عمومیمعرفی کسب و کار

چالش‌ها و راه‌حل‌ها در مدیریت چندین حساب اینستاگرام

اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران است که طرفداران زیادی دارد. و کمتر کسی راغب  به فعالیت در این شبکه اجتماعی نیست. با ظهور این پلتفرم نیازی نیست صاحبان مشاغل هزینه زیادی بابت اجاره یا خرید مغازه صرف کنند، زیرا به راحتی می توانند با ساخت یک صفحه رایگان در اینستاگرام، کسب و کار خود را با کمترین ریسک آغاز کنند.

اگر تصمیم گرفتید صفحه دومی برای شروع یک کسب و کار یا بنا به علایقه شخصی، باز کنید، ممکن است با چالش هایی رو در رو شوید. دنیای اینستاگرام بسیار متنوع است و ممکن است به بسیاری از قابلیت های آن آگاهی نداشته باشید. در این مقاله قصد دارم به سوالاتی مانند امکان ساخت و پیوند چندین اکانت اینستاگرام پاسخ دهم. اگر شما هم به دنبال پاسخ این سئوال ها هستید، تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید تا حتی نحوه خرید پروفایل ویزیت اینستاگرام به شما اموزش دهیم.

آیا می‌توانیم چندین اکانت در اینستاگرام بسازیم؟

بله امکان ساخت چندین اکانت اینستاگرام وجود دارد. شما می توانید تا 5 اکانت اینستاگرام بسازید و بدون نیاز به خروج به راحتی بین آن ها جابه جا شوید. ساخت اکانت‌های متعدد در اینستاگرام باعث می شود بتوانید اکانت‌ها را از یکدیگر جدا کنید، زیرا هر کدام به دلیل هدفی ساخته شده اند و جدا شدن آن‌ها، کارایی و نظم بیشتری به هر صفحه می دهد. مثلا تصمیم دارید، اکانت شخصی و کاری را از یکدیگر جدا کنید.

طبیعی است عکس‌ها و فیلم‌های شخصی که  در صفحه شخصی به اشتراک می‌گذارید با مطالب بیزینسی در اکانت کاری متفاوت باشد، زیرا مخاطب صفحه بیزینسی شما به دنبال مطالب آموزنده در حوزه کاری است و نیازی نیست مطالب و عکس های شخصی در این صفحه وجود داشته باشد. از طرف دیگر اکانت کاری اینستاگرام امکاناتی مانند تجزیه و تحلیل میزان لایک و تعداد فالورهای جدید و پست‌های ذخیره شده را به شما گزارش می‌دهد.

Challenges and solutions in managing multiple Instagram accounts

نحوه ساخت اکانت دوم اینستاگرام

اکانت دوم مانند حساب کاربری اول ساخته می شود. بسیار ساده است. به این صورت که از طریق عکس بالای صفحه، گزینه  Add Account را کلیک کرده،  Create New account را انتخاب کنید. نام کاربری و رمز عبور را تایپ کرده، سپس اطلاعات تاریخ تولد را وارد کنید، بعد از آن به مراحل تکمیلی پروفایل تان وارد می شوید. اطلاعات پروفایل را کامل کنید. تبریک می گویم، مراحل ساخت اکانت دوم به پایان رسید، پیغامی حاوی تبریک ساخت صفحه جدید را دریافت می‌کنید. در این مرحله می‌توانید فالورهای مد نظرتان را دعوت کرده وعکسی برای پروفایل صفحه جدید خود انتخاب کنید. اگر قصد دارید صفحه دوم و سوم را بسازید، حتما قبل از شروع آن برای پست‌گذاری و فعالیت در آن، برنامه ریزی کرده و بعد صفحه را بسازید.

روش ساخت اکانت دوم اینستاگرام از طریق دستکتاپ

مرورگر را باز کنید به وبسایت Instagram.com وارد شوید. SignUp را انتخاب کرده، نام کاربری و رمز عبور، ایمیل یا شماره همراه را وارد کرده، حالا مجدد SignUp را کلیک کنید. در صفحه جدید باید اطلاعات تاریخ تولدتان را وارد کنید، سپس کد  تایید به ایمیل یا شماره گوشی، ارسال می‌شود، آن را در کادر مربوطه وارد کرده و تایید را انتخاب کنید.

البته معمولا حساب تحت وب اینستاگرام کمتر استفاده می‌شود زیرا بسیاری از قابلیت‌های اپلیکیشن آن را ندارد. تا قبل از سال 2021 برای ساخت حساب کاربری دوم  باید با ایمیل یا شماره تماس متفاوت اقدام می کردید. اما از این سال به بعد، بدون نیاز به ایمیل جدید می توانید حساب کاربری دوم بسازید. در سمت راست صفحه، تصویر اکانت شما نمایش داده می شود، آن را باز کنید، از بخش تنظیمات می توانید به مدیریت حساب خود دسترسی داشته باشید.

طریقه جابه جایی بین اکانت‌های اینستاگرام

به سادگی می‌توانید این کار را انجام دهید، اما قبل از آن مطمئن شوید اپلیکیشن اینستاگرام خود را آپدیت کرده باشید، سپس به صفحه اینستاگرام وارد بشوید، از قسمت بالای عکس پروفایل، نام حساب کاربری مد نظر را کلیک کرده، سپس بین حساب‌های کاربری، یک گزینه را انتخاب کنید. و دوباره اگر می خواهید از آن حساب به حساب دیگر جا به جا شوید، از قسمت بالای عکس اکانت مد نظر را انتخاب کنید.

بین جا به جایی حساب ها ممکن است این مشکل به وجود آید که پست اشتباهی در صفحه ای منتشر شود، پس قبل از انتشار پست یا ویدیو، اکانت مورد نظر را مجددا چک کنید. اما مدیریت جابه جایی بین چندین حساب در نسخه دسکتاپ امکان پذیر نیست. و برای این کار باید به همان روش گذشته عمل کنید، به این صورت که از حساب خود خارج شده  مجددا وارد شوید.

ترکیب چندین حساب اینستاگرام

تاکنون این برنامه قابلیت ترکیب چندین حساب کاربری اینستاگرام را نداشته است. به این معنی که امکان ادغام فالوررها و محتواهای حساب‌های کاربری غیرممکن است.

حذف موقت حساب اینستاگرام

شاید می‌خواهید کمی از فضای اینستاگرام فاصله بگیرید، و زندگی بدون اینستاگرام را تجربه کنید. آیا روشی برای حذف موقت حساب اینستاگرام وجود دارد؟ بله می‌توانید موقتا حذف کنید، مراحل زیر را قدم به قدم اجرا کنید.

 1. از طریق مرورگر به وبسایت اینستاگرام وارد شوید.
 2. از قسمت بالای صفحه ویرایش پروفایل را انتخاب کنید.
 3. وارد صفحه‌ای می شوید، از قسمت پایین صفحه گزینه TEMPORARILY DISABLE MY ACCOUNT را کلیک کنید.
 4. دلیل غیرفعال کردن حساب کاربری را انتخاب کرده و رمز عبور را مجددا وارد کنید.
 5. گزینه ” حذف موقت حساب” کلیک کنید.

راه‌اندازی مجدد حساب اینستاگرام

شاید بعد از یک مدت دوری از اینستاگرام تصمیم بگیرید که به آن بازگردید. برای این کار باید به اپلیکیشن اینستاگرام وارد شوید، نام کاربری و رمز عبور حساب اینستاگرام را تایپ کنید. می توانید به اطلاعات صفحه اینستاگرام تان دسترسی داشته باشید. فرایند دوباره راه اندازی حساب کاربری اینستاگرام بسیار ساده انجام می شود. اما به این موضوع توجه داشته باشید که با حذف کامل حساب کاربری امکان بازگشت وجود نخواهد داشت.

حذف کامل حساب‌های لینک شده اینستاگرام

ممکن است تصمیم بگیرید که دل از این شبکه اجتماعی پرطرفدار بکنید. البته تصمیم ساده ای نیست، اما اگر می خواهید برای همیشه از فضای اینستاگرام خداحافظی کنید و وقت خود را بیشتر به کارهای دیگر اختصاص بدهید، این کار شدنی است، حذف کامل را در دو مرحله انجام می دهیم. قبل از حذف اینستاگرام حتما پست‌ها، عکس‌ها و نظرات را ذخیره کنید، چون اینستاگرام تمام اطلاعات صفحه اینستاگرام شما را حذف خواهد کرد.

1. ذخیره اطلاعات حساب اینستاگرام

برای این کار در سمت راست در پایین صفحه، پروفایل را انتخاب کرده در گوشه صفحه علامت سه خط را ضربه بزنید، سپس از تنظیمات وارد بخش SECURITY شوید و بعد گزینه DOWNLOAD DATA را انتخاب کنید. آدرس ایمیل را وارد کرده درخواست دانلود را کلیک کنید. به این ترتیب اینستاگرام به فاصله 48 ساعت فایلی از کلیه اطلاعات صفحه شما، ایمیل خواهد کرد.

2. راهنمای حذف کامل حساب اینستاگرام

بعد از ذخیره اطلاعات حساب کاربری، نوبت به حذف حساب می رسد. در این قسمت اینستاگرام دو روش را در اختیار شما قرار می دهد. حذف دایم یا حذف موقت حساب کاربری. در این قسمت قدم به قدم برای حذف دایم حساب اینستاگرام پیش می رویم. برای حذف دایم حساب اینستاگرام باید از طریق مرورگر اقدام کنید.

 1. از طریق مرورگر به وبسایت اینستاگرام و صفحه DELET YOUR ACCOUNT وارد شوید.
 2. از منوی کشویی دلیل حذف حساب کاربری را انتخاب کنید.
 3. مجددا رمز عبور را وارد کنید، سپس دکمه آبی “حذف” را کلیک کنید.

یک ماه طول می‌کشد که اطلاعات حساب کاربری به طور کامل حذف شود و در این مدت فالورهای شما نمی توانند حساب کاربری تان را پیدا کنند.

روش بازگشت از حساب شغلی به شخصی

برای خارج شدن از حساب بیزینسی اینستاگرام مراحل زیرا را اجرا کنید:

 1. به صفحه اینستاگرام خود وارد شوید.
 2. از سمت راست صفحه آیکون سه خط را انتخاب کنید.
 3. به SETTING وارد شده گزینه ACCOUNT را کلیک کنید.
 4. اولین گزینه PERSONAL INFORMATION را لمس کنید.
 5. سپس پیامی از طرف اینستاگرام ظاهر می شود با این مضمون که با انتقال به حساب کاربری شخصی اینستاگرام امکان دسترسی به محتوای تبلیغاتی صفحه را نخواهید داشت. با در نظرگرفتن این متن، آن تایید کنید.

کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های مدیریت حساب اینستاگرام

ممکن است چندین صفحه اینستاگرام باز کرده باشید، قطعا مدیریت چندین صفحه کار ساده ای نیست. به خصوص صفحه‌های تجاری به نظارت بیشتری نیازدارند. اما اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که به شما در این مسیر کمک خواهند کرد. در ادامه با برخی از اپلیکیشن‌های کاربردی مدیریت  شامل برنامه‌ریزی، تجزیه و تحلیل، بررسی هشتگ‌های مناسب اینستاگرام آشنا می‌شوید.