عمومیمعرفی کسب و کار

نحوه تعویض پنجره قدیمی

یکی از مهم ترین اجزای ساختمان با توجه به معماری آن، در و پنجره است و قسمتی از نمای ساختمان مربوط به در و پنجره است. پنجره تاثیر زیادی در نمای داخل و بیرون ساختمان دارد و موجب روشنایی فضای خانه می شود. درحال حاضر تعویض پنجره های قدیمی به یکی از مشکلات اساسی برای خانواده‌ ها تبدیل شده است.عموم مردم به علت تصور اشتباهی که از هزینه‌ های زیاد تعویض در و پنجره دارند، از همان در و پنجره‌ های قدیمی نامرغوب خود استفاده می‌کنند، که باعث به هدر رفتن انرژی، افزایش مصرف برق و گاز، آلودگی صوتی و آلودگی هوا، گرد و غبار و در نهایت موجب بالارفتن هزینه های اقتصادی زیادی می‌ شود.

تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب - آریا ساز و کار

این روزها، بسیاری از ساختمان‌ ها پنجره دو جداره دارند. در عین حال هنوز هم پنجره قدیمی در گوشه و کنار شهر دیده می‌ شود و پنجره‌ های اغلب ساختمان‌ های شهر، دوجداره نیستند. در ساختمان‌ های قدیمی سازتر، پنجره‌ ها عموما استاندارد خاصی نداشتند و در اندازه‌ه ای مختلف و جنس‌ های متنوع ساخته می‌ شدند.

بنابراین بهترین راهکار، تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره است. بی شک می توان گفت تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره تا ۴۵ درصد باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و اقتصادی  می شود. از مزایای دیگر استفاده از پنجره های دوجداره می توان به زیبایی هرچه بیشتر نمای ساختمان، جلوگیری از سرو صدا و  و کاهش مصرف انرژی و مانع شدن ورود گرد و غبار و هدررفتن دمای منزل اشاره کرد.

معمولا اکثر افراد برای تعویض پنجره، این تصور را دارند، که باید همه خانه را به هم بریزند، اطراف پنجره را تخریب کنند، پنجره قدیمی را با ریخت و پاش‌ های زیاد از جا درآورند، در نهایت پنجره جدید را نصب کنند و بساط گچ و سیمان و رنگ را برای بازسازی اطراف پنجره آماده کنند.

همین تصور باعث می‌ شود که خیلی از این افراد برای تعویض پنجره‌های قدیمی خود اقدام نکنند و با منصرف شدن از این کار، خودشان را از مزایای پنجره‌ دوجداره UPVC محروم کنند.

اقدامات لازم برای تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب

تعویض پنجره های قدیمی در کشور ما جایگاه مناسبی پیدا کرده است و با توجه به اهمیت انرژی و اقتصاد خانوارها در عصر امروز این امر روند رو به رشدی را دنبال می کند.

برای تعویض پنجره قدیمی ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع پنجره ای را قرار است جایگزین پنجره های قدیمی خود کنید برای مثال پنجره های یو پی وی سی مد نظر شماست یا پنجره های دوجداره آلومینیومی.تعویض پنجره قدیمی با upvc و یا آلومینیوم تفاوت زیادی در روند کار ندارد و این فقط سلیقه شماست که مقدم بر کار است.قدم بعدی در بحث تعویض پنجره های قدیمی انتخاب پروفیل مورد نظر است.

اندازه گیری ابعاد درب و پنجره تعویضی برای استعلام قیمت حدودی نیاز است. دقت کنید که برای اندازه گیری فریم آهنی دور درب و پنجره را در نظر نگیرید، زیرا قرار نیست این بخش از دیوار جدا شود و پروفیل بازسازی به گونه ای طراحی شده است که در این فریم قاب شده و بعد از پیچ شدن اصولی عایق بندی و درزگیری می شود.

تعویض پنجره قدیمی یک امر حیاتی است و تمامی افراد به اهمیت این موضوع پی برده اند. با توجه به اینکه تعویض پنجره بدون تخریب انجام می شود، برای بهره مندی از مزایای بی نظیر پنجره های دوجداره بهتر است این عملیات را انجام دهید.

نحوه تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب

بیشتر مردم فکر می‌ کنند جایگزین کردن پنجره‌ های قدیمی با دوجداره، ناشی از کندن پنجره‌ها از دیوارها است. به این صورت که بخشی از دیوار را خراب می‌ کنند تا پنجره‌ ی قبلی را از دیوار بیرون بکشند و پنجره فعلی را جایگزین آن کنند که این طرز تفکر کاملا اشتباه است.

در زمان انجام پروژه اکثر افرادی که پنجره‌های خود را تعویض می‌کنند در منزل خود ساکن هستند، زیرا جایگزینی پنجره‌ های قدیمی با پنجره های دوجداره به دیوارها صدمه‌ای نمی زند و ایرادی در زندگی ساکنین ایجاد نمی‌ کند.

اکثر مواقع در تعویض پنجره قدیمی، پروفیل لبه دار ال مانند مورد استفاده قرار می‌ گیرد. چرا که کامل فریم پنجره قدیمی را می‌ پوشاند و مانع دید پنجره قبلی می‌ شود و به صورت گسترده‌ای ظاهر و نمای پنجره را پوشش می‌ دهد.

انواع پنجره و تعویض آن ها

 • پنجره های قدیمی آهنی ساده
 • پنجره های قدیمی چوبی
 • پنجره های قدیمی از جنس آهن فرانسوی
 • پنجره های قدیمی از جنس آهن مکزیکی

بهتر است بدانید تعویض پنجره های قدیمی آهنی و آلومینیومی و چوبی با دوجداره حتی کمتر از چند ساعت طول می‌ کشد.برای انجام این کار فقط باید فریم پنجره‌ های قدیمی در چارچوب باشد و قسمت های داخلی دور افتاده شود تا پنجره های دوجداره upvc، مطابق میل شما ساخته شود و توسط تعمیرکاران شرکت درساوین با سال ها تجربه، پنجره های ‌دوجداره روی فریم های قبلی سوار شوند و نوسازی شود.

هنگامی که پروسه تعویض پنجره های قدیمی شروع می شود، هدف تخلیه کلیه اقلام پنجره آلومینیومی یا آهنی است به غیر از پروفیل که در داخل دیوار قرار گرفته است. پنجره های قدیمی شامل شاخک های فلزی است که تا 15 cm داخل دیوار فرو رفته است.

بعد از جابجایی پنجره های دوجداره به محل نصب، تعویض بدون تخریب پنجره قدیمی شروع می شود. ابتدا لنگه های بازشو، تسمه های فلزی نگهدارنده شیشه و شیشه از چارچوب جدا می گردد. در مرحله بعدی آهن های وسط پنجره برش داده و جدا می شود.

در تعویض پنجره های آلومینیومی قسمت برش حذف می شود. به دلیل آنکه با باز شدن لنگه ها هیچ پروفیل عرضی و افقی مشاهده نمی شود.پس از اتمام برش، تنها اجزای باقیمانده از پنجره قدیمی آهنی فریم قبلی دور پنجره ست که محل قرارگیری پنجره دوجداره جدید است.

پنجره دوجداره ساخته شده (پنجره وین تک،ویستابست، هافمن) دارای لبه ای هستند که فریم قدیمی پنجره را از داخل منزل پوشش می دهد. قبل از قرار دادن پنجره upvc بر روی فریم قدیمی، زیر پروفیل از فوم پلی یورتان برای عایق بندی بهتر استفاده می شود.

سپس با پیچ، پنجره دوجداره را به دیوار متصل می کنیم. ابعاد و نوع پیچ ها طوری در نظر گرفته می شود که از فریم قدیمی رد شود و وارد دیوار گردد. در مرحله بعد از چسب و فوم برای عایق بندی و درزبندی فاصله بین دیوار با پنجره دو جداره استفاده می کنیم.در آخر شیشه دوجداره را در چارچوب قرار می دهیم و پنجره UPVC را رگلاژ می کنیم.

تعویض پنجره آهنی

قابلیت تعویض پنجره آهنی یا آلومینیوم قدیمی با پنجره upvc یکی از مهم ترین مزایاست و پنجره دوجداره غیرقابل اشتعال بوده، دارای دوام و استحکام بالایی است.پنجره آهنی یا آلومینیوم قدیمی بدون تخریب در کمترین زمان، با پنجره دوجداره یو پی وی سی تعویض می شود.

پنجره آهنی ممکن است دارای چارچوب کناره ای سپری، فرانسوی، قوطی دو طرف زهوار، مکزیکی یا ترکیب آنها باشد.پنجره قدیمی ممکن است بدون چارچوب یا دارای چارچوب آهن یا آلومینیوم باشد که در تمام حالات مورد نظر، امکان بازسازی و پنجره های آهنی یا آلومینیوم قدیمی با جایگزینی پنجره upvc امکان پذیر است.

با استفاده از پروفیل upvc مخصوص بازسازی بین 80 تا 100 درصد چارچوب پنجره های قدیمی پوشانده می شود. استفاده از پروفیل بازسازی علاوه بر مزیت زیبایی، آب بندی وعایق بندی مناسب تری را موجب می شود.

مزایای تعویض پنجره های قدیمی

مزایای تعویض پنجره قدیمی را می توان مواردی از قبیل جلوگیری از هدررفت گرما و سرما و همچنین زیبایی و تنوع در رنگ و طرح آنها دانست.کاهش هزینه های اقتصادی و صرفه جویی در مصرف انرژی، عایق صوتی، مقاومت در برابر نفوذ آب باران، عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید از مزایای پنجره دوجداره به شمار می روند.

از مزایای پنجره دوجداره مانند افزایش طول عمر پنجره، تنوع در انتخاب پنجره و یراق آلات، وزن کم، قابلیت بازیافت، نگهداری و نظافت آسان و سرعت در نصب استفاده کنید. قیمت پنجره دوجداره وین تک به عوامل مختلفی بستگی دارد و به یاد داشته باشید که اغلب قیمت‌ها فقط یک راهنما هستند و 100٪ دقیق نخواهند بود.

به طور کلی مزایای تعویض پنجره های قدیمی عبارتند از:

 • مقاوم در برابر هر شرایط آب و هوایی
 • سرعت بالا در تولید و نصب
 • زیبایی و تنوع در رنگ برای نما
 • عایق صوتی و حرارتی بالا
 • کاهش هزینه های اقتصادی و انرژی
 • افزایش طول عمر درب و پنجره و قابل بازیافت
 • تنوع در انواع بازشو درب و پنجره و یراق آلات
 • مقاومت در برابر نفوذ آب باران و رطوبت
 • عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید
 • غیر قابل اشتعال در آتش سوزی ها و دوام و استحکام بالا
 • وزن کم و سبک بودن پنجره