عمومیمعرفی کسب و کار

نحوه استفاده از کرم دور چشم

پوست دور چشم بسیار حساس و نازک است و اولین نشانه‌های پیری از این بخش شروع می‌شوند. چروک، سیاهی و پف دور چشم از مواردی است که زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به همین خاطر استفاده از کرم دور چشم از مواردی است که باید حتما جدی بگیرید و از این کرم به روش درست استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید چرا که عدم استفاده صحیح از کرم دور چشم می‌تواند باعث چروک‌تر شدن دور چشم و عوارض دیگر شود.

از چه سنی باید استفاده از کرم دور چشم را شروع کرد؟

فراموش نکنید حتی اگر جوان هستید، نباید از استفاده کرم دور چشم غافل شوید! برخلاف آنچه اکثر مردم فکر می‌کنند سن استفاده از کرم دور چشم مختص دوران پیری نیست و بهترین سن استفاده از کرم دور چشم قبل از 30 سالگی است. محصولات و کرم‌های دور چشم بر اساس سن یا خاصیت درمانی تقسیم می‌شوند. ما در مقاله کرم‌های دور چشم مرغوبی را معرفی کرده‌ایم تا بتوانید انتخابی مطمئن داشته باشید.

بهترین زمان استفاده از کرم دورچشم

را بسته به ترجیح می‌توان در ساعات مختلف روز استفاده کرد. با این حال، برای زمان‌های مختلف به کرم دور چشم متفاوتی نیاز خواهید داشت. صبح: از یک فرمول سبک همراه با SPF استفاده کنید. زیرا این لایه بردار لاکچری کوین سبک قرار است در زیر لایه آرایشی شما قرار بگیرد. عصر و شب: بهتر است برای هنگامی که کرم دور چشم را در شب استفاده می‌کنید یک کرم غنی با ترکیبات آبرسان و بدون SPF انتخاب کنید. زمان ایده‌آل مصرف کرم دور چشم به ترجیح و هدف شما بستگی دارد. اما صرف‌نظر از زمان مصرف، باید هر 12 ساعت یک بار از کرم دور چشم استفاده کنید.

طریقه اصولی مصرف کرم دور چشم

برای استفاده از کرم دور چشم می‌توانید طبق آموزش تصویری نحوه استفاده از کرم دور چشم یا مراحل زیر عمل کنید:

 1. از انگشت حلقه خود استفاده کنید. این ضعیف‌ترین انگشت شماست، بنابراین به طور طبیعی ضربه ملایمی خواهد داشت.
 2. چیزی در حدود یک نخود از کرم دور چشم را بردارید.
 3. کرم را با توجه به بروشور محصول به نواحی مورد نظر بزنید.
 4. حالا به آرامی به نقاط ظریف زیر چشمان خود ضربه بزنید تا کرم پخش شود، از درونی‌ترین گوشه چشم شروع کرده و به سمت بیرون حرکت کنید. اما فراموش نکنید از زدن کرم به نواحی خیلی نزدیک به مژه‌های پایینی خودداری کنید.
 5. حدود دو دقیقه صبر کنید تا کرم کاملاً جذب شود.
 6. در ادامه باقی محصولات روتین پوست خود را استفاده کنید. برای و جلوگیری از چروک شدن پوست حساس اطراف چشم بسیار مهم است که با طرز استفاده از کرم دور چشم آشنا باشید و بدانید چطور کرم یا سرم کافئین دور چشم لاکچری کوین را روی پوست این بخش از صورت پخش کنید. تجربه نشان داده است بسیاری از افراد از کرم دور چشم به درستی استفاده نمی‌کنند، به همین دلیل ویدیو آموزشی زیر می‌تواند یک راهنمای بسیار خوب برای شما باشد.

نکات قابل توجه در استفاده از کرم دور چشم

 • سعی کنید از کرم دور چشم به مقدار زیاد استفاده نکنید. زیرا کرم دور چشم ممکن است وارد چشم شما شده و باعث سوزش شود.
 • استفاده از کرم دور چشم روی پلک‌ها هرگز توصیه نمی‌شود، مگر اینکه دستورالعمل‌ها بیان کنند که انجام این کار بی‌خطر است.
 • کرم دور چشم حاوی SPF باید قبل از مرطوب‌کننده و ضد آفتاب استفاده شود. دلیل این کار این است که کرم دور چشم معمولاً سبک وزن بوده و فرمول‌های سنگین‌تر باید پس از آن استفاده شوند.

سایر نکات روتین مراقبت از پوست دور چشم

علاوه بر استفاده صحیح از کرم دور چشم، بهتر است نکات زیر را برای مراقبت از پوست چشم رعایت کنید:

 • به آرامی پوست اطراف چشم خود را ماساژ دهید تا گردش خون بهتر شود و پف آن کاهش یابد.
 • هیچگاه با آرایش، به‌خصوص آرایش چشم، نخوابید و از یک پاک‌کننده آرایش ملایم برای پاک کردن آرایش چشم استفاده کنید.
 • از عینک‌های آفتابی با شیشه‌های بزرگ استفاده کنید که نور ماوراء بنفش UVA و UVB را کاملا مسدود می‌کنند. این کار باعث کاهش احتمال ابتلا به سرطان پوست و چین و چروک چشم در این ناحیه می‌شود.
 • برای محافظت بیشتر از چشم ها و پلک های خود از کلاه استفاده کنید. عرض لبه کلاه بهتر است حداقل 7 سانتی‌متر باشد.

افرادی که از لنزهای چشمی استفاده می‌کنند یا دچار خشکی چشم هستند، نباید از کرم‌های حاوی رتینوئید که باعث خشکی چشم می‌شوند استفاده کنند.

اشتباهاتی که در استفاده از کرم دور چشم باید از آنها اجتناب کرد

در اینجا باز هم باید تکرار کنیم که تنها طریقه مصرف سرم کلاژن ساز لاکچری کوین به طور صحیح می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را از این محصول بگیرید. برای استفاده حداکثری از کرم دور چشم و گرفتن بهترین نتیجه باید برخی از اشتباهات رایج را که اکثر مردم هنگام استفاده از این محصول مرتکب می‌شوند، اجتناب کنید.

 1. بیش از حد کرم استفاده نکنید ناحیه زیر چشم ناحیه نسبتاً کوچکی است، بنابراین به میزان زیادی از کرم نیاز ندارد. به‌علاوه، بیشتر کرم‌های دور چشم گیاهی در مقایسه با سایر محصولات مراقبت از پوست قیمت بالاتری دارند و مطمئناً شما نمی‌خواهید که آن‌ها را هدر دهید. در هنگام استفاده از کرم دور چشم، تنها به مقدار یک نخود برای هر بار مصرف توصیه می‌شود و استفاده از کرم دور چشم برای صورت کار عاقلانه و به‌صرفه‌ای نیست!
 2. بروشور محصولات را مطالعه کنید ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست اهمیت زیادی دارد، زیرا بر جذب آن‌ها و نتایج کلی تأثیر می‌گذارد. بنابراین بهتر است دستورالعمل‌های روی بسته‌بندی محصول را بررسی کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد استفاده از کرم دور چشم و تلاقی آنها با سایر محصولات مراقبت از پوست به دست بیاورید. اما قانون کلی این است که کرم را پیش از سایر محصولات مراقبتی در نقاط کوچک دور چشم مالیده و آن را به آرامی با انگشتان خود پخش کنید.
 3. از کرم دور چشم نزدیک به چشم‌ها استفاده نکنید همان‌طور که در ابتدا گفتیم پوست نواحی پایین چشم یکی از حساس‌ترین نواحی بدن است که نیاز به مراقبت‌های ویژه با ملایمت دارد. این نکته را فراموش نکنید که کرم‌های دور (زیر) چشم برای استفاده در کل ناحیه چشم در نظر گرفته نشده است. استفاده از این محصول روی نواحی پوستی خیلی خیلی نزدیک به چشم، آسیب بیشتری به چشم می‌زند و حتی ممکن است منجر به تحریک و ایجاد سیاهی دور چشم شود.
 4. جذب کرم دور چشم روی پوست مرطوب بیشتر است پوست اطراف چشم غدد چربی کمتری دارد و بسیار مستعد خشکی و آسیب است و بهتر است از کرم دور چشم روی پوست کمی مرطوب استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. چرا کهمحصولات مراقبت از پوست هنگامی که روی پوست مرطوب استفاده شوند، حداکثر فایده را خواهند داشت.
 5. مالیدن خشن چشم‌ها ممنوع پوست ناحیه اطراف چشم بسیار نازک و ظریف است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد. مالش چشم‌ها با خشونت خطوط ریز دور چشم را را افزایش می‌دهد. انگشت حلقه شما در مقایسه با انگشتان دیگر نرم‌ترین لمس را دارد. از این رو، توصیه می‌شود کرم دور چشم را با انگشت حلقه به آرامی روی نواحی زیر چشم بزنید.

کلام آخر

پوست دور چشم بسیار نازک و حساس است و برای مراقبت از آن باید از محصولات مراقبتی مخصوص استفاده کنید. هرچند کرم دورچشم باید از 25 سالگی مصرف شود، اما برای سنین مختلف کرم‌های متنوعی وجود دارند تا نیاز پوست را برطرف کنند. شما می‌توانید مصرف کرم‌های دور چشم را از مرطوب کننده دور چشم و ضد آفتاب شروع کنید و در سنین بالاتر به سراغ ضد پف و ضد چروک‌ها بروید.

سوالات متداول

آیا می‌توان در دوران بارداری از کرم دور چشم استفاده کرد؟ بعضی مواد موجود در کرم‌های دور چشم نظیر هیدروکینون، رتینول، پارابن و بنزوئیل پروکساید برای زنان باردار امن نیست و در این دوران استفاده از آنها توصیه نمی‌شود. چند بار در روز باید از کرم دور چشم استفاده کرد؟ بهتر است از کرم دور چشم معمولاً شب‌ها قبل از خواب استفاده کنید اما به دلیل خاصیت محافظتی این کرم‌ها در برابر نور خورشید و عوامل محیطی، بهتر است از این کرم یک بار در طول روز و یک بار هم غروب یا شب (هر 12 ساعت یک بار) استفاده کنید.

علت سوزش چشم بعد از استفاده از کرم دور چشم چیست؟ نامرغوب بودن، متناسب نبودن کرم دور چشم مصرفی با نوع پوست، عدم استفاده صحیح آن و برخورد کرم با چشم‌ها از علل اصلی سوزش چشم بعد از مصرف کرم دور چشم است. آیا استفاده از کرم دور چشم ضروری است؟ پوست زیر چشم بافتی بسیار ظریف و نازک دارد. به همین دلیل بسیار مستعد چروک، سیاهی و پف است. برای جلوگیری از این مشکلات در این نواحی، باید از کرم مخصوص دور چشم استفاده کرد.