عمومیمعرفی کسب و کار

چه نوع لیوان یکبار مصرف مناسب تر است ؟

امروزه نسبت به سال های گذشته مصرف ظروف یکبار مصرف افزایش یافته است علت این مورد را می توان افزایش جمعیت و عدم نیاز به شستشوی ظروف در تعداد بالا و هم چنین قیمت پایین آن نسبت به دیگر ظروف و پذیرایی آسان آن در تعداد بالا دانست.اما آیا هر نوع لیوان یک بار مصرفی برای آشامیدن مایعات مفید می باشد. در بازار مصرف این ماده انواع لیوان برای آشامیدن وجود دارد از جمله لیوان های پلاستیکی، گیاهی و کاغذی و… که طبق آمار دانشمندان مصرف لیوان های پلاستیکی برای سلامتی بسیار مضر بوده و مصرف مواد آشامیدنی به خصوص آشامیدنی داغ در آن ها توصیه نمی شود و با توجه به ماهیت پلاستیکی این نوع از لیوان ها تجزیه آن ها بسیار دیرتر از دیگر مواد در طبیعت صورت گرفته و در نتیجه برای سلامتی بسیار زیان آور است. اما می توان گفت تنها علت استفاده این نوع از لیوان ها در ایران قیمت پایین آن نسبت به دیگر ظروف می باشد که همین قیمت پایین می توان زیان آور شده و سبب بیماری افراد و آسیب های جدی بر طبیعت گردد.

ایران کاپ اولین شرکت وارد کننده و تولید کننده دستگاه های صنعتی می باشد جهت دریافت مشاروه در زمینه دستگاه های صنعتی تماس بگیرید.

لیوان های گیاهی نیز یکی دیگر از انواع لیوان های مصرفی می باشد که تجزیه پذیری خوبی داشته و علت آن نیز پایه گیاهی ساخت این محصول است اما قیمت بالای آن سبب شده است که تولید و هم چنین خرید آن نسبت به دیگر انواع لیوان تولیدی کمتر باشد.لیوان های کاغذی را می توان بهترین نمونه جایگزین انواع این نوع محصولات دانست زیرا این نوع از لیوان قیمت مناسبی را دارد و هم تجزیه پذیری خوبی داشته و برای سلامتی انسان مضر نمی باشد و مصرف نوشیدنی گرم و سرد در آن امکان پذیر است.

با استفاده از «بهکام» می توان تبلیغات مناسبی داشت و هر نوع آرم و طرحی که مدنظر شماست بر روی آن چاپ نمود، در واقع به نوعی یک ابزار تبلیغاتی مفید و کاربردی منظور می گردد. دارای پوشش پلی اتیلن بوده، بنابراین آب را نسبت به لیوان های پلاستیکی بهتر در خود نگه می دارد. مقدار حجم و فضای کمی را جهت بسته بندی در خود نگه داشته و وزن کمی دارد، بنابراین  نگرانی از بابت نگهداریبه نظر شما مناسب ترین برای نوشیدنی های داغ چیست؟ این روزهای سرد زمستانی و حال و هوای سرد آن، لذت سرو چای و نوشیدنی های داغ را چندین برابر افزایش می دهد و ما را مجاب به خوردن انواع نوشیدنی های داغ  در خیابان ها و پارک ها می کند، فرقی نمی کند شیر باشد یا نسکافه، قهوه باشد یا هات چاکلت، مهم این است که یک نوشیدنی خوشمزه، خوش عطر و داغ باشد و همچنین لب سوز تا گوشت بشود به تن و بچسبد به جان. اما بد نیست بدانید که وجه مشترک تمامی این نوشیدنی ها، داغ بودنشان است که این داغ ماندن، لیوانی مناسب نوشیدنی های گرم را می طلبد تا مدت زمان طولانی تری بتوان از نوشیدن آن لذت برد.

اماامروزه بنا به ضرورت، خیلی از عادت ها و خواسته های ما تغییر کرده و بسیاری از ما مجبوریم تا چای های داغ و لب سوز و خوش عطرمان را به جای خوردن در فنجان های لب طلایی و کمر باریک در لیوان های یکبار مصرف بخوریم، به همین جهت هم صاحبان فن و تکنولوژی دست از کار نکشیده و برای مطلوب تر شدن و بهتر شدن شرایط نوشیدن چای در لیوان های یکبار مصرف، تلاش‌های قابل توجه و شایسته ای انجام دادند که نه تنها شرایط را بسیار بهتر و مطلوب تر از قبل کرده است بلکه با بالا بردن سطح کیفی و کمی لیوان های یکبار مصرف، دغدغه نوشیدن چای در این لیوان ها را به یک خاطره دلپذیر و بیاد ماندنی برای بسیاری از افراد مبدل کرده است.

در این مقاله سعی داریم تا ابتدا به مهم ترین فاکتور برای خرید لیوان یکبار مصرف برای نوشیدنی های داغ  پرداخته و سپس به بررسی تنوع این لیوان های شگفت انگیز و کاربردی خواهیم پرداخت.

نکات مهم خرید برای نوشیدنی های داغ

در این بخش از مطلب بدون فوت وقت نکات مهمی را برخواهیم شمرد که در خرید لیوان یکبارمصرف برای نوشیدنی های داغ بسیار حائز اهیمت هستند:

از لیوان دوجداره کاغذی استفاده کنید!

خوبی این لیوان‌ها در این است که به دلیل داشتن دو لایه کاغذی مانند فلاسک عمل می‌کنند. همچنین لیوان های دوجداره کاغذی از مقاومت بیشتری نیز برخوردارند که بهترین گزینه برای روزهای سرد زمستانی می‌باشد. طراحی و تولید لیوان‌های دوجداره کاغذی در ایران نیز انجام می‌شود و شما می‌توانید با پرداخت قیمتی مناسب اقدام به تهیه این دسته از لیوان‌ها کنید.

در این قسمت به چند نمونه از تغییرات اساسی در لیوان های یکبار مصرف نگاهی خواهیم انداخت:

 تنوع در شکل ظاهری لیوان های یکبار مصرف

امروزه لیوان های یکبار مصرف انواع متنوعی دارند، از لیوان های نیمه شفاف و شفاف گرفته تا لیوان های یکبار مصرف کاغذی و سلولزی که در رنگ ها و اندازه های مختلفی در بازار عرضه می شود و افراد متناسب با مصرف خود می توانند اقدام به تهیه آنها کنند.

تنوع در رنگ و طرح لیوان های یکبار مصرف

یکی از مهم ترین تغییراتی که در ساخت لیوان های یکبار مصرف ایجاد شده است، تنوع فوق العاده زیاد و جذاب این محصولات از نظر رنگ و شکل ظاهری می باشد.کاغذ استروک لیوان های یکبار مصرف کاغذی هر روز با طرح های بیشتر و متنوع تری وارد بازار می شود و دست ما را در خرید انواع  باز می گذارد. لازم به ذکر است که این تنوع طرح و رنگ، در مدل های درب دار لیوان های یکبار مصرف نیز بسیار است.

در سال های اخیر، تلاش های زیادی برای تولید انواع لیوان یکبار مصرف برای نوشیدنی های داغ ارزان ولی با کیفیت صورت گرفته است. به همین جهت فعالان حاضر در این صنعت با ایجاد تغییرات لازم و مناسب در فرایند ساخت و اضافه نمودن افزودنی های لازم، اقدام به تولید لیوان هایی نمودند که در برابر مواد الکلی، اسیدی و شیمیایی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و از آن جهت خطری برای سلامتی افراد ایجاد نکنند.

همچنین برای بالابردن مقاومت این لیوان های یکبار مصرف در برابر گرما، لیوان های یکبار مصرف گیاهی را به بازار عرضه شده که هیچ تفاوتی از نظر نحوه مصرف بین مایعات سرد و گرم وجود در آن ها ندارد.

لیوان یک بار مصرف برای نوشیدنی های داغ با قابلیت بازیافت

در حقیقت یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین دغدغه‌های دوستداران و فعالان محیط زیست، یکبار مصرف بودن این لیوان ها است که به عنوان زنگ هشداری برای طبیعت پیرامون به حساب می‌آید. اما خوشبختانه امروزه لیوان های یکبار مصرف همانند دیگر ؛ دارای بیش از 90 درصد خاصیت بازیافتی بوده که اگر به درستی تفکیک و جداسازی و نیز در قسمت زباله های خشک قرار بگیرند، نه تنها طبیعت را از شر پلاستیک نجات می‌دهند، بلکه موجب کاهش چشم‌گیری در استفاده از منابع پلاستیکی را نیز می‌گردند. فرایند بازیافت این لیوان ها چندان پیچیده و دشوار نیست و از نظر هزینه نیز، بسیار کمتر و بصرفه تر از تولید مواد اولیه و یا پلاستیک خام می‌باشند.

شایان ذکر است به دلیل پیشرفت های فوق العاده چشمگیر انجام شده در این صنعت ( تولید ) و همچنین استفاده از موادی مانند ساقه نیشکر موسوم به باگاس، کیفیت لیوان یکبار مصرف برای نوشیدنی های داغ از لحاظ فنی بسیار ارتقا یافته و محصولات تولیدی نه تنها قابل رقابت با تولیدات خارجی بوده بلکه در عرصه های بین المللی نیز حرفی برای گفتن دارند.

با کمک یک دستگاه لیوان کاغذی در منزل می توان به راحتی به درآمدزایی رسید

جمع بندی درباره لیوان یکبار مصرف برای نوشیدنی های داغ

به طور کلی می‌توان گفت که جزو آن دسته از کالاهای پر مصرفی هستند که تقریبا همه ما در شرایط خاص از آنها استفاده می‌کنیم. اگرچه استفاده از آنها در مجالس مختلف، بوفه ها و غذاخوری ها بیشتر متداول است اما همه ما در شرایطی که لیوانی در دسترس مان نباشد، از این لیوان های زیبا و جذاب برای نوشیدن انواع نوشیدنی‌ها ی داغ و سرد استفاده می‌کنیم. به همین دلیل است که این صنعت همواره به عنوان یک صنعت پویا در حال رشد و ترقی بوده است. همچنین انتخاب لیوان های یکبار مصرف بازیافتی سبب می شود تا این صنعت به سمت تولید لیوان‌های با کیفیت‌تر و مستحکم‌تر گام بردارد.

همچنین انتخاب یک لیوان یکبار مصرف برای نوشیدنی های داغ با کیفیت و مقاوم در برابر گرما که هیچ گونه آثار تخریبی و مضری بر محیط زیست نداشته باشد نیز گام بسیار مهمی در راستای حفظ محیط زیست خواهد بود که سلامت و نشاط شما را  نیز در هنگام نوشیدن یک لیوان چای داغ در هوای سرد تضمین می‌کند.