عمومیمعرفی کسب و کار

چرا در ماشین لباسشویی بوش باز نمیشه

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله باز کردن قفل درب لباسشویی بوش به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

باز کردن قفل درب لباسشویی بوش تخصص میخواهد ، اول باید دلیل آن را بدانید و سپس اقدام به رفع عیب آن نمایید ، آی.پی امداد در اینجا به آموزش 6 روش برای باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی بوش میپردازد ، بنابراین با دقت مطالعه نمایید و در صورتیکه نیازمند خدمات تعمیر لباسشویی بوش در تهران شدید میتوانید کلیک نمایید.

6 راه برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش

اگر درب ماشین لباسشویی بوش شما بسته شده باشد ، باید سریعا علت آن را پیدا کنید . ماندن لباس های مرطوبت شما پس از شستشو در دستگاه باعث می شود که ماشین لباسشویی بوی نامطبوعی بگیرد. این موضوع که شما می توانید لباس های پاک خود را از طریق پنجره درب ببینید ، اما نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید، فقط به ناامیدی از وضعیت می افزاید. 6 دلیل احتمالی وجود دارد که چرا درب ماشین لباسشویی بوش باز نمی شود و ما توضیح خواهیم داد که برای باز کردن درب قفل شده چه کارهایی می توان انجام داد .

اول از همه ، به یاد داشته باشید قبل از شروع تعمیرات ، دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید . از دستکاری قسمت های دیگر دستگاه بپرهیزید زیرا ممکن است علت این مشکل مثل فعال بودن قفل کودک بسیار پیش پا افتاده باشد و شما با دستکاری دستگاه آسیب به قطعات دیگر بزنید و هزینه های را برای خود ایجاد کنید.

 1. راه اول برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: بررسی مسیر تخلیه آب

اگر نوعی انسداد در سیستم تخلیه وجود داشته باشد و ماشین لباسشویی بوش در زمان تخلیه آب متوقف شود، درب بسته می شود.

 • به داخل دستگاه نگاه کنید، اگر می توانید ببینید که هنوز با آب پر می شود، به نظر می رسد یک مشکل در بوش وجود دارد.

توجه : باز کردن درب لباسشویی بوش در حال حاضر باعث می شود که تمام آب های داخلی تبدیل به سیلاب شوند، بنابراین بهتر است در صورت امکان ابتدا آن را تخلیه کنید.

تا زمانیکه فرایند شستشو در لباسشویی به اتمام نرسد و عمل تخلیه آب کامل انجام نگردد درب لباسشویی بوش باز نمی شود.

اگر درب لباسشویی بوش هنگام فرایند شستشو باز ود میکروسوئیچ درب آسیب دیده است.

به احتمال زیاد مشکلی در فیلتر و پمپ تخلیه پیدا خواهید کرد؛ در اینجا چگونگی رفع انسداد در فیلتر و پمپ تخلیه را بررسی میکنیم:

 • فیلتر کف لباسشویی بوش که دارای یک دریچه میباشد را باز نمایید.
 • فیلتر داخل را برعکس عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود.
 • صافی داخل را از گرفتگی برطرف نمایید و کاملا بشویید.
 • برای رفع گرفتگی پمپ تخلیه پوسته روی آن را باز کنید و گرفتگی داخل پروانه را برطرف نمایید.

بعد از اینکه انسداد را برداشته اید :

 • سعی کنید دستگاه خود را با یک چرخه شستشو تخلیه کنید تا آب اضافی را بردارید.
 • اگر دستگاه شما به طور مستقیم به لوله های زیر یک سینک متصل باشد ، می توانید آن را جدا کنید و آب باقی مانده را درون یک سطل بریزید.
 • هنگامی که شما موفق به تخلیه دستگاه خود شده اید، باید بتوانید درب را باز کنید.
 1. راه دوم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: بررسی عدم شکستن دستگیره

ممکن است پس از بررسی متوجه شوید که ماشین لباسشویی بوش هیچ مشکلی با تخلیه ندارد ، اما دستگیره درب یا فلاپی شل است. در این مورد، دسته به احتمال زیاد شکسته است. خوشبختانه دو راه برای دستی باز کردن درب ماشین لباسشویی وجود دارد.

 • اگر دستگیره دستگاه شما رو به جلو باشد ، ممکن است بتوانید با برخی از سیم ها یا خط رشته ای که در اطراف لبه درب قرار دارد ، آن را رها کنید.
 • به سادگی سیم یا خط را به سمت چپ و سپس به آرامی ، اما محکم ، به سمت دسته بکشید تا درب را باز کنید.

اگر با این کار مشکل حل نشد : شما هنوز هم می توانید درب را آزاد کنید.

 • باز کردن بالای ماشین لباسشویی و بلند کردن آن به طوری که شما بتوانید به پشت دستگاه دسترسی داشته باشید.
 • شما قادر خواهید بود نوک گیره را فشار دهید تا آن را آزاد کنید.
 • همچنین ممکن است یک پیچ گوشتی صاف را برای کمک نیاز داشته باشید (در صورتی که پیچ بیش از حد سفت و سخت است که با انگشتان دستتان آزاد نمی شود.)
 • بهتر است هر آبي كه در دستگاه باقي مانده است ، قبل از اینکه درب باز شود، تخلیه گردد.
 • پس اگر دستگاه شما هنوز غرق آب است ، سعي كنيد آپشن تخليه را به منظور جلوگيري از خروج آب و آسیب به دستگاه قبل از باز کردن درب اجرا کنید.

شما ممکن است دریابید که دستگیره شما شکسته شده است و شما نیاز به یک قطعه جدید دارید. اگر چنین است، به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید، مدل ماشین لباسشویی بوش را با خود به همراه داشته باشید و قطعه اورجینال و سالمی را خریداری کنید.

 1. راه سوم طریقه باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: بررسی مشکل میکروسوئیچ

میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش باید دو دقیقه بعد از پایان چرخه شستشو ، درب ماشین را آزاد کند. این کار برای جلوگیری از آسیب گسترش گرما است ، بنابراین حتی زمانی که ماشین لباسشویی بوش خاموش است ، درب فورا باز نمی شود. ترفند این است که ماشین لباسشویی را برای مدت پنج دقیقه خاموش کنید تا قفل بتواند سرد و آزاد شود. سپس شما باید بتوانید درب دستگاه را باز کنید .

گاهی اوقات میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش به درستی عمل نمیکند و شما نمی توانید درب را پس از 5 دقیقه باز کنید . در این مورد ، محکم به قفل بزنید زیرا ممکن است به شما اجازه دهد درب را آزاد کنید در غیر این صورت اقدام به تعویض آن نمایید.

 1. راه چهارم نحوه باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: قفل کودک فعال شده است

اگر درب ماشین لباسشویی باز نمی شود، این ممکن است توسط قفل کودک ایجاد شود که باید آن را غیرفعال کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی باز کردن به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش مراجعه کنید.

5.راه پنجم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: لباسی بین درب و محفظه گیر کرده است

مشکلی که می تواند در باز شدن و بسته شدن درب ماشین لباسشویی بوش مشکل ایجاد کند. لباس ها ، به ویژه لباس های کوچکتر مانند جوراب ها است که بین درب و محفظه ماشین لباسشویی مشکل ایجاد می کند. اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع برنامه هیچ لباسی بین درب و محفظه وجود نداشته باشد.

6.راه ششم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: بیش از حد لباس در آبکش دیگ قرار داده شده است

دیگ ماشین لباسشویی بیش از حد بارگزاری شده نیز می تواند از باز شدن درب لباسشویی بوش به طور مناسب جلوگیری کند، بنابراین قبل از شروع برنامه ، ممکن است لازم باشد برخی از لباس ها را از درام ( آبکش دیگ ) بیرون بیاورید. از میزان مجاز بارگزاری لباس با  بپرهیزید زیرا باعث ایجاد مشکلات زیادی در دستگاه می شود.

در نظر داشته باشید که مدل های ماشین لباسشویی بوش متفاوت هستند و دلایل متعددی وجود دارد که چرا درب ماشین لباسشویی بوش باز نمی شود ، بنابراین راه حل های بالا ممکن است پاسخی برای باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی بوش باشد. با این حال، آنها مطمئنا نقطه شروع خوبی برای تعمیر این مشکل هستند زیرا 6 مسأله فوق شایع ترین مشکلات باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش است. در صورتی که مشکل با راه حل های بالا حل نشد، شما نیاز به تماس با در صورتی که علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش شما یک نقص فنی بود، حتما برای برطرف کردن آن از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید. در غیر این صورت ممکن است به دلیل نداشتن دانش فنی کافی به دستگاه‌تان آسیب وارد کنید.

چرا درب لباسشویی بوش باز نمی‌ شود؟

ابدا اتفاق خوشایندی نیست. طبق برنامه لباس‌ها را داخل دستگاه انداخته اید و وقتی برای پهن کردن لباس‌ها می‌روید، درب دستگاه باز نمی‌شود. باید بدانید که 6 دلیل احتمالی برای باز نشدن درب لباسشویی بوش وجود دارد که در ادامه این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

 1. مسدود شدن مسیر تخلیه آب

اگر به هر دلیلی سیستم تخلیه آب توسط یک شیء خارجی مسدود شده باشد، درب ماشین لباسشویی باز نخواهد شد. این اولین دلیل باز نشدن در لباسشویی بوش است. با بررسی مسیر تخلیه آب و باز کردن مسیر تخلیه‌‎ دیگر با چنین مشکلی روبه‌رو نخواهید شد.

 1. شکستن دستگیره درب لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است باز نشدن درب لباسشویی بوش ناشی از شکستن دستگیره درب باشد. اگر دستگیره لباسشویی رو به جلو بود، با جدا کردن سیم یا خط رشته ‎ای که در اطراف لبه درب قرار گرفته می‌توانید آن را باز کنید.

ولی در صورتی که با این روش مشکل برطرف نشد و همچنان با باز نشدن در ماشین لباسشویی بوش درگیر بودید باید از یک کمک بگیرید تا با تعویض قطعه آسیب‌دیده این مشکل را هر چه سریع‌تر برای شما برطرف کند.

 1. نقص فنی در میکروسوئیچ

وظیفه اصلی میکروسوئیچ این است که 2 دقیقه بعد از اتمام فرایند شستشو درب را باز کند و شما بتوانید لباس‌ها را از آن خارج کنید. در بسیاری اوقات ممکن است که میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش عملکرد درستی نداشته باشد و حتی با گذشت 2 دقیقه هم درب باز نشود.

تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی خود را به کاراباما بسپارید ثبت سفارش 24 ساعته در 7 روز هفته

 1. فعال بودن قفل کودک، علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

در بسیاری موارد باز نشدن درب لباسشویی فقط و فقط به خاطر فعال بودن قفل کودک است که با غیرفعال کردن این گزینه می‌توانید مشکل را برطرف کنید.

 1. گیر کردن لباس یا یک شیء خارجی بین درب و محفظه‌ی شستشو

گاهی هم ممکن است هنگام ریختن لباس‌ها به دیگ شستشو خیلی دقت کافی نداشته باشید و آنها را نامرتب به داخل دیگ بیندازید و در این بین لباس‌‎های کوچک مثل جوراب، لباس بچه و … بین درب و محفظه لباسشویی Bosch گیر کند.

همین امر موجب می‌شود که قفل درب باز نشود و شما فکر کنید ماشین لباسشویی خراب شده و نیاز به تعمیر لباسشویی دارید.

همیشه هنگام ریختن لباس‌ها به داخل ماشین لباسشویی نهایت دقت را داشته باشید تا دچار این مشکل نشوید و فرایند شستشو خیلی بهتر انجام بگیرد.

 1. ریختن لباس خیلی بیشتر از توان ماشین لباسشویی

هر ماشین لباسشویی یک ظرفیت مشخصی دارد و هرگز نباید بیش از حد مجاز و بیشتر از توان ماشین لباسشویی آن را پر کرد.

یک علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش همین موضوع است. همیشه به خاطر داشته باشید که هنگام پر کردن دیگ شستشو، باید فاصله‌ی بین لباس‌ها تا بالای دیگ، به اندازه یک کف دست خالی باشد که ماشین لباسشویی متحمل فشار زیادی برای شستشو و آبکشی نشود.

در مواقعی که موفق به عیب یابی آن نشدید پیشنهاد ما: خدمات تخصصی و فوری کاراباما امکان ثبت سفارش در 7 روز هفته (7 صبح تا 12 شب)

کلام پایانی

حالا که در مورد دلایل باز نشدن در لباسشویی بوش می‌دانید، همیشه به خاطر داشته باشید که با مراقبت و نگهداری درست هر دستگاه می‌توانید به افزایش طول عمر آن کمک کنیم. در صورتی که با مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی مواجه شدید و با انجام این راه‎کارها مشکل برطرف نشد، حتما برای تعمیر لباسشویی خود از یک مرکز مجاز کمک بگیرید.

سوالات متداول

وظیفه اصلی میکروسوئیچ این است که 2 دقیقه بعد از اتمام فرایند شستشو درب را باز کند و شما بتوانید لباس‌ها را از آن خارج کنید.

ممکن است هنگام ریختن لباس‌ها به دیگ شستشو خیلی دقت کافی نداشته باشید و آنها را نامرتب به داخل دیگ بیندازید و در این بین لباس‌‎های کوچک مثل جوراب، لباس بچه و … بین درب و محفظه ی لباسشویی گیر کند. همین امر موجب می‌شود که قفل درب باز نشود و شما فکر کنید ماشین لباسشویی خراب شده و نیاز به تعمیر لباسشویی دارید.

برای نصب و تعمیر لوازم خانگی بوش باید به نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش مراجعه کنید. در اینجا فهرست و اطلاعات تماس نمایندگی های بوش در تهران ارایه شده است.