عمومیمعرفی کسب و کار

روش باد كردن استخر بادي

استخرهای بادی در منزل معمولا برای آب تنی یا به عنوان استفاده می شوند. باد کردن و راه اندازی استخر بادی می تواند گاهی پر دردسر و حتی گیج کننده باشد. ما در این راهنما گام به گام به شما آموزش می دهیم تا این کار را به صورت صحیح انجام دهید.

راه اندازی و باد کردن استخرهای بزرگ

را می توان در فضاهای روباز استفاده کرد. هر موقع که نیاز داشتید آن را راه اندازی کنید. و بعدا جمعش کنید. برای باد کردن و راه اندازی بهتر است این گام ها را رعایت کنید.

گام اول: محل نصب

محل نصب استخر را مشخص کنید. این محل باید مسطح، خالی از سنگریزه، شاخه درخت و هر نوع جسم تیز باشد تا کف استخر را سوراخ نکند. بهتر است با جارو و خاک انداز محل پهن کردن استخر را کامل تمیز کنید. همچنین از قرار دادن استخر زیر درخت خودداری کنید.

البته سوراخ شدن استخرهای بادی یک امر متداول است. استخرها را هم مثل هر وسیله دیگه ای می توان تعمیر نمود. نکات لازم را ما در مقاله گرد آورده ایم.

گام دوم: زیرانداز استخر

یک زیرانداز برزنتی یا حصیری در محل مشخص شده پهن کنید. اندازه این زیرانداز باید از اندازه استخر بزرگتر باشد. این زیرانداز را حتی می توان با کنار هم قرار دادن ایجاد کرد.

با این کار یک منطقه حاشیه ای اطراف استخر خواهید داشت. در این قسمت می توان قبل از ورود به داخل استخر پاهای خود را تمیز کنید یا وسایل اضافی را قرار دهید.

گام سوم: پهن کردن استخر

استخر را در مرکز زیر انداز قرار دهید. سپس آستر داخلی و کف استخر را باز کرده و بکشید تا صافِ صاف شود. در اطراف استخر قدم بزنید و مطمئن شوید که فاصله استخر از لبه های زیر انداز در همه جهات یکسان است. همچنین کف استخر را چک کنید تا اجسام اضافی یا آشغال در آن نباشد و هنگام باد کردن استخر بادی مزاحم شما نشود.

توجه: اگر کف استخر شما قابلیت باد شدن دارد قبل از رفتن به مرحله بعد آن را باد کنید.

گام چهارم: تنظیم کف استخر

شروع به پر کردن کف استخر با آب کنید. هر زمان که تمامی کف استخر به اندازه دو انگشت با آب پر شد، شلنگ را ببندید. داخل استخر بچرخید و مطمئن شوید که کف آن کاملا صاف و کشیده باشد.

گام پنجم: باد کردن استخر بادی

انجام این مرحله بستگی به نوع دیواره استخر شما دارد. دیواره استخرهای بزرگ به شکلهای مختلفی طراحی می شوند. در اغلب مدلها دیواره ها یک یا چند حلقه دارند که باید آنها را باد کنید.

استخر بادی با دیواره تک حلقه ای

استخر بادی با دیواره چندحلقه ای

در بعضی مدل ها دیواره های برزنتی با تعدادی میله فلزی یا پلاستیکی که به هم بسته می شوند، در جای خود محکم می شوند.

دیواره بعضی از استخرها که در بازار کمتر به چشم می خورد، نه میله دارد و نه باد می شود. بلکه بعد از پر شدن با آب شکل خود را پیدا می کند.

برای پر کردن هر کدام از این سه مدل استخر اینگونه عمل کنید.

مدل اول

حالت اول: اگر استخر از مدلی باشد که فقط یک حلقه در بالای دیواره آن دارد، باید ابتدا آن را با تلمبه دستی یا پمپ برقی باد کنید.

هنگام باد شدن حلقه بالایی، آن را لمس کنید و مراقب باشید که بیش از حد باد نشود. همزمان با باز کردن شلنگ آب و پر شدن استخر از آب، حلقه بالایی بالا می رود.

حالت دوم: اگر دیواره استخر بیش از یک حلقه بادی دارد، اول باید پایین ترین حلقه را باد کنید و سپس به ترتیب حلقه های بالاتر را باد کنید.

مدل دوم

اتصالات این مدل استخرها در برندهای مختلف، به روش های متفاوتی به هم وصل می شود. برای اطمینان از نحوه اتصال درست باید به دفترچه راهنمای همراه استخر مراجعه کنید و مطابق با دستورالعمل ها پیش بروید. میله ها در اکثر مدل ها با پین ها و قفلهای سوراخ دار در چهار گوشه استخر به هم متصل می شوند.

مدل سوم

در مدل آخر باید چهار طرف استخر را چهار نفر با دست نگه دارند. سپس شیر آب را باز کنید تا استخر نزدیک به اندازه ای از آب پر شود و شکل بگیرد. بهتر است موقع آب تنی در این مدل استخرها از تکیه دادن به دیواره ها خودداری کنید.

گام ششم: نصب فیلتر تصفیه

بعضی مدل های پیشرفته استخرهای بزرگ خانگی، دارای سیستم تصفیه آب هستند. این سیستم به دریچه های کنار استخر متصل می شوند. پمپ سیستم تصفیه در بیرون از استخر و در مجاورت آن قرار می گیرند. شلنگ های ورودی و خروجی نیز پمپ را به بدنه استخر متصل می کند.

دقت کنید که شلنگ ها باید قبل از پر شدن حوضچه یا استخر به آن وصل شود تا آب استخر خالی نشود. اتصال این شلنگ ها معمولا به کمک واشر های لاستیکی و کوپلینگ به دیواره استخر صورت می گیرد. سیستم فیلتراسیون را بعد از راه اندازی کامل استخر و قبل از آب تنی می توان به برق متصل نمود.

گام هفتم: باد کردن اسخر

ساده ترین گام در راه اندازی استخر بادی باز کردن شیر آب و انتظار برای پر شدن آن تا حد لازم است. مدت زمانی که این مرحله به طول می انجامد به اندازه استخر شما بستگی دارد. اما ایرادی ندارد حین پر شدن وارد استخر بشوید و آب بازی را شروع کنید.

گام هشتم: وسایل جانبی استخر بادی

اگر استخر شما اتصالاتی مثل نردبان یا سرسره دارد، در این مرحله باید آنها را متصل کنید. بهتر است از قرص های کلر برای ضد عفونی کردن آب قبل از آب تنی استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید برای بررسی میزان کلر و PH آب دستگاه تست آب جداگانه تهیه نمایید.

شما چه تجربیاتی در زمینه باد کردن استخرها و راه اندازی آن ها دارید؟ خوشحال مبحث درباره نحوه باد کردن استخر بادی جزو مواردی است که همیشه برای خیلی از افراد سوال بوده و شاید این نکته هم در عین حال بسیار مهم باشد که به چه صورت و با در نظر گرفتن چه نکاتی می توان به راحتی یک را باد زد. با توجه به این مقدمه حال در این بخش سعی می کنیم که به صورت کامل و جامع روش باد زدن استخر بادی را در اختیار شما قرار دهیم پس با این مقاله از اینتکس ایران نیز همراه ما باشید.

باد زدن استخر بادی با سشوار

شاید در ابتدا که این تیتر را مشاهده کردید برای شما جای سوال بود که مگر می شود یک استخر بادی را به وسیله سشوار باد کرد و قطعا تعجب کردید اما این مسئله واقعیت دارد! شما می توانید به سادگی هر چه تمام تر یک استخر بادی را به وسیله باد سرد سشوار راه اندازی کرده و از آن استفاده کنید. در ابتدا نیز نیاز است که محصول و استخر بادی خود را به راحتی بر روی زمین قرار داده و سشوار را به برق متصل کنید. باد سشوار را بر روی باد خنک و سرد قرار داده و سپس به راحتی سعی کنید تا با مبدل موجود بر روی سشوار باد را به داخل دریچه موجود بر روی استخر بادی هدایت کنید.

شاید این کار مقداری زمانبر باشد اما باید توجه کنید که به سادگی شما می توانید بدون هیچ گونه هزینه ای برای خرید پمپ باد ، استخر بادی خود را باد کرده و از این محصول در بهترین شرایط ممکن استفاده کنید. فقط این مسئله بسیار مهم است که به هیچ عنوان از باد داغ سشوار استفاده نکنید زیرا این باد ممکن است آسیب های جدی و جبران ناپذیری را به بدنه استخر بادی شما وارد کند و حتما باید به وسیله باد سرد سشوار این کار را انجام دهید.

باد زدن استخر بادی با پمپ باد دستی

از رایج ترین روش های باد کردن استخرهای بادی می توان به استفاده از پمپ های باد دستی اشاره کرد که هم قیمت ارزانی دارند و هم به سادگی با استفاده از این مدل پمپ ها شما می توانید استخرهای بادی خود را راه اندازی کنید. اگر بحث قیمت این محصولات برای شما مهم باشد ، شما می توانید از این دسته از پمپ ها استفاده کنید و قطعا صرفه اقتصادی زیادی برای شما خواهد داشت. این محصولات نیز خود دارای مدل ها و سایزهای مختلفی هستند به این صورت که پمپ باد دستی سوزنی ، ارزان ترین نوع این محصولات می باشد که بیشتر برای استخرهای بادی سایز کوچک استفاده شده و دهانه کوچکی هم دارد که برای محصولات با قطر کمتر از یک متر مناسب می باشد.

برای خرید این محصول می توانید از طریق اقدام کنید.

نوع دیگری از پمپ های باد موجود است که سایز بزرگ تری داشته و رایج ترین مدل پمپ باد دستی هم می باشد که عموما از این مدل از پمپ های باد برای راه اندازی انواع استخرهای بادی کودک استفاده می شود. قدرت بالا در پمپاژ باد و هم چنین کیفیت بدنه این محصول در کنار وزن کم و راحتی در حمل و نقل این کالا از مهم ترین خصوصیات این پمپ باد دستی اینتکس به شمار می رود.

شما می توانید این مدل پمپ باد را هم از این خریداری کنید.

مدل دیگری هم از پمپ های باد دستی وجود دارد که سایز بزرگی داشته و به جز استخرهای بادی شما می توانید برای راه اندازی تمامی محصولات بادی از این محصول استفاده کنید. این مدل پمپ قدرت بسیار بالایی دارد و در سریع ترین زمان ممکن می توانید استخر بادی خود را راه اندازی کنید.

خرید و ثبت سفارش این پمپ باد هم امکان پذیر می باشد.

باد زدن استخر بادی با پمپ باد برقی

در بخش قبلی باد کردن با پمپ باد دستی را عنوان کردیم و مدل های پرفروش پمپ بادهای دستی را هم معرفی کردیم. حال در این بخش قصد داریم تا در خصوص پمپ باد برقی اینتکس با شما صحبت کنیم. روش باد کردن استخر بادی با این پمپ ها بسیار ساده است به این صورت که شما می توانید به سادگی پمپ باد را به برق متصل کرده و و سپس یکی از سه نازل موجود بر روی محصول را با توجه به نوع دریچه باد استخر خود بر روی پمپ نصب کنید. پس از انجام این کار نیز شما می توانید به سادگی با روشن کردن پمپ باد اقدام به باد کردن محصول کنید. در این میان مدل های مختلفی از انواع پمپ باد برقی نیز وجود دارد که رایج ترین و در واقع پر فروش ترین این پمپ های باد ، پمپ باد اینتکس کد intex 66620 می باشد.

خرید این پمپ باد برقی از امکان پذیر است.

باد زدن استخر بادی با پمپ باد فندکی

نوع دیگری از پمپ های باد وجود دارد که هم برقی بوده و هم فندکی و به عبارتی می توان این مدل از پمپ ها را پمپ باد دو کاره نامگذاری کرد که به هر دو روش می توانید اقدام به باد کردن استخر بادی خود کنید. این محصولات هم دارای نازل مربوط به فندکی ماشین هستند و هم به وسیله برق مستیقم شهری قابلیت راه اندازی و روشن شدن را دارند. این مدل از پمپ باد هم دقیقا همانند پمپ باد برقی بوده و راه اندازی استخر بادی به همان روش قابل اجراست.

خرید و ثبت سفارش پمپ باد فندکی را می توانید از طریق انجام دهید.

باد زدن استخر بادی با پمپ باد برقی فندکی

خیلی از افراد سعی می کنند تا استخر بادی خود را در سفر نیز همراه داشته و در سفرهای خود نیز به راحتی به وسیله یک پمپ باد این محصولات را راه اندازی کرده و از آن ها استفاده کنند. این دسته از افراد عمدتا با استفاده از پمپ باد فندکی این کار را انجام می دهند که به راحتی به بخش فندکی خودرو وصل شده و می توانند در سریع ترین زمان ممکن کار راه ادازی استخر بادی را انجام دهند. رایج ترین و پر فروش ترین مدل پمپ باد فندکی ، پمپ باد فندکی اینتکس INTEX 66636 می باشد که پمپی قدرتمند و باکیفیت به شمار می رود.

خرید و ثبت سفارش پمپ باد فندکی برقی اینتکس از طریق امکان پذیر است.

باد زدن استخر بادی با پمپ باد پدالی

یکی دیگر از روش های باد کردن استخرهای بادی ، باد کردن به وسیله پمپ باد پدالی و یا پایی می باشد که این مدل از پمپ های باد نیز فروش خوبی داشته و به سادگی می توان با قراردادن این پمپ ها داخل استخر خود و به وسیله وارد کردن فشار به بخش پدالی این محصولات ، کار راه اندازی استخر بادی را به راحتی انجام دهید. قدرت بالای این پمپ ها در کنار بسته بندی کوچک و قابلیت استفاده بر روی تمام محصولات بادی از مهم ترین خصوصیات پمپ های باد پدالی است. مدل پر فروش این محصولات هم پمپ باد پدالی اینتکس کد INTEX 69611 است.

خرید این پمپ باد از طریق امکان پذیر خواهد بود.

باد کردن استخر بادی با دهان

شاید در نگاه اول اگر کسی این تیتر را مشاهده کند این سوال برایش پیش بیاید که مگر امکان دارد یک استخر بادی را به وسیله دهان و بدون پمپ باد راه اندازی کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله شما می توانید با دهان و بدون نیاز به این که پمپ باد خریداری کنید اقدام به باد کردن استخر بادی کنید اما طبیعتا این کار منطقی نبوده و توان و فشار زیادی می خواهد. هم چنین برای باد کردن یک استخر بادی کودک شما نیاز به چند ساعت زمان دارید تا این محصول را باد کنید که طبیعتا این کار به هیچ عنوان پیشنهاد نشده و منطقی نخواهد بود.

نکات مهم در خصوص باد کردن استخر بادی و نحوه باد کردن استخر با تلمبه

در بخش های قبلی سعی کردیم تا به بررسی پرفروش ترین پمپ های باد و تمامی روش های باد کردن استخر بادی بپردازیم. حال این مسئله نیز بسیار مهم است که اگر شما خواستید به روش های مطرح شده در بخش های قبلی استخر بادی خود را راه اندازی و باد کنید ، باید حتما سعی کنید که بیش از اندازه باد داخل محصول وارد نکنید تا محصول شما آسیب ببیند. هم چنین باید توجه داشته باشید که باد کردن بیش از اندازه محصول باعث خواهد شد که با توجه به بادی بودن و فشار زیادی که به استخر شما وارد می شود ، به مرور زمان استخر شما از نواحی درز دچار فشار زیادی شده و به مرور این درز ها باز شده و محصول شما آسیب ببیند.

سعی کنید تا در حدی که محصول ظاهر کلی را به خود گرفت و دیگر چین و چروک خاصی بر روی محصول وجود نداشت ، از باد کردن بیش از حد محصول جلوگیری کرده و دست نگه دارید. هم چنین استخر بادی خود را بر روی یک سطح صاف قرار داده و سپس اقدام به باد کردن محصول کنید. رعایت این نکات در سالم و صحیح باد شدن استخر بادی شما تاثیرگذار خواهد بود. با توجه به این خصوصیات هم اکنون می توانید با آگاهی کامل یک استخر بادی را از سایت خریداری کرده و به راحتی با تهیه مجزای یک پمپ باد و روش های عنوان چگونه استخر بادی را باد کنیم؟

اگر یکی از طرفداران استخر های بادی باشید بدون شک با این سوال مواجه شده اید که چگونه استخر بادی را باد کنیم ؟ استخر های بادی به دو روش قابل باد می باشند ، با استفاده از پمپ باد برقی و همچنین با استفاده از پمپ ها باد دستی و یا به اصطلاح خودمان همان پمپ های باد قدیمی که در دوران کودکی و در هنگام نبود پمپ های باد برقی از آن استفاده می کردیم . حال در این مقاله قصد داریم تا شما را در راه اندازی انواع استخر های بادی راهنمایی کنیم تا پس از با مشکل مواج نشوید ، پس در ادامه این راه و با راه اندازی و تشریح مختصری از انواع استخر های بادی همراه ما باشید .

انواع استخر های بادی :

استخر های بادی در طول زمان شکل های گوناگونی به خود گرفته اند و کمپانی های تولید کننده ی محصولت بادی دست به تولید انواع استخر های بادی با هر سبک و سلیقه و مهم تر از آن با هر رده ی سنی زده اند که می تواند نقش بسزایی در جلب رضایت حداکثری و برآورده کردن رضایت مشتریان داشته باشد . امروزه استخرهای بادی دارای انواع گونا گونی می باشد که در ما در این بخش به دو نوع آن یعنی استخر بادی کودک و همچنین استخربادی بزرگسال اشاره ای می نماییم . استخر ها از جمله محصولات بادی می باشند که دارای رده ی سنی اند و مطابق با نیاز ها و سن مصرف کننده می توانید محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید . رده ی سنی استخرهای بادی به طور معمولی به دسته بندی های زیر 3 سال ، از 3 سال تا سنین نوجوانی و بزرگسال می باشد که هر کدام از این دسته بندی ها دارای اندازه های مختلف و همچنین طرحی متناسب با سن مصرف کننده می باشند .

طریقه ی راه اندازی استخر های بادی کودک دارای پمپ باد دستی :

استخر های بادی کودک به علت اندازه ی کوچکی که دارند و این اندازه ی کوچک نیز مطابق با استاندارد های جهانی می باشد به راحتی قابل راه اندازی می باشند .برای راه اندازی این نوع استخر بادی با استفاده از پمپ های باد دستی باید خروجی باد پمپ را به محفظه باد استخر بادی متصل کرده و باد را به درون این محصول هدایت کنید تا کل کلی را به خود بگیرد . فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که محصول را به اندازه ی استاندارد باد کرده و از زیاد یا کم باد کردن آن خودداری نمایید تا کارایی لازم را از این محصول مشاهده نمایید . همچنین از جامپینگ بر روی محصولات بادی خودداری نمایید زیرا محصولات بادی در برابر فشار یکجا در منطقه ای محدود آسیب پذیر می باشند .

طریقه ی راه اندازی استخرهای بادی کودک دارای پمپ باد برقی :

مراحل راه اندازی استخر های بادی کودک به وسیله ی پمپ باد برقی نیز همانند استخر های بادی با پمپ باد دستی می باشد . اما باید بدانید ک پمپ های باد برقی به دو نوع 220 ولت و 110 ولت تقسیم می شوند که اگر یک پمپ باد 110 ولت را در اختیار داشته باشید برای بکارگیری به نحو احسن باید از یک تبدیل استفاده نمایید و سپس آن را به برق شهری متصل نمایید و اقدام به راه اندازی استخر بادی کنید ، اما اگر یک پمپ باد برقی 220 ولت را در اختیار دارید از انجام مراحل بالا راحت می باشید و می توانید پمپ باد را بدون استفاده از تبدیل به برق شهری متصل نمایید .

طریقه ی راه اندازی استخر بادی بزرگسال :

برای راه ندازی استخر های بادی بزرگسال میتوانید از دو راه استفاده از پمپ باد دستی و همچنین استفاده از پمپ باد برقی استفاده کنید که روش استفاده از پمپ باد دستی نیز به علت بزرگ سایز بودن این نوع استخر کمی دشوار می باشد و به طبع زمان راه ندازی توسط این نوع پمپ ها نیز طولانی تر است . ( نظر ما استفاده از پمپ باد برقی می باشد که اگر هنوز اقدام به خرید پپ باد برقی نکرده اید و قصد خرید پمپ باد برقی را دارید می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی اینتکس تماس بگیرید و از راهنمایی های لازم برخوردار شوید ) روش دیگر راه اندازی استخرهای بادی بزرگسال استفاده از پمپ باد برقی می باشد که بسیار راحت تر از آب خوردن است و در مدت زمان بسیار کوتاهی محصول خود را قابل استفاده می نمایید . برای باد کردن محصولات بادی بزرگسال کافیست پمپ باد را به برق شهری متصل کرده و خروجی باد پمپ را به ورودی باد استخر بادیوصل کرده و باد را به درون این محصول هدایت نمایید تا شکل کلی را به خود بگیرد و قابل استفاده شود . همچنین باید توجه داشته باشید که محصول را به اندازه ی استاندارد ذکر شده بر روی محصول باد کرده و از زیاد یا کم باد کردن آن خودداری نمایید تا بتوانید بهترین کارایی را از محصول مشاهده نمایید و بدون دغدغه به تفریخ خود در یک روز گرم تابستانی بپردازید .

درپایان این مقاله قصد داریم تا شما را با جنس استخر های بادی آشنا نماییم تا بتوانید خریدی لذت بخش را با آگاهی کامل نسبت به جنس محصولات بادی برای خود رقم بزنید . جنس استخر های بادی به دو دسته ی پی وی سی و برزنتی تقسیم می شود که هر کدام از این جنس ها دارای ویژگی های منحصربفرد خود نیز می باشد . پی وی سی از جنس های رایج استفاده شده در تولید استخرهای بادی می باشد که علاوه بر کیفیت و مقاومت بالایی که دارد ، دارای بدنه ای نرم و منعطف می باشد که به خوبی با بدن شما حالت گرفته و بهترین حالت را برای استفاده ی شما عزیزان فراهم می آورد و اغلب در تولید استخر های بادی کودک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

استخر های بادی برزنتی نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند . جنس برزنتی علاوه بر مقاومت و استحکام بالایی که در برابر فشار و ضربه دارد ، دارای طول عمر بسیار بالایی نیز میباشد و در استخرهای بادی با مقاومت بالا و اغلب اسخرهایی که قابل استفاده در فضای باز نیز می باشد مورد استفاده قرار میگیرد . یکی از ویژگی های بارز استفاده از این نوع استخرهای بادی قابلیت استفاده در دمای هوای بالا و همچنین استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف نیز می باشد که نشان ازکیفیت ساخت بالا و مهندسی شده ی آن دارد .