سلامت و دانشمعرفی کسب و کار

بهترین قرص ماشین ظرفشویی برای انواع ظروف و ظروف پخت و پز

بهترین قرص ماشین ظرفشویی؛ معرفی پرفروش‌ترین‌ها

برای بسیاری از افراد شستن ظرف‌های کثیف و چرب کار چندان خوشایندی نیست. به همین دلیل به فکر خرید یک ماشین ظرفشویی هستند که این کار را برای آن‌ها انجام دهد. علاوه بر این بسیاری از افراد هستند که به مصرف آب اهمیت زیادی می‌دهند و می‌دانند که در زمان شستن ظرف‌ها با دست چقدر آب هدر می‌رود. به همین دلیل این افراد نیز ازجمله خریداران اصلی ماشین‌های ظرفشویی هستند که شستن ظروف را راحت‌تر کرده و آب کمتری هم مصرف می‌کند. نکته مهم برای عملکرد مناسب این ماشین‌ها، خرید قرص ماشین ظرفشویی مناسب و استفاده از بهترین قرص ماشین ظرفشویی است. چراکه انتخاب قرص مناسب در تمیزی ظروف و درخشندگی آن‌ها تاثیر زیادی دارد.

همان‌طور که می‌دانید ماشین‌های ظرفشویی برای شستن ظرف‌ها از مایع ظرفشویی عادی استفاده نمی‌کنند. این ماشین‌ها معمولا به قرص ماشین ظرفشویی، ژل یا مایع مخصوص خود نیاز دارند. در میان همه این‌ها قرص‌های ماشین ظرفشویی طرفداران بیشتری داشته و قدرت تمیزکاری بیشتری نیز دارند. اما بسیاری از خریداران زمانی که در فروشگاه‌ها به دنبال این قرص‌ها می‌گردند، در میان برندهای مختلف آن گیج می‌شوند و نمی‌دانند کدام محصول را خریداری کنند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم ویژگی‌های بهترین قرص ماشین ظرفشویی را به شما معرفی کرده و شما را با برندهای مختلف این قرص آشنا کنیم. پس اگر شما هم لابه‌لای قفسه‌های خرید گیج شده‌اید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

ویژگی‌های بهترین قرص ماشین ظرفشویی

پیش از هر چیز بهتر است بدانید که یک قرص ظرفشویی خوب چه ویژگی‌هایی دارد. مجموعه این ویژگی‌ها است که یک قرص از یک برند را به بهترین قرص ماشین ظرفشویی تبدیل می‌کند. دانستن این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند که با چشم بازتری اقدام به انتخاب کنید و زمان کوتاه‌تری را لابه‌لای قفسه‌های قرص ماشین ظرفشویی بگذرانید. در ادامه این بخش تعدادی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها را بیان می‌کنیم. توصیه ما این است که پیش از خرید چک‌لیستی از این ویژگی‌ها تهیه کنید تا بتوانید به بهترین گزینه موجود برسید. نکته مهم در خرید شوینده ظروف ماشین ظرفشویی و قیمت این قرص ها برند معتبر آن می باشد.

کیفیت شست‌وشو

قطعا این ویژگی‌ای نیست که از روی بسته‌بندی قرص متوجه شوید و نیاز به تجربه دارد. ازآنجایی‌که قیمت این قرص‌ها کمی بالا است، بهتر است در این رابطه با دوستان و آشنایان خود مشورت کرده یا از تجربه‌های قبلی خود استفاده کنید. یک قرص ظرفشویی قادر است چربی‌ها و لکه‌های روی ظروف را از بین ببرد و درنهایت آن را تمیز و درخشان به شما تحویل دهد. اما این همه ماجرا نیست. چراکه این کاری است که یک شوینده معمولی هم انجام می‌دهد.

بهترین قرص ظرفشویی می‌تواند همه انواع لک و چربی را حتی بعد از گذشت ساعت‌ها و خشک شدن آن‌ها بر روی ظروف از بین ببرد. این چیزی است که هر برندی به شما هدیه نمی‌دهد. ممکن است بعد از شست‌وشوی ظروف با یک قرص معمولی، با دست کشیدن روی ظروف متوجه آثار چربی و لک بر روی آن بشوید و حتی مجبور شوید که خودتان دوباره آن را بشویید. اما یک قرص ظرفشویی عالی نه‌تنها همه این اثرات را از بین می‌برد، بلکه بوی نامطبوع مواد غذایی باقیمانده بر روی ظروف را نیز ریشه‌کن می‌کند.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زمان شست‌وشوی ظروف با قرص ایجاد شود، باقی ماندن لک‌ها و ترکیبات خود قرص بر روی ظروف است. تولیدکنندگان پرفروش ترین قرص ماشین ظرفشویی به این ویژگی توجه ویژه‌ای دارند و تلاش می‌کنند که هم‌زمان با تکنولوژی ساخت ماشین‌های ظرفشویی، قرص‌های خود را نیز ارتقا دهند. همین ویژگی آن‌ها را به بهترین تبدیل می‌کند. قرص‌های باکیفیت به‌طور کامل در آب حل می‌شوند و به همین دلیل در ماشین باقی نمی‌مانند و آسیبی هم به فیلتر ماشین یا دیگر بخش‌های آن وارد نمی‌کنند.

شست‌وشوی انواع ظروف

معمولا شستن ظروف ملامین، آرکوپال، چینی یا دیگر ظروف مشابه برای یک ماشین ظرفشویی کار چندان سختی نیست. چراکه لک آب یا مایع شوینده بر روی آن‌ها باقی نمی‌ماند و اگر خط یا خشی روی آن‌ها وجود داشته باشد، چندان مشخص نیست. اما ظروف شیشه‌ای و کریستال چنین ویژگی ندارند. این ظروف لکه‌های آب را به خود می‌گیرند و بعد از مدتی کدر و مات می‌شوند. همچنین خط و خش‌هایی روی آن‌ها می‌افتد که شکل ظرف را خراب می‌کند و این موضوع باعث می‌شود که ظرف همیشه کثیف به نظر برسد.

انتخاب بهترین قرص ظرفشویی ظرف‌های کریستال و شیشه‌ای محبوب شما را از این بلا محافظت می‌کند. این قرص دارای ترکیبات جلا دهنده و شفاف کننده است. وجود این ترکیبات باعث می‌شود که ظروف کریستالی شما همواره مثل روز اول زیبا و درخشان باقی بمانند. این قرص‌ها همچنین دارای فرمولاسیونی هستند که سختی آب را کاهش می‌دهد. کاهش سختی آب و شکستن ناخالصی‌های آن باعث می‌شود که لکه آب بر روی ظروف باقی نمانده و شکل آن‌ها را تغییر ندهد.

حفظ سلامت ماشین ظرفشویی

یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمان خرید قرص ماشین ظرفشویی باید در نظر داشته باشید، توجه به سلامت قرص ماشین ظرفشویی است. بهترین قرص ماشین ظرفشویی تنها از ظرف‌های شما محافظت نمی‌کند. شما می‌توانید به این قرص به‌عنوان یک نگهبان دلسوز برای ماشین ظرفشویی خود نیز نگاه کنید. اما چگونه یک قرص کوچک می‌تواند دستگاه به این بزرگی را در مقابل خطرات و آسیب‌ها ایمن نگه دارد؟

در درجه اول این قرص کوچک از جمع شدن چربی‌ها و آلودگی‌های ظروف در ماشین جلوگیری می‌کند. باقیمانده‌های غذا، چربی‌ها و کثیفی‌های ظروف بعد از جدا شدن از ظروف در دستگاه رسوب می‌کنند و باعث خرابی آن می‌شوند. اما یک قرص ماشین ظرفشویی پرقدرت از این مورد جلوگیری می‌کند. ترکیبات این قرص به‌گونه‌ای انتخاب می‌شود که چربی‌ها و آلودگی‌ها را در آب حل کرده و آن‌ها را به همراه آب کثیف ظروف به خارج از دستگاه هدایت می‌کنند.

نکته دیگر آلودگی‌ها و ناخالصی‌های مربوط به خود آب است. آب همه شهرهای کشور ما ناخالصی‌هایی دارد که در لوله‌های ماشین ظرفشویی یا هر دستگاه دیگری که با آب سروکار دارد، رسوب می‌کنند و می‌توانند آسیب‌هایی جدی به دستگاه وارد کنند. یک قرص ماشین ظرفشویی خوب این ناخالصی‌ها را نیز از بین می‌برد و از رسوب و تجمع آن‌ها در لوله‌های ماشین جلوگیری می‌کند. البته فراموش نکنید که قرص نمی‌تواند همه این رسوبات را از بین ببرد و شما باید هر چند وقت یک‌بار با استفاده از جرم‌گیرهای مخصوص ماشین ظرفشویی آن‌ها را ریشه‌کن کنید.

حفظ زیبایی و سلامت ظروف

ترکیبات قرص ماشین ظرفشویی باید به‌گونه‌ای انتخاب شوند که به خود ظرف‌ها آسیب نرسانند. در زمان خرید قرص‌ ظرفشویی فروشنده به شما می‌گوید که نمی‌توانید ظروفی که ترکیباتی از طلای سفید، نقره، فیبر، چدن و برنج را در خود دارند، با این قرص‌ها و به‌طورکلی شوینده‌های معمولی بشویید. چراکه این جنس‌ها به شوینده‌های مخصوص خود نیاز دارند و ترکیبات قرص‌های معمولی ممکن است آن‌ها را از بین ببرد یا حتی باعث اکسیده شدن یا تجزیه آن‌ها شود.

اما درباره شست‌وشوی دیگر ظروف نیز، حفظ سلامت ظرف نکته بسیار مهمی است. ظروف شما بعد از شست‌وشو نباید لک یا خش بیفتند یا کدر شده و تغییر رنگ دهند. این‌ها اثراتی است که یک قرص بی‌کیفیت بر روی ظرف‌های شما خواهد گذاشت. اما ترکیبات قرص‌های باکیفیت به‌گونه‌ای انتخاب می‌شود که ضمن پاک‌سازی عمیق ظروف، به خود آن‌ها آسیبی نرساند و آن‌ها را برای همیشه نو و پاکیزه نگه دارد.

سازگاری با انواع برندهای ماشین ظرفشویی

نکته مهم در زمان خرید قرص ماشین، توجه به برند دستگاه شما است. معمولا بهترین قرص‌های موجود در بازار با انواع برندهای مطرح ماشین ظرفشویی سازگاری دارند و به همین دلیل خیال شما از بابت این موضوع کاملا راحت است. اگر از برندهایی که در ادامه این مقاله معرفی می‌کنیم خرید کنید، نگران خراب شدن ماشین ظرفشویی یا سازگار نبودن قرص با برند دستگاه خود نخواهید بود.

سرعت در شست‌وشوی ظروف

طولانی شدن زمان شست‌وشوی ظروف می‌تواند شما را خسته و ناراحت کند. با استفاده از پرفروش ترین قرص‌های ماشین ظرفشویی، می‌توانید این زمان را به حداقل برسانید. به‌جز برنامه شست‌وشوی خود ماشین که نیاز به زمان مشخصی دارد، مدت‌زمان حل شدن قرص در آب و تولید کف نیز در زمان شست‌وشو تاثیر خواهد گذاشت. معمولا قرص‌هایی که در دمای پایین‌تر حل می‌شوند، سرعت شست‌وشو را بالا می‌برند. استفاده از این قرص‌ها باعث صرف جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود. چراکه ماشین انرژی کمتری برای بالا بردن دمای آب و تجزیه قرص مصرف می‌کند.

مصرف بهینه آب

اگرچه استفاده از ماشین‌های ظرفشویی به‌خودی‌خود باعث صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود، اما نوع ماده شوینده مورداستفاده نیز تاثیر زیادی در میزان مصرف آب دارد. قرص ماشین خوب در حداقل مقدار آب به‌طور کامل حل می‌شود و بنابراین در ابتدای کار نیازی به آب فراوان برای حل شدن و تجزیه قرص نیست. علاوه بر این مقدار کف یک قرص باکیفیت کاملا کنترل‌شده و متناسب با کثیفی ظروف است و به همین دلیل برای آبکشی ظروف نیز آب فراوانی مصرف نمی‌شود.

رایحه مطبوع و دلپذیر

اگر تاکنون از این قرص‌ها استفاده کرده باشید، متوجه شده‌اید که بعد از مدتی ظرف‌ها بوی بدی می‌گیرند و استفاده از آن‌ها ممکن نیست. این موضوع نشان از نامرغوب بودن قرص دارد. برندهای مطرح قرص ماشین ظرفشویی، از رایحه‌های مطبوع و ملایم نظیر لیمو استفاده می‌کنند تا بوی بد ظروف را از بین ببرند. البته نگران نباشید! این بو بر روی مزه یا بوی غذا تاثیری نمی‌گذارد. بنابراین می‌توانید با خیال راحت در ظرف‌هایی که به بهترین نحو ممکن تمیز شده‌اند و بوی خوبی می‌دهند، غذا بکشید.

کدام برندها بهترین قرص ماشین ظرفشویی را تولید می‌کنند؟

در این قسمت به معرفی پرفروش‌ترین برندهای قرص ظرفشویی اشاره می‌کنیم؛ همچنان با ما همراه باشید:

قرص ظرفشویی فینیش (finish)

برند فینیش یکی از مطرح‌ترین برندهای تولیدکننده قرص ماشین ظرفشویی در دنیا است. این برند بیشتر از 60 سال است که قرص‌های خود را در بیش از 40 کشور دنیا عرضه می‌کند. انواع قرص فینیش را می‌توان پرفروش ترین قرص ماشین ظرفشویی در دنیا دانست. چراکه این برند به‌صورت تخصصی بر روی این موضوع کار می‌کند و با استفاده از بهترین ترکیبات و تکنولوژی‌های روز دنیا، باکیفیت‌ترین قرص‌های ماشین را تولید می‌کند.

اگر نگاهی به انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی بیندازید، متوجه خواهید شد که این قرص‌ها در سه دسته معمولی، همه‌کاره و کوانتوم تولید می‌شوند. در میان این سه نوع قرص‌های کوانتوم با داشتن ترکیبات منحصربه‌فرد و جلا دهنده نه‌تنها ظرف‌های شما را به‌طور کامل تمیز می‌کنند، بلکه باعث درخشندگی و زیبایی آن‌ها نیز خواهند شد. در این میان قرص‌های کوانتوم برند فینیش یکی از بهترین‌ها هستند. این قرص‌ها می‌توانند لکه‌های سخت را از بین ببرند و بدون نیاز به جلا دهنده یا نمک، ظرف‌هایی تمیز و براق را به شما تحویل دهند.

اگر نگاهی به نظرات خریداران محصولات برند فینیش بیندازید، کمتر کسی را پیدا می‌کنید که از عملکرد قرص‌های این برند ناراضی باشد. کاربران معتقدند که فینیش واقعا لیاقت بودن در لیست پرفروش ترین قرص ماشین ظرفشویی را دارد. چراکه این قرص همه ویژگی‌های یک قرص باکیفیت را ارائه می‌کند. خاصیت پاک‌کنندگی، چربی زدایی، جلا دهندگی، جلوگیری از رسوب و… از خواصی هستند که همگی در قرص‌های تولید این برند جمع شده‌اند. تنوع محصولات فینیش بسیار بالا است و همین ویژگی باعث می‌شود که شما بتوانید متناسب با نیاز و بودجه خود یک محصول عالی را خریداری کنید.

تنها گلایه‌ای که مصرف‌کنندگان این محصولات بیان کرده‌اند، بالا رفتن قیمت قرص ظرفشویی فینیش است. البته قبلا نیز این قرص‌ها نسبت به دیگر برندها قیمت بالایی داشتند. اما نکته مثبت دراین‌باره، تنوع بالای محصولات این برند است. بنابراین هنوز هم می‌توان گزینه‌هایی را پیدا کرد که به بودجه شما بخورند و البته کارایی خوبی داشته باشند.

قرص‌های برند فینیش می‌توانند لکه‌های خشک‌شده بر روی ظروف را از بین ببرند. این قرص‌ها دشمن لک‌های چای و قهوه بر روی ظروف هستند و به‌راحتی آن‌ها را نابود می‌کنند. نکته عالی اینکه برای استفاده از این قرص‌ها دیگر نیازی به خیس کردن ظروف ندارید و ظرف‌هایتان در زمانی کوتاه شسته خواهند شد. همین ویژگی‌ها است که قرص‌های برند فینیش را به بهترین قرص ماشین ظرفشویی تبدیل کرده است.

قرص ظرفشویی فیری (fairy)

این قرص که محصولی از شرکت P & G است، یکی از قرص‌های پرفروش در دنیا است. این شرکت چندملیتی آمریکایی که بیشتر از 150 سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد، یکی از متخصصان این حوزه است. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت انواع قرص‌های تولید این برند را در دستگاه خود قرار دهید و نگران خراب شدن ظروف یا دستگاه نباشید. از میان انواع قرص ظرفشویی فیری، نام قرص پلاتینیوم این برند را می‌توان در لیست بهترین قرص‌های ماشین ظرفشویی پیدا کرد. این نوع قرص دارای ترکیباتی عالی است که به‌خوبی در انواع چربی‌ها و آلودگی‌ها نفوذ کرده و آن‌ها را از بین می‌برد. ترکیبات این قرص می‌توانند به داخل ظروفی مثل لیوان‌ها نیز نفوذ کرده و همه آلودگی‌های داخل آن‌ها را ریشه‌کن کنند.

ترکیبات انواع قرص‌های این برند به‌گونه‌ای انتخاب شده‌اند که نیاز به استفاده از محصول دیگری را از بین می‌برند. این قرص‌ها علاوه بر شست‌وشوی کامل و مناسب دارای خاصیت جلا دهندگی و ضد رسوب نیز هستند. بنابراین ضمن حفظ سلامت و زیبایی ظرف‌ها، به ماشین ظرفشویی نیز آسیبی نمی‌رسانند. یکی از نکات قابل‌توجه درباره محصولات فیری این است که این قرص‌ها حاوی ترکیباتی هستند که جرم‌ها و رسوب‌های موجود در ماشین ظرفشویی را از بین می‌برد و باعث تمیز شدن فیلتر ماشین نیز می‌شود. بنابراین خیال شما از بابت سلامت دستگاه کاملا راحت خواهد بود.

این لیست ادامه دارد و در بخش بعدی مقاله می توانید با دیگر برندهای معروف قرص ماشین ظرفشویی آشنا شوید.

منبع : بازار آنلاین منطقه آزاد ارس