عمومیمعرفی کسب و کار

چگونه لباس های زیبا بپوشیم؟

همه ما در مورد استایل شنیده ایم اما آیا تا به حال در مورد حس لباس پوشیدن هم چیزی شنیده ‌اید؟ حس شما نسبت به لباسی که پوشیده اید، یعنی توانایی انتخاب لباس هایی که باعث جذابیت و احساس بهتر در شما می شود. یعنی با این حس می توانید لباس هایی را انتخاب کنید که بهترین حالت ممکن هستند. چیزی که می پوشید تاثیر زیادی روی دوستان و اطرافیان شما دارد.

از طرف دیگر پوشیدن یک لباس جذاب و روی مد و هوشمندانه قطعا راهی برای متمرکز کردن چشم دیگران روی شماست و باعث می‌ شود که آن ها شما را بیشتر دوست داشته باشند. وسواس فکری در مورد چگونه لباس پوشیدن، یعنی چیزی که همیشه افراد باهوش به دنبال آن هستند و دوست دارند که همه جا و همیشه لباس خوب بپوشند اما چرا که نه؟

از آن جایی که فشن و مد می تواند ساده هم باشد اما راهکار ها و ترفند هایی وجود دارد که می توانید آن ها را دنبال کنید تا شکل لباس پوشیدن تان بهبود پیدا کند و یک ظاهر منحصر به فرد داشته باشید‌. در صورتی کار سختی است که لباس های خاصی را برای مدت زمان طولانی نپوشیده باشید، در غیر این صورت کار سختی نخواهد بود. فقط باید تلاش بیشتری بکنید. باید چند دقیقه بیشتر وقت بگذارید خودتان را آماده کنید یا چندین لباس بخرید که اصلاً هم  زیاد نیستند اما می توانید به خوبی ظاهر خود را بهبود ببخشید. در این قسمت از سایت درباره بهبود حس لباس پوشیدن و بهتر لباس پوشیدن با شما صحبت خواهیم کرد:

10 راهکار ساده برای بهتر لباس پوشیدن

1-لباس هایی را بپوشید که برای موقعیت خاص مناسب است

پوشیدن لباس هایی که برای یک موقعیت مناسب است، می‌ تواند ظاهر عالی تری را برای شما ایجاد کند. به طور مثال اگر قرار است برای محل کار لباس انتخاب کنید، به دنبال لباس هایی باشید که مخصوص افراد مدیر طراحی شده اند. البته نباید این لباس ها را کپی کنید اما این که تشخیص دهید فاکتورهای کلیدی در هر استایل کدام است، می‌ تواند به شما کمک کند که جذابیت را حتی در محل کار هم بالا ببرید.

زمانی که طبق کاری که انجام می دهید، متناسب با آن لباس بپوشید ، چه باور کنید و چه نکنید این کار می‌تواند روی جذابیت شما تاثیر گذار باشد و دیگران بیشتر شما را جدی بگیرند. حتی می‌ تواند احتمال ارتقای درجه را هم بالا ببرد. زمانی هم که بیرون می روید، در مورد جایی که قرار است بروید فکر کنید و لباس خود را متناسب با آن موقعیت انتخاب کنید.

2- از پوشیدن رنگ های مختلف در لباس نترسید

بله! پوشیدن رنگ‌ های خنثی می تواند به شما کمک کند که بدون تلاش لباس ها را با یکدیگر هماهنگ کرده و ترکیب کنید اما داشتن چند لباس رنگی می تواند کمی کار را چالش برانگیز تر کند. اگر می‌ خواهید حس خوبی از لباس پوشیدن پیدا کنید، سعی کنید چند بار آزمون و خطا کنید و رنگ هایی را پیدا کنید که بیشتر به تیپ شخصیتی شما و ظاهرتان می‌ آید.

خریدن چند دست لباس با رنگ های مختلف، شاید در وهله اول کار سخت و ناراحت کننده ای باشد؛ مخصوصاً اگر آن رنگ ها به چشم شما خوب نیایند اما می‌ تواند راهی عالی برای پیدا کردن رنگ های جدید در لباس های روزانه تان باشد. حتی ممکن است این رنگ یک رنگ پاستلی باشد.

رنگ لباس ها تاثیر بسیار زیادی روی شخصیت شما دارد و بسیاری از افراد از روی آن قضاوت می کنند. چیزی که بیشتر از همه به آن توجه می‌ شود،  رنگ لباسی است که می خرید.

من این اشتباه را قبلاً زیاد انجام می‌ دادم. رنگ‌ های بسیار مهمی در جهان هستند و افراد بسیار زیادی با تناژ های پوستی مختلف در دنیا وجود دارند‌.  بسیاری از رنگ ها در دنیا هستند که برای بسیاری از تناژ های پوستی عالی به نظر می رسند که یکی از آن ها رنگ سیاه و سفید می باشد. همچنین می توانید رنگ سبز، آبی، خاکستری متمایل به قهوه‌ای و رنگ سرمه ای را هم امتحان کنید اما اولین پیشنهاد من به شما تیشرت سفید رنگ است.

3- به کفش هایتان دقت کنید

کفش ها بخش بسیار مهمی از استایل شما هستند. کفش ها را با دقت انتخاب کنید، زیرا می‌ تواند یک ظاهر معمولی را به یک ظاهر جذاب تبدیل کند یا برعکس، یک ظاهر خوب را به یک ظاهر معمولی تبدیل کند. انتخاب کفش بستگی به این دارد که به چه چیزی نیاز دارید.

اگر نمی‌ خواهید تعداد زیادی کفش در خانه انبار کنید، بهتر است دو جفت کفش با کیفیت بخرید. یکی از آن ها مخصوص مراسم های فانتزی تر و رسمی‌تر و یکی از آن ها مخصوص استفاده روزانه باشد. سپس می توانید به راحتی لباس های دیگر را با آن ها ست کرده و هماهنگ کنید و هر زمان که خواستید هرکدام از آن ها را استفاده کنید.

4- لباس هایی با کیفیتِ خوب خریداری کنید

برای این که ظاهر بهتری داشته باشید، یاد بگیرید که همیشه از لباس هایی با کیفیت بالا خریداری کنید‌. البته کیفیت بالا لزوماً به معنای گران بودن نیست. بلکه باید بدانید دنبال چه چیزی هستید.

خرید اجناس با کیفیت بالا تاثیر بسیار خوبی روی ظاهر کلی شما دارد . نه تنها مدت‌ زمان بیشتری دوام می آورد، بلکه متریال و مواد بهتر موجود در آن احساس با کیفیت بودن را به شما می دهند.

5- مطمئن شوید که لباس اندازه شماست

من قبلا فکر می کردم که می توانم بدون پرو کردن و تست کردن لباس خرید کنم. گاهی اوقات مجبور می شدم دوباره آن را بر گردانم اما اگر هم بر نمی گرداندم، بسیار ناراحت می‌ شدم. اما اندازه بودن لباس به شدت روی ظاهرتان موثر است و می تواند دیدگاه بقیه را نسبت به شما تغییر دهد.

اندازه بودن همیشه اولین اولویت برای بهتر لباس پوشیدن در افراد لاغر است. این افراد همیشه باید لباس هایی بپوشند که به اندازه تن آن ها باشد و  بیش از حد به تن شان نچسبیده باشد و بیش از حد هم گشاد نباشد.

6- از موارد پایه شروع کنید

همه چیز را فراموش کنید و روی موارد پایه تمرکز کنید. اگر به تازگی شروع به انجام یک سری کارها برای لباس پوشیدن منحصر به فرد خود کرده ‌اید، احتمالاً کمی در نگاه اول به نظرتان سخت باشد اما  به راحتی می توانید از موارد پایه شروع کنید.

داشتن یک سری لوازم ضروری که بتوانید آن را با لباستان همراه کنید، یک بخش مناسب برای ظاهر کلی شما می باشد. این آیتم ها می تواند شامل تی شرت های نخی دکمه دار در انواع رنگ های خنثی مانند بژ، خاکستری، سفید و سرمه ای باشد. موارد پایه دیگر شامل ژاکت یا سویشرت است که می توانید برای بهبود وضعیت ظاهری خود با لباس های دیگر آن ها را ست کنید . طرح های شطرنجی همراه با پارچه لطیف می توانند گزینه های ایده­آل و مناسبی باشند. می توانید به راحتی این لوازم و لباس های پایه را امتحان کنید تا ببینید که بعداً چگونه می توانید آن ها را تغییر دهید.

7- از اکسسوری استفاده کنید

اکسسوری می تواند تاثیر بسیار خوبی روی ظاهر کلی شما داشته باشد. پس باید از بهترین راه ها آن ها را برای لباس پوشیدن خود انتخاب کنید. چیز های ساده مانند ساعت‌ های زیبا و کمربند های کلاسیک می تواند ظاهر شما را تغییر دهد و باعث شود که دیگران بیشتر به شما توجه کنند. پس باید چند ساعت در فروشگاه های اکسسوری بگذرانید.( این یک راه عالی برای پاک سازی ذهن است. )

8- دامن را فراموش نکنید

شلوار عالی است و تمام انواع آن می تواند هویت بخش باشد اما تنها گزینه شما برای پوشاندن پاها نیست. پس کمی لباس های داخل کمد را تغییر دهید و سعی کنید انواع دیگری را برای پایین تنه خود امتحان کنید.

دامن ها با طول های مختلف کوتاه، چین دار، بلند و غیره گزینه های مناسبی هستند که می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید. خرید دامن زنانه با طرح های مختلف را برای استایل جدید خود انتخاب کنید. این فقط یک راه برای تغییر دادن ظاهر شماست و فقط ممکن است نیاز به مقدار کمی تلاش داشته باشد تا بتوانید حس بهتری در لباس پوشیدن ایجاد کنید.

9- مد را دنبال کنید، اما کورکورانه این کار را انجام ندهید

حتما شما هم دوست دارید که در بین دوستان تان ظاهر خوبی داشته باشید و روی مد هم باشید اما کورکورانه این کار را  انجام ندهید، زیرا مد مدام تغییر می‌ کند و شما نباید هر دفعه متناسب با آن تغییر کنید. پس یاد بگیرید چیز های غیر ضروری از کمد خود را کنار بگذارید.

10- لباس هایتان را چند لایه پوشید

گاهی اوقات گزینه های بسیار زیادی برای پوشیدن ندارید. در نتیجه سعی می کنید یک نوع لباسبیایید با این حقیقت همه گیر روبرو شویم که همه ما می‌خواهیم پوششی باکلاس و گران قیمت داشته باشیم و تا حد امکان جذاب به نظر برسیم. در حالی که برخی از اقلام مد بسیار گران قیمت هستند و شاید در توان خرید ما نباشند، ما به شما می‌گوییم که داشتن استایل خوب، با رعایت صرفا چند نکته ساده نیز امکان پذیر است و نیازی ندارید هزینه زیادی را متحمل شوید.

ترفندهایی دیگر برای داشتن استایلی مناسب شما

  1. لباس‌های فیت و متناسب با سایز بدن خودتان بپوشید.

اولین نکته برای شیک پوشی، انتخاب لباس‌های متناسب با هیکل و ظاهر شما است. از پوشیدن لباس‌های اورسایز و یا بسیار تنگ خودداری کنید و تناسب سایز دقیق بدنتان را حفظ نمایید.

  1. از پوشیدن لباس مشکی غافل نشوید.

فرقی ندارد که از رنگ مشکی در چه آیتمی از استایل خود استفاده می‌کنید، این رنگ باعث می‌شود به راحتی جذاب و باکلاس به نظر برسید و بتوانید آن را با هر رنگ دیگری همراه کنید.

  1. پیراهن سفید رسمی را اولویت قرار دهید.

در حالی که یک پیراهن سفید ساده می‌تواند کژوال و روزمره به نظر برسد، در عین حال در صورت همراه شدن با آیتم‌های مناسب، استایل شما را رسمی و باکلاس جلوه می‌دهد. فراموش نکنید که پیراهن شما باید تمیز و اتو شده باشد.

  1. کت و ژاکت اعتماد به نفس شما را نشان می‌دهد.

پوشیدن کت و ژاکت از روی پیراهن، ظاهر شما را گیراتر کرده و شخصیت شما را کاریزماتیک و قدرتمند نشان می‌دهد.

  1. کفش‌های پاشنه بلند نوک تیز را برای ملاقات‌های خود انتخاب کنید.

کفش‌های پاشنه بلند نوک تیز در هر دوره و زمانی مد هستند و برای رسمی و شیک جلوه دادن استایل استفاده می‌شوند. فرقی ندارد که از رنگ خنثی یا مشکی آن استفاده می‌کنید، حتما یک جفت از این کفش‌ها را در کمد لباس‌هایتان داشته باشد.

  1. یک ساعت شیک و برجسته به دست داشته باشید.

ساعت فقط برای نشان دادن زمان نیست و در حقیقت یک آیتم مهم در استایل شما است. سعی کنید از یک مدل برجسته و شیک برای جذابیت هر چه بیشتر استایل خود کمک بگیرید.

  1. معجزه کمربندهای مدرن و شیک را دست کم نگیرید.

کمربندهای مدرن در حقیقت قهرمانان گمنام بسیاری از کمدهای لباس هستند. شما نباید معجزه آن‌ها را دست کم بگیرید و بدانید که یک کمربند متناسب و هماهنگ با نوع لباس‌تان، می‌تواند استایل شما را چندین درجه بالاتر ببرد.

  1. جواهرات برجسته را متناسب با رنگ استایل خود به کار ببرید.

جواهراتی بپوشید که ظاهری خاص دارند. جواهرات برجسته و شیک، به هر لباسی ظاهری پرابهت می‌بخشند.

  1. کیف برند با فرم مشخص و اشکال هندسی منظم به دست بگیرید.

زمانی که صحبت از یک استایل شیک و باکلاس می‌شود، کیف‌های ساختاری جایگاه ویژه‌ای پیدا می‌کنند. انواع صاف دارای فرم مشخص به نسبت نمونه‌های ساده دستی (بدون فرم و نامنظم) همیشه اولویت دارند.

  1. کیفتان را با کفش یا کمربندتان ست کنید.

یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که برای داشتن ظاهری شیک می‌توانید از آن استفاده کنید، ست کردن کیف‌تان با کفش یا کمربندتان است. از لباس‌های ساده استفاده کنید و به کمک یک ست برجسته، استایل خود را بهتر از همیشه به نمایش بگذارید.