عمومیمعرفی کسب و کار

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر با خمیر اماده

پیتزا به عنوان یکی از غذا های خوشمزه در بین خانواده های ایرانی شناخته می شود. در هر خانه ای حداقل یکبار پیتزا درست شده است. اما آیا تاکنون پخت پیتزا با مایکروفر را امتحان کردید؟ بی شک از بهترین روش های پخت پیتزا، قرار دادن آن در مایکروفر و فشردن تنها چند دکمه است. در نهایت بعد از انتظار چند دقیقه ای، پیتزای شما در مدت زمان کوتاهی آماده خواهد شد.

اگر در خانه مایکروفر دارید؛ می‌توانید به راحتی و با کمک امداد آی پی، نحوه پخت پیتزا در ماکروفر را آموزش ببینید. تنها کافی است؛ با نحوه کار با مایکروفر و تنظیمات آن آشنا شوید. با ما تا انتهای مطلب برای آموزش نحوه پخت پیتزا در مایکروفر همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه نظر و یا پرسش به خصوصی در مورد نحوه پخت پیتزا در ماکروفر دارید؛ می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظر و تجربه خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به گفتمان با متخصصین بپردازید؛ نظرات خود را بازگو نمایید.

برای پخت پیتزا در ماکروفر، چه تنظیماتی را انجام دهیم؟

تنظیمات پخت پیتزا در ماکروفر، در برندهای مختلف به 3 دسته اصلی تقسیم بندی می‌شود. امداد آی پی در این مطلب علاوه بر شرح این سه مرحله، به شما نحوه پخت پیتزا در ماکروفر را نیز آموزش خواهد داد:

 1. گرم کردن پیش از پخت پیتزا
 2. مرحله اصلی
 3. برشته و طلایی شدن

آیا باید برای پخت پیتزا در ماکروفر، دستگاه را گرم کنیم؟

نحوه پخت پیتزا با دکمه combi

این حالت به صورت ترکیبی از مایکرو و کانوکشن است. در این حالت، مایکروفر به فر برقی تبدیل می‌باشد. مایکروفرهای ارائه دهنده این حالت، هوای داغ و خشک را برای پخت به کار میبرند. در اینجا به نکته مهمی باید توجه کنید. گرم کردن پیش از پخت پیتزا نباید بیشتر از 10 دقیقه طول بکشد. برای پخت پیتزا با مایکروفر، پیتزا باید روی سه پایه فلزی قرار بگیرد. سپس به تنظیم مایکروفر، می‌پردازیم:

 1. در این مرحله، ابتدا دکمه combi را بزنید.
 2. سپس حالت co5 را بزنید.
 3. باید دما را بین 100 تا 250 درجه سانتی گراد مشخص کنید.
 4. همچنین باید قدرت را نیز مشخص نمایید. قدرت بین 600 – 360 – 180 است. صفر وات به معنای برشته شدن است.
 5. در نهایت اینتر را فشار دهید. گزینه استارت را انتخاب کنید. دما در اینجا 250 درجه سانتی گراد می‌باشد.

چگونه در ماکروفر پیتزا بپزیم؟

توجه داشته باشید که باید برای پخت پیتزا در ماکروفر، چند دکمه را به ترتیب فشار دهید. با این کار برنامه پخت پیتزا فعال می‌شود. به این ترتیب شما امکان پخت پیتزا در مایکروفر را خواهید داشت. سعی کنید در اولین فرصت را یاد بگیرید.

 1. در ابتدا دکمه micro را به همراه دکمه convention / conv فشار دهید؛ و دما را بر روی 180 درجه تنظیم نمایید.
 2. حال با استفاده از دکمه ولوم یا تایمر دستگاه، مدت زمان پخت را مشخص کنید.
 3. حال ترکیب دکمه های ماکروفر را فشار دهید و آن را بر روی 60 درصد تنظیم نمایید.
 4. اکنون باید برای شروع پخت پیتزا در ماکروفر، دکمه استارت را فشار دهید.

برای برشته و طلایی شدن پیتزا در زمان پخت در مایکروفر چه کاری کنیم؟

اگر پس از اتمام پخت پیتزا در مایکروفر، می‌خواهید که روی آن کاملا برشته و طلایی شود؛ می‌توانید راهکار های ارائه شده در زیر را اعمال نمایید:

 1. در جهت برشته شدن، در زمان پخت پیتزا در ماکروفر، از دکمه های ماکرو و گریل استفاده کنید.
 2. دکمه ماکرو و گریل را فشار دهید و آن را بر روی قدرت 60 درصد تنظیم کنید.
 3. 1 تا 2 دقیقه زمان دهید تا روی پیتزا به خوبی برشته شود.
 4. حال دکمه استارت را فشار دهید؛ تا پخت پیتزا در ماکروفر برای برشته شدن آغاز شود.

دلیل خشک شدن پیتزا در ماکروفر چیست؟

ممکن است به دلایلی خمیر پیتزا درون مایکروفر خشک شود. این دلایل شامل تمام مواردی است که پیشتر بررسی شده اند. اگر پیش از شروع کار به این نکات توجه نمایید هرگز دچار این مشکلات نخواهید شد.

 1. ظرف مناسبی برای پخت پیتزا در مایکروفر انتخاب کنید. برای پخت پیتزا در مایکروفر بهتر است از ظروف شیشه ای یا سرامیکی استفاده کنید. ریز موج ها از این ظروف عبور  خواهند کرد. بنابراین حرارت به صورت کامل به پیتزای درون مایکروفر می‌رسد. اینگونه از خشک شدن در یک سطح آن جلوگیری می‌شود.
 2. توان مناسب گرم کردن را انتخاب کنید. همانطور که گفتیم؛ توان 60 درصد حد استانداردی است.
 3. حجم پیتزای خود را یکنواخت پخش کنید. به این صورت که حرارت بعضی مواد را سریع تر از سایر مواد می‌پزد. برای همین باید مواد را به صورت یکنواخت پخش کنیدغ تا ستون دارای مواد مختلف با گرفتن حرارت زیاد خشک نشوند.
 4. برنامه پخت مناسب را انتخاب کنید. متناسب با غذایی که می‌خواهید بپزید باید برنامه خاص همان را انتخاب کنید. با این کار مدت زمان زیادی صرف پخت پیتزای شما نخواهد شد. همچنین نحوه پخت با توجه به مواد غذایی و سرعت پخت آنهاست. بنابراین از خشک شدن آن جلوگیری خواهید کرد.
 5. در نهایت نیز می‌توانید مقداری اب به روی پیتزای خود بچکانید. با این کار مایکروفر بخار ایجاد خواهد کرد. در نهایت پیتزای شما تازه می‌شود.

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر با خمیر اماده

تنها تفاوت خمیرهای آماده با خمیرهای خانگی در تازگی آنهاست. این خمیرها ابتدا باید یخ‌زدایی شوند. در زمان قراردادن آنها در مایکروفر نیز به علت وجود مواد نگهدارنده، نسبت به خمیرهای تازه تر دیرتر خشک می‌شوند.

 1. ابتدا باید در دمای 180 درجه سانتی گراد محیط پیتزا را گرم نمایید.
 2. سپس پیتزا را برای پخت بر روی 3پایه قرار دهید.
 3. پیتزا را در مدت 6 الی 8 دقیقه با توان 60 درصد بپزید.
 4.   برای خمیر آماده از دکمه های grill و micro استفاده می‌شود.

مدت زمان پخت پیتزا در مایکروفر

زمان پخت پیتزا در مایکروفر، همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم. پیش از شروع حدود10 دقیقه جهت گرم کردن محیط است. در این هنگام بهتر است از یک لیوان آب نیز در داخل مایکروفر استفاده کنید. زیرا باعث رطوبت دهی و مطبوع کردن محیط پخت خواهد شد. در هنگام روشن بودن و گرم شدن مایکروفر، اجزای داخلی به دلیل جذب امواج رادیویی ممکن است آسیب ببینند. به عنوان مثال در دراز مدت مگنت مایکروفر دچار خرابی خواهد شد.

 1. پیتزا را روی سینی سه پایه قرار دهید. سپس آن را درون مایکروفر بگذارید.
 2. برای پختن پیتزا به هیچ عنوان از کاغذ روغنی یا ظرف استفاده نکنید.
 3. مدت زمان پخت پیتزا بدون در نظر گرفتن 10 دقیقه اول، چیزی در حدود 15 الی 20 دقیقه خواهد بود. در این زمان خمیر پیتزا به رنگ قهوه ای مایل به طلایی در خواهد آمد.

4 نکته طلایی در مورد پخت پیتزا با ماکروفر

بهتر است در زمان پخت پیتزا در ماکروفر، چند نکته حائز اهمیت را در نظر بگیرید. امداد آی پی، در ادامه به  تمام آنها می‌پردازد.

 • تمامی مدل های ماکروفر که امروزه تولید می‌شوند؛ قابلیت کانوکشن را به شما می‌دهند.
 • بهتر است در زمان پخت پیتزا در ماکروفر، مقدار مواد غذایی و وزن ظرفی که انتخاب می‌کنید؛ بیش تر از گنجایش دستگاه نباشد.
 • پیش از شروع به پخت پیتزا با ماکروفر، با دمای 180 درجه آن را گرم کنید.
 • پس از آن که صدای بوق را شنیدید؛ برای پخت پیتزا در ماکروفر، پیتزا را در داخل دستگاه قرار دهید. سپس به مدت 10 تا 15 دقیقه صبر کنید.

برای نحوه پخت غذا به صفحه ی مراجعه کنید.

بررسی نحوه پخت پیتزا در ماکروفر

آموزش نحوه پخت پیتزا در ماکروفر، از لذت بخش ترین و کاربردی ترین آموزش هایی است؛ که دارندگان مایکروفر به آن می‌پردازند. بسیاری در ابتدای آسنایی با نحوه کار با مایکروفر از این بخش شروع می‌کنند؛ و به خوبی آن را یاد می‌گیرند چرا که خوردن یک پیتزای خانگی، می‌تواند برای تمامی اعضای خانواده خاطره انگیر باشد. در صورت مواجهه با سوالات و مشکلات پبرامون نحوه پخت پیتزا در ماکروفر، می‌توانید از تکنسین های امداد آیزمان مطالعه: 7 دقیقه

در نظر داشته باشید کلیت پخت پیتزا در ماکروفر و در واقع نحوه پخت پیتزا در ماکروفر در مدل های مختلف تقریبا یکسان بوده و شما کافیست تا با کلمات درج شده بر روی دستگاه آشنا باشید تا بتوانید اقدام به پخت پیتزا در ماکروفر خود نمایید.

همچنین در این مقاله طرز تهیه پیتزا در ماکروفر ال جی وسولاردوم،سامسونگ،پاناسونیک و سایر برندها را شرح داده ایم.

در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان تماس بگیرید.

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

منو Convection ( فر)

 • این منو در واقع شبیه ساز فر در دستگاه ماکروفر می باشد که در دستگاه هایی که با اسطلاح ماکروفر یا مایکروفر نامیده می شوند تعبیه شده اند،دقت داشته باشید برای پخت پیتزا می بایست حتما منو کانوکشن در آپشن های دستگاه وجود داشته باشد.
 • در برخی از دستگاه ها این منو با لوگویی شبیه به پنکه نشان داده شده است و برای پخت پیتزا در ماکروفر این منو با استفاده از المنت پخت پیتزا در ماکروفر را انجام می دهد.
 • تنظیم منو کانوکشن دقیق شبیه به فر می باشد به این صورت که پس از انتخاب منو کانوکشن می بایست دمای مد نظر خود را بین 40 تا 250 درجه سانتی گراد انتخاب نمایید و سپس اقدام به انتخاب تایم مورد نظر نمایید،برای مثال نحوه پخت پیتزا در ماکروفر در برنامه آشپزی مد نظر مصرف کننده به این روال ذکر شده ایکس مقدار مواد را در دمای 210 درجه سانتی گراد و 20 دقیقه زمان گذاشته تا پیتزا آماده شود پس با کلید کانوکشن دما را تنظیم و مقدار تایم مدنظر را نیز لحاظ می نماییم.
 • نکته:در نظر داشته باشید که در هنگام تهیه ماکروفر 2 عدد 3 پایه فلزی در بسته بندی محصول لحاظ شده است که 3 پایه کوتاه تر مخصوص برنامه کانوکشن و برای پخت پیتزا در ماکروفر می باشد،مواد را داخل سینی مخصوص پیتزا فراهم نموده و با استفاده از قراردهی سینی بر روی سه پایه فلزی اقدام به پخت پیتزا در ماکروفر نمایید.

در اغلب موارد برای پخت پیتزا در ماکروفر توصیه می شود که مواد غذایی در بدنه گرم ماکروفر داخل دستگاه قرار گیرند از همین رو بیشتر شرکت های سازنده این منو را برای راحتی مشتری روی دستگاه گذاشته اند تا حدود 2 تا 5 دقیقه با فشردن این کلید بدنه دستگاه آماده قرار گیری مواد غذایی شوند.

در صورتی که آپشن پیش گرمایش را در کلیدهای صفحه ماکروفر خود ندارید نیز جای نگرانی نبوده زیرا این کار را به سادگی و به صورت دستی نیز می توانید انجام دهید در این صورت برای پخت پیتزا در ماکروفر همان منو قبل را انتخاب نموده و با انتخاب دمای 200 تا 220 درجه سانتی گراد و تایم بین 2 تا 5 دقیقه عمل پیش گرمایش را به صورت دستی انجام دهید.

طلایی یا برشته نمودن پیتزا در ماکروفر (Grill)

 • بعد از اینکه پخت پیتزا در ماکروفر انجام شد و برای گریل کردن پیتزا در صورت لزوم با استفاده از 3 پایه فلزی بلند می بایست اقدام به گریل کردن روی پیتزا نمایید اما به چه طریق؟
 • منو گریل در این مرحله به کمک شما می آید به این صورت که با انتخاب گزینه گریل و سپس تایم مد نظر می توانید اقدام به برشته نمودن پیتزا نمایید.
 • حداقل زمان مورد نظر برای برشته شدن پیتزا در ماکروفر با استفاده از برنامه گریل 3 دقیقه و حداکثر 10 دقیقه می باشد.

طرز تهیه پیتزا در سولاردوم ال جی

برای تهیه پیتزا بهترین گزینه را می توان سولاردوم ال جی نامید زیرا در سولاردوم ها به دلیل وجود المنت های متعدد  و فضای بزرگ داخلی به بهترین نحو می توان اقدام به تهیه پیتزا در ماکروفر نمود اما در ادامه به نحوه پخت پیتزا در ماکروفر سولاردوم می پردازیم.

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر و سولاردوم از لحاظ منویی چندان تفاوتی نداشته اما نکات ریزتزی در خصوص تهیه پیتزا در سولاردوم ال جی بوده که در ادامه ذکر نموده ایم:

 • انتخاب منو function
 • انتخاب برنامه پیش گرمایش( Reaheat )
 • مجدد انتخاب Reaheat و این بار انتخاب Convection
 • انتخاب دمای مدنظر و تایین آن بد دکمه enter
 • انتخاب تایم مورد نیاز و تایید با کلید enter

نکته:در منو سولاردوم از 3 برنامه گریل استفاده شده که برنامه گر1 مربوط به المنت نوری بوده و المنت نوری فوقانی نامیده می شود،برنامه گر2 مربوط به المنت حرارتی فوقانی بوده و ایجاد حرارت مستقیم از بالا می نماید و برنامه گر3 مربوط به المنت تحتانی می باشد که این المنت در زیر سینی سولاردوم ال جی نصب شده است حال با این توضیحات مشخص است در صورتی که تمایل به برشته تر شدن پیتزا یا لازانیا دارید می توانید برای برشته شدن روی پیتزا با استفاده از پایه بلندتر و منو گریل 1 و2 اقدام نمایید و در صورتی که تمایل برای برشته شدن نان پیتزا دارید نیز می توانید از پایه کوتاه و برنامه گریل3 استفاده نمایید.

در ضمن می توانید با مطالعه مقاله نیز با بقیه موارد منو سولاردوم های ال جی آشنایی پیدا کنید.

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر سامسونگ(مدل های سامی)

در مدل های سامی یا به اصطلاح سولاردوم سامسونگ منو نوشتاری برای مشتری ذکر نشده و صرفا با شناخت لوگو مشتری می بایست برای پخت پیتزا در ماکروفر اقدام نماید از همین رو گروه برای تفهیم ساده این علامت ها در ادامه شما را با نحوه پخت پیتزا در ماکروفرهای سامسونگ آشنا نموده است:

منو کانوکشن در ماکروفر ساسونگ

با انتخاب این منو با استفاده از سلکتور دیگر تایم مدنظر برای پخت پیتزا در ماکروفر را لحاظ نموده و کلید استارت را فشار دهید.

منو گریل در ماکروفر سامسونگ

برای برشته کردن و گریل کردن نیز این منو را انتخاب نموده و تایم را همانطور که ذکر کردیم انتخاب و اقدام به پخت پیتزا در ماکروفر نمایید.

دقت داشته باشید این مقاله جهت یادگیری طرز تهیه پیتزا در ماکروفر بوده و صرفا منوهای مربوط به پخت پیتزا در ماکروفر را شرح داده ایم برای اطلاع از سایر منوها می بایست دفترچه راهنمای ماکروفر سامسونگ را مطالعه نمایید.

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر بوش

برای تهیه پیتزا در ماکروفر بوش مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا منو دستگاه را بر روی حالت فر قرار دهید.
 • وزن پیتزا را برای ماکروفر تایین نمایید.
 • دمای مورد نیاز به صورت اتوماتیک به همراه تایم تنظیم شده است کلید استارت را فشار دهید.

نحوه تهیه پیتزا در ماکروفر های بوش مقداری ساده تر می باشد و شما به صورت اتوماتیک می توانید پیتزا را در ماکروفر بوش آماده نمایید.

علت سوختن پیتزا در ماکروفر چه چیزی می باشد؟

موارد زیادی می تواند سبب سوختن پیتزا در ماکروفر شود که از مهمترین این موارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

انتخاب نادرست دمای کانوکشن

معمولا برای پخت پیتزا دمای مورد نظر 200 تا 210 درجه سانتی گراد می باشد که در برخی از موارد مصرف کننده برای تسریع عمل پخت اقدام به بالاتر بردن دما می نماید که همین مورد دلیل سوختن پیتزا در ماکروفر خواهد شد.

انتخاب نادرست زمان کانوکشن

برای پخت پیتزا بستگی به حجم آن باید اقدام به زمان دادن به ماکروفر نمایید،به عنوان مثال پیتزا تک نفره در مدت حدود 10 دقیقه آماده شده و پیتزا بزرگ ممکن است تا 25 دقیقه احتیاج به آماده سازی داشته باشد،بهترین راه برای جلوگیری از سوختن پیتزا در ماکروفر سر زدن به پیتزا در حین پخت می باشد که برای مرتبه اول به اصطلاح با زمان مناسب نسبت به حجم پیتزا مورد نظر خود آشنا شوید.

انتخاب برنامه نادرست

همانطور که در ابتدای مقاله آموزش تهیه پیتزا در ماکروفر اشاره نمودیم برنامه پخت پیتزا در ماکروفر کانوکشن می باشد،برخی از مصرف کنندگان از برنامه گریل و یا کمبی برای پخت پیتزا در ماکروفر استفاده می نمایند که همین امر سبب سوختن پیتزا در ماکروفر می شود.

موارد مورد نیاز برای تهیه پیتزا در ماکروفر

پخت پیتزا در ماکروفر با نان پیتزا

 • فلزی مخصوص پخت پیتزا را با یک قاشق روغن چرب نمایید.
 • خمیر پیتزا را بر روی سینی قرار داده و مواد مورد نظر را اضافه نمایید.
 • منو پیش گرمایش را طبق نوع ماکروفر خود اجرا نمایید.
 • دمای 200 تا 210 درجه را انتخاب نمایید.
 • مدت زمان بین 10 تا 20 دقیقه را انتخاب نمایید.
 • سپس سه پایه بلند را داخل ماکروویو قرار داده و اقدام به گریل کردن پیتزا نمایید.

سرویس تعمیر ماکروفر در محل، شامل تمامی خدمات مورد نیاز برای تعمیر و سرویس انواع مدل‌ها و برندها است

پخت پیتزا با خمیر آماده

 • ابتدا خمیر را بر روی ظرف قرار داده و داخل ماکروقر قرار دهید.
 • با استفاده از منو ماکروفر و درجه 30 درصد اقدام به پخت خمیر پیتزا نمایید.
 • مواد را به خمیر اضافه نموده و مراحل را مانند موارد ذکر شده در بالا ادامه دهید. نکته:در نظر داشته باشید برای آشنایی با نحوه پخت پیتزا در ماکروفر ممکن است مرتبه اول چیزی که انتظار دارید تهیه نشود اما مراتب بعد و با تجربه کار با ماکروفر خود قطعا تهیه پیتزا در ماکروفر ساده تر خواهد بود.

نکته:در نظر داشته باشید برای آشنایی با نحوه پخت پیتزا در ماکروفر ممکن است مرتبه اول چیزی که انتظار دارید تهیه نشود اما مراتب بعد و با تجربه کار با ماکروفر خود قطعا تهیه پیتزا در ماکروفر ساده تر خواهد بود.