عمومیمعرفی کسب و کار

شیرینی پذیرایی مراسم عروسی

شاید دچار سردرگمی شوید و ندانید چطور باید بهترین شیرینی را برای عروسی انتخاب کنید. پس حتما این مقاله را مطالعه کنید تا خوشمزه ترین شیرینی را برای عروسی انتخاب کنید.

پذیرایی جشن عروسی برای همه عروس و دامادها اهمیت زیادی دارد. اگر در آستانه برگزاری جشن عروسی باشید، یکی از لوازم پذیرایی که باید انتخاب کنید، نوع شیرینی عروسی است. بهترین تشریفات برای عروسی، ویژگی‌های خاصی دارد، که لازم است از آن مطلع باشید. در زمان عقد قرارداد با تشریفات، منو‌های مختلفی به عروس و دامادها پیشنهاد می‌شود. پکیج‌های مختلف پذیرایی مراسم، که امکانات مختلفی در آن ارائه می‌شود. اگر در پکیج انتخابی‌تان، پذیرایی شیرینی و میوه با تشریفات باشد، لازم است نوع آن را مشخص کنید. انتخاب بهترین شیرینی برای جشن عروسی، کیفیت پذیرایی مراسم‌تان را افزایش می‌دهد. اما درصورتی‌ که، خودتان مسئولیت تهیه شیرینی را برعهده بگیرید، ملزم به سفارش آن از شیرینی فروشی خواهید بود.

بهترین شیرینی برای عروسی چیست؟ چگونه شیک‌ترین شیرینی را برای عروسی سفارش دهیم؟ تصاویر بهترین نوع شیرینی برای عروسی را در این مقاله دنبال کنید.

بهترین شیرینی برای عروسی چیست؟

مناسب‌ترین نوع شیرینی عروسی، شیرینی هایی است که مهمانان به‌راحتی می‌توانند آن را صرف کنند. شیرینی‌ هایی که پودر قند دارند و لایه‌های زیادی روی آن قرارگرفته که خوردن آن را مشکل می‌کند، اصلا انتخاب مناسبی نیست.

تازه بودن شیرینی، مواد اولیه مناسب و باکیفیت، طعم و مزه خوب و مقدار مناسب تهیه شیرینی برای هر نفر، ازجمله ویژگی‌های بهترین شیرینی برای عروسی است. بعضی شیرینی ‌ها، با وجود طعم جذاب و خوشمزه، اصلا مناسب سرو در مراسم عروسی نیستند. پس بهتر است، برای انتخاب شیرینی، انواع آن را بشناسید و با دقت بالاتری انتخاب کنید.

حتما بخوانید:

چگونه بهترین شیرینی برای عروسی سفارش دهیم؟

انتخاب بهترین شیرینی برای عروسی، نیازمند اطلاع از عوامل مختلفی است. برای مثال، اگر جشن عروسی ‌تان در فصل گرم سال است، انتخاب شیرینی تر، اصلا مناسب نیست. احتمال آب‌ شدن خامه و فاسد شدن آن در گرما، بسیار بالا است. اما در فصل زمستان و فصول سرد، می‌توانید از شیرینی تر استفاده کنید. سفارش شیرینی ‌هایی که به‌راحتی قابل خوردن است، اولویت بیشتری دارد.

شیرینی‌ هایی که مواد اولیه خاصی دارند و باب سلیقه بعضی افراد هستند، انتخاب‌ مناسبی، برای شیرینی عروسی نیستند. برای سفارش شیرینی خوب، لازم است به شیرینی فروشی باکیفیت و مطمئن مراجعه کنید. پذیرایی، یکی از بخش‌های مهم مراسم‌تان است. پس آن را شوخی نگیرید و با شناخت شیرینی ها، بهترین را سفارش دهید.

حتما بخوانید:

 شیرینی تارت بهترین شیرینی برای عروسی

تارت، یکی از خوشمزه‌ترین و مناسب‌ترین شیرینی ها برای عروسی محسوب می‌شود. این شیرینی هیجان‌انگیز، زیبایی فوق‌العاده‌ای دارد. شکل و فرم بیسکوییتی و جذاب آن، با مارمالاد میوه، مغز پسته، بادام و شکلات، پر می‌شود. اگر علاقه‌مند به سفارش این نوع شیرینی باشید، لازم است بدانید که وزن شیرینی تارت، نسبت به حجم ظاهری‌ آن، بیشتر است. پس اگر بودجه محدودی دارید، بهتر است این نوع شیرینی را، به میزان محدودتری سفارش دهید؛ تا در کنار سایر شیرینی‌ های پذیرایی، به‌عنوان شیرینی لوکس‌تری از مهمانان پذیرایی شود.

شیرینی نارگیلی و گردویی بهترین شیرینی برای عروسی

یکی از موضوعات مهمی که برای تهیه شیرینی عروسی لازم است بدانید، هزینه تهیه آن است. شیرینی نارگیلی و گردویی، دو نوع شیرینی مناسب پذیرایی در عروسی هستند، که قیمت مناسبی دارند. این نوع شیرینی خشک، به‌دلیل وزن نسبتا مناسب و سبک، تعداد زیادی مهمان را ساپورت می‌کند. پس اگر به‌دنبال گزینه‌ای اقتصادی و مناسب هستید، شیرینی نارگیلی و گردویی انتخاب مناسبی است.

حتما بخوانید:

شیرینی دانمارکی بهترین شیرینی برای عروسی

شیرینی دانمارکی، یکی از لذیذترین و جذاب‌ترین شیرینی ها برای عروسی است. اگر اهل خوردن شیرینی با چای باشید، حتما طرفدار این نوع شیرینی هستید. دانمارکی‌ها، با سایزهای مختلف و تاپینگ‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. براساس تعداد مهمانان، می‌توانید این شیرینی را سفارش دهید. البته، درنظر داشته‌باشید که، این نوع شیرینی، وزن نسبتا سنگین‌تری نسبت به دیگر شیرینی‌ های خشک دارد و کمی حجیم است. به‌ همین‌دلیل، با وزنی مشابه سایر شیرینی‌ ها، از تعداد مهمانان کم‌تری، می‌توان پذیرایی کرد.

حتما بخوانید:

شیرینی تر مینیاتوری شیک‌ترین شیرینی برای عروسی

اگر بودجه کافی برای تهیه شیرینی تر مینیاتوری دارید، این نوع شیرینی را فراموش نکنید. شیرینی ‌های هیجان‌انگیز و جذابی، که با رنگ و لعاب فوق‌العاده خود، همه مهمانان را به وجد می‌آورند. اگر در فصل گرم جشن عروسی ‌تان را برگزار می‌کنید، حتما تا زمان سرو، شیرینی‌ ها را داخل یخچال نگه‌داری کنید.

شیرینی ساق عروس فوق‌العاده‌ترین شیرینی برای عروسی

شاید ندانید که چرا شیرینی ساق عروس، خوشمزه‌ترین شیرینی برای عروسی است! این نوع شیرینی، جزء شیرینی ‌های خشک است و با وزن کمی که دارد، تعداد بسیار زیادی از مهمانان را، می‌توان با آن پذیرایی کرد. پس انتخاب آن، بسیار مقرون‌به‌صرفه است. از ویژگی‌های ساق عروس، به ماندگاری آن باید اشاره کرد. این نوع شیرینی را، درکنار یک یا دو نوع شیرینی دیگر، تهیه کنید.

شیرینی پای سیب بهترین شیرینی برای عروسی

پای سیب، شیرینی لذیذ و فوق‌العاده‌ای است. معمولا این نوع شیرینی را در ابعاد کوچک، به‌عنوان شیرینی برای عروسی خریداری می‌کنند. اگر این شیرینی هیجان‌انگیز جزء انتخاب‌های‌‌تان بود، می‌توانید نوع آن را برای تشریفات مشخص کنید، تا براساس انتخاب خودتان، شیرینی عروسی را تهیه کنند.

کاپ کیک و دونات جدیدترین شیرینی برای عروسی

این روزها، کاپ کیک و دونات، جزء بهترین شیرینی ها برای عروسی معرفی می‌شوند. جذابیت فوق‌العاده زیاد کاپ کیک‌ها و دونات‌ها، بسیار زیاد است. تزیین این شیرینی ‌ها تا حدی است که، ظرف شیرینی را جذاب‌تر نشان می‌دهد. بار شیرینی یا میز شیرینی با دونات و کاپ کیک، یکی از لوکس‌ترین دیزاین‌ها برای جشن عروسی است.

سخن آخر

تنوع شیرینی‌ هایی که می‌توانید برای پذیرایی از مهمانان سفارش دهید، بسیار زیاد است. پس سعی کنید، بر اساس قیمت، وزن و تعداد مهمانان‌تان، بهترین نوع شیرینی را برای عروسی انتخاب کنید. سعی کنید، شیرینی را از شیرینی فروشی‌ هایی تهیه کنید، که از کیفیت آن مطمئن هستید. اگر تشریفات، مسئولیت تهیه آن را برعهده دارد، تاکید کنید

بخش پذیرایی از مهم‌ترین قسمت‌های عروسی به حساب می‌آید.و قسمت مهم پذیرایی شیرینی عروسی است.از گذشته‌های دور به نشانه شیرین‌کامی و شادی در مراسمات و جشن‌ها شیرینی به یکدیگر تعارف می‌کردند.این رسم زیبا تقریبا در بسیاری از کشورهای جهان پابرجاست. وجود سلیقه‌های متفاوت و تنوع بسیار زیاد شیرینی‌ها،انتخاب شیرینی عروسی را بسیار دشوار می‌کند.انتخاب‌های زیادی برای شما وجود دارد،که کافیست با شناخت مناسب شیرینی‌ها و مطابقت دادن با بودجه خود بهترین انتخاب شیرینی برای عروسی را داشته باشید.

در ابتدا برای آشنایی با انواع کیک و شیرینی در مراسمات مختلف، می‌توانید به مراجعه کنید.

ویژگی‌های شیرینی مناسب عروسی

برای تهیه بهترین شیرینی عروسی موارد زیر حائز اهمیت هستند:

 • تازه بودن شیرینی‌ها
 • مواد اولیه با کیفیت و مناسب
 • داشتن طعم و مزه خوب
 • مقدار مناسب شیرینی برای هر نفر
 • شناخت و آگاهی کامل از انواع شیرینی
 • دقت داشتن به هنگام خرید شیرینی با توجه به فصل برگزاری عروسی

چگونه بهترین شیرینی برای عروسی سفارش دهیم؟

برای آنکه بهترین شیرینی را برای عروسی انتخاب کنیم،نیازمند توجه به موارد مختلفی است.به عنوان مثال،اگر جشن عروسی شما در فصول گرم سال برگزار می‌شود،انتخاب شیرینی تر،اصلا مناسب نیست.به دلیل گرما احتمال آب شدن خامه و فاسد شدن آن وجود دارد.امااگر در فصل سرد سال مراسم‌تان برقراراست، در انتخاب شیرینی تر،مشکلی نخواهید داشت.

شیرینی هایی که مواد اولیه خاصی دارن و تنها باب میل برخی افراد هستند،انتخاب مناسبی برای شیرینی عروسی نیستند.پذیرایی بخش مهم مراسمتان است،پس با شناخت شیرینی‌ها سعی در بهتر برگزار شدن این بخش داشته باشید.

برای عروسی چه مقدار شیرینی بگیریم؟

برای سفارش شیرینی با توجه به تعداد میهمانان برای هر نفر حدود 100 تا 150 گرم شیرینی مناسب است.البته با درنظر گرفتن نوع شیرینی،چون برخی از شیرینی ها سبک ترند.

شیرینی‌های مناسب برای عروسی

از بین هزاران نوع شیرینی برخی از آنان برای مراسم عروسی مناسب‌ترند و استفاده از آنان مرسوم ترند.دراینجا 10مورد از انواع شیرینی‌های عروسی را برای شما معرفی می‌کنیم.

 1. شیرینی تارت

تارت، شیرینی خوشمزه و مناسب‌ترین شیرینی برای عروسی‌ها به حساب می‌آیند و یکی از انواع مهم شیرینی است که برای عروسی مورد استفاده قرار میگیرد.این شیرینی شکل و فرمی فوق العاده زیبایی دارد.قسمت بیسکوییتی شکل آن،با مارمالاد میوه، مغز پسته،بادام و شکلات پر می‌شود.اگراین نوع شیرینی را برای پذیرایی انتخاب کرده‌اید، لازم به ذکر است توجه داشته باشید که وزن شیرینی تارت به نسبت حجم آن بیشتراست.اگر بودجه محدودی دارید،بهتراست این نوع شیرینی را به نسبتی محدود سفارش دهید؛ تا در کنار سایر شیرینی‌های پذیرایی،به عنوان شیرینی لوکس در پذیرایی از میهمانان مورداستفاده قرار گیرد.

 1. شیرینی نارگیلی و گردویی

از مناسب‌ترین شیرینی‌ها برای عروسی، می‌توان شیرینی نارگیلی و گردویی را نام برد.با توجه به این که این نوع شیرینی خشک،وزن سبک و مناسبی دارد که برای پذیرایی از تعداد زیادی از میهمانان هزینه مناسبی خواهد داشت.با قیمت کمتری می‌توان مهمانان زیادی را با این شیرینی ساپورت کرد.شیرینی نارگیلی و گردویی  گزینه‌ای اقتصادی و مناسب است.

 1. شیرینی دانمارکی

شیرینی دانمارکی در سایزها و تاپینگ‌های مختلفی تهیه می‌شود. از جمله لذیذترین و شکیل‌ترین شیرینی‌های عروسی محسوب می‌شود.اگر به خوردن شیرینی به همراه چای علاقه دارید، حتما از این شیرینی خوشتان خواهد آمد. شیرینی دانمارکی، به نسبت سایر شیرینی‌های خشک سنگین‌تر است،به همین علت با وزنی مشابه با سایر شیرینی‌ها از تعداد میهمانان کمتری می‌توان پذیرایی کرد.

 1. شیرینی مینیاتوری

شیرینی‌هایی هیجان انگیز، جذاب و دل پسند که با رنگ و لعاب فوق‌العادشان همه میهمانان را به وجد خواهند آورد.در صورتی که هزینه کافی برای تهیه این نوع شیرینی را دارید از  خرید پک ترحیم آن صرف نظر نکنید.توجه داشته باشید قبل از سرو این شیرینی در فصول گرم سال حتما شیرینی‌ها را در یخچال نگه‌دارید.

 1. شیرینی ساق عروس

شیرینی خوشمزه و فوق‌العاده برای عروسی است. جزو شیرینی‌های خشک است و با وزن کمی که دارد، مقرون به صرفه است.با وزنی کم، تعداد زیادی از میهمانان را می‌توان پذیرایی کرد. علاوه بر آن به ماندگاری بالای این شیرینی را باید درنظر داشت.این نوع شیرینی را در کنار یک یا دو نوع شیرینی دیگر می‌توان تهیه کرد.

 1. شیرینی پای سیب

شیرینی لذیذ و خوشمزه است،معمولا برای سفارش این نوع شیرینی در عروسی‌ها ابعاد کوچکتری از آن را برای تشریفات انتخاب   می‌کنند.

 1. کاپ کیک و دونات

کاپ کیک و دونات جدیدترین شیرینی برای عروسی این روزها اند.جذابیت فوق العاده زیاد این کاپ کیک‌ها و دونات‌ها تاحدی است که،ظرف شیرینی را جذاب‌تر نشان می دهند.

کاپ کیک‌ها شیرینی‌های کوچکی که در هر نوع مراسمی امکان استفاده از آنها وجود دارد، اما بیش‌تر در مراسمات رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند.در استفاده از نوع شیرینی می‌توانید از دوحالت استفاده کنید:

در حالت اول شما یک کیک عروسی بزرگ سفارش بدهید و تعدادی کاپ کیک نیز تدارک ببینید. اما اگر توان مالی بالایی ندارید می‌توانید حالت دوم را انتخاب کنید.

یک کیک کوچک و قشنگ سفارش می دهید و به تعداد میهمانان کاپ کیک‌های کوچک که از جنس و مزه همان کیک اصلی میباشد تهیه می‌نمایید.

اگر تعداد میهمانان شما کم باشد این ایده فوق العاده است. چون کیک اصلی نهایتا به یخچال عروس منتقل می‌شود و میهمانان از کاپ کیک‌ها نوش جان می‌کنند.

 1. شیرینی خامه ای

با تمام مشکلاتی که تهیه این نوع شیرینی دارد،اما ظاهر زیبا و دل‌پسند بودن این نوع شیرینی را نمی‌توان دست کم گرفت.بهتر است در انتخاب شیرینی‌های خامه‌ای برای عروسی، شیرینی‌هایی را برگزید که خامه کمتری دارن و کوچکترند.به عنوان مثال، شیرینی‌های رولت کوچک یا تارت‌های میوه‌ای شیرینی‌های‌تر مناسب تری برای عروسی هستند.

 1. شیرینی خشک

شیرینی‌های خشک در سایزهای متعددی به عنوان شیرینی عروسی مناسبند.وزن سبک‌تر آنها و ماندگاریشان دلیل انتخاب آنها برای شیرینی عروسی است.

 1. شیرینی های محلی

اگر می‌خواهید در مراسم عروسی پذیرایی ویژه و خاص از میهمانان داشته باشید،انتخاب شیرینی‌های محلی را نیز مد نظر داشته باشید. شیرینی‌های محلی طعم و عطر فوق العاده ای دارند که مورد پسند میهمانان، واقع خواهند شد.همچنین پخت این شیرینی‌ها مختص مراسمات خاصی است و با گذر زمان ممکن است به فراموشی سپرده شوند.حضور شیرینی‌های محلی در مراسمات عروسی خاطرات گذشته را برای میهمانان زنده خواهد کرد.

سخن پایانی

از بین انواع شیرینی‌های مرسوم در مراسم عروسی و باتوجه به شناختی که راجع به آنها پیدا کردید،امیدواریم بهترین انتخاب را برای مراسم عروسیتان داشته باشید. ، مجموعه ای از بهترین شیرینی فروشی های نقاط مختلف را جمع آوری کرده است تا شما بتوانید شیرینی مورد نظر خود را اتنخاب و از شیرینی فروشی نزدیک محل تان خریداری کنید.

در پابان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شیرینی خواستگاری روی کلیک کنید و برای آشنایی با بهترین شیرینی فروشی های تهران می‌توانید به صفحه مراجعه کنید.

که شیرینی ‌ها، تازه و مرغوب باشند. این شیرینی ‌ها، تکمیل‌کننده شیرینی جشن عروسی ‌تان است. جهت خرید پک پذیرایی مناسب ترحیم با ما تماس بگیرید