند ابروی خود را بسیار به تعویق بیاندازید، به عنوان مثال بعد از پنجاه سالگی، در این صورت خطر ناتوانی در درمان ریزش ابرو افزایش پیدا میکند. زیرا در این موارد ریزش ابرو ممکن است خیلی پیشرفته باشد و بانک موی کافی برای پیوند وجود نداشته باشد. به طور کلی می توان به این نکته اشاره کرد که معمولاً میانگین سنی متقاضیان کاشت ابرو از 30 تا 40 سال متغیر است و پزشکان معتقدند این بهترین سن برای کاشت است. اولاً، زیرا در این سن هنوز مناطق اهداکننده کافی وجود دارد و کاشت مو نتایج مثبتی خواهد داشت، ثانیاً در بیماران حدود 30 سال و کمی بزرگتر، فولیکول ها به خوبی پیوند می شوند و خطر عوارض بعد از جراحی بسیار کم است؛ علاوه بر این در این سن، دوره نقاهت راحت تر می گذرد و پوست سریعتر بهبود می یابد.

 

مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

 

چرا حداقل سن برای کاشت ابرو مهم است؟

شرایط مختلفی در طول زندگی باعث و ازدست‌دادن حجم آن‌ها می‌شود. شاید ابروها تنها بخش کوچکی از چهره را درگیر کرده‌اند، اما تأثیر زیادی در زیبایی و جذابیت هرکسی دارند. برخی از دلایلی که باعث ازبین‌رفتن ابروها می‌شوند، به شرح زیر است:

 • بیماری‌های پوستی مانند آلوپسی،
 • افزایش سن،
 • عوامل ژنتیکی و ارثی،
 • ضربه و شکستگی،
 • حوادث و سانحه‌های مختلف مانند آتش‌سوزی و تصادف،
 • شیمی‌درمانی.

برخی از افراد از بدو تولد دچار نقص در ابروهای خود هستند و برخی در طول زندگی قسمتی از ابروهای خود را به دلایل نامبرده از دست می‌دهند؛ اما نگران نباشید! امروزه به کمک روش‌های مختلف کاشت ابرو قادر به بازسازی ابروهای خود هستید. بدن انسان به طور دائمی از زمان تولد در حال تغییر است. اگر دقت کنید نوزادی که به‌تازگی به دنیا آمده است، ابرو و موهای چندان پرپشتی ندارد و به‌مرور موهای او رشد می‌کنند. با این حساب برای رسیدن به ظاهری تکامل‌یافته تقریباً باید تا زمان بلوغ نهایی یا همان حداقل سن برای کاشت ابرو صبر کنید.

هر فردی در بازه‌های زمانی منحصربه‌فرد زندگی دچار تغییرات هورمونی مختلفی می‌شود که روی مو و حتی رنگ پوست او اثر دارد. زمانی که وارد سن بلوغ می‌شوید، حداقل 5 سال برای تثبیت صفات ظاهری خود زمان نیاز دارید، زیرا در این زمان امکان دارد موهای شما تراکم بیشتری یابند یا اینکه به دلایل مختلفی تراکم خود را از دست دهند. با این حساب سنی که هر فرد به بلوغ کامل می‌رسد، کمی با دیگری متفاوت است و باید حداقل سن تعیین شده توسط پزشکان را برای انجام عمل کاشت ابرو داشته باشید.

با توجه ‌به تمامی موارد مذکور پزشکان توصیه می‌کنند که افراد زیر ۱۸ سال اقدام به کاشت ابرو نکنند، زیرا بدن انسان تقریباً از زمان 18 سالگی به بعد به تثبیت خود می‌پردازد. به همین دلیل اگر قصد کاشت ابرو دارید، باید بدانید که حداقل سن برای کاشت ابرو پایان ۱۸ سالگی است.

با توجه ‌به مواردی که بیان کردیم، اگر به دلیل بیماری و حادثه تمام ابرو یا قسمتی از آن را از دست داده‌اید، باید تا پایان 18 سالگی منتظر بمانید و سپس اقدامات لازم برای کاشت ابرو را انجام دهید. همچنین شاید لازم باشد پیش از کاشت ابرو برخی از بیماری‌های خود را درمان کنید. برای این کار متخصصان ماهر کلینیک خانه سفید در خدمت مراجعه‌کنندگان محترم هستند.

طبق آمار به‌دست‌آمده تا پایان ۲۵ سالگی هرگونه تغییری که در بدن رخ می‌دهد، به حالت ثابتی می‌رسد و تغییرات نهایی آن شکل می‌گیرد. از این ‌رو بهترین سن برای کاشت ابرو طبق نظر پزشکان سن ۲۵ سالگی است. در این زمان خطرات و ریسک‌های احتمالی کاشت ابرو کاهش می‌یابد و نتایج دلخواه حاصل می‌شود.

بهترین کاندید کاشت ابرو

با توجه ‌به اینکه کاشت ابرو چندان دشوار نیست و عوارض جانبی خطرناکی ندارد، تقریباً هر فردی که به دنبال رهایی از ابروهای نازک خود است، با رعایت حداقل سن برای کاشت ابرو کاندیدای خوبی برای این کار شناخته می‌شود. با این حساب افرادی هستند که پرشدن ابروهای خود را دوست دارند، از سلامت عمومی بدن برخوردارند و به دنبال راهی ایمن، مؤثر و دائمی برای بازسازی ابروهای خود می‌گردند. البته فراموش نکنید که باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای از عمل کاشت ابرو داشته باشید.

در کاشت ابرو نیاز به دارید، زیرا پزشک مربوطه با برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه پشت‌گوش یا پشت سر اقدام به کاشت ابرو می‌کند. درواقع حتی اگر سن بالایی داشته باشید، اما از بانک موی خوبی برخوردار نباشید، کاندیدای مناسب کاشت ابرو محسوب می‌شوید. امروزه با پیشرفت علم دیگر شرایط بالای سنی مانعی در برابر زیبایی و حفظ آن محسوب نمی‌شود. البته پیش از هر کاری بهتر است با پزشکان ماهر و باتجربه مشورت کنید.

کاشت ابرو در زمان مناسب چه مزایایی دارد ؟

همان گونه که اگر در ابتدای هر بیماری به سراغ راه‌های درمان آن بروید، نتیجه مطلوبی را کسب می‌کنید، برای کاشت ابرو نیز باید بهترین زمان را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که با رعایت حداقل سن برای کاشت ابرو قادر هستید که از ابروهای دائمی و پرپشتی برخوردار باشید. همچنین در این روش برخلاف روش‌های موقتی نیازی به تمدید مجدد کاشت ابرو ندارید. اغلب کاشت ابرو با سرعت بالایی انجام می‌شود، به همین دلیل با کمترین دوره نقاهت و استراحت همراه است. از این ‌رو اگر سن ‌و سال کمی دارید یا باید فعالیت‌های خود را فورا از سر بگیرید، در کمترین زمان ممکن بهبودی خود را حاصل می‌کنید.

همچنین کاشت ابرو در سطح کوچکی صورت می‌گیرد و از این ‌رو قسمتی کمی از صورت شما زخم می‌شود. با این حساب اگر در سن مناسب اقدام به کاشت ابرو کرده باشید، با توجه ‌به قوای بدنی پوست سریع‌تر ترمیم می‌شود. همچنین کمترین اثری از زخم و جراحی روی صورت شما باقی نخواهد ماند؛ بنابراین از داشتن چهره‌ای زیبا با ابروهایی پرپشت لذت خواهید برد.

برای کسب نتیجه نهایی از پیوند ابرو و رسیدن به نتیجه دلخواه باید 6 ماه الی 1 سال منتظر بمانید.

آیا کاشت ابرو در سنین پایین عوارضی دارد ؟

همان گونه که در سنین پایین از داروهایی با دوز بالا و سنگین استفاده نمی‌شود، برای کاشت ابرو نیز باید زمان مناسبی تعیین شود. اما بدون شک شرایط هر فردی با فرد دیگر متفاوت است و این کار نیز بستگی به نظر پزشک دارد. به‌طورکلی اگر در سنین پایین اقدام به کاشت ابرو کنید و به حداقل سن برای کاشت ابرو نرسیده باشید، ممکن است آسیب جبران‌ناپذیری به بافت صورت شما وارد شود. همچنین در برخی از موارد پیش از رشد کامل موهای ابرو، ممکن است ابروهای شما دچار ریزش شود و پیش از پایان دوره نقاهت ابروهای خود را از دست دهید.

توجه داشته باشید که تغییرات هورمونی که در سنین پایین رخ می‌دهد، بر نتیجه کاشت ابرو تأثیر مستقیمی دارد و در این صورت عمل پیوند ابرو نتیجه‌بخش نخواهد بود.

ریزش ابرو از چه سنی آغاز می‌شود؟

ممکن است مقابل آینه بروید و با دیدن ابروهای کم پشت و نازک خود احساس ناراحتی کنید. روش‌های مختلفی برای ترمیم ابروهای نازک و کم پشت وجود دارد که برخی از آن ها شامل تاتو یا استفاده از لوازم آرایشی هستند، اما چرا ابروها می‌ریزند و این اتفاق از چه سنی رخ می‌دهد؟

ریزش ابرو در هر سنی ممکن است رخ بدهد؛ درواقع ریزش ابرو برخلاف که شاید در بین آقایان بیشتر شایع است، امکان دارد در بین خانم‌ها بیشتر دیده شود. دلایل مختلفی همچون آلوپسی، استفاده مداوم از لوازم آرایشی و دیگر موارد ممکن است منجر به ریزش ابروها شوند. در برخی از موارد نیز عدم رعایت بهداشت و زندگی در مکان‌های آلوده باعث ریزش ابروها می‌شود. شاید تصور کنید که پس از ریزش ابروها دیگر باید ناامید شوید و راهی برای درمان وجود ندارد، اما پیوند و کاشت ابرو یکی از راه‌های بسیار مؤثر در بازسازی ابروهای ازدست‌رفته است؛ درصورتی‌که حداقل سن برای کاشت ابرو را رعایت کرده باشید.

با انتخاب بهترین مرکز کاشت ابرو نتایج دلخواهی را کسب کنید

افراد زیادی از مراحل کاشت ابرو می‌ترسند؛ زیرا تصور می‌کنند این روش نوعی جراحی محسوب می‌شود و درد و خونریزی زیادی به دنبال دارد. ناگفته نماند هر روش درمانی که شبیه به جراحی باشد، کمی درد و تورم به همراه دارد، اما اگر کاشت ابرو در کلینیکی معتبر و توسط پزشکی باتجربه انجام شود، عوارض بسیار کمی را خواهد داشت. اگر همچنان در رابطه ‌با حداقل سن برای کاشت ابرو تردید دارید و برای اقدامات نهایی ترس به سراغتان آمده است، از متخصصان کلینیک خانه سفید راهنمایی بگیرید. این مجموعه با سال‌ها تجربه در زمینه کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی و درمانی سعی بر این داشته است که نتایج حاصل شده مطابق با خواسته مراجعان باشد.

به ‌طور کلی پیش از انجام کاشت ابرو جلسات مشاوره‌ای بین پزشک و بیمار تشکیل شده که خط ابرو و فرم دلخواه با توجه‌ به زوایای صورت تعیین شود. همچنین در این جلسات اگر مراجعه‌کننده بیماری خاصانتخاب سن مناسب برای پیوند طبیعی ابرو موضوع مهمی است که لازم است به صورت تخصصی در مورد آن صحبت کنیم چرا که مراجعه در سن مناسب برای کاشت ابرو به صورت قابل توجهی می‌تواند در میزان موفقیت کار تاثیر بگذارد. به عنوان مثال کاندیدهای پیوند ابرو باید صبر کنند تا پروسه ریزش مو در ابروها به طور کامل طی شود. همچنین بدن فرد متقاضی باید به بلوغ کافی رسیده و از لحاظ سیستم ایمنی توانایی انجام چنین کاری را داشته باشد.

بنابراین سن مناسب کاشت طبیعی ابرو در هر شخصی با توجه به شرایط بدنی او متفاوت بوده و تنها پزشک می‌تواند بعد از انجام بررسی‌های لازم زمان مناسب برای اقدام به کاشت ابرو را تعیین کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این موضوع، همین حالا با مشاوران ما در کلینیک هلیا تماس گرفته و وقت مشاوره حضوری رایگان برای انجام بررسی‌های لازم را دریافت کنید.

مطالب بیشتر:

اینفوگرافی سن مناسب برای کاشت ابرو

سن مناسب کاشت ابرو طبیعی روش شاید نسبت به کاشت موی طبیعی جدید به نظر برسد، اما مدت‌هاست که این عمل زیبایی برای جوان‌تر نشان دادن صورت و داشتن ابروهای خوش‌حالت و پرپشت استفاده می‌شود. پیوند ابرو هم در زنان و هم در مردان انجام شده و محدودیت جنسی ندارد. البته بیشتر مراجعه‌کنندگان برای کاشت ابرو، خانم‌ها هستند زیرا خانم‌ها، به زیبایی بیشتر توجه می‌کنند.

مطالب بیشتر:

ابرو‌ها دارای نقش مهمی در صورت برای بیان احساسات و نشان دادن جذابیت چشم‌ها هستند. اکنون این سوال مطرح می‌شود که سن مناسب کاشت طبیعی ابرو چه زمان است؟ این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

ریزش ابرو در چه سنی رخ می دهد؟

و مردان ممکن است در هر سنی و به دلایل خاصی رخ دهد. به طور کلی این عارضه به خاطر بیماری‌های پوستی مانند آلوپسی آرتا، آرایش دائمی، شیمی درمانی و … اتفاق می‌افتد. بعد از ریزش ابرو‌ها، هنوز فرصتی برای آن‌ها وجود دارد تا به رشد دوباره برگردند و برای این امر می‌توان پیوند ابرو را انتخاب کرد.

این فرآیند با پیوند فولیکول‌های مو از قسمت بانک مو انجام می‌شود که در درجه اول متخصص از ناحیه پشت گوش یا پشت سر برای این منظور استفاده خواهد کرد. در پیوند ابرو رسیدن به ظاهری طبیعی بسیار مهم است. برای این کار، زاویه و جهت پیوند باید طبیعی باشد و خط ابرو باید با دقت طراحی شود.

بهترین بازه سنی پیوند ابروی طبیعی بازه سنی بین ۲۵ تا ۵۰ سال است
محدودیت کاشت ابرو در دوران بلوغ در این زمان اختلالات هورمونی شدید در بدن وجود دارد که باعث شکست کاشت ابرو خواهد شد
محدودیت پیوند ابرو در سنین بالاتر از ۵۰ سال
 1. فولیکول‌ها ضعیف شده و احتمال موفقیت کاشت ابرو، کمتر است
 2. همچنین قدرت ریکاوری بدن کاهش پیدا می‌کند و دوره نقاهت، طولانی‌تر خواهد شد

مطالب بیشتر:

پیش از پیوند ابرو چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

۱ساختار موهای سر بسته به قسمتی از سر که روی آن رشد می‌کنند، متفاوت است برای مثال اغلب مو‌ها در ناحیه گردن کمی تیره‌تر از قسمت جلوی پوست سر هستند و مهم است که این مورد را قبل از پیوند ابرو در نظر بگیرید.

۲ابرو‌های معمولی به ندرت بیش از ۱۰ میلی‌متر رشد می‌کنند در حالی که مو‌های معمولی روی سر می‌توانند تا یک متر طول داشته باشند. این بدان معنی است که نیاز به اصلاح ابرو‌های جدید کاشته شده به صورت مرتب می‌باشد.

۳نکته مهم دیگری که باید پیش از پیوند بدان توجه کرد سن مناسب کاشت ابروی طبیعی است که بهتر است در این مورد قبل از کاشت ابرو تحقیق کرد.

۴همچنین برای پیوند ابرو باید موارد دیگری چون سابقه پزشکی، دارو‌های مصرفی و … را نیز در نظر گرفت و قبل از این عمل زیبایی اطلاعات کامل را به پزشک داد.

مطالب بیشتر:

سن و سال مناسب برای کاشت ابرو چه زمانی است؟

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکاتی که باید پیش از پیوند ابرو بدان توجه کرد، بهترین زمان و مناسب‌ترین زمان برای انجام این کار است. با وجود اینکه ریزش ابرو می‌تواند در هر سن و سالی رخ دهد اما متوسط سن مناسب کاشت ابرو از نظر متخصصین ۲۴ سال است. البته داشتن شرایط کاشت ابرو، ربط خاصی به سن ندارد بلکه در واقع پزشکان توصیه می‌کنند که افراد متقاضی برای این عمل زیبایی کمتر از ۱۸ سال سن نداشته باشند و بهتر است تا ۲۵ سالگی صبر کنند تا روند ریزش کامل شود. بعد از این زمان می‌توان برای کاشت ابرو در صورت داشتن شرایط، اقدام کرد.

برای اطلاع از خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاٌ رایگان از طریق شماره  در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره  تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

کاندیداهای مناسب برای کاشت ابرو طبیعی چه کسانی هستند؟

در حال حاضر ابرو‌های کامل‌تر و شاداب‌تر یکی از مطلوب‌ترین ویژگی‌های صورت است و به نظر می‌رسد همه به دنبال راه‌هایی برای بهبود وضعیت ابرو‌های خود هستند. ابرو‌های کامل، به جوان‌تر شدن چهره به ویژه در چهل سالگی و بعد از آن بسیار کمک می‌کنند و به همین خاطر پیوند مو‌های ابرو در بین هر نسلی بسیار محبوب است. با این وجود پیش از تصمیم‌گیری برای انجام آن باید مطمئن شوید که کاندید مناسب کاشت ابرو هستید یا خیر. کاندیدای خوب و مناسب برای ترمیم ابرو از طریق کاشت عبارتند از:

 1. همه افرادی که ابرو‌های خود را از دست داده‌ و یا نازک شدن و ریزش ابرو را تجربه کرده‌اند.
 2. کسانی که از نظر سلامت عمومی بدن، در شرایط کاملاً مساعد قرار دارند.
 3. افرادی که به اندازه کافی مو‌های قابل پیوند در قسمت پشت گوش یا پشت سر خود دارند تا بتوان فولیکول‌های اهدا‌کننده را برداشت کرد.
 4. افرادی که به دلیل عوامل ژنتیکی، لاغری بیش از حد و یا تروما دچار ریزش مو‌های ابرو می‌شوند، بیشترین سود را از کاشت ابرو خواهند برد.

کاشت ابرو از چه سنی به بعد توصیه نمی شود؟

همانگونه که گفته شد کاندیدای مناسب برای انجام این عمل زیبایی باید دارای وضعیت سلامتی قابل قبول باشد و مو‌هایی سالم و قوی و البته کافی برای پیوند را نیز داشته باشند. با بالا رفتن سن به خصوص بعد از پنجاه سالگی این موارد کمرنگ‌تر می‌شوند. با این وجود شرایط برای همه یکسان نیست و اگر فردی سن بالایی داشته اما از تمام شرایط گفته شده برخوردار باشد، می‌تواند برای پیوند ابرو اقدام نماید.

 در هر سنی تصمیم به انجام پیوند ابرو دارید ابتدا باید جلسات مشاوره‌ای با خود برگزار کنید. در این جلسات دکتر جراح سابقه پزشکی شما را مرور کرده و معاینه فیزیکی را انجام می‌دهد. به همین دلیل باید آماده پاسخگویی به سوالات در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته باشید. در مورد هر نوع دارویی که اخیراً مصرف کرده‌اید و همچنین هر نوع جراحی که داشته‌اید صحبت کنید. بسیار مهم است که به پزشک بگویید به کدام دارو‌ها حساسیت دارید. برای تعیین گزینه‌های درمانی و کاندیداتوری در مورد کاشت مو‌های ابرو، پوست بانک مو بررسی می‌شود تا کیفیت تراکم و بافت مو‌های شما و همچنین تعداد پیوند‌های مورد نیاز برای نتایج مطلوب تعیین گردد.

کاشت ابرو در سنین پایین چه عوارضی به همراه دارد ؟

ممکن است پیوند طبیعی ابرو در سنین پایین با وجود این که با هدف ترمیم و حتی درمان ریزش یا آسیب دیدگی انجام گیرد ولی با عوارض خاصی نیز همراه باشد. هر چند بروز این عوارض در افراد یکسان نیست و اینگونه نیست که فردی پس از انجام پیوند ابرو تمام این عوراض در وی بروز پیدا کند. با این وجود می‌توان این عوارض را به طور کلی در موارد زیر دسته بندی کرد:

تشدید ریزش مو در ابروها

بر خلاف انتظاری که از روند کاشت ابروها داریم امکان دارد که ابروها دچار ریزش شده و عملاٌ روند کاشت ابروها موفقیت‌آمیز نباشد. این نوع ریزش غالباٌ به سرعت و به فاصله کوتاهی پس از کاشت شروع می‌شود. از همین رو اغلب جراحان این عمل را به صورت اضطراری حتی المقدور به پس از ۱۸ سالگی فرد موکول می‌کنند.

صدمات جبران ناپذیر ناشی از کاشت ابرو در سنین پایین

به دلیل تغییراتی که متناسب با رشد افراد در سنین پایین صورت می‌گیرد ممکن است عمل ایمپلنت ابروها در کودکان و سنین پایین‌تر از ۱۸ سالگی به شکل عدم تقارن ابروها، ریزش شدید، ایجاد عفونت و انتقال آن به نواحی مجاور از قبیل چشم‌ها و سایر موارد منجر شود. طبیعی است که این آسیب‌ها در بسیاری موارد به طور کامل بهبود پیدا نمی‌کند. از همین رو هر نوع عمل کاشت ابرو در سنین پایین با ریسک‌ها و ظرافت بسیار زیادی همراه است.

تغییرات هورمونی موثر بر کاشت ابروها

در هر دو طیف زنان و مردان تغییرات هورمونی همزمان با شروع دوره بلوغ آغاز می‌شود. در هر دو حالت بروز شرایط جدید و تحولاتی که متناسب با این سنین صورت می‌گیرد می‌تواند به نوعی روند پیوند ابروها را مختل نموده یا به اصطلاح پس بزند. رشد فیزیکی در تمام نقاط بدن از جمله صورت روی می‌دهد و طبیعی است که طراحی و کاشتن ابروها منطبق بر فرم قبلی ابروها بوده که پس از ایمپلنت ابروها در سنین پایین می‌تواند دوام چندانی نداشته و دچار ریزش شده یا شکل و ساختار ناهماهنگی پیدا کند.

مزایای کاشت ابرو در سن مناسب چیست؟

پیوند ابرو اگر در شرایط و زمان مناسب انجام شود، بهترین راه برای دستیابی به ابرو‌های دائمی و طبیعی است. در واقع مو‌ها به طور طبیعی رشد کرده و دائمی هستند و مانند سایر روش‌ها موقت نیستند. از سویی دیگر دائمی بودن نتیجه کار باعث می‌شود که کاشت مو، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

کاشت ابرو در فصول گرم سال

برای کاشت ابرو در فصول گرم سال به‌ویژه تابستان مزایا و معایب خاصی ذکر شده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

مزایای کاشت ابرو در تابستان:

 1. به دلیل اینکه اغلب تابستان فصل تعطیلی به ویژه برای برخی از مشاغل و محصلین است، فرد با کاشت ابرو در این فصل می‌تواند به میزان کافی به استراحت بپردازد و تا ریزش اولیه موها و بازگشت رشد آن‌ها، زمان کافی فراهم است. به همین دلیل توصیه می‌شود افرادی که فرصت کم برای استراحت دارند از مزایای پیوند ابرو در تابستان استفاده کنند.
 2. بطور کلی در فصل تابستان مو سریع‌تر رشد می‌کند و سرعت بازسازی پوست نیز افزایش می‌یابد.

معایب: از آنجایی که تابش خورشید در فصول گرم سال مستقیم‌تر و دارای شدت بسیار زیادی است این مورد می‌تواند باعث تحریک پوست و شود و اگر اهل نشستن در خانه نیستید بهتر است پیوند ابرو در این فصل را فراموش کنید. پس از کاشت ابرو لازم است از پوسته پوسته شدن و قرمزی پوست محافظت شود. به طور کلی، شما باید حداقل در روز‌های اول از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

کاشت ابرو در فصول سرد سال

اگر می‌خواهید تا فصل تابستان به مدل ابروی دلخواه خود برسید، کاشت ابرو در فصول سرد سال اعم از پاییز و زمستان به شما کمک خواهد کرد زیرا حدود شش ماه تا یکسال طول می‌کشد تا نتایج مطلوب پیوند ابرو ظاهر شود. البته جوانب مثبت و منفی برای پیوند ابرو در هر زمان از سال وجود دارد که در ادامه به آن‌ها پرداخته شده است.

بهترین فصل برای کاشت ابرو

یکی از موضوعات مهمی که کاندید‌های کاشت ابرو باید به آن توجه داشته باشند، انتخاب زمان مناسب برای انجام این کار است. البته در حالت کلی، زمان و فصل مناسب برای پیوند ابروی طبیعی مشخص و ثابت نیست. به این معنا که هر یک از افراد می‌توانند با توجه به موقعیت شغلی، شرایط بدنی و … در زمان‌های مختلفی پیوند ابرو را انجام دهند. پس این تصور غلط را که فقط در فصل‌های خاصی از سال می‌توان پیوند ابرو را انجام داد، فراموش کنید. به عنوان مثال برخی از افراد به دلیل موقعیت شغلی، اوایل بهار را به دلیل تعطیلات عید نوروز برای انجام کاشت ابرو ترجیح می‌دهند. این در حالی است که عده دیگری از اشخاص به دلیل عدم وجود کولر و شرایط محیط کار، فصل زمستان را انتخاب می‌کنند تا گرمای هوا باعث عرق کردن و اذیت آن‌ها نشود.

اگر شما نیز به فکر پیوند ابرو بوده و به دنبال بهترین فصل برای کاشت ابرو هستید بهتر است قبل از تصمیم‌گیری، با یک فرد متخصص و باتجربه در این زمینه مشورت کنید. مشاوران ما در کلینیک هلیا همواره آماده ارائه هر گونه راهنمایی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید همین حالا از طریق یکی از راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

تشخیص بهترین زمان کاشت ابرو توسط پزشک

بسیاری از افراد متقاضی برای پیوند ابرو در مورد فصل مناسب این کار دغدغه دارند زیرا متوجه این نکته هستند که سردی و گرمی هوا ممکن است بر دوره بهبودی بعد از عمل تأثیر بگذارد. ثابت شده است که آب و هوا در روند بهبود زخم تأثیر زیادی دارد. بهتر است بعد از معاینه و مشاوره اولیه، در مورد زمان مناسب برای انجام این عمل زیبایی از جراح خود مشورت بخواهید.

آیا کاشتن ابرو در سن غیرمجاز مشکلاتی ایجاد می‌کند ؟

به نظر می‌رسد در مواردی که کاشت ابرو برای کودکان به یک ضرورت تبدیل شود چنین عملی می‌تواند یک پیشنهاد عالی محسوب شود. در واقع غیر از ترمیم و بهبود ابروی کودکان پیوند ابرو می‌تواند به عنوان یک راه‌حل و شیوه درمان نیز شناخته شود. هر چند بر اساس تحقیقات کارشناسان و نتایجی که در این زمینه حاصل شده است به طور کلی کودکان و افرادی که زیر ۱۸ سال سن دارند بهتر است تا رسیدن به این سن کمی صبور باشند. گروه دیگری از پزشکان این حوزه نیز معتقدند که بهترین سن بدین منظور ۲۵ سالگی است. با این وجود این قضیه بدین معنا نیست که ترمیم و کاشت ابرو را لزوماٌ تا بیست و پنج سالگی به تعویق بیندازید.

با تشخیص پزشک و برای رفع نواقص و عوارضی که موجب ریزش شده‌اند می‌توان ایمپلنت ابرو را حتی در سنین پایین‌تر یعنی در ۱۸ سالگی نیز انجام داد. به طور کلی موارد متعددی موجب می‌شود که افراد در سنین پایین به پیوند ابرو نیاز پیدا کنند. که برخی از مهمترین این موارد عبارتند از:

 1. جراحات و صدمات ناشی از حوادث مختلف در ناحیه ابرو
 2. وجود بیماری‌های پوستی و هر نوع عارضه مزمن دیگر
 3. مصرف داروهای مختلف و شیمی درمانی
 4. سوابق ارثی و ژنتیکی

در ادامه هر یک از این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جراحات و صدمات ناشی از حوادث مختلف در ناحیه ابرو

ممکن است افراد در اثر حوادث غیر مترقبه از قبیل آتش سوزی یا تصادفات و سوانح ناگوار دیگر قسمتی از ابروهای خود یا تمام آن را از دست بدهند. چنین وقایعی تصویری ناخوشایند در ذهن آنان از ابروهایشان بر جای می‌گذارد. جراحان پلاستیک استفاده از پیوند ابرو را به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی ارزشمند برای این افراد مطرح می‌کنند. امروزه طیف وسیعی از مواردی که منجر به بروز آسیب و صدمات مختلف به ابروها می‌شود ناشی از تصادفات رانندگی می‌باشد. البته این کار مستلزم بررسی جوانب امر و نیز انجام آزمایشات و بررسی‌های دقیق پزشکان متخصص پوست و مو و زیبایی در این حوزه است.

هر نوع عمل ایمپلنت ابرو با دقت و ظرافت‌های خاصی همراه است که در مورد کودکان به مراتب چنین چیزی بیشتر شدت می‌گیرد. همانطور که در مطالب فوق اشاره کردیم قاعده کلی این است که افراد به دلیل تثبیت شرایط هورمونی و بلوغی بهتر است کاشتن ابروها را به پس از این دوران موکول کنند. با این وجود به صورت استثنا و به دلیل قابلیت‌های ایمپلنت روی ابروها در شرایط خاص از قبیل تصادفات و امکان کاشت فولیکول روی اسکار یا رد زخم می‌توان تحت نظارت پزشکان مجرب در این زمینه عمل پیوند ابروی طبیعی را به انجام رساند.

وجود بیماری‌های پوستی و هر نوع عارضه مزمن دیگر

بیماری‌هایی از قبیل آلوپسی آره آتا یا سایر بیماری‌های پوستی می‌توانند موجب ریزش موی ابرو در سنین پایین شوند. یعنی به همان نسبت که امکان بروز برخی مشکلات در بزرگسالان وجود دارد در سنین پایین نیز ممکن است بروز عوارض و بیماری‌های مختلف موجب ریزش موی ابروها و از بین رفتن بخشی از آنها شود. هر چند تغییرات هورمونی و بلوغ در هر دو طیف جنسیتی دختران و پسران متفاوت است و امکان دارد ثبات هورمونی و دوران بلوغ از یک تا پنج سال به طول بینجامد با این وصف در صورت عوارض ناشی از برخی از بیماری‌های پوستی تشدید شده و به زیبایی و رشد موها در این ناحیه آسیب جدی وارد می‌کند. استفاده از عمل کاشت ابروها می‌تواند برای رفع هر نوع نازک شدن موها یا باریک شدن خط ابرو و ریزش مو در این نواحی مورد استفاده قرار گیرد.

اصولاٌ پوست در این شرایط استعداد بیشتری برای جذب موهای تازه داشته و روند رشد در این ناحیه می‌تواند کم پشتی و ریزش مو در ابروها را به تدریج کاهش دهد. به طور کلی هر نوع عمل کاشت ابرو در این سنین به منظور رفع این عوارض تابع تصمیمات پزشکان زیبایی و جراحان پلاستیک در این زمینه می‌باشد.

مصرف داروهای مختلف و شیمی درمانی

بیمارانی که در سنین پایین دارای بیماری‌های صعب العلاج هستند در اثر عوارض ناشی از بیماری و مصرف داروها دچار ریزش ابرو در نواحی مختلف صورت از قبیل ابروها می‌شوند. از همین رو ممکن است پزشکان در بازه زمانی خاصی به خصوص در سنین ۱۸ سالگی به منظور رفع این عوارض و پیشگیری از تداوم این رویه به ایمپلنت ابرو برای این بیماران دست بزنند. تصمیم‌گیری در این زمینه و نوع زمان‌بندی یا تعداد جلسات عمل پیوند ابروی طبیعی در سنین پایین کاملاٌ تابع شرایطی است که پزشک اعلام می‌کند.

بنابراین عمل ایمپلنت در سنین پایین با وجود این که می‌تواند با ریسک‌هایی در این زمینه نیز همراه باشد یکی از گزینه‌های پیش روی افرادی است که از عوارض شیمی درمانی رنج می‌برند. هر چند چنین موردی همانطور که اشاره کردیم با ظرافت و دقت خاصی همراه است و لازم است تا از پزشکان مجرب و کلینیک‌های تخصصی در این زمینه بهره بگیرید.

سوابق ارثی و ژنتیکی

ممکن است افرادی که در سنین پایین ۱۸ سالگی قرار دارند به دلیل اختلالات وراثتی و ژنتیکی بخشی از موی ابروهایشان را در اثر ریزش از دست بدهند. بنابراین اگر در خانواده افرادی وجود دارند که چنین سابقه‌ای دارند می‌توان پیش بینی کرد که یک یا چند نفر دیگر نیز دچار چنین شرایطی شوند. تضعیف مو در ناحیه ابروها و ریزش آن تا قبل از دوران بلوغ باید جدی گرفته شود و حتماٌ پزشکان این حوزه را در جریان قرار دهید. شدت و ضعف ریزش یا عوامل دیگری از قبیل سوابق فامیلی از جمله مواردی است که باید این افراد به پزشک خود اطلاع دهند.

هر چند ریزش ابروها بر اثر اختلالات ژنتیکی به مراتب کمتر از ریزش در اثر سایر عوامل می‌باشد با این وجود معاینات و اطلاعاتی که شما یا هر یک از افرادی که دچار چنین عارضه‌ای می‌شوند به پزشک ارائه می‌دهید در تعیین نوع اقداماتی که بدین منظور توسط پزشکان باید صورت گیرد به طور مستقیم تاثیر می‌گذارد. مراجعه به موقع به پزشک و رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل می‌تواند تا حدودی بر میزان موفقیت کاشت ابرو در سنین پایین بیفزاید.

سخن پایانی درباره سن مجاز کاشت ابرو

مهم نیست که ابرو‌های شما در چه وضعیتی قرار دارند یا در چه سنی هستید. اگر شرایط پیوند طبیعی ابرو را دارید، لازم است بدانید که این عمل زیبایی، ماندگاری بالایی دارد و به دلیل پیوند از مو‌ی بدن، نتایج کاملاً طبیعی است. بسته به سن و سلامت عمومی شما، انجام آزمایش‌های خاصی قبل از عمل ممکن است لازم باشد. همچنین اگر سیگاری هستید توصیه می‌شود که سیگار را هم قبل از عمل و هم در دوره بهبودی خود متوقف کنید زیرا سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست می‌شود و می‌تواند روند بهبودی را کند نماید.

به علاوه، سیگار کشیدن خطر آسیب‌دیدگی بافت را افزایش می‌دهد. با متوقف کردن سیگار، بهینه‌سازی نتایج بعد از عمل را بهبود خواهید بخشید. برخی از دارو‌ها از جمله آسپرین، دارو‌های ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی قبل و بعد از عمل نباید مصرف شوند زیرا می‌تواند خونریزی را افزایش دهد. با رعایت این موارد می‌توانید در هر سن و سالی از نتایج خوب پیوند ابرو لذت ببرید.

شما می توانید با مراجعه به ”  ” و مشورت با متخصصین مجرب از هزینه کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره  تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

ی داشته باشید، بررسی شده و راه‌های درمان آن مشخص می‌شود؛ بنابراین اگر سن پایینی دارید و به دنبال بازسازی ابروهای خود هستید، با کلینیک خانه سفید در ارتباط باشید.