عمومیمعرفی کسب و کار

رازهای نگهداری از بنجامین در آپارتمان

مشخصات کلی گیاه استوایی، بنجامین + قیمت کود 20 20 20

فیکوس بنجامین بومی جنوب و جنوب شرقی قاره آسیا و اروپا است و به دلیل شرایط مرطوب و استوایی این منطقه، نگهداری گیاه در پاسیو و فضای خانه انتخاب مناسبی است. برگ‌های این گیاه به رنگ سبز روشن و براق، بیضی‌شکل و نوک‌تیز بوده و شاخه‌های آن آویزان و آبشاری است. ارتفاع این گیاه در شرایط مساعد تا پنج‌متر هم می‌رسد. در فیکوس بنجامین ابلق، برگ‌ها به رنگ سبز روشن و سفید – کرم دیده می‌شود، آویزان بودن شاخه‌ها در بنجامین ابلق بیشتر است و ریشه ها توسعه کمتری دارند؛ به همین دلیل انواع ابلق را روی نوع برگ سبز پیوند می‌زنند.

آویزان بودن شاخه‌ها در بنجامین ابلق بیشتر است و ریشه ها توسعه کمتری دارند. نور زیاد و غیرمستقیمی برای زندگی سالم‌تر بنجامین نیاز است. توجه داشته باشید که نور مستقیم باعث صدمه به برگ‌ها می‌شود. نور جنوبی برای آن بهترین حالت است. بنجامین گیاه حساسی است؛ بنابراین گلدان آن را جابه‌جا نکنید. درجه حرارت محیط را در کمترین حالت به میزان ۱۵ درجه سانتی‌گراد و در بیشترین دما به مقدار ۲۴ درجه سانتی‌گراد تحمل می‌کند و به سرما حساس است.در زمان آبیاری اجازه دهید سطح خاک خشک شود.

بنجامین آب ولرم را ترجیح می‌دهد. در تابستان دو بار در هفته و در زمستان ده روز یکبار گیاه خود را آبیاری کنید. مقاومت آن به کم‌آبی، پایین بوده و دچار ریزش برگ می‌شود. برای تأمین رطوبت هر دو روز یکبار غبارپاشی و اسپری برگی را انجام دهید. بهترین خاک برای این گیاه آپارتمانی، مخلوط خاک‌برگ، خاک باغچه و ماسه است.برای تغذیه بنجامین کوددهی را هر دو هفته و به میزان سه گرم در لیتر انجام دهید. در زمان سرما کوددهی را فراموش کرده و برای این منظور از اواخر زمستان تا مهرماه  اقدام کنید.برای تغذیه بنجامین کوددهی را هر دو هفته و به میزان سه گرم در لیتر انجام دهید.

کود 20-20-20 می‌تواند برای گل بنجامین مناسب باشد. گل بنجامین یکی از گیاهانی است که برای رشد به تعداد بالایی از عناصر خاکی و کود نیتروژن نیاز دارد. به علاوه، گل بنجامین نیاز به فسفر و پتاسیم نیز دارد. کود 20 20 20 با داشتن مقادیر مناسب این عناصر، می‌تواند به رشد و توسعه سالم گل بنجامین کمک کند. برای ایجاد خاک مناسب رشد بنجامین می‌توانید ۲۰ درصد ماسه، ۲۰ درصد ورمی کمپوست، ۴۰ درصد خاک برگ، ۱۰ درصد خاک باغچه و ۱۰ درصد پوست برنج استفاده کنید. بعلاوه اضافه کردن پوکه یا پرلیت به خاک به حفظ رطوبت کمک خواهد کرد.

نکات مهم در نگهداری بنجامین

  • برگ‌های رنگ‌پریده و با لکه‌های قهوه‌ای دچار شپش آرد آلود شده است، آنها را با پنبه آغشته به حشره‌کش نفوذی سم‌پاشی کنید. این روند را هر دو هفته ادامه دهید تا علائم از بین بروند.
  • لکه سیاه و آبکی نشان می‌دهد که بنجامین شما دچار بیماری قارچی شده است. می‌توانید آن را با آب و صابون رقیق تیمار کنید.
  • برگ‌های زرد نشان از آبیاری زیاد دارد.
  • اگر می‌بینید زیر برگ‌ها حالت تارعنکبوتی دارد، بدانید که کنه قرمزی در کار است! سم‌پاشی با کنه‌کش یا حشره‌کش، آن را از بین می‌برد.
  • اگر برگ خشک و شکننده باشد، رطوبت محیط کم است.
  • برگ‌های جدید کوچک و ریز به شما می‌گویند که فضای کمی برای رشد دارند و یا تغذیه آنها مناسب نیست. گلدان را بزرگ کرده و کوددهی را پیش بگیرید.
  • برای تمیز کردن برگ، اسپری آب کافی است، به هیچ وجه به سراغ مواد براق کننده نروید.
  • چنانچه گلدان بنجامین شما جوان است، از قیم استفاده کنید تا زمانی که ساقه و شاخه‌ها چوبی و سخت شود.
  • اگر برگ سالم و سبز است و ریزش می‌کند، گلدان را به مکان پرنورتر منتقل کنید.

چگونه این گیاه را تکثیر کنید؟

فیکوس بنجامین را در بهترین حالت از اواسط بهار تا اوایل تکثیر کنید. تکثیر با قلمه از قلمه انتهایی ساقه به طول ۱۰-۸ سانتی‌متر انجام می‌شود، ولی ریشه‌دار شدن آن به‌سادگی صورت نمی‌گیرد. می‌توانید از هورمون ریشه‌زایی برای سرعت بخشیدن به ریشه دادن قلمه استفاده کنید. برای قلمه گرفتن شاخه حداقل باید یک جفت برگ داشته باشد.

نکات مهم درباره نگهداری از در خانه

برای اشخاصی که در نگهداری گیاهان آپارتمانی تازه کار هستند، نگهداری گیاه بنجامین توصیه نمی شود زیرا گیاه خیلی حساسی است و به مراقبت های مخصوصی نیاز دارد. گیاه بنجامین یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی است که در خانه ها، ادارات و در کل، فضاهای داخلی یافت می شود، آن ها ظریف و در عین حال بزرگ هستند و شاخ و برگ های تیره براق بزرگی دارند، هر چند وقتی زده می شوند، و برگ ها به راحتی می ریزند،شاخه های باریک دارد که با شکوه از یک تنه خاکستری روشن بیرون می آیند.

گاهی اوقات با فیکوس میکروکارپا اشتباه گرفته می شود، که در واقع کمتر افتاده و صافتر است. گیاه بنجامین یکی از بهترین گیاهان برای بهبود کیفیت هوا در داخل خانه است، آن یکی از گیاهانی هستند که میزان حذف بالایی در مواد سمی مانند فرمالدهید، بنزن و تری کلرواتیلن از هوای داخلی آلوده را دارند

چگونه می توان گیاه بنجامین را رشد و پرورش داد؟

گیاه بنجامین استوایی بومی جنوب شرقی آسیا است، اما می توانند با موفقیت به عنوان گیاه خانگی در آب و هوای خنک تر و در شرایط دمای اتاق منظم رشد کنند، بنجامین در داخل خانه و خارج برگ های سبز 12 سانتی دارد که بر روی شاخه های کوچکش هستند. در داخل خانه، درخت می تواند به بلندی 1 متر و 80 سانتی برسد، همچنین در داخل خانه، درخت می تواند در یک ظرف بزرگ شود و به اندازه یک بونسای شود، که برای این کار به اندازه کافی در مقاله توضیح داده خواهد شد.

نور برای گیاه بنجامین:

گیاه بنجامین حتی با نور مستقیم خورشید در صبح، به یک اتاق روشن نیاز دارد. در سکونت گاه اصلی آن، اغلب در شرایط نیمه سایه دار رشد می کنند، اما در داخل خانه به نور خوب برای رشد نیاز دارد، این گیاه تمایلی به جابجایی ندارد و در صورت چنین رخدادی، برگ هایش به میزان زیادی خواهد ریخت پس چنانچه در این بخش از رازهای باغبانی در می خوانید مهم است که یک نقطه خوب و روشن برای آن پیدا کنید و آن را مدام در همان جا نگهدارید.

خاک گیاه بنجامین:

هر نوع خاک گلدان خوب آبکشی شده به احتمال زیادبرایش مناسب است. گیاه بنجامین به خاکی نیاز دارد که به خصوص غنی از یا مواد آلی بالا باشد، در زمان جا به جا کردن گلدانش از یک خاک گلدان بر پایه خاک استفاده کنید که حاوی پرلیت، شن و ورمیکولیت برای زه کشی بهتر است.

آب گیاه بنجامین:

این گیاه را به طور پیوسته مرطوب نگه دارید، اما نگذارید تا بیش از حد در آب غوطه ور بماند و یا برگ هایش بیفتد و از پوسیدگی ریشه ای رنج ببرد. در محیط بومی خود، این گیاهان به طور معمول برگ های خود را در ابتدای فصل خشک می ریزانند که باعث می شود آن ها به شدت حساس به تغییرات در رطوبت باشند، دقت کنید که برنامه آبیاری تان سازگار و مناسب باشد.

دما و رطوبت گیاه بنجامین:

این گیاه با درجه حرارت شبانه بین 65 تا 70 درجه فارنهایت و دمای روز بین 75 تا 85 درجه فارنهایت راحت هستند. در نظر بگیرید که ترموستات خود را تنظیم کرده باشید، تا نوسانات دما در منزل پیش بینی شود. در تابستان، از تهویه هوای سنگین استفاده نکنید، زیرا بنجامین در صورتی که دمای داخلی زیر 70 درجه کاهش یابد، آسیب می بیند.

به عنوان بومیان استوایی، بنجامین رطوبت بالایی را ترجیح می دهند، اگر آن ها بیش از حد خشک شوند، ممکن است برگ های خود را از دست بدهند. استفاده از یک دستگاه بخور برای منظم کردن سطوح رطوبت در منزل را در نظر بگیرید. خاک را در اطراف پایه گیاهتان تان مرطوب نگه دارید، و برگ های گیاه را گاهی برای جلوگیری از خشک شدن هرس کنید.

کود گیاه بنجامین:

این گیاه فیدر و خورنده های قوی هستند و به مقدار زیادی کود در طول فصل رشد نیاز دارند. اگر گیاه شما برگ هایش را با وجود نور ایده آل، دما، رطوبت، و سطح کود بریزاند، می توانید کمی مکمل و منگنز بدهید، اگر این کار کارساز نبود، به دنبال آفات رایجی از جمله شته ها، حشرات، و مگس سفید بگردید.

گلدان و جا به جا کردن گلدان گیاه بنجامین:

گیاه سالم یک گیاه سریع الرشد می باشد و نیاز به توجه دقیق به گلدانش دارد، اگر متوجه شدید که گیاه به آهستگی رشد می کند, احتمالاً به خاطر آب کم یا دمای پایین است. آن ها می توانند با استانداردها, درخت ارایی، استانداردهای جهشی, گیاهان خانگی رایج، و حتی بونسای رشد کنند. دستورالعمل های خود را از گیاه پیدا کنید و سالانه در بسیاری از دوره ها گلدانش را عوض کنید.

قلمه زنی گیاه بنجامین:

گیاه بنجامین می تواند نسبتا آسان از قلمه هایش ریشه بگیرد، حتی بدون هورمون ریشه زایی. در نمناک اشاره کرده ایم که بهتر است در بهار برش داده شود و قلمه زنی انجام شود که می توانید به راحتی گرما و رطوبت را تامین کنید. بنجامین به ندرت با بذر کشت می شود و اغلب این گیاهان خانگی هرگز میوه یا دانه نمی دهند.

هرس گیاه بنجامین:

هرس کردن گیاه بنجامین، در صورتی که به سقف برسد یا می خواهید آن را کوچک تر کنید ،ضروری است، در این روش زمانبندی مهم است. هرس باید زمانی انجام شود که گیاه به طور فعال در حال رشد نباشد، بیشتر گیاهان در بهار و تابستان فعال هستند. در زمستان, گیاه به خواب رفته و مستعد آسیب است، بنابراین زمستان بهترین زمان برای هرس کردن گیاه بنجامین است. هم چنین باید شاخه های مرده را هرس کنید و برگهای مرده را بردارید تا از گسترش بیماری و عفونت های قارچی جلوگیری کنید که می تواند به شدت بر گیاه شما تاثیر بگذارد و به آن آسیب بزند.

مشکلات گیاه بنجامین:

برگ های گیاه بنجامین:

رایج ترین مشکل گزارش شده و درخواست برای کمک, این است که برگ هایش می ریزند, و در میزان بالا ظاهر خوبی ندارد، اما کاملاً طبیعی است و چیزی نیست که واقعاً نگرانش باشید. این اتفاق می افتد چون گیاه شما کاملاً هوشمند است اما نسبت به تغییر حساس می باشد، از برگ ها در زوایا و موقعیت های مشخصی می خواهد تا نور موجود را به حداکثر برسانند و به فتوسنتز اجازه عملکرد مناسب می دهد.

زمانی که می چرخانیدش, یا گیاه خود را حرکت می دهید, پویایی نور به صورت انبوه تغییر می کند و گیاه با ریزاندن برگ ها و رشد دوباره باعث رشد بهینه آن خواهد شد.برای جلوگیری و دوری از این مشکل کارتان راحت و ساده است؛ زمانی که گیاه شما یک جای ثابت دارد، آن را به اطراف حرکت ندهید، جایی برای آن پیدا کنید که در آن ممکن است تمام سال دور از تغییرات دمای گسترده بماند.

شپشک ها، شته ها و سایر آفات گیاه بنجامین:

متاسفانه، گیاه شما با تمام خوبی ها و مقاومت هایش می تواند در معرض آفت ها حساس باشد.به طور خاص، هجوم شپشک ها و شته ها می تواند بسیار رایج بوده و به علت مساحت بزرگ برگ ها تغییر کند. در مورد گیاهان دیگر هم در مطالب قبلی نمناک گفتیم که داشتن برگ های بسیار زیاد به معنای مکان های زیاد برای آفات است تا خود را پنهان کنند و این باعث می شود که آن ها بتوانند از شرش خلاص شوند. از دستورالعمل های بالا برای راهنمایی پیروی کنید، اما به یاد داشته باشید که صبور باشید و از حشره کش گیاهان استفاده کنید تا به نتیجه برسید.

برگ های پایین گیاه بنجامین می ریزند:

برگ های زیرین بنجامین زرد خواهند شد و به موقع می ریزند. شما هیچ کار اشتباهی انجام نمی دهید، چون این امر اجتناب ناپذیر است و در بسیاری از گیاهان خانگی معمول است.

نقطه های سفید بر روی برگ های گیاه بنجامین:

اگر شبیه این عکس باشد کاملاً رایج است و نباید در مورد آن نگران باشید.این خال ها، سفید، مومی و مدور هستند و ممکن است در ابتدا با بیماری ها یا آفات اشتباه گرفته شوند اما در واقع ویژگی های برخی از گیاهان بنجامین هستند. اما چه خبر است؟ خب، هیچ کس کاملاً مطمئن نیست.اگرچه متخصصان به طور کلی بر این باور هستند که آیا این گیاهان می توانند از ساختن مواد معدنی و نمک ها در خاک رهایی یابند و یا راهی برای جذب گرده افشان نظیر شکل زنبورها باشند. اما اگر آن ها شما را اذیت می کنند، این لکه های سفید را می توان به راحتی پاک کرد و از بین برد.

لبه برگ های زرد گیاه بنجامین:

این به طور معمول نشانه ای است که به تدریج می خزد و به سمت برگ های جدید گسترش می یابد.در بیشتر موارد، این ناشی از کمبود غدایی طولانی است.برای حل این مشکل و جلوگیری از نفوذ آن به برگ های بیشتر، باید به گیاه خود غذا دهید.اما زیادی نه. دستورالعمل های روی پاکت یا بطری را دنبال کنید و از مقدار گفته شده تجاوز نکنید.