اقتصادیعمومیمعرفی کسب و کار

چگونه می‌توان به صورت دقیق دانه‌های قهوه را با کیفیت بالا انتخاب کرد؟

مرحله 1: چیدن

خواص قهوه گانودرما دکتر بیز برای لاغری: چیدن قهوه کاری سخت و طولانی است: بن می‌گوید، در مزرعه اش، چیدن دانه‌ها از 6 صبح شروع و تا 2 بعد از ظهر ادامه می‌یابد، که در آن زمان مرحله دیگری از کنترل کیفیت را آغاز می‌کنند.

او توصیه می‌کند که قبل از شروع چیدن لازم است بوته‌ها برای اطمینان از رسیدن گیلاس‌ها بررسی شوند. شما می‌توانید از رفرکتومتر برای ‌اندازه گیری بریکس یا میزان قند استفاده کنید. او توضیح می‌دهد که گرچه میزان “عالی” از بریکس/قند وجود ندارد،  اما این  اطلاعات  می‌توانند  نقطه مرجعی  را فراهم  کنند.  او تاکید  می‌کند که هیچ اعداد جادویی به جز محدوده‌ای از سطوح صحیح وجود ندارد.

روش مقرون به صرفه تر‌اندازه گیری میزان رسیدگی دانه‌ها از طریق رنگ است. در Finca Idealista، از این پارامتر نیز در کنار میزان بریکس استفاده می‌کنند. در واقع، آنها “دست بند رسیدگی” ساخته‌اند که رنگ دقیق گیلاس‌های قرمز رسیده را نشان می‌دهد.

به عنوان هشدار بن توصیه می‌کند که تعیین رسیدگی به وسیله رنگ، در زمان برداشت گیلاس‌های زرد دشوارتر است. او توضیح می‌دهد که برداشت کننده‌های با تجربه نیاز است که بتوانند رسیدگی کامل آنها را زمانی که به‌اندازه کافی نرم و کاملا عمیق و سایه طلایی هستند را بگویند.

زمان برداشت، گیلاس‌هایی نیز وجود دارند که بیش از حد رسیده‌اند یا نشانه‌هایی از آسیب توسط حشرات را نشان می‌دهند. حذف این موارد و همچنین حذف قهوه‌های نرسیده بسیار مهم است. به وسیله وصل کردن کیسه به سبد، که در نیکاراگوئه به آن Salveque می‌گویند، برداشت کنندگان می‌توانند گیلاس‌های بیش از حد رسیده را مستقیما آنجا بریزند. بن توصیه می‌کند که، برای انگیزه دادن به برداشت کنندگان برای حذف کردن گیلاس‌های بیش از حد رسیده یا معیوب، Salveque نیز وزن می‌شود و مشابه با گیلاس‌های رسیده به برداشت کنندگان پرداخت می‌شود.

 مرحله 2: مرتب سازی روی تارپ (سفره)

تاثیر قهوه گانودرما بر زود انزالی: زمانی که برداشت انجام شد، بن توصیه می‌کند که همه گیلاس‌ها روی تارپ قرار داده شوند و به دنبال دانه‌های نرسیده و سبز بگردید. او به من می‌گوید که در Finca Idealista، 40 نفر این کار را هر روز انجام می‌دهند. زیرا، فقط یک دانه کافی است تا به فنجان قهوه ای که می‌توانست خوشمزه (و قابلیت افزایش امتیاز) باشد طعمی گس و تلخ بدهد.

جوامع قهوه را در ابتدا تصور کنید: چه می بینید؟ منظره های سرسبز، درختان قهوه پر از گیلاس های قرمز تیره زیبا و خانواده های زحمت کش؟ یکی از چیزهایی که احتمالا تصور نکرده اید زنان مبتلا به سرطان دهانه رحم است. با این حال، ۸۰ درصد از افرادی که این بیماری کشنده به تازگی در آنها تشخیص داده شده یا کشف نشده در کشورهای تولیدکننده زندگی می کنند.

مرحله 3: حذف شناورها

کدام نوع قهوه گانودرما برای دیابت خوب است: قبل از شروع تخمیر دانه های قهوه ، گیلاس‌ها باید در تانکی از آب برای بررسی هر گونه عیب شناور شوند. هر کدام از گیلاس های قهوه که شناور شد یا توخالی است یا معیوب و ناسالم است که می‌تواند سریع جدا شود. بن توصیه می‌کند برای سازگاری بیشتر با محیط از این آب حداقل دوبار استفاده شود.

اکنون، در نهایت گیلاس‌ها برای جدا کردن پالپ و تخمیر آماده هستند (فرض می‌کنیم که شما در حال فراوری تر آنها هستید).

 مرحله 4: کانالهای شست و شو

بعد از تخمیر می‌توانید از کانال شست و شو برای حذف دانه‌های ناقص و کم کیفیت استفاده کنید. این کانال‌های کوچک باید دارای بند یا سدهای چوبی باشد. دانه‌های سبز همراه با آب جاری به کانال اضافه می‌شوند، و اغلب یک کارگر با استفاده از یک جارو لایه‌ها را بهم می‌زند.

دانه‌های چگال تر، و با کیفیت ؛ پایین می‌روند و به وسیله سدهای چوبی گیر می‌افتند؛ دانه‌های کم کیفیت و سبک در بالا شناور می‌شوند که می‌توان آنها را حذف کرد یا در بازارهای محلی به فروش رساند. این دانه‌ها در کشور‌های آمریکای لاتین segundas نامیده می‌شوند.

بن باز هم توصیه می‌کند که از این آب چندین بار استفاده شود تا آسیبی به محیط زیست منقطه وارد نشود.

شستشوی دانه های قهوه

مرحله 5: مرتب سازی روی تخت خشک سازی

حالا قهوه فراوری و ذخیره شده است و برای خشک کردن آماده است – اما هنوز هم مراحلی از کنترل کیفیت وجود دارد که باید انجام شود. بن توصیه می‌کند زمانی که قهوه روی بستر زمین (یا پاسیو) خشک می‌شود، کارگران بصورت چشمی آنها را بررسی کنند. آنها باید دانه‌هایی که شکسته، رنده، و یا توسط ماشین آسیب دیده‌اند؛ نشانه‌هایی از آسیب توسط حشرات دارند؛ تغییر رنگ داده‌اند یا بسیار سبز و تر هستند جدا کنند.

از آنجا که همه قهوه‌ها در حین خشک شدن باید جا به جا شوند، بازرسی چشمی نیز در همان زمان قابل انجام است. بطور مشابه، اگر مکان قهوه عوض شود – بعد از اینکه قهوه کمی خشک شد، بن قهوه‌ها را به پایین کوه که هوا گرم‌تر است انتقال می‌دهد – بازرسی چشمی می‌تواند در محل جدید نیز ادامه یابد.

 مرحله 6: آزمون چشایی قهوه

زمانی که قهوه به رطوبت ایده آل خود رسید، بن آزمون چشایی قهوه را توصیه می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ نقصی وجود ندارد. اگر متوجه چیز ناخوشایندی شدید، قهوه را می‌توان دوباره مرتب کرد.

انتخاب بهترین روش می تواند مانند انتخاب بهترین رنگها توسط یک هنرمند برای شاهکار بعدی خود باشد. آیا باید آبرنگ باشد، رنگ روغن یا آکریلیک باشد؟ خوب، شما احتمالا جواب را حدس زدید: بستگی دارد.

مرحله 7: ماشین تمیزکاری

طیف گسترده ای از ماشین‌ها وجود دارند که در مرحله نهایی از تولید و فراوری قهوه، می‌توانند در مرتب سازی قهوه استفاده شوند. بن توضیح می‌دهد که او از ماشین برای حذف مواد خارجی: برگ ها، شاخه ها، سنگریزه ها، و غیره استفاده می‌کند.

مرحله 8: مرتب سازی بر اساس چگالی

در نهایت، بعد از اینکه قهوه برای 2 ماه استراحت داده شد، زمان انجام مرحله آخر رسیده است. مرتب ساز چگالی یا جداساز گرانشی می‌تواند برای جدا کردن دانه‌های چگال و  کم چگال استفاده شود. اگر دانه‌های قهوه در‌اندازه‌های مختلفی دارید، بن توصیه می‌کند که آنها را قبل از اینکه در مرتب ساز چگالی بگذارید برحسب ‌اندازه مرتب کنید، این عمل توسط این ماشین نیز قابل انجام است.

مرحله 9: مرتب سازی بر اساس رنگ و تسمه نقاله

مرحله نهایی حذف دانه‌های تغییر رنگ داده است. بن توضیح می‌دهد که این عمل می‌تواند توسط ماشین انجام شود؛ با این وجود، او استدلال می‌کند که استخدام 60 تا 80 کارگر که دانه‌های معیوب را از روی تسمه نقاله جدا کنند بسیار موثرتر است.

این کار پرهزینه و زمان بر است، اما بن بر ارزش داشتن دانه‌های با کیفیت، و بی نقص تاکید می‌کند که تولید نهایی خراب نشود. تاثیر تمام این مراحل در امتیاز نهایی قهوه دیده خواهد شد.

بطور نظری، امتیاز بهتر باید باعث پرداخت بهتر شود، که در مقابل می‌تواند هزینه‌های نیروی کار همه کارگرانی که مرتب سازی دانه‌ها را انجام دادند پرداخت کند – و باعث افزایش سرمایه گذاری در جامعه محلی شود. قهوه با کیفیت از لحاظ اجتماعی و مالی نیز می‌تواند پایدار باشد.

و بن به من می‌گوید که هدف او کمال است.

هیچ مرحله ای آنقدر کوچک نیست که بتوانید در حین تهیه قهوه تخصصی نادیده بگیرید.  در حالی که این مراحل کنترل کیفیت، سرمایه گذاری زمان، نیروی کار، و پول را نشان می‌دهند،  آنها می‌توانند به تضمین داشتن بهترین فنجان قهوه ممکن در هر زمانی نیز کمک کنند.

قهوه پیتی کافه یکی از پر تقاضا ترین قهوه های ایتالیایی است که طعم و عطری غنی داشته و با ارائه ی طعمی طبیعی ؛ لذت نوشیدن قهوه در تمامی لحظات روز را برای قهوه دوستان تضمین می نماید. پیتی کافه ؛ قهوه ایست با انرژی خالص و تولید شده از دانه های قهوه با کیفیت بالا ؛ با اثر طعمی خوب و معطر در دهان ؛ خوشمزه ، معطر و ملایم. بخاطر روش تولید و روست ویژه در کارخانه ؛ تمامی قهوه های بکار رفته در محصولات پیتی کافه , اسیدیته پایینی داشته تا معده ی شما تحریک نشود