عمومیمعرفی کسب و کار

چرا اسکراب بزنم؟

استفاده از اسکراب صورت باعث می‌شود که پوست زیبا، جوان، لطیف و درخشان شود. برخلاف صابون و برخی از شوینده‌های صورت، میزان ترکیبات شیمیایی در اسکراب پوست کم‌تر است و باعث لایه‌برداری بافت مرده و آسیب‌دیده پوست صورت می‌شود. با این حال، ممکن است استفاده بیش از حد یا نادرست از اسکراب صورت به پوست آسیب برساند. برای اطلاع از فواید اسکراب و طرز صحیح استفاده از اسکراب صورت، همراه ما باشید.

نحوه استفاده از در خانه بسیار ساده است. اما پیش از آن باید به چند نکته توجه کنید تا به پوستتان آسیب وارد نکنید. این نکات کمک می‌کنند تا نوع پوست خود را به درستی بشناسید و باعث زیبا و سلامت‌تر شدن پوست صورتتان شوید.

آیا اسکراب صورت مناسب پوست شما است؟

در مرحله اول، باید بدانید که آیا اسکراب صورتی که خریداری کرده‌اید مناسب نوع پوست شما است یا خیر؟ در واقع، همه نمی‌توانند از ماسک اسکراب صورت و بدن لاکچری کوین استفاده کنند. برای مثال، در صورتی که پوستتان دچار عفونت، بیماری‌های پوستی همچون اگزما، آکنه، التهاب، قرمزی یا خارش است، بهتر است از اسکراب‌های لایه‌بردار استفاده نکنید. همچنین، در صورتی که در گذشته دچار بیماری پوستی شده‌اید یا پوست حساسی دارید، توصیه می‌کنیم پیش از مصرف هر گونه محصولات آرایشی و بهداشتی با پزشک متخصص مشورت کنید.

نوع پوستتان را تشخیص دهید

ابتدا نوع پوستتان را تشخیص دهید تا بهتر بتوانید از اسکراب صورت استفاده کنید. در واقع شما باید اسکراب مناسب پوست صورتتان را انتخاب کنید. به طور کلی، انواع پوست به پوست نرمال، پوست خشک، پوست چرب و پوست مختلط تقسیم می‌شوند، اما چگونه متوجه شویم که نوع پوست ما کدام است؟

 • ابتدا پوستتان را کاملا بشویید. لازم است که هیچگونه آرایش یا مرطوب کننده‌ای روی پوستتان باقی نماند.
 • اجازه دهید صورتتان با هوا و بدون حوله یا دستمال خشک شود. سپس یک ساعت به پوستتان استراحت بدهید.
 • یک دستمال کاغذی بردارید و آن را به صورت ضربه‌ای روی پیشانی، بینی، گونه، چانه و شقیقه بزنید.
 • در صورتی که دستمال کاغذی روی پوستتان چسبید، نوع پوست شما چرب است.
 • در صورتی که دستمال کاغذی هیچ تغییری نکرد، پوست شما خشک است.
 • در صورتی که دستمال کاغذی تنها روی پیشانی، بینی و چانه چسبید و روی بخش‌های دیگر صورت تغییری نکرد، نوع پوست شما مختلط است.
 • به یاد داشته باشید که ممکن است پوست شما نسبت به برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی واکنش یا حساسیت نشان دهد.
 • نشانه‌های پوست حساس، قرمزی، خارش، التهاب، پوسته‌پوسته شدن، زخم شدن و جوش زدن است.

Why should I scrub?

خرید بهترین اسکراب صورت مناسب پوست شما

ابتدا باید بهترین اسکراب صورت مناسب پوستتان را پیدا کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم پس از تماشای تبلیغی در صفحات مجازی، آن محصول را تهیه نکنید و درباره آن بیش‌تر تحقیق کنید. برای مثال، شما باید بدانید که این ماسک اسکراب صورت مناسب چه نوع پوستی است؟ آیا این اسکراب صورت مناسب نوع خاصی از پوست است یا برای انواع پوست مناسب تهیه شده. بنابراین توصیه می‌کنیم به نکات زیر نیز توجه کنید:

 • ترکیباتی همچون زردآلو، پوست گردو، بادام و آلومینیوم‌اکسید مناسب پوست چرب هستند. اگر پوست حساسی دارید، بهتر است سراغ این نوع اسکراب صورت نروید.
 • اسکراب صورتی که حاوی ترکیباتی همچون آلفاهیدروکسید یا بتاهیدروکسید است مناسب پوست خشک یا حساس است.

به راهنمای اسکراب صورت توجه کنید.همچنین، برخی از اسکراب‌های صورت تنها خاصیت لایه برداری صورت دارند و به پاکسازی پوست کمک نمی‌کنند. پیش از استفاده از این نوع اسکراب‌ها، باید صورتتان را کاملا بشویید و تمیز کنید.

انواع سایه چشم چیست؟

یکی از جذابیت‌های سایه چشم گستردگی و تنوع در بافت و رنگ‌بندی گوناگون آن است. سایه چشم افزون بر داشتن طیف گسترده‌ای از رنگ گرم و سرد، از لحاظ درخشش هم دارای تفاوت است. شما می‌توانید رنگ دلخواه را به شکل مات، براق، نیمه مات و متالیک تهیه کنید. در اینجا انواع مختلف سایه چشم را به صورت خلاصه معرفی می‌کنیم.

سایه پودری

استفاده از سایه پودری بسیار آسان است و برای کسانی توصیه می‌شود که به تازگی می‌خواهند کار با سایه چشم را شروع کنند. نکته جذاب دیگر این بوده که تنوع رنگی سایه پودری زیاد است. افزون بر همه این‌ها، این نوع سایه به با راحتی رنگ‌های دیگر ترکیب شده و محو کردن آن روی پوست کاملا آسان است. به همین دلیل از این نوع سایه برای کشیدن انواع مدل سایه چشم اسموکی استفاده می‌کنند.نکته آخر این که سایه پودری پیگمنت بالایی داشته و به راحتی می‌توانید از آن به عنوان رژگونه هم استفاده کنید. البته فراموش نکنید که قبل استفاده از سایه پودری از پرایمر یا مرطوب ‌کننده استفاده کنید.

سایه کرمی

استفاده از سایه چشم لاکچری کوین مقداری سخت‌تر از سایه پودری بوده و برای کار با آن به مهارت بیشتری نیاز دارید. اما از سمتی دیگر سایه کرمی بافت بسیار نرم‌تری داشته و روی پوست ماندگاری بیشتری دارد.دقیقا به‌ خاطر همین ویژگی از سایه کرمی جهت آرایش روزمره استفاده می‌کنند. البته برای سایه کرمی بهتر است از براش مخصوص آن استفاده کنید تا تسلط بهتری روی سایه کشیدن داشته باشید. در حال حاضر تنوع رنگ این سایه از مدل پودری کمتر بوده و از نظر درخشش هم تنوع زیادی ندارد.

طرز استفاده از ماسک اسکراب چگونه است؟

اکنون که با انواع پوست و نکات پیش از خرید آشنا شدید، دیگر زمان آن است که طرز استفاده از اسکراب صورت را بشناسید. توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه کنید تا پوستتان دچار آسیب نشود.

پوستتان را بشویید

در مرحله اول استفاده از اسکراب صورت، شما باید پوستتان را با آب ولرم یا سرد بشویید. بهتر است ابتدا موهایتان را با یک تل یا کش جمع کنید تا راحت‌تر باشید. به یاد داشته باشید که هرگز از آب داغ برای شستن صورت استفاده نکنید تا پوستتان خشک نشود. همچنین، در صورتی که روی صورتتان کرم مرطوب کننده، آرایش یا کرم ضدآفتاب دارید، حتما پیش از مصرف اسکراب صورت آن را پاک کنید.

پوستتان را با اسکراب ماساژ دهید

مقداری از ماسک اسکراب صورت به اندازه یک نخود یا کمی بیش‌تر روی صورت خیستان قرار دهید. اسکراب صورت را به مدت 30 ثانیه تا یک دقیقه به آرامی روی پوست صورت و گردن‌ ماساژ دهید.به یاد داشته باشید که پوستتان را فشار ندهید تا دچار قرمزی یا پوسته‌پوسته شدن صورتتان نشوید. همچنین، اسکراب صورت را به چشم و لب‌هایتان نزنید. اسکراب لب با اسکراب صورت متفاوت است و بافت ملایم‌تری دارد.ماساژ صورت با اسکراب در حالت چرخشی و دایره‌وار تنها باید از 30 تا 90 ثانیه زمان ببرد. بیش‌تر از این زمان ممکن است به پوستتان آسیب برساند یا پوست را دچار حساسیت، قرمزی، جوش و خارش کند.یکی از برندهای موفق در این حوزه است. با کلیک روی لینک، می‌توانید با این برند و محصولات آن آشنا شوید.

دوباره صورتتان را بشویید

پس از آنکه پوستتان را با اسکراب صورت ماساژ دادید، زمان آن رسیده که پوستتان را با آب سرد یا ولرم به خوبی بشویید. در این مرحله هم نباید از آب داغ استفاده کنید تا پوستتان خشک نشود. همچنین، آب سرد باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شود. دقت کنید که پوستتان را کاملا با آب بشویید تا اثری از ماسک اسکراب باقی نماند.

پوستتان را خشک کنید

یک حوله بسیار نرم بردارید و آن را روی صورتتان قرار دهید یا به صورت ضربه‌ای پوستتان را خشک کنید. به یاد داشته باشید که کشیدن حوله روی پوست، باعث بروز چین و چروک صورت می‌شود. همچنین، حوله زبر به بافت پوست، به‌خصوص پس از لایه‌برداری آسیب می‌رساند.

پوستتان را آبرسانی کنید

در مرحله پایانی استفاده از ماسک اسکراب صورت در خانه، باید صورتتان را مرطوب و آبرسانی کنید. تفاوتی ندارد که جنس پوست شما چرب، مختلط یا خشک است. پوست شما باید آبرسانی شود؛ چرا که در لایه برداری، بافت سطحی پوست حذف شده و نیاز به آبرسانی دارد. می‌توانید از کمی استفاده کنید، چرا که پوستتان نرم است و تنها نیاز به آبرسانی دارد.قبل و بعد از استفاده از اسکراب صورت، پوستتان را به خوبی تمیز کنید.

چه زمانی باید از اسکراب صورت استفاده کنیم؟

سوالی که ممکن است در ادامه برایتان پیش بیاید این است که چه زمانی باید از اسکراب پوست استفاده کنید؟ اسکراب صورت باعث روشن شدن، شادابی و جوان شدن پوست می‌شود، اما مصرف روزانه یا بیش از حد نتیجه عکس به همراه دارد. حتی ممکن است باعث قرمزی، التهاب، خارش برای این که پوست بدن شادابی و تازگی خود را حفظ کند، لازم است که سلول‌های مرده از لایه‌های رویی برداشته شوند و سلول‌های جدید و شاداب در سطح پوست باقی بمانند.

در این زمان است که پوست درخشان و شفاف به نظر می‌رسد و سلامت خود را به خوبی نمایان می‌کند. یکی از روش‌های لایه برداری پوست استفاده از اسکراب بدن و اسکراب صورت است. شاید برایتان سؤال باشد که اسکراب چیست؟ در اصل اسکراب لایه بردار و ترکیبی از مواد مختلف با دانه‌های ریز یا گرانول‌هایی است که کمی ساختار آن را زبرتر می‌کند تا بتواند اضافات پوستی را به راحتی از روی پوست جدا کند. البته اگر دانه‌ها درشت باشند می‌توانند پوست را دچار التهاب و آسیب کند. درست مانند سفیدآب که در زمان‌های قدیم برای لایه برداری پوست بدن در حین حمام کردن استفاده می‌شد.

لایه برداری پوست با استفاده از اسکراب

سلول‌های مرده پوست، چربی‌های طبیعی بدن، استفاده از لوازم آرایشی و گرد و غبار و ذرات آلوده در هوا می‌توانند منافذ پوست شما را ببندند. با استفاده از لایه برداری، می‌توانید همه این ذرات را پاک کنید و باعث شوید که پوست روشن‌تر و شفاف‌تر به نظر برید و احساس تمیزی بیشتری داشته باشید. پوست ما مدام در چرخه تجدید سلول‌ها وجود دارد، سلول‌های تازه و جدید ساخته می‌شوند و جایگزین سلول‌های قدیمی و مرده می‌گردند. با استفاده از عمل لایه برداری، از طریق پاک کردن لایه رویی پوست که حاوی سلول‌های مرده است و ظاهر کردن لایه جدید پوست که در زیر آنها قرار دارد، فرآیند جایگزینی سلول‌ها بهتر انجام می‌شود.

با کمک لایه برداری پوست، آلودگی و باقی مانده سلول‌های مرده تمیز و سلول‌های جدید آزاد می‌شوند. در نتیجه این عمل، مرطوب کننده‌ها بهتر جذب پوست می‌گردند. اسکراب‌ها محصولاتی هستند که در اشکال مختلف تولید می‌شوند. این محصولات می‌توانند به شکل ژل یا کرم‌هایی باشند که دانه‌های ریز یا همان اسکراب‌ها درون آنها دیده می‌شوند و یا حالت سفت و جامدتری تری داشته باشند. تنوع این محصولات در دسته لوازم آرایشی و بهداشتی به حدی زیاد است که نمی‌توان آنها را به طور دقیق دسته‌بندی کرد.

در اینجا برخی از مزایای استفاده از رژگونه لاکچری کوین آورده شده است:

 • رنگدانه بالا: رژگونه لاکچری کوین بسیار رنگدانه است، به این معنی که برای ایجاد رنگ مورد نظر خود نیازی به استفاده زیاد از آن ندارید.
 • ماندگاری طولانی: رژگونه لاکچری کوین تا 12 ساعت ماندگاری دارد، بنابراین می توانید مطمئن باشید که در طول روز ظاهر خود را حفظ می کند.
 • کاربرد آسان: رژگونه لاکچری کوین را می توان به راحتی با استفاده از برس رژگونه اعمال کرد.
 • ظاهر طبیعی: رژگونه لاکچری کوین ظاهری طبیعی و درخشان ایجاد می کند.

در اینجا برخی از معایب استفاده از رژگونه لاکچری کوین آورده شده است:

 • گران: رژگونه لاکچری کوین از برخی رژگونه های دیگر موجود در بازار گران تر است.
 • می تواند خشک شود: رژگونه لاکچری کوین می تواند برای برخی از انواع پوست خشک کننده باشد.

در مجموع، رژگونه لاکچری کوین یک گزینه خوب برای کسانی است که به دنبال یک رژگونه با رنگدانه بالا، ماندگاری طولانی و کاربرد آسان هستند. با این حال، این رژگونه ممکن است برای برخی از انواع پوست خشک کننده باشد.

در اینجا چند نکته برای استفاده از رژگونه لاکچری کوین آورده شده است:

 • با استفاده از برس رژگونه، رژگونه را روی سیب گونه های خود بمالید.
 • رژگونه را با حرکات دایره ای مخلوط کنید.
 • برای ایجاد ظاهری برجسته تر، رژگونه را روی استخوان گونه خود بمالید.
 • برای ایجاد ظاهری گرم تر، رژگونه را روی سیب گونه ها و پل بینی خود بمالید.

امیدواریم این اطلاعات مفید باشد.