عمومیمعرفی کسب و کار

چگونه ممبر فیک بسازیم ؟

ممبر فیک تلگرام موضوعی است که بسیاری از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی به دنبال آن هستند. افزایش اعضا و افزایش بازدید محتوا در کانال‌های تلگرامی می‌تواند باعث افزایش درآمد ادمین‌ها شود. به همین دلیل بسیاری از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی اقدام به خرید ممبر فیک یا عضو تقلبی تلگرام می‌کنند. اما ممبر یا عضو فیک تلگرام چیست؟ خرید ممبر فیک در تلگرام به چه صورتی است؟ چگونه ممبر فیک کانال تلگرام بسازیم؟ از چه راهی تشخیص ممبر فیک در تلگرام امکان پذیر است؟ آیا حذف ممبر فیک تلگرام ممکن است؟

برای خرید فالوور واقعی لایک زن لطفا کلیک کنید در این مقاله قرار است به سوالات بالا پاسخ دهیم و هم‌چنین پیشنهاداتی برای افزایش ممبر و اعضای کانال تلگرامی به شما ارائه می‌دهیم.

به اعضای گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی ممبر Memeber یعنی عضو گفته می‌شود. کلمه فیک (fake) نیز به معنی تقلبی و جعلی است. ممبر فیک، یا عضو فیک تلگرام به عضوهای غیرواقعی و جعلی یک کانال گفته می‌شود. در دنیای تلگرام، اررزش و اعتبار کانال‌ها به تعداد اعضای آن‌ها است و بعد از آن به کیفیت تولید محتوای آن کانال است. همین امر باعث شده است که افزایش اعضا در تلگرام به یکی از دغدغه‌های مهم ادمین‌های تلگرامی تبدیل شود.

بسیاری از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی برای افزایش اعضای خود به دنبال خرید ممبر فیک کانال تلگرام هستند. ممبرهای فیک با شماره‌های مجازی ساخته می‌شوند. تلگرام اجازه ساخت حساب با شماره مجازی را به کاربران می‌دهد. با استفاده از شماره‌های مجازی شما می‌توانید بدون داشتن سیم کارت از شماره تلفن‌های کشورهای دیگر استفاده کنید.

شماره‌های مجازی بسیاری از امکانات سیم کارت‌های واقعی را پشتیبانی می‌کنند اما برخلاف سیم کارت‌ها و شماره‌های واقعی وجود خارجی و هویت فیزیکی ندارند. برای فعال کردن این شماره‌ها نیاز به اتصال به اینترنت داریم.

ممبرهای فیک تلگرام نیز با شماره‌های مجازی آمریکایی ساخته می‌شوند. عده‌ای اگر وقت و حوصله داشته باشند خودشان این ممبرها را با شماره‌های مجازی و با استفاده از ربات ممبر فیک ساز، برای کانال خود می‌سازند و عده‌ای دیگر پکیج ممبر فیک تلگرام را می‌خرند.

ممبرهای فیک تلگرام دو نوع هستند:

  1. ممبر فیک شماره مجازی
  2. ممبر فیک روح

ممبر فیک شماره مجازی

ممبرهای فیک تلگرامی با شماره‌های مجازی، از طریق نرم افزار،ربات و شماره‌های مجازی ساخته می‌شوند و با آن‌ها حساب تلگرام ایجاد می‌شوند. و در انتها با نرم افزار تی دیتا به کانال شما اضافه می‌شوند. تی دیتا مخفف telegram data است.

همه حساب‌های تلگرامی، هم حساب‌هایی که با شماره‌های واقعی ساخته می‌شوند و هم اکانت‌هایی که با شماره‌های مجازی ساخته می‌شوند، دارای اطلاعاتی هستند که به آن تی دیتا گفته می‌شوند. با استفاه از تی دیتا ساخت و اجرای اکانت تلگرام بر روی همه سیستم‌ها امکان پذیر است.

اگر تعداد اکانت‌های فیکی که شما با استفاه از شماره‌های مجازی می‌سازید بیشتر از حد نرمال باشد، تلگرام می‌تواند آن را شناسایی کند و آن را اصطلاحا می‌سوزاند. اما اگر با تی دیتا ممبر فیک کانال تلگرامی را وارد کنید، تلگرام ممکن است ممبرهای فیک را شناسایی نکند. ممبرهای فیک از طریق تی دیتا به کانال شما اضافه می‌شوند. ممبرهایی فیکی که از این طریق به کانال شما اضافه می‌شوند، در ابتدا تعداد بازدید محتوای شما را بالا می‌برند، اما کمی بعدتر دیگر فعالیتی را برای کانال شما نخواهند داشت.

عمر ممبرهای تقلبی تلگرام غالبا یک تا دو ماه است. بعد از مدتی حذف ممبر فیک توسط صورت می‌گیرد. زیرا تلگرام این ممبرهای تقلبی را شناسایی می‌کند.

پس گول آگهیهای تبلیغاتی «خرید ممبر فیک تلگرام بدون ریزش» را نخورید.

ممبر فیک روح

ممبرهایی که از این طریق برای کانال‌ها و گروه‌ها جذب می‌شوند واقعی هستند، اما به دلیل شیوه اضافه شدن آن‌ها در کانال و گروه‌ها، به آن‌ها ممبر فیک گفته می‌شود. کاربرانی که از ورژن‌های غیر رسمی تلگرام مانند: موبوگرام، تلگرام طلایی، هات گرام و تلگرام پلاس و… استفاده می‌کنند را می‌توان بدون اینکه خودشان متوجه شوند، به صورت اجباری یا پنهانی در کانال‌های تلگرامی ادد کرد. برای مثال ادمین کانالی اقدام به خرید 100 ممبر فیک تلگرام از یک سرویس می‌کند؛ پس از آن سرویس دهنده با دریافت مبلغ تعرفه پکیج، کاربران ورژن‌های غیر رسمی تلگرام را به صورت اتوماتیک به کانال شما اضافه می‌کنند. در این صورت کاربر بدون اینکه خودش متوجه شود به کانال شما اضافه می‌شود. این کار یک ترفند افزایش ممبر فیک تلگرام و اعضای واقعی کانال تلگرام محسوب می‌شود.

اگر در تلگرام ریپورت شده‌اید و راه حل مشکل خود را نمی‌دانید به شما خواندن مقاله: را پیشنهاد می‌کنیم.

نحوه ساخت ممبر فیک تلگرام

برای ساخت ممبر فیک تلگرام با گوشی، ابتدا باید کانال یا گروهی را که می‌خواهید برای آن عضو بگیرید را در نسخه اصلی تلگرام راه اندازی کنید. بعد از آن یک نرم افزار ساخت شماره مجازی مانند تکست پلاس یا یک برنامه ساخت عضو فیک تلگرام مشابه را نصب کنید. سپس شماره‌های مجازی خود را بسازید. بعد از آن در گوگل پلی و یا نرم افزارهای ممبر بگیر تلگرام (تله ممبر) و یا اگر گوشی تلفن همراه آیفون دارید، یک برنامه ممبر فیک تلگرام برای آیفون را دانلود کنید.

در مرحله بعد شماره مجازی خود را بسازید و بعد از آن، با شماره مجازی، یک اکانت دوم در نسخه‌های غیر رسمی تلگرام ایجاد کنید.

بعد از این وارد برنامه ساخت ممبر فیک تلگرام شوید و اکانت دوم خود را وارد کنید. نحوه کار برنامه‌های ممبر گیر فیک تلگرام به این شکل است که شما برای افزایش اعضای فیک کانال خود باید سکه بگیرید.

بعد از هر 24 ساعتی که از عضو شدن شما در این اپلیکیشن‌ها می‌گذرد، روزانه مقداری سکه به اکانت شما اضافه می‌شود.
برای اضافه کردن هر کانال نیز یک سکه می‌گیرید. حتی می‌توانید برای بیشتر شدن امتیاز خود مقداری سکه را به صورت ارزان خریداری کنید.
شما بعد از گرفتن سکه می‌توانید درخواست دریافت ممبر بدهید.

برای جذب ممبر تقلبی تلگرام، بالای 2k  و افزایش ممبر فیک تلگرام رایگان شما باید این کارها را با دو الی چند گوشی انجام دهید. که باید اطرافیانتان را برای استفاده از این اپلیکیشن‌ها دعوت کنید.

راههای تشخیص ممبر فیک در تلگرام

تشخیص ممبر فیک یا اعضای جعلی و تقلبی تلگرام در بسیاری از مواقع آسان نیست. برای شناسایی ممبر فیک گروه تلگرام و کانال‌های تلگرامی باید به تناسب بازدید پست‌ها و تعداد ممبرها دقت کرد. مثلا اگر عضو کانالی شدید که بیشتر از 3k عضو داشت اما پست‌هایش کمتر از 300 بار بازدید داشت مطمئن باشید که درصدی از اعضای این کانال غیر واقعی هستند.

 

برابر بودن بازدید پستها

برای بررسی واقعی بودن اعضای یک کانال شما می‌توانید به تعداد بازدید پست‌های آن کانال در یک بازه مشخص دقت کنید.

مثلا عدد بازدید پست‌های یک کانال را برای یک هفته اخیر در نظر بگیرید؛ کانال‌هایی که اعضای واقعی دارند، باید عدد بازدید پست‌هایشان باهم برابر باشند یا خیلی نزدیک بهم باشد.

در کانال‌هایی که اعضای تقلبی دارند این چنین نیست؛ پست‌های این کانال‌ها بازدیدی نامعقول دارند. یعنی مثلا تعداد بازدید یک پست خیلی زیاد است و در پست دیگر به شدت پایین می‌آید.

اگر به دنبال آسان‌ترین راه‌ها برای دیلیت اکانت تلگرام هستید؛ مقاله را مطالعه کنید.

افزایش بسیار زیاد اعضای کانال در یک بازه زمانی کوتاه

اگر شما عضو کانالی شدید و مشاهده کردید که در زمان عضویت شما، به طور ناگهانی، به اعضای کانال به طرز چشمگیری افزوده شد، ممکن است ادمین آن کانال اقدام به خرید پنل ممبر فیک تلگرام کرده باشد.

ریزش اعضای کانال

ممبرهای تقلبی و جعلی به سرعت توسط تلگرام شناسایی می‌شوند. از این رو ممبرهای فیک عمر کوتاهی دارند. تلگرام بعد از شناسایی ممبرهای فیک گروه و کانال‌ها آن‌ها را حذف می‌کند. همچنین اگر تلگرام متوجه شود که کاربری در یک زمان طولانی، مثلا یک ماه، هیچ فعالیتی نداشته است حساب او را حذف می‌کند.

 

ممکن است شما عضو کانالی شوید که دارای 5k عضو باشد و بعد از مدتی متوجه شوید که ناگهان این اعضا به 3k افت کند؛ متعجب نمی‌شوید؟ اعتماد خود را به آن کانال از دست نمی‌دهید؟

استفاده از ممبر فیک در کانال‌های تلگرامی ممکن است به اعتماد مخاطب شما لطمه بزند و باعث کمتر شدن اعتبار شما شود.

استفاده از ممبر فیک سودی هم دارد؟

ممبر فیک؛ همان‌طور که از اسمش پیداست یعنی عضو تقلبی، عضو غیر واقعی. افزایش اعضای کانال‌ها از این طریق برای ما سودی ندارد. زیرا این ممبرها هیچ فعالیتی ندارد و نمی‌توانند پست‌های شما را مشاهده کنند. پس خرید ممبر فیک کانال تلگرام، برای کانال شما منتج به بازدید بیشتر نمی‌شود. به همین علت است که بسیاری بعد از خرید ممبر فیک در تلگرام، اقدام به خرید بازدید، سین و یا ویوی تلگرام نیز می‌کنند.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که با خرید ممبر فیک کانال تلگرام ارزان می‌توانند از طریق تلگرام کسب درآمد کنند و تبلیغ بگیرند. این کار ممکن نیست، مگر اینکه تعداد بالایی ممبر واقعی نیز داشته باشید. چون در غیر اینصورت برای تبلیغ دهنده فیدبک و یا نتیجه‌ای ندارد و همین موضوع می‌تواند باعث این شود که کانالی که به شما تبلیغ داده است، علیه شما تبلیغ کند و ضربه بزرگی به اعتبار کانال شما زده شود.

راههای طبیعی افزایش ممبر در تلگرام

اگر تصمیم دارید به جای دور زدن قوانین تلگرام و گول زدن مخاطبان خود، از راه‌های طبیعی و حرفه‎‌ای برای اضافه کردن ممبر به کانال تلگرامی خود استفاده کنید باید یکسری اصول را با دقت و برنامه ریزی درست به پیش ببرید، این اصول عبارتند از:

انتخاب نام جذاب برای کانال

یکی از اصول موفقیت که در هر شبکه اجتماعی مشترک است؛ انتخاب نام زیبا و جذاب برای پروفایل ما است. چه شما در اینستاگرام فعالیت کنید و چه اینکه دامنه فعالیت شما در تلگرام باشد، اولین قدم برای بیشتر دیده شدن و درخشیدن شما، انتخاب نام زیبا و جذاب و منحصر بفرد است. نامی که برای کانال خود انتخاب می‎‌کنید باید متناسب با فعالیت شما باشد. شما این نام را باید طوری انتخاب کنید که به راحتی در ذهن مخاطبان شما ثبت شود.

انتخاب تصویر نمایه زیبا

عکس پروفایل شما اولین مورد، بعد از نام کانال، است که کاربر زمان مواجه شدن با کانال تلگرامی شما می‌بیند. عکس پروفایل و یا تصویر نمایه تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارد. اگر شما صاحب کسب و کار و یا برندی هستید، تصویر پروفایل شما باید عناصری از برند شما مانند: رنگ سازمانی، یا تایپوگرافی از برند شما باشد. عکس پروفایل کانال شما باید بازتاب دهنده نوع فعالیت شما باشد.

تولید محتوای باکیفیت

اصلی‌ترین قسمت برای جذب و نگه داشتن مخاطب در کانال تلگرامی، تولید محتوای با کیفیت است. ممکن است شما نام کاربری یا پروفایل جذابی هم داشته باشید اما مخاطبان بعد از مدتی از جوین شدن در کانال شما، کانالتان را ترک کنند.

 

برای وفادار ماندن مخاطبان نیاز است که همیشه اصل تولید محتوای باکیفیت را چراغ راه خود قرار دهید. در تولید محتوای باکیفیت، خلاقیت حرف اول را می‌زند. هرچه خلاق‌تر باشید مخاطب بیشتری را جذب می‌کنید. مسلما هیچ مخاطبی دوست ندراد عضوی از کانالی شود که مشابه محتوای آن‌را بارها و بارها در همه جا دیده‌است.

ایجاد تقویم تولید محتوا برای کانال تلگرام

برای انتشار محتوا باید زمانبندی مناسب داشته باشید؛ انتشار زیاد محتوا در یک زمان کوتاه ممکن است برای مخاطب آزاردهنده باشد. هم‌چنین اگر برای مدت طولانی در کانال خود فعالیت نداشته باشید، کاربران از کانال شما لفت می‌دهند و مخاطبان خود را از دست می‌دهید.

باید تلاش کنید که برای انتشار محتوا و پست‌ها به صورت منظم و هدف‌دار فعالیت کنید و یک برنامه اصولی داشته باشید و به آن برنامه وفادار بمانید.

برای موفقیت در این راه حتی می‌توانید از قابلیت انتشار پیام زمان بندی شده ( SCHEDULE MESSAGE) تلگرام استفاده کنید. یعنی محتواهای خود را آماده ارسال کنید اما به جای سند کردن در همان زمان، گزینه SCHEDULE MESSAGE را انتخاب کنید و بعد از آن زمان ارسال را مشخص کنید.

 

ارسال پستهای کانال در گروهها

برای گرفتن ممبر واقعی در تلگرام، مخاطبان باید شما را کشف کنند. کشف شدن توسط مخاطب با فعالیت شما ارتباط مستقیم دارد. شما برای معرفی کانال خود به دیگران باید پست‌های خود را در گروه‌ها و سوپر گروه‌ها به اشتراک بگذارید. این گروه‌ها باید با موضوع فعالیت شما همخوانی داشته باشند.

تبادل کنید

کانال‌هایی که حوزه فعالیتشان نزدیک به فعالیت شما است را پیدا کنید و بعد از آن به تعداد ممبرهای آن‌ها دقت کنید، اگر به نظر می‌رسید که درصد زیادی از ممبرهایشان را عضوهای واقعی تشکیل می‌دهند، با ادمین آن کانال وارد مذاکره شوید تا حاضر شوند یک پست حاوی لینک کانال شما در کانال خود بگذارند و شما هم برای کانالشان در چنل خود تبلیغ کنید.

انتشار لینک کانال در پروفایل شبکههای اجتماعی

لینک کانال خود را در پروفایل شبکه‌های اجتماعی، قسمت بیو، بگذارید.برای مثال اگر در اینستاگرام صفحه‌ای دارید می‌توانید آدرس کانال تلگرام خود را در بگذارید. با این کار می‌توانید برای کانال تلگرامی خود مخاطبانی از اینستاگرام پیدا کنید. حتی می‌توانید برای کانال خود در شبکه‌های اجتماعی دیگر حساب راه اندازی کنید.

سخن آخر

با اینترنتی شدن شیوه بازاریابی کسب و کارها، بالارفتن تعداد دنبال کننده‌ها و اعضا و ممبرهای شبکه‌های اجتماعی به یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

تلگرام نیز از این قاعده مستثنا نیست. خرید ممبر و یا دنبال کننده فیک برای فعالیت در هیچ شبکه اجتماعی توصیه نمی‌شود. همان‌طور که خرید در اینستاگرام آسیب زیادی به پیج شما می‌زند، خرید و یا زدن ممبر فیک برای تلگرام نیز به همان اندازه برای کانال شما زیان بار است.

پیشنهاد می‌شود که برای افزایش اعضای کانال تلگرامی خود از راه‌های طبیعی مانند: تولید محتوای با کیفیت، تبادل و تبلیغات استفاده کنید

منبع : buzzoid.com