عمومیمعرفی کسب و کار

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض

گزینه کمک بلاعوض به صندوق دومینیکا

کمک بلاعوض یکی از گزینه‌های برنامه‌ دومینیکا برای اخذ تابعیت و پاسپورت است. قصد دولت دومینیکا از معرفی گزینه کمک بلاعوض، ورود سرمایه ارزی به کشور و تزریق این سرمایه برای توسعه زیرساخت‌های کشور است. به بیان دیگر، در اصل شما با انتخاب این گزینه به توسعه و پیشرفت کشور دومینیکا کمک می‌کنید. به همین دلیل است که این گزینه برای دولت دومینیکا اهمیت زیادی دارد و مزایای زیادی شامل حال سرمایه‌گذاران در این برنامه می‌شود. چه مزیتی بهتر از اینکه صاحب پاسپورت قدرتمند دومینیکا می‌شوید و می‌توانید به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید؟

پرچم دومینیکا. مبلغی که شما پرداخت می‌کنید، به انتخاب دولت دومینیکا در زیرساخت‌هایی که نیاز به توسعه دارند، خرج می‌شود. ساخت مدرسه، بیمارستان، سالن ورزشی یا توسعه صنایعی مانند گردشگری، کشاورزی و فناوری اطلاعات بخشی از کارهایی هستند که دولت دومینیکا با سرمایه‌های متقاضیان این برنامه انجام می‌دهد.

هزینهگزینه کمک بلاعوض به دومینیکا

این هزینه با توجه به تعداد افراد وابسته متقاضی اصلی تعیین می‌شود که به شرح زیر است:

برای دریافت ریز هزینه‌ها با توجه به تعداد اعضای خانواده می‌توانید با تیم کنکاش در ارتباط باشید.

هزینههای جانبی

علاوه بر هزینه‌های اصلی باید هزینه‌های دیگری هم برای انجام روند و بررسی پرونده پرداخت کنید که به شرح زیر است:

هزینه‌های اعلامی از سمت دولت دومینیکا به دلار اعلام می‌شود، اما متقاضی می‌تواند مبلغ سرمایه‌گذاری را به معادل یورو یا پوند هم واریز کند.

برای کمک بلاعوض به دومینیکا چه مدارکی لازم است؟

شما برای کمک بلاعوض به دومینیکا به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور نیاز به یک نماینده مانند شرکت کنکاش دارید، زیرا دولت دومینیکا تنها درخواست‌هایی را بررسی می‌کند که از طریق نماینده‌های مجاز سابمیت شده باشند. پس از عقد قرارداد با کنکاش، یک تیم مسئول پرونده شما می‌شوند و از جمع‌آوری مدارک تا تکمیل فرم‌ها و سپس ارسال درخواست به دومینیکا به شما کمک می‌کنند. پس نگران این مرحله از این برنامه نباشید. در طول مسیر، تیم کنکاش به تمام امور رسیدگی کرده و شما را در جریان می‌گذارد.

مزایای کمک بلاعوض به دومینیکا

کمک بلاعوض به دولت دومینیکا یکی از گزینه‌های برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور است که با مزایای زیادی همراه است.  این مزایا باعث شده که در سال ۲۰۲۲، برای ششمین سال متوالی، این برنامه در جایگاه اول در مقایسه با دیگر برنامه‌های مشابه قرار بگیرد. اگرچه با شرکت در این برنامه پاسپورت دوم دومینیکا را دریافت می‌کنید، اما اخذ پاسپورت تنها مزیت کمک بلاعوض به دومینیکا نیست. در ادامه به بخشی از این مزایا می‌پردازیم.

هنگامی که برای این برنامه اقدام می‌کنید، قبل از اینکه مبلغ را واریز کنید، نامه قبولی را دریافت می‌کنید. یعنی اگر تشخیص دهد که نمی‌خواهد به شما تابعیت این کشور را اعطا کند، قبل از اینکه مبلغ مشخص‌شده را واریز کنید، از این تصمیم باخبر می‌شوید.

به نقل از commons.wikimedia.org برای شرکت در این برنامه نیازی نیست در دومینیکا زندگی کنید یا در مصاحبه‌ای شرکت کنید. یعنی بدون حتی یک روز حضور یا زندگی در دومینیکا پاسپورت قدرتمند این کشور را دریافت می‌کنید. به عبارت دیگر، شما نیازی نیست کار و زندگی خود در ایران را تعطیل کنید و به دومینیکا بروید! در حالی که در ایران مشغول کار هستید و به تمام امور عادی زندگی رسیدگی می‌کنید، کارهای شما انجام می‌شود.

دومینیکا تابعیت مضاعف را به‌رسمیت می‌شناسد. بنابراین، بدون اینک نیازی باشد تابعیت اصلی خود را لغو کنید، به‌صورت مادام‌العمر به شما و نسل‌های بعدی‌ اعطا می‌شود.

مهم‌ترین مزیت این برنامه، اعتبار بالای پاسپورت دومینیکا است. پاسپورت کشور دومینیکا در رتبه ۳۱ پاسپورت‌های قدرتمند جهان قرار دارد و دارندگان این پاسپورت می‌توانند به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا از جمله کشورهای منطقه شنگن بدون نیاز به ویزا سفر کنند. با توجه به اینکه ویزای شنگن دیگر به همین راحتی‌ها به ایرانیان داده نمی‌شود، پاسپورت دومینیکا شما را نجات خواهد داد. با دریافت این پاسپورت فقط کافی است بلیت یکی از کشورهای اروپایی را بگیرید و به هرجا دوست دارید سفر کنید. در حالی که اعتبار پایین پاسپورت ایرانی درهای زیادی را به روی شما می‌بندد.

کلام آخر

کمک بلاعوض یکی از گزینه‌های اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا است که شما را قادر می‌سازد در مدت ۳ تا ۶ ماه و بدون شرط حضور، را به‌دست آورید. این گزینه تنها گزینه موجود برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیست و اگر به هر دلیلی این گزینه را نمی‌پسندید، می‌توانید سراغ گزینه بروید. برای انتخاب گزینه بهتر با توجه به بودجه‌ای که برای این برنامه در نظر دارید و تعداد افرادی که می‌خواهید شامل پرونده شما باشند، می‌توانید با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

منبع: dominica.gov.dm