عمومیمعرفی کسب و کار

نحوه بستن لوله های ظرفشویی

بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی دو قلو یکی از کارهایی است که اکثر افراد جزئیات آن را نمی دانند و در انجام آن به مشکل می خورند. اگر نمی خواهید برای انجام این کار توسط متخصص ها هزینه کنید، با نمایندگی تعمیرات بوش همراه باشید تا برای طرز بستن سیفون ظرفشویی دوقلو تمامی آموزش های لازم را به شما ارائه دهیم.

How to close the dishwasher pipes

وسایل و تجهیزات مورد نیاز

قبل از شروع آموزش مرحله به مرحله طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو پرنیان، استیل البرز، اخوان و… باید تجهیزات را آماده کرد، که معمولا این تجهیزات برای همه سینک ها یکسان است.

 • سینک ظرفشویی
 • سیفون
 • پیچ گوشتی
 • آچار فرانسه
 • مهره‌های پلاستیکی: مهره‌های پلاستیکی برای محکم کردن اتصالات استفاده می‌شوند. هنگام بستن مهره‌ها، دقت کنید که بیش از حد سفت نشوند، زیرا ممکن است باعث آسیب به اتصالات شوند.
 • واشرهای لاستیکی: واشرهای لاستیکی از نشتی فاضلاب جلوگیری می‌کنند. هنگام خرید واشر، حتماً نوع مناسب را انتخاب کنید. واشرها معمولاً به صورت بسته‌های چندتایی فروخته می‌شوند.
 • نوار تفلون: نوار تفلون برای جلوگیری از نشتی استفاده می‌شود. نوار تفلون را به صورت یک لایه نازک روی اتصالات بپیچید.

مراحل بستن انواع لوله های زیر سینک ظرفشویی (7 مرحله مهم)

برای آموزش نحوه بستن لوله های زیر سینک ظرفشویی دولگنه به صورت اصولی و دقیق، تنها کافی است که تمام این مراحل را به دقت دنبال کرده و تک به تک آن را اجرا نمایید. در ابتدا اگر سینک یا لوله های آن را تازه خریداری کرده باشید همراه خرید خود، راهنمای تصویری اتصال لوله ها به یکدیگر وجود دارد و می توانید از آن کمک بگیرید.
بعد از اینکه بسته بندی را باز کردید، تمام واشرها و لوله ها را برای بستن لوله های سینک ظرفشویی دوقلو کنار هم قرار دهید، به این صورت که واشرها کنار هم، لوله ها کنار هم و…، تا موقع بستن بدانید چه چیزهایی را دارید و در هنگام بستن لوله فاضلاب ظرفشویی به دنبال واشر یا لوله مورد نیاز نگردید.

1- نقشه بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی دوقلو را بررسی کنید!

2- توری های استیل بر روی سینک را وصل کنید!

برای بستن لوله های زیر ظرفشویی سینک دوقلو دو عدد توری مشبک را بردارید و از داخل لگن سینک بر روی سوراخهایی که در لگن وجود دارند، قرار دهید. دقت کنید که در زیر این توری ها و شبکه های استیل در داخل لگن سینک، نباید هیچ چیزی قرار بگیرد. برای بستن لوله فاضلاب سینک ظرفشویی باید مستقیما این توری ها روی سینک قرار داشته باشند.

3- لوله ها را به یکدیگر متصل کنید (نحوه بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی)

قسمت اصلی نصب انواع لوله های زیر سینک ظرفشویی، متصل کردن لوله ها به یکدیگر است. در این قسمت شما باید بدانید لوله زیر سینک را چگونه متصل کنید. نقشه اتصالات زیر سینک ظرفشویی، برای همه سینک ها یکسان نیست و با هم متفاوت است، ولی در عوض همه از یک جنس لوله و یک نوع اتصال برای وصل کردن لوله ها استفاده می کنند. پس اگر قاعده کلی اتصال لوله ها را بدانید می توانید حتی بدون راهنما هم خودتان طرز بستن لوله زیر ظرفشویی را انجام دهید. در این بخش عکس بستن لوله های زیر سینک ظرفشویی را برای شما آورده ایم و در ادامه چند تا از قاعده های کلی را بیان می کنیم تا شما با آنها آشنا شوید:

 • بستن مهره های پلاستیکی: این مهره ها دو طرف دارند. یک طرف داخل آن که اصطلاحا دارای رزوه یا شیارهایی برای محکم کردن آن است و طرف دیگر بیرون مهره ها هستند. طرز بستن لوله زیر سینک ظرفشویی به این صورت است که مهره های پلاستیکی را از سمت صاف لوله، طوری داخل لوله ها قراردهید که برآمدگی سر لوله ها داخل مهره ها قرار گیرند. همیشه در داخل هر مهره باید یک واشر به اندازه خودش قرار دهید.
 • متصل کردن لوله ها از طرفی که صاف هستند و هیچ برآمدگی ندارند: در بستن انواع اتصالات زیر سینک ظرفشویی معمولا هر لوله دارای دو مهره در بالا و پایین خود می باشد که یک طرف آن برآمدگی دارد و طرف دیگر لوله برآمدگی ندارد و صاف است.

برای قرار دادن مهره پلاستیکی در طرف صاف لوله ابتدا داخل مهره را به سمت بیرون لوله قرار دهید و بعد واشرهای کوچکتری که کمی شبیه قیف هستند و یک طرف آنها بزرگتر است را وارد لوله کنید، به این صورت که طرف بزرگتر و ضخیم تر واشر به سمت داخل مهره قرار گیرد.

4- سیفون ظرفشویی دوقلو کاسه ای در زیر سینک را ببندید!

طرز بستن سیفون ظرفشویی دوقلو بدین صورت است که باید ابتدا از دو سیفون که شبیه کاسه کوچک هستند و در مرکزشان یک مهره برنجی قرار دارد استفاده کنید. برای طرز بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی دوقلو ابتدا باید واشرهای لاستیکی آنها را که بزرگترین واشرها هستند، برروی لبه این سیفون های کوچک قرار دهید و بعد با استفاده از پیچ بزرگ از داخل سینک، توری و این سیفون ها را به هم متصل کنید. مراقب باشید که پیچ را بیش از حد سفت نکنید که باعث شکستن سیفون زیر لگن می شود.

5- لوله سینک ظرفشویی دوقلو ایلیا استیل، پرنیان و را به سیفون ها ببندید!

در قدم بعد، شما دو تا سیفون در زیر لگن سینک دارید و باید لوله هایی که آماده کرده اید را به آنها متصل کنید. طرف دیگر لوله همگی باید در نهایت به وسیله سه راهی به یک لوله وصل شوند تا یک خروجی داشته باشیم. طریقه نصب لوله سینک ظرفشویی بدین صورت است که شما باید آن سر لوله ها که دارای برجستگی می باشد را با مهره به سیفون ها یا کاسه سینک وصل کنید و طرف دیگر لوله که حالتی صاف دارد را به سه راهی متصل نمایید.

6- سیفون ظرفشویی اصلی را وصل کنید!

بعد از اینکه دو سیفون کوچک زیر سینک را به سه راهی وصل کردید. حالا نوبت به سیفون اصلی می رسد. این سیفون از ورود بوی نامطبوع و حشرات موذی مثل سوسک و… به داخل سینک جلوگیری می کند. سیفون اصلی از یک ورودی در بالای سیفون و یک خروجی با ارتفاع کمتر تشکیل شده است که ورودی آن از سه راهی است و خروجی آن را خرطومی خروجی تشکیل می دهد. در بیشتر اوقات بعد از نحوه بستن لوله های سینک و هم چنین بعد از یک مدت استفاده از آن ممکن است دچار گرفتگی لوله فاضلاب سینک شوید و آب به سختی تخلیه شود در این صورت می توانید با مطالعه مقاله آموزش در سایت برچسب این مشکل را برطرف کنید.

7- لوله ظرفشویی خرطومی به لوله فاضلاب را محکم ببندید!

طریقه نصب اتصالات زیر سینک ظرفشویی بدین صورت است که زمانی که سه راهی را به ورودی سیفون اصلی وصل کردید، حالا آن طرف لوله خرطومی که دارای برجستگی می باشد را به وسیله همان مهره های پلاستیکی به خروجی سیفون اصلی باید وصل کنید و خروجی را به سمت لوله فاضلاب اصلی ساختمان قرار دهید. در طرف دیگر لوله خرطومی واشر سیاه بزرگ را وصل کنید به این صورت که قسمت دندانه دندانه واشر به داخل لوله فاضلاب برود و حدود 5 تا 10 سانتی متر از خرطومی دهانه واشر بیرون بزند.

این آخرین مرحله از آموزش طرز بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی بود. اگر شما تمام اتصالات را درست سر جای خود قرار دهید، می توانید آب را از سینک به داخل لوله فاضلاب به درستی هدایت کنید و مانع از بروز مشکلاتی همچون؛ گرفتگی سیفون ظرفشویی، ایجاد بوی بد در محیط آشپزخانه و نیز چکه کردن آب به داخل کابینت و… شوید. پس از اتمام نصب سیفون ظرفشویی چنانچه دچار مشکل گرفتگی لوله و چاه سینک به واسطه چربی ظروف شدید حتما با چاه بازکنی شرق تهران یا دیگر محدوده ها در سایت برچسب تماس بگیرید. لوله بازکن شرق تهران در سایت ما با پیشرفته ترین تجهیزات ارائه خدمات دارد.

آزمون نشتی نحوه بستن سیفون ظرفشویی

پس از بستن اتصالات، حتماً آن‌ها را از نظر نشتی بررسی کنید. برای این کار، یک سطل زیر سینک قرار دهید و شیر آب را باز کنید. اگر آبی از اتصالات نشت کرد، مهره‌ها را محکم‌تر کنید یا واشرهای لاستیکی را تعویض کنید.

نکات مهم در اتصالات زیر سینک ظرفشویی!

 • بعد از بستن لوله ظرفشویی دقت کنید تمام اتصالات محکم بسته شده باشند و واشرهای آب بندی آنها به خوبی در سر جای خود قرار گیرند؛
 • به یاد داشته باشید که اگر گرفتگی لوله ها شدید شد و نتوانستید آنها را با هیچ روشی برطرف کنید
 • اگر لازم بود ارتفاع لوله ها کمی کم شود می توانید تعدادی از لوله های صاف را از سمتی که برجستگی ندارند، با چاقو تیز یا با کاتر کوتاه کنید؛
 • معمولا نقشه بستن لوله های زیر ظرفشویی همراه این تجهیزات است پس سعی کنید با توجه به توضیحات بالا و نقشه خود لوله های آنها را سر هم کنید.

جمع بندی

بهترین راه طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو اخوان، استیل البرز، پرنیان و… استفاده از نقشه راه هر کدام است. بنابراین هنگام خرید سینک ظرفشویی حتما به این موضوع توجه داشته باشید و راهنمای نصب اتصالات سینک را از فروشنده دریافت کنید. و با نمایندگی های وسایل برقی خانه در ارتباط باشید برای مثال در هنگام بروز مشکل در لباسشویی تان با نمایندگی خدمات پس از فروش لباسشویی بوش در ارتباط باشید.