عمومیمعرفی کسب و کار

چرا آب معدنی تلخ است

آب بهترین و خاص‌ترین نوشیدنی جهان است که جایگزینی ندارد! احتمالا برای شما هم بار‌ها پیش آمده که بیرون از منزل باشید و برای رفع تشنگی خود از فروشگاهی آب معدنی خریداری کرده باشید؛ در حین نوشیدن آب ممکن است که حس کنید که آب معدنی تلخ است. آیا آب فاسد شده؟ آیا تاریخ انقضای آب به پایان رسیده؟ اگر شما هم چنین سوالاتی را در ذهن دارید با ما همراه باشید که این سوالات را زیر ذره‌بین ببریم.

Why is mineral water bitter

آب سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟

آب سالم آبی است که بدون بو، مزه و طعم بوده و کاملا ذلال باشد. آب باید فاقد هر گونه آلودگی‌های میکروبی و ویروسی باشد تا به بدن انسان آسیبی وارد نکند. آبی قابل شرب است که میزان ناخالصی‌های آن در حد استانداد‌های تعیین شده جهانی باشد. بهتر است که قبل از یا آب آشامیدنی حتما میزان ناخالصی یا TDS آن را چک کنید.

چرا آب لوله‌کشی تلخ نیست؟

آب‌ لوله‌کشی هر شهری از طریق چاه یا سد یا هر دو تامین می‌شود. به دلیل اینکه ما دائما و هر روز از آب‌ لوله‌کشی استفاده کرده‌ایم، چنانچه آب حاوی بو و مزه نیز باشد نمی‌توانیم به راحتی آن را تشخیص دهیم؛ چراکه در این خصوص ما به بو و مزه آب عادت کرده‌ایم. لوله‌هایی که در دل زمین در تهران برای انتقال آب به منازل کار شده است، مربوط به 60 سال پیش هستند. طبیعی است که لوله‌های آب به مرور زنگ‌زده و وارد آب آشامیدنی شوند.

اما چنانچه آب شدیداً بو و مزه به خود بگیرد، متوجه تغییر طعم آب خواهیم شد. اما در بسیاری از موارد قابل تشخیص نیست و از سوی دیگر ممکن است آب املاحی داشته باشد که نه تنها سودی نداشته بلکه برای بدن مضر و قابل دفع نیز نباشد.

به همین دلیل استفاده از آب معدنی راهکاری است که امروزه می‌توانیم آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنیم. در این خصوص برای تهیه آب سالم به صفحه مراجعه و بسته به نیاز خود آب آشامیدنی خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

تفاوت آب‌آشامیدنی با آب لوله‌کشی چیست؟

آب‌ لوله‌کشی در تصفیه خانه‌ها بررسی و کنترل می‌شود. اما بهتر است بدانید که بعد از اینکه آب در شبکه لوله‌کشی قرار می‌گیرد و توسط لوله‌هایی که سال‌های طولانی است که در دل زمین کار شده، به منازل منتقل می‌شود؛ آب ممکن است با انواع زنگ لوله‌ها ترکیب و بعد به دست ما برسد.

آیا زنگ‌زدگی لوله‌های ساختمانی خود را دیده‌اید؟ چنانچه لوله انتقال آب آشامیدنی که در اکثر مواقع تعویض نیز نمی‌شوند، میکروبی یا زنگ زده و وارد آب شوند چه کار باید کرد؟ در کشور‌های جهان سوم 80 درصد از بیماری‌ها، مرتبط با آب آشامیدنی است. اما آب آشامیدنی قبل از اینکه بسته‌بندی شود میزان املاح آن بررسی شده و املاح و ناخالصی‌های اضافی آب فیلتر و حذف می‌شود.

شما می‌توانید آب مورد نیاز خود را به صورت گالن‌های بسته‌بندی شده تهیه و مصرف کنید. آب آشامیدنی بهترین نوع آب است که فاقد هرگونه عوامل بیماری‌زا و آلودگی‌های میکروبی و ویروسی است. هر انسانی در طول روز به 1.5 تا 2 لیتر آب نیاز دارد. چنانچه در یک خانواده 4 نفره هستید می‌توانید با خرید ، آب آشامیدنی سالم خود را به صورت اینترنتی سفارش و درب منزل تحویل بگیرید.

آیا تلخی آب‌معدنی نشانه‌ی خوبی است؟

وقتی ناخالصی‌های و املاحی که هیچ سودی برای بدن ندارند از آب حذف می‌شوند، ممکن است حس کنید که آب طعم گس مزه یا تلخ مزه‌ای داشته باشد. اما اینگونه نیست! بعد از اینکه 1 هفته از آب آشامیدنی سالم استفاده کردید، دیگر آب طعم گس یا تلخ مزه نیست.

البته لازم به ذکر است که میزان ناخالصی آب شهری از آب آشامیدنی و لوله‌کشی بیشتر است. به همین دلیل با خیالی آسوده می‌توانید نسبت به نوشیدن آب آشامیدنی و آب معدنی اقدام کنید. چرا که باتوجه به مصرف روزانه آب شهری و ناخالصی‌هایی که در آب روزانه‌مان وجود دارد، به بوی کلر، املاح و ناخالصی‌های آب، زنگ لوله و… عادت می‌کنیم.

بعد از اینکه این املاح از آب حذف می‌شود، حس گس مزه یا تلخ مزه‌گی آب به سراغ‌مان می‌آید که با مصرف 1 هفته‌ای آب معدنی، این حالت نیز از بین می‌رود و دیگر آب معدنی را تلخ مزه حس نخواهید کرد. که می توانید در موقعیت ها و مکان های مختلف نیز از آب معدنی در سایز های آب معدنی کوچک و بزرگ استفاده کنید.

آیا آب معدنی آب مقطر است؟

خیر آب معدنی، آب مقطر نیست. آب آشامیدنی و آب معدنی دارای املاحی هستند که برای بدن مفید هستند. اما آب مقطر به دلیل اینکه فواید درمانی دارد باید عاری از هر گونه املاحی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله را در وب سایت سورپرایز مطالعه کنید.

بهترین آب آشامیدنی برای تامین آب روزانه بدن

در این مقاله بطور کامل سوال چرا آب معدنی تلخ است را پاسخ دادیم. ما انسان‌ها به طعم آب‌ لوله‌کشی با وجود اینکه حاوی کلر، ناخالصی و املاح، زنگ لوله و… است عادت کرده‌ایم و متوجه بو و طعم آب نخواهیم شد. بعد از اینکه این ناخالصی‌ها از آب حذف شود، حس می‌کنیم که آب طعمی گس‌مزه یا تلخ‌مزه دارد. به همین دلیل است که وقتی آب آشامیدنی یا آب معدنی می‌نوشیم، حس می‌کنیم آب تلخ مزه است، درصورتی‌که چنین نیست.

لازم به ذکر است آب معدنی با آب آشامیدنی متفاوت است. آب معدنی از منابع آب بدون هیچگونه تغییری بسته‌بندی می‌شوند. اما برای تهیه بطری‌های آب آشامیدنی، ناخالصی‌ها و املاح مضر حذف و سپس بسته‌بندی می‌شود. چنانچه می‌خواهید تفاوت آب آشامیدنی را با آب معدنی بدانید بهتر است که مقاله را مطالعه کنید.

در‌صورتی‌که شما نیز از تلخی آب معدنی یا آب آشامیدنی تجربه‌ای دارید، در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

آب سالم چه ویژگی‌ هایی دارد؟

آبی سالم است که عاری از بو و طعم و کاملا زلال باشد. هم چنین آبی سالم و تمیز است که فاقد هر گونه آلاینده های میکروبی و قارچی باشد تا سلامتی انسان را به خطر نیندازد. یک استاندارد جهانی وجود دارد و باید میزان ناخالصی های آب در حد این استانداردهای تعیین شده باشد.

مهم ترین دلیل تلخی آب معدنی چیست ؟

آب لوله کشی یک سری املاح و ناخالصی دارد که در زمان  طی چند فرایند استریلزاسیون و فیلتراسیون یک سری املاح و ناخالصی داخل آب فیلتر و حذف می شود. البته این املاح و ناخالصی ها هیچ سودی برای بدن ندارند. در ابتدای نوشیدن آب معدنی ممکن است مزه آن را با آب آشامیدنی که از شیر لوله کشی می آید، مقایسه کنید.

در این صورت ممکن است حس کنید آب مزه ای گس و تلخ مزه دارد. دلیل تلخی آب معدنی هم به خاطر حذف این املاح و ناخالصی است. پس علت تلخ و بد آب معدنی به این دلیل شما به طعم آب لوله کشی عادت کرده اید. اما اگر بعد از 1 هفته استفاده از آب آشامیدنی سالم، دیگر آب معدنی طعم گس یا تلخ مزه نخواهد داشت.